Norėdami pasirūpinti geru regėjimu reikėtų laikytis tų pačių nurodymų, kurie rekomenduojami kovojant su širdies ligomis ar padidėjusiu kraujospūdžiu.
Kaip rašo cnn.com, valgydami maistingus ir daug vitaminų turinčius produktus pagerinsite regėjimą ir išvengsite akių ligų.
Žalialapės daržovės.
Žalialapės daržovės – tarsi natūralūs akiniai nuo saulės. Špinatuose, kopūstuose ar  mangolduose esantys antioksidantai padeda apsaugoti akis nuo kenksmingų saulės spindulių.
Uogos.
Uogos gali pagelbėti ne tik sustabdyti vėžio plitimą ar pagerinti kraujagyslių veiklą, tačiau ir įveikti akių kataraktą, išvengti akių rainelės išsigimimo bei padėti sušvelninti kitas akių ligas. Pasirinkite šviežias žemuoges, avietes ar šilauoges.
Morkos.
Morkos – turbūt žinomiausias vaistas, padedantis stiprinti akis. Vitaminas A padeda kovoti su akių katarakta bei naktiniu aklumu ir išvengti rainelės išsigimimo. Norėdami gauti daugiau vitamino  A rinkitės ne tik morkas, bet ir kitas oranžinės spalvos daržoves arba vaisius: abrikosus, batatus, kantalupas (meliono rūšis).
Pienas.
Piene gausu riboflavino, kuris gali padėti įveikti akių kataraktą. Jame taip pat gausu vitamino A. Valgykite sūrį, kiaušinius ar kepenėles – tai geri vitamino A šaltiniai.
Liesa jautiena.
Liesoje jautienoje yra daug cinko, todėl valgant neriebią jautieną, kūnas geriau sugeria antioksidantus ir padeda kovoti su akių ligomis. Liesa jautiena padeda apsaugoti akies tinklainę. Galite rinktis sūrį, kalakutieną, jogurtą, kiaulieną ar sustiprintus javus.
Lašiša.
Omega 3 rūgštys, esančios lašišoje, kovoja su kataraktos atsiradimu bei padeda apsaugoti akių tinklainę. Per savaitę rekomenduojama valgyti riebią žuvį du kartus: rinkitės silkę, skumbrę ar sardines.
Migdolai.
Vitaminas E irgi turi įtakos geresniam regėjimui ir padeda kovoti su katarakta. Valgykite vitamino E turinčius produktus: riešutus, mango vaisius, sojos pupeles bei migdolus.
 
iMed