Kojų venų varikozė gydoma jau ne vien skalpeliu
Kojų venų varikozė žmones kamuoja jau nuo seniausių laikų – tai atsispindi įvairiuose meno ir rašytiniuose šaltiniuose. Medicina nuolat ieško būdų, kaip patobulinti šios ligos gydymą.Vis dėlto daugybė žmonių mano, kad venų varikozės gydymui taikomos tik chirurginės operacijos, kurių metu naudojamas skalpelis. Taip jau senokai nėra.
PlačiauKojose vykstantys pokyčiai plika akimi gali būti ir nepastebimi
Kojų venų varikozė – viena dažniausių ligų pasaulyje. Jos dažnis ypatingai išauga tarp vyresnio amžiaus pacientų. Vis dėlto net ir gana jaunus asmenis gali kamuoti jau gerokai pažengusios venų varikozės simptomai – jos atsiradimas priklauso nuo įvairiausių faktorių, tačiau genetinis veiksnys – pats svarbiausias. Liga pavojinga ne tik gyvenimo kokybės trikdymu, besivystančiomis komplikacijomis ir padidėjusia mirtingumo rizika, bet ir tuo, kad daugybė asmenų vengia laiku kreiptis į medikus. Būtina paminėti, kad kojų venų varikozė nėra išgydoma liga,
PlačiauGalbūt jau metas pasirūpinti savo kojomis?
Mūsų kojoms kasdien tenka begalybė išbandymų. Galbūt metas jomis pasirūpinti ir sumažinti tą nemalonų skausmą, nuovargį ir patinimą? Atminkite, kad tokie ir panašūs simptomai gali pranešti apie venų ligas, kurias būtina gydyti, konsultuojantis su kraujagyslių chirurgu. Šiame straipsnyje pateiksime 8 patarimus, kurie padės palaikyti sveikesnę ir dailesnę kojų būklę, tačiau nebūtinai padės stabdyti galimai esančių sveikatos sutrikimų progresavimą. Rūpinkitės savimi ir mylėkite savo kojas – tai jos mums padeda pamatyti daugiau pasaulio.
PlačiauKojos - svarbiausias moters grožio elementas
Lengvos, sveikos ir dailios kojos juk daug geriau nei tinstančios, skausmingos ir mėlyno venų tinklo išvagotos apatinės galūnės, kurioms kasdien tenka tiek daug išbandymų! Sveikos ir gražios kojos turėtų būti kiekvieno žmogaus siekiamybė ne tik dėl estetinių, bet ir dėl sveikatos sumetimų.
PlačiauKas penkto suaugusiojo liga
Venų varikozė visame pasaulyje kamuoja mažiausiai 20 procentų suaugusių asmenų. Gydytojai mano, kad šie skaičiai didesni, mat ne visi tinkamai reaguoja į pavargusias ir mėlynų venų voratinklių išraizgytas kojas. Kodėl ši liga nėra jau tokia nekalta, kaip daugeliui atrodo?
PlačiauKaip rūpintis plaukais žiemą? 5 paprastos priežiūros taisyklės ir keletas natūralių priemonių idėjų
Kiekvienas norėtų sveikų ir žvilgančių plaukų, tačiau ne kiekvienas gali jais džiaugtis, ypač šaltuoju metų laiku. Ką daryti, kad net ir žiemą plaukai džiugintų ir jų savininką, ir aplinkinius? Pateiksime keletą patarimų, kurie padės džiaugtis sveikesniais ir labiau žvilgančiais, nuo šalčio ir žvarbaus vėjo apsaugotais plaukais.
PlačiauKai gyvenimu mėgautis trukdo skausmingos burnos žaizdelės
Teigiama, kad burnos opelių bent kartą gyvenime turėję du asmenys iš trijų arba 66 procentai visos populiacijos. Ar esate tarp jų? Ką derėtų žinoti apie šį, atrodo nesunkų, bet rimtai gyvenimo kokybę trikdantį sveikatos sutrikimą?
