Mano sūnus, kuriam vos metai, labai prastai valgo. Jis sveikas, o gydytoja sako, kad jo apetitas prastas. Kokių imtis priemonių, kad apetitas pagerėtų.
Genė

Geriausiai valgo sveikas, guvus, šiek tiek pavargęs vaikas. Mieguistas ar apatiškas vaikas net ir praalkęs valgo prasčiau.

Išalkti sveika
Alkio jausmas tiesiogiai priklauso nuo smegenyse esančio maisto centro sudirgimo. Jei jūs pernelyg sočiai pavalgydinote vaiką, o atėjus kito maitinimo laikui jis nesijaučia išalkęs, mažylis būtinai susiras įdomesnį užsiėmimą. Jei bandysite šiuo metu jį prievarta pavalgydinti, vaikas priešinsis, o jums teks išsigalvoti pačių įvairiausių “paskatinimų”. Be abejo, negerai, jei vaikas ilgai tokiu būdu atsisakinėja maisto.

Apsiekite be žaisliukų
Kai vaikas valgo, geriau, kad jo regos lauke nebūtų žaislų, kitų jam įdomių daiktų. Taip pat pageidautina, kad valgymo metu prie stalo nebūtų žmogaus, kurio mažylis prisibijo, ar atvirkščiai – kuris jį juokintų, linksmintų ir taip nukreipinėtų dėmesį nuo valgymo proceso.

Maistas turi būti skanus
Tikriausiai jau žinote, kad vienus patiekalus jūsų atžala mėgsta labiau, kitų – apskritai nemėgsta. Turėkite tai omeny. Jei ir suaugusiesiems ne visada sekasi priprasti prie nemėgstamo maisto – ką kalbėti apie vaikus? Nenumokite ranka į jo pageidavimus ir atsargiai pratinkite prie naujų patiekalų.

Jokių pykčių prie stalo
Jei valgymo procesas vaikui asocijuojasi su nemaloniais įspūdžiais, galite būti tikra – geru apetitu jis tikrai neišsiskirs. Kas gali lemti tokias asociacijas? Nuolatiniai suaugusiųjų ginčai prie stalo, pykčiai, barniai, triukšmas, netvarka.

Duokite valgyti pačiam
Kuo savarankiškesnis jaučiasi vaikas prie stalo, tuo noriau jis valgo, nepriklausomai nuo to, ar kalbama apie buteliuką, kurį jis jau gali pasilaikyti rankutėmis pats, ar apie šakutės ir peilio įvaldymo meną.

Lietuvos sveikata