RANIBERL. Lengva pamiršti rėmenį!

 

Galimos komplikacijos


 GERL. Jeigu rėmuo vargina dažnai ir ilgą laiką, tai reiškia, kad stemplėje yra uždegimas, t. y. žmogus serga gastroezofaginio refliukso liga (GERL). Be rėmens, šios ligos simptomai gali būti skrandžio turinio atpylimas į burną, rijimo sutrikimai, rytinis balso užkimimas, kosulys, net astma. Galimos GERL komplikacijos yra stemplės susiaurėjimai, sukeliantys ženklius rijimo sutrikimus, kraujavimas iš stemplės, stemplės išopėjimas, suvėžėjimas.

Opaligė. Dabar gydytojai beveik neabejoja, kad ilgalaikis skrandžio sulčių rūgštingumo padidėjimas – viena svarbiausių opaligės priežasčių. Mat šią ligą sukelianti bakterija Helicobacter pylori aktyviai funkcionuoti gali tik rūgščioje skrandžio terpėje.

Nors Helicobacter pylori yra užsikrėtę beveik 90 proc. suaugusių žmonių, tačiau esant normaliam ar sumažėjusiam skrandžio rūgštingumui ji didelės žalos nepadaro. Tuo tarpu rūgštingumui padidėjus šių bakterijų veikla suaktyvėja ir susidaro palankios sąlygos skrandžio ligų (ūminio ir lėtinio gastrito, opaligės ir net skrandžio vėžio) vystymuisi.

Opaligė – tai pereinamuoju metų laiku linkusi paūmėti lėtinė liga, kurios vienas iš labiausiai varginančių simptomų – skausmas. Opaligės paūmėjimo laikotarpiu ligonį vargina pykinimas, vėmimas, graužia rėmuo, sutrinka apetitas ir pan. Negydoma opaligė progresuoja, išsivysto gyvybei pavojingos komplikacijos – opos prakiurimas, vidinis kraujavimas.

 Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta.Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.