PlačiauNatūralios grožio priemonės, kurias galime rasti tiesiog savo namuose
Veido odos maitinimui puikiai tinkamas namuose randamas natūralus jogurtas, sausesnei odai – kokybiška (geriausia – ekologiška) grietinė. Puikus maitinamosios veido odos kaukės receptas – sutriname pusę gerai prinokusio banano, įdedame vieną ar du šaukštus maltų avižinių dribsnių, įpilame šiek tiek natūralaus skysto jogurto – tiek, kad gautume vientisą košelę. Galite improvizuoti ir šią kaukę papildomai praturtini baltojo molio milteliais (tuomet ji turės ir valančių savybių) ar šviežiomis citrinos sultimis (jei oda nėra pernelyg jautri,
PlačiauKaip išsaugoti švelnią ir sveiką rankų odą
Tik kūdikių rankų odelė būna tobulai švelni. Vėliau rankas veikia įvairūs neigiami faktoriai ir kai kurių suaugusiųjų oda tampa šiurkšti, suskirdusi, nemaloni nei liesti, nei pažiūrėti. Nors rankos dažnai vadinamos amžiaus išdavikėmis, šis posakis tinkamas ne visuomet. Rankas veikia daugybė neigiamų veiksnių, ir net labai jaunų vyrų ar moterų rankos jau gali atrodyti nelabai gerai, ypač tuomet, kai jos labai dažnai plaunamos ar jomis atliekama daug buities darbų.
PlačiauJūsų kojos vasaros metu nusipelno daugiau dėmesio
Ne paslaptis, kad šiltuoju metų laiku pėdoms reikia daugiau dėmesio. Ir tikrai ne vien dėl to, kad jos vasarą labiau matomos, bet ir dėl to, kad jos labiau prakaituoja, greičiau pavargsta ir ištinsta. Rūpintis kojų sveikata būtina, nes juntamas kojų sunkumas, skausmas ir nuovargis kaip mat apriboja darbingumą, kenkia gerai savijautai ir puikiai nuotaikai. Tad ką verta žinoti apie kojų priežiūrą vasaros metu?
PlačiauKą jūsų plaukai sako apie jūsų sveikatą?
Iš plaukų jūs ar jūsų gydytojas galite nustatyti, ar šiuo metu jaučiate įtampą, kokių medžiagų trūksta jūsų organizmui ir t.t.
PlačiauAr kremai po deginimosi saulėje išties naudingi?
Vieni ištisas vasaros dienas galėtų praleisti nerūpestingai besivartydami saulutėje ir gaudydami saulės spindulius, o kitiems pasiseka mažiau – tenka gydytis nudegintą odą. Tinkamai pasirūpinti po deginimosi saulėje skaudančia, įraudusia, jautria oda būtina, kadangi to nepadarius, gali kilti ilgalaikių odos problemų. Vis dėlto, jei manote, kad nudegus saulėje tiesiu taikymu turite keliauti į vaistinę ar parduotuvę ir griebti atitinkamas raminančias priemones, klystate. Specialistų teigimu, atidžiai neišanalizavę kremų po deginimosi saulėje sudėties, galite savo ir taip nukentėjusiai odai dar labiau pakenkti.
PlačiauBotulino injekcijos: mitai ir realybė
Kiekviena moteris ir mergina svajoja apie skaisčią ir elastingą odą. Šiuolaikinėje visuomenėje – gausu sprendimų, kaip ilgiau išlaikyti jaunystę veide. Juk oda – tai mūsų kasdienio gyvenimo veidrodis. Ji išduoda, ar esame išsimiegoję, ar gyvename sveiką gyvenimą, ar tinkamai maitinamės. Norint sveiką ir skaisčią odą išlaikyti kuo ilgiau bei pasirūpinti gera savijauta žvelgiant į veidrodį, visame pasaulyje populiarėja botulino toksino injekcijos. Ko gero, esate girdėjusios įvairių mitų ir legendų apie jas? Sulaužykime bent kelis mitus apie botuliną.
