Kai liūdna – suvalgyk apelsiną
Apelsinų kvapas – vienas maloniausių kvapų pasaulyje, skatinantis laimės jausmą, nuvejantis liūdesį, priverčiantis pasijusti energingiau ir lengviau priimti sprendimus. Citrusiniai kvapai itin mėgstami parduotuvėse ir grožio salonuose, kad žmonės jaustųsi gerai ir visuomet būtų linkę save labiau palepinti. O kuo gi naudinga apelsinų maistinė vartė? Ar verta juos valgyti dažniau? Tikrai taip! Apelsinas – vienas mėgstamiausių žmonijos vaisių Apelsinai yra vieni populiariausių vaisių visame pasaulyje. Dauguma mėgsta jų sultingą skonį,... PlačiauNosies švara taip pat reikia rūpintis
Nosis – labai svarbi mūsų organizmo dalis. Ji atsakinga už tai, kad į gilesnius kvėpavimo takus patektų tik pakankamai drėgnas, šiltas ir, svarbiausia, švarus oras. Būtent per nosį į plaučius veržiasi virusai ir bakterijos, dulkės ir kiti alergenai, tad reguliarus nosies plovimas gali padėti išsaugoti sveikus kvėpavimo takus. Susirgus sloga būtina pasirūpinti, kad nosis kuo greičiau atgautų normalią savo funkciją, kitaip ne tik gana ilgą laiką kamuos prasta savijauta, bet ir išaugs įvairiausių komplikacijų rizika. Pakalbėkime apie nosies higienos ir jūros vandens naudą.
PlačiauErekcijos sutrikimai dažniausiai neišnyksta savaime
Net nereikia mokslinių tyrimų duomenų, kad būtų galima suprasti, jog aktyvų ir kokybišką lytinį gyvenimą gyvenantys žmonės yra daug laimingesni. Žinoma, intymumas svarbus ne visiems, tačiau viena įtakingiausių sveikatos organizacijų (PSO) teigia, kad lytinė sveikata būtina visapusiškai žmogaus gerovei. Lytiniam aktui labai svarbi gera erekcijos funkcija. Dauguma vyrų anksčiau ar vėliau susiduria su erekcijos sutrikimais dėl pačių įvairiausių priežasčių. Deja, bet tik kas dešimtas ieško pagalbos, o ką jau kalbėti apie pagalbos paiešką laiku, kai problema tik prasideda. Vertėtų visuomet klausytis savo organizmo ir neleisti problemai įsisenėti – tuomet ir spręsti ją bus daug lengviau.
Plačiau3 dažniausiai pasitaikančios vyriškos seksualinės problemos
Lytinės arba seksualinės disfunkcijos gali užklupti bet kokio amžiaus vyrus ir iš pagrindų supurtyti ne tik lytinį gyvenimą, bet ir kasdienybės kokybę. Ir taip nutinka nebūtinai tik vyresniame amžiuje – jauni vyrai taip pat gali jų patirti. Svarbiausia neužsisklęsti savyje ir ieškoti pagalbos.
Plačiau5 būdai, padedantys atsipalaiduoti ir susigrąžinti gerą nuotaiką
Svajonėse atostogos, tačiau reikia dirbti. Jaučiasi, kaip kyla įtampa, ateina suirzimas ir nuovargis. Neleiskite nemalonioms emocijoms užvaldyti savo mintis – skirkite vos kelias minutes atsipalaidavimui, geros nuotaikos susigrąžinimui ir pabuvimui su savimi – į darbus grįšite pailsėję ir jaučiantys naujos energijos antplūdį. Pateikiame 5 paprastus atsipalaidavimo/ energijos ir nuotaikos susigrąžinimo būdus – nuo smaližiavimo iki meditacijos.
PlačiauLietuvoje sveikatos apsauga vertinama blogiausiai visoje Europos Sąjungoje
Europos Komisijos publikuotoje 2019 metų Europos Sąjungos (ES) šalių sveikatos būklės ataskaitoje skelbiama – lietuviai yra mažiausiai patenkinti savo sveikatos būkle visoje ES. Atliktas tyrimas parodė, kad vos 44 proc. Lietuvos gyventojų savo sveikatą įvertino gerai arba labai gerai, kai ES vidurkis yra net 70 proc. Toje pačioje ataskaitoje pažymima, jog, lyginant su kitomis ES šalimis, Lietuvos sveikatos apsaugai skiriamas finansavimas yra vienas mažiausių ir siekia vos 4,5 proc. BVP. Ar gali šios dvi statistikos turėti tarpusavio sąsajų? Žinoma, ir pavyzdžių toli ieškoti nereikia.
PlačiauAr pilvo pūtimas, mityba ir judėjimas susiję?
