Vitaminai C ir E, vadinami antioksidantais, nepasižymi prevencