+0
-1
-1
Reguliariai valykite dantis, tuomet ne tik rečiau lankysitės pas stomatologą, bet ir ilgiau gyvensite. Mokslininkai  jau seniai įtarė, kad prasta burnos  higiena ir dantenų uždegimas gali sukelti širdies ligas, tačiau tik dabar pavyko įrodyti, jog tai ne melas, o tiesa.
 
Kaip praneša dailymail.co.uk, Bristolio universiteto mokslininkams pavyko įrodyti, kad bakterija, atsakinga už kariesą ir dantenų ligas, gali patekti į kraujotaką ir padėti susiformuoti trombams.  Paprasčiau tariant, mikrobai ir bakterijos, esančios burnoje, užteršia kraują. Šie mikrobai į kraują patenka tuomet, kai kraujuoja dantenos.
Profesorius Howardas Jenkinsonas teigia, kad būtent dantų nevalymas gali turėti įtakos dantenų kraujavimui. Anot mokslininko, nuolat valytis dantis ir rūpintis burnos higiena yra privaloma, „Žmonėms reikia žinoti, kad be rūpinimosi savo dieta, kraujo spaudimu, cholesterolio ir fizinio aktyvumo lygiu, jie taip pat turėtų išlaikyti gerą dantų higieną ir taip sumažinti širdies problemų riziką, – akcentavo H. Jenkinsonas.

iMed