Galvos skausmas – ne tik moterų sugalvotas pasiteisinimas, kai jos nenori mylėtis ar kalbėtis. Mokslininkai nustatė, kad jos galvos skausmą kenčia išties dažnai.

Psichologai atrado, kad moterys kenčia  chronišką galvos skausmą ne tik dažniau, tačiau skausmas būna ir ilgesnis bei stipresnis.

Psichologė Jennifer Kelly, kuri tyrė abiejų lyčių atstovus, padarė išvadą, kad moterys 50 procentų dažniau kenčia galvos, pečių, kaklo, juosmens skausmus.

Kaip rašo telegraph.co.uk,  medikė taip pat teigia, kad moterys 2,5 karto dažniau serga migrena, todėl tai paaiškina, kodėl moterys retkarčiais atsisako mylėtis dėl galvos skausmo.  Chroniškas galvos skausmas būdingas tuomet, kai galvą skauda ilgiau nei 6 mėnesius.

Galvos skausmas moterims ne tik gali sukelti raumenų skausmą ar artritą, tačiau ir skatinti sielvartą bei sumažinti darbingumą.  Visą kaltę, kodėl skauda galvą, mokslininkai verčia estrogeno hormonams, kurie ir sukelia migreną. Ypač tai būdinga paauglystės laikotarpiu. Medikė pastebėjo, kad galvos skausmų stiprumas ir dažnumas priklauso nuo menstruacijų ciklo fazių. Pvz. žandikaulio skausmai labiau būdingi menstruacijų metu ar  kelias dienas prieš jas.

Moterys yra linkusios susitelkti ties emociniais skausmo aspektais, o vyrai – ties fiziniais. Todėl moterims gali skaudėti labiau, mat joms skausmas asocijuosis su neigiamomis emocijomis.
 
Medik