Pilvo pūtimas dažnai atsiranda dėl netinkamos mitybos ir nepakankamo fizinio aktyvumo.
Kaip susiję šie dalykai ir kas galėtų padėti pasijusti lengviau?
Kas vyksta pilvo pūtimo metu?
Kuo apie santykius nederėtų dalintis socialiniuose tinkluose?
Nors sakoma, kad net 1 iš 5 porų susipažįsta būtent internete, tačiau dalintis kiekviena santykių smulkmena „Instagram“, „Facebook“ ar „Snapchat“ socialiniuose tinkluose – ne pati geriausia mintis. Ko geriau niekada ten nekelti?
PlačiauKada nuovargis gali pranešti apie rimtesnes problemas?
Nuovargis – emocinis ir fizinis išsekimas, kai jaučiamės silpni ir bejėgiai. Jei prastai miegojote, per mažai valgėte ar judėjote, grįžę prie tinkamų įpročių, nuovargio turėtumėte nebejausti. O jei nuovargis jus apėmęs be aiškios priežasties ir jau ilgą laiką, o net ir miegas nepadeda pasijusti geriau, gali būti, kad nuovargis slepia rimtesnes sveikatos problemas, pavyzdžiui, mažakraujystę, skydliaukės sutrikimus ar diabetą. Kas sukelia ilgalaikį nuovargį?
PlačiauNeišsimiegojote. Ką daryti?
Naktį negalėjote nei bluosto sudėti? Jaučiatės pavargę vos atsikėlę, sunkiai ištversite darbo dieną? Štai, ką galite padaryti (ir ko neturėtumėte daryti), kad po bemiegės nakties jaustumėtės bent kiek geriau.
PlačiauKą jūsų poros miegojimo poza sako apie jūsų santykius?
Miegate atsukę vienas kitam nugaras, toliau vienas nuo kito Nors tokia miego poza ir neatrodo itin romantiška, vis dėlto, vieno tyrimo rezultatuose skelbiama, kad poros dažniausiai miega būtent taip; ko gero, dėl praktiškumo. 27 proc. apklaustųjų teigė dažniausiai miegantys būtent taip, o porų psichologė, tyrimo autorė Corrine Sweet sako, kad tokia poza rodo poros santykių tvirtumą ir stabilumą. „Tokie partneriai – artimi, bet kartu ir nepriklausomi“. Šaukštelio poza Klasikinė porų... PlačiauAr sėdėjimas prie TV kenkia labiau nei sėdėjimas darbe?
Visi turbūt girdėjome, kad ilgai sėdėdami kenkiame savo sveikatai. O ar svarbu, kur sėdime?
Plačiau10 paprastų žingsnių kelyje į laimę
Ar jūs… laimingi? Jei sudvejojote, patariame išmėginti mūsų siūlomus būdus ir galbūt kitąkart išgirdę šį klausimą tvirtai žinosite, kad esate laimingi.
PlačiauMiego sutrikimai – šių laikų epidemija
Labai didelę dalį šiomis dienomis išrašomų vaistinių preparatų receptų sudaro nemigai gydyti skirti vaistų receptai. Tai tikrai nėra džiuginanti tendencija. Iš tikrųjų, miego sutrikimai yra viena dažniausių šiuolaikinį žmogų kamuojančių problemų.
Sunkumai, susiję su greitu užmigimu ir kokybišku nakties miegu, nėra vien su amžiumi susijęs sutrikimas – didesnio ar mažesnio laipsnio miego nekokybiškumu skundžiasi daug jaunų ir darbingo amžiaus žmonių.
Tėvai deda daug pastangų, kad jų vaikų miegas būtų ramus ir kokybiškas, bet dažnai pamiršta atsigręžti į savo asmeninius poreikius. Jeigu keletą savaičių ar ilgiau nepavyksta užmigti greičiau nei per pusvalandį, o miego trukmė neviršija šešių valandų, tuomet jau galima po truputį įtarti galimą nemigą.
PlačiauNepažįstamas – didžiausias draugas? Susipažinkite: Jūsų bioritmas
Ar Jums yra tekę atsibusti iš ryto nepailsėjus? Ar būna, kad šviečiant skaisčiai saulei užplūsta bloga nuotaika? Ar esate nors kartą pajutę, kad nėra noro imtis darbo ir norisi tūnoti vienumoje? Nei gera knyga ar puikus filmas neteikia gyvenimui spalvų? Įsiklausykite į save ir pagalvokite: ar pakankamai ilsiuosi, ar mano poilsis visavertis? Daugeliui yra tekę girdėti apie bioritmą. Kas jis yra, kaip veikia ir kaip daro įtaką mūsų sveikatai, intelektinėms savybėms ir nuotaikai?
Plačiau