PlačiauKą daryti, kad nagai augtų sveiki ir stiprūs
Tik sveiki nagai gali būti gražūs. Sveiki ir išvaizdūs nagai byloja ne tik apie žmogaus meilę sau, bet ir apie jo bendrą organizmo būklę. Norint džiaugtis gražiais nagais, reikia jais rūpintis ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Pateikiame keletą patarimų, kad nagai būtų sveiki ir stiprūs
PlačiauKuo ypatinga mezoterapija
Tikriausiai jau ne kartą teko girdėti apie mezoterapiją. Daugybė estetinės medicinos klinikų ir grožio specialistų šią procedūrą primygtinai siūlo, mat ji daug efektyvesnė už reguliarų net ir paties brangiausio kremo naudojimą. Mezoterapijos šalininkai teigia, kad šis metodas padeda spręsti įvairias odos problemas, gydyti jos susirgimus bei pasiekti puikių odos jauninimo rezultatų. Kuo ši metodika ypatinga, koks jos veikimo mechanizmas ir privalumai?
PlačiauKraujosruvos – labai dažnos palydovės
Prasidėjus šaltajam sezonui ėjote gatve, paslydote ir susimušėte raumenis? Naktį, norėdami atsigerti, nepastebėjote kliūties ir skaudžiai trinktelėjote pėdą? Grįžę iš slidinėjimo kelionės pastebėjote, kad kojos nusėtos mėlynėmis? Žinoma, pirmiausiai reikėtų imtis visų atsargumo priemonių – nevaikščioti tamsoje, atsargiai judėti slidžiu šaligatviu, stengtis išvengti traumų pavojingai sportuojant. Tačiau ne visada pavyksta nuo to apsisaugoti. Pasirodo, raumenų sumušimas yra viena dažniausių sveikatos problemų, kuriomis skundžiasi pacientai.
PlačiauKuo ypatingas vitaminas H?
Vitaminas H, kitaip vadinamas biotinu, yra B grupės vitaminas. Vitaminas B7 yra tirpus vandenyje. Jis pagrįstai vadinamas grožio vitaminu, nes svarbus normaliam plaukų augimui, sveikos odos ir nagų būklės palaikymui. Vitaminas H dalyvauja daugelyje organizmo procesų, ypatingai angliavandenių ir riebalų apykaitoje, todėl svarbu gauti pakankamą jo kiekį. Žinoma, kad nedidelį šio vitamino kiekį žmogaus žarnyno mikroflora gali pasigaminti pati. Kuo ypatinga ši medžiaga ir kaip papildyti jos rezervus?
Plačiau9 kasdieniški patarimai, padedantys kovoti su venų varikoze
Jeigu ant savo kojų pastebėjote sutrūkinėjusius kapiliarus ir mėlynus venų voratinklius, o vakarais Jūsų kojos tinsta, jos sunkios tarsi švininės, tai pasižadėkite sau nuo rytojaus gyventi taip, kad sulėtintumėte venų varikozės progresą. Šią ligą būtina gydyti – gydymo taktiką ir metodus parenka gydytojas kraujagyslių chirurgas. Tačiau vien gydymo nepakanka, nes svarbiausia yra profilaktika. Jūs galite padėti sau kasdien laikydamiesi visiškai paprastų patarimų.
PlačiauPo gimdymo slenka plaukai – kaip sau padėti?
Nėštumo metu džiaugėtės vešliais, spindinčiais ir stipriais plaukais, o dabar pastebite, kad šepetys pilnas iškritusių plaukų po kiekvieno šukavimo? Namai pilni Jūsų plaukų, o Jūs, žiūrėdama į veidrodį, matote, kaip jie retėja ne dienomis, bet valandomis? Nesirūpinkite – tai visiškai natūralus procesas. Tikrai galite sau padėti prarasti mažiau plaukų ir lengviau išgyventi šį moteriai nelengvą periodą.
Plačiau