Šiandien, rugsėjo 21 d., Kauno medicinos universiteto klinikose (KMUK) atidarytas naujas Kardiochirurgijos korpusas. Atidarymo šventės dalyvius sveikino Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas, sveikatos apsaugos ministras Rimvydas Turčinskas, Kauno medicinos universiteto rektorius Remigijus Žaliūnas, KMUK generalinis direktorius Juozas Pundzius, Kardiologijos instituto direktorius, KMU Širdies centro vadovas Rimantas Benetis ir kiti svečiai.

„Džiaugiuosi, kad naujasis Kardiochirurgijos korpusas, įrengtas pagal aukščiausius Europos standartus, efektyviai sujungs medicinos mokslą ir praktiką, – teigė sveikatos apsaugos ministras Rimvydas Turčinskas. – Čia įdiegtos šiuolaikinės technologijos. Telekomunikacijų pagalba operacijos vaizdas galės būti tiesiogiai transliuojamas į konferencijų salę, kur jį stebės gydytojų konsiliumas, mokysis ir tobulinsis gydytojai ir slaugytojai“. Pasak R. Turčinsko, tai – svarbus žingsnis, mažinant sergamumą širdies-kraujagyslių sistemos ligomis.

KUMK Kardiochirurgijos korpuso statyba buvo pradėta 1989 m, tačiau, nesant pakankamo objekto finansavimo, statybos buvo sustabdytos. 2003 m. šių darbų finansavimas buvo atnaujintas, tris metus iš eilės skiriant po 7 mln. Lt. 2006 m. projektas buvo patikslintas ir pradėtas intensyvus jo užbaigimo procesas, prie kurio yra reikšmingai prisidėjusi LR Vyriausybė. Praėjusiais metais Kardiochirurgijos korpuso modernizavimui skirta 22 mln. Lt, o šiemet – dar 26 mln.Lt.

Tikslūs medicininiai tyrimai ir greitas diagnozių nustatymas, neintervenciniai metodai, galimybė nustatyti ligas ankstyvosiose stadijose, efektyvus ligonių srauto valdymas ir sveikatos įstaigų administravimas bei nuolatinės inovacijos – tai KMUK veiklos kasdienybė. Naujai įrengtuose širdies,krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos skyriuose įdiegta šiuolaikinė elektrofiziologų rentgeno sistema, dirbtinės kraujo apytakos ir narkozės aparatai, sumontuota moderni ventiliavimo sistema.

Širdies,krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinika ir Kardiologijos klinika anksčiau buvo geografiškai skirtingose vietose, kas buvo nepatogu ir gydytojams, ir pacientams. Dabar jos yra gretimuose pastatuose. Jose naudojamos šiuolaikinės technologijos, kompiuterizuotos pacientų duomenų sistemos, kvalifikuotų specialistų darbas leis gerinti teikiamų kardiochirurgijos paslaugų kokybę ir prieinamumą.

SAM Ryšių su visuomene skyrius
Natalja Keturkienė
tel. (8 5) 266 1411
natalja.keturkiene@sam.lt
www.sam.lt