Kad ir kokia populiari alergijos forma yra šienligė, tačiau ji diagnozuojama ne visiems sergantiesiems, ne visi gauna tinkamą pagalbą. Iš dalies tai galima paaiškinti ir daugybe mitų, kuriais yra apipinta šienligė.
Mitas: Vaikai “išauga” šienligę.
Faktas: Vaikystėje atsiradusi šienligė gali ne tik, kad neišnykti, bet ir pablogėti, jei yra negydoma. Klaidinga nuomonė, kad alergijų nereikia gydyti, nes jos išnyks vaikui užaugus, gali būti rimtesnių problemų priežastis.

Mitas: Kontaktavimas su alergenu gali išgydyti nuo šienligės.
Faktas: Nuolatinis pakartotinis kontaktas su alergenu gali net pabloginti simptomus, bet ir lemti komplikacijas.
Šis mitas tikriausiai kilo dėl imunoterapijos – vieno iš alergijos gydymo būdo. Tačiau imunoterapijos metu, alergeno dozės yra parenkamos labai tiksliai, pagal griežtai nustatytas gydymo schemas, visą procesą prižiūri specialistas.

Mitas: Šienligę dažniausiai sukelia žydintys augalai.
Faktas: Šienligę dažniausiai sukelia įvairios medžių ir žolių rūšys.
Žydintys augalai retai sukelia šienligę, nes jų žiedadulkės dažniausiai didelės ir lipnios. Todėl jų laisvai nenešioja vėjas ir jos nesukelia šienligės priepuolių.

Mitas: Pats žmogus negali nieko pakeisti dėl šienligės.
Faktas: Sergant šienlige gyvenimą galima palengvinti įvairiais būdais: vartojant vaistus, renkantis alternatyviąją mediciną bei prevencinėmis priemonėmis.
Nors dažniausiai šienligės nepavyksta visiškai išgydyti, tačiau jos simptomus galima gerokai sušvelninti. Savo gyvenimo kokybę galima pagerinti išsiaiškinus pavojingiausius alergenus, sekant jų kiekį ore, geriant antialerginius vaistus ir kt.

Lietuvos sveikata

sloga/56472″>sloga

sloga-kas-tai/”>Sloga – kas tai?