Forumas

aortos voztuvo nesandarumas

Rašyti
Atšaukti

Joana

2009-07-05 18:18:17
Sveiki. Pagaliau radau,ko jieskojau:D pries 8 metus man buvo atlikta aortos susiaurejimo operacija. Viskas ivyko keliu dienu begyje-diagnoze,operacija. Nebuvo laiko net pergyvent. Be to operacija nebuvo is sunkiausiu. Aisku kirto krutines lasta ir kelis men.susikuprinus,kaip senele vaiksciojau,nieko-uzgijo. Gerai,kad nereikejo atjunginet sirdies darbo ir pajunginet dirbtines kraujuotakos:D Bet liko dar nesandarus voztuvas. Bet,tas nesandarumas nebuvo zymus. Pries kelias savaites suzinojau,kad tas voztuvas jau senokai progresuoja,ir ji reikia keist:S Kelias dienas nebuvo jokios reakcijos,kol neisklausynejau ir nesuvokiau operacijos rimtuma ir rizika.;( Ir dienos mano tapo nebetokios sviesios. O pasikalbet,kaip nera su kuo,nes mano artimi man zmones ir draugai,nera to patyre. Supras,tik tas zmogus,kuris jau buvo su tuo susidures.. prisipazynsiu,kad negerai jauciuosi,nes bijau. Kai,tik apie tai pagalvoju,nuotaika keliom valandom dingsta. Vaikstau,kaip durna is kampo i kampa. Darbe nesisekti pradejo,nervinga pasidariau. pati saves neatpazystu:O Atrodo,o kas cia tokio,isoperuos ir viskas,geriau pasijusi,reikia. Taip,tie faktai galioja,bet ju nepakanka,tam,kad galima butu apsiraminti ir laukti operacijos. Gi,kalba eina ne apie koja,o-sirdi.. Jeigu,kas panasiai jauciasi ar jatesi,nepalikite manes prasau likimo valiai;( nes as save anksciau sugrausiu,negu mane operuos.. O jeigu,kas,nenori forume rasyti,mano skypas yra joana_aa Jeigu nebusiu prisijungus,palikite zinute,as butinai ja perskaitysiu. Nes prie skypo bunu prisijungus kasdien :D

Anonimas - Ruta

2008-11-26 15:13:01
sveiki, man šią ligą nustatė kai man buivo 12 metų, dabar man 22m. realiai turėčiau kas pusę metų tikrintis bet dabar jau to nedarau. nes ilgą laiką tai dariau ir atsibodo eiti per kabinetus...šiaip kažkokių didelių požymių kaip ir nejaučiu, bet greit pavargstu ir pats didysis blogumas kad neturiu imuniteto. šiaip labai reikia saugotis peršalimo ligų, ypač anginos, nes tos bakterijos \"valgo\" viską ir didina skylę:) man gydytojai nuo pat pradžių, kai atrado šią ligą pasakė, kad apie 25 - 30 metus reikės darytis operaciją...nes kol organizmas auga negalima...o auga iki 25m. bet, sakau, didelės tragedijos čia nėra. aš paauglystėj ir krapšinį kelis metus žaidžiau ir šiaip esu aktyvus žmogus, bet šiaip ar taip - pasisaugot tai reikia...

Anonimas - Mama

2008-09-17 07:39:22
Pasiskaiciau jusu visu atsiliepimus ir pasiurpau!:O Pries metus as, bezaizdama savo dukrai suradau butent sia liga. (Matavau spaudima riesiniu aparatu ir tik jos vienos pulsas budavo apie 100 ramybes busenoje. Pradejau ieskoti ligos. O visi gydytojai juokesi, nes pulsas sirdies plote buvo geras. Tik echoskopija tai patvirtino, o gydytoja tik tada paripazino, kad yra beda.) Jai tik 12 metu, o turi I laipsnio voztuvo nesandaruma! Dabar yra stebima kas metai vaiku kardiologo.

