Keli patarimai, kaip padidinti apetitą.
– Vaikų valgymo metu nelinksminkite, nesekite pasakų, nesistenkite nepastebimai įkišti šaukštelio į burną, nes tik tuomet, kai vaiko dėmesys sutelktas į valgį, maistas geriau suvirškinamas.

– Jeigu staiga vaikui ima nepatikti patiekalas, kurį anksčiau mėgo, nereikia jo versti ar įkalbinėti valgyti. Kai daromas spaudimas, vaikas nenoromis įsitikina, kad būtent šie valgiai yra jo priešai. Paliktas ramybėje jis tikriausiai vėl valgys patiekalą po savaitės ar mėnesio.

– Apetitą sužadina bei skrandžio sulčių išsiskyrimą skatina malonus patiekalo kvapas ir išvaizda. Įvairūs augaliniai prieskoniai ne tik pagerina skonį, kvapą, spalvą, bet ir padidina gaminio vitaminingumą bei mineralinių medžiagų kiekį.

– Saldžios ir pieniškos sriubos sumažina virškinimo aktyvumą. Todėl jų duokite tik po pagrindinio patiekalo (mėsos, žuvies). Jos gali pakeisti kompotą, kisielių ar kitą saldų valgį.

– Pasitaiko, kad vaikai nori valgyti kitaip, nei tai daro suaugusieji. Pvz., vaikui užeina noras valgyti tik vieną kurį nors jam paduotų patiekalų – arba tik duoną, arba tik mėsą, arba visą dieną tik obuolius. Už tai nereikia barti ar įkalbinėti. Nedrauskite, pvz., obuolio gabaliuko kaišioti į daržovių tyrę ir jį valgyti su tyre. Nesikiškite ir leiskite vaikui derinti produktus įvairiai.

– Jeigu vaikas blogai valgo, nereikia parodyti, kad namiškius tai jaudina. Jeigu tik vaikas supras, kad kam nors dėl jo nevalgymo skauda širdį, nevalgymas taps priemone erzinti bei atkreipti į jį dėmesį

Lietuvos sveikata

Vaikų ligos

Testai apie vaikų sveikatą