Anonimas - minde

2007-11-19 16:47:07
man jau pries 7metus nustate aortos voztuvo nesandaruma,bet gydytojai tarpussavyje gincijasi ar jis ygimtas ar igytas.kas 2 metus reikia pasitikrinti santariskese ar nekinta,bet kolkas viskas ok ir operacijos nereikia

Anonimas -

2007-07-02 20:04:43
Persasi isvada, kad lieka melstis, kad dar paliktu mane stebejimo stadijoje, gal prisiziurint galima bus kazkiek pratempti, kol labiau pazengs operacijos per kateterius... Bet kai spaudimas AKS160/61 tai ir nieko gero manau nezada...:(

Anonimas - Skrydis

2007-06-26 19:22:19
Operacijos laikas nustatomas tiksliai pagal rekomendacijas. Istacius dirbtini voztuva yra 2 dalykai, kuriuos reikia ziureti: 1) kraujo kresejimas - vartoti kraujo kresuma mazinancius vaistus, kurie turi ir pasaliniu poveikiu. 2) sintetine medziaga organizme yra imlesne infekcijom - reikalinga tam tikra prieziura- pries dantu taisymus, bet kokias operacijas ir pan reikia vartoti profilaktini antibiotiku kursa/doze ir tt. Minimaliai invazines operacijos kuo toliau, tuo labiau ieina i realia praktika. Ju esme sirdies chirurgijoje - per kraujagysles kojoje ikisami kateteriai, kurie rentgeno kontroleje nuvairuojami i reikiama vieta ir ten su jais atliekama kazkokia procedura. Yra net keiciami patys voztuvai, bet tai gal daugiau eksperimentineje stadijoje. Angos susiaurinimas yra iejes i klinikine praktika, nors ir tikrai naujas gydymo metodas. Jo privalumai - nera narkozes, pjuvio, nestabdoma sirdis, kuria paskui reikia is naujo uzkurineti, dirbtines kraujo apytakos nera. Minusai - naujas metodas, nera istirta kaip viskas bus po daugelio metu. mazai/visai nera patirties kaip operuoti tokius jau "tobulintus" voztuvus, jei liga ir toliau progresuoja ir reikia atviros chirurgijos. Realiai situacija tokia, kad sioje srityje (rentgenochirurgijoje) lietuviai turi minimaliai patirties. Tuo tarpu daryti atviras operacijas jie tikrai moka ir daro ne blogiau nei kitur pasaulyje.

Tadas

2007-06-26 11:00:17
Zinau, kad operacijos buna tokiu atveju dirbtinio voztuvo istatymas, bet kiek suzinojau yra ir siek tiek geresnis budas - sako nereikia laukti simptomu, kad nereiktu keisti voztuvo, o tik galima susiaurinti aortos zieda, tokiu atveju nereikia pjauti krutines, galima operuoti per kateteriusir po operacijos visa laika nereiktu vaistu vartoti...kiek cia yra tiesos siam reikale, gal kas susidures yra?

Anonimas - Skrydis

2007-06-25 13:54:04
Svarbu, kad kardiologai stebetu ir butu operuojama ne per velai. Tada rezultatai buna puikus ar labai geri (nors tam tikra operacijos rizika ir yra). Aisku nemalonu suzinojus tokia diagnoze, bet tai tikrai nera kazkas labai negero.

Tadas

2007-06-22 08:30:34
Va nustate echoskopija man II-III lygi siol ligos progresijos (AORTOS VOŽTUVO NESANDARUMAS), man 31 metai, nieko iki siol apie savo sia igimta sirdies yda nezinojau, kazkaip sis smugis taip paveike mane, kad nebegaliu nusiraminti, pastovei gyvenu su sia mintim, suprantu, kad operacija neisvengiama, laiko tik klausimas, kaip liga progresuos..Gal yra zmoniu su tokia beda, idomu butu suzinoti ju istorijas? Kaip gyvena po operacijos ir pan.
Pamiršote slaptažodį? Registracija
Pamiršote slaptažodį? Registracija
Anekdotai

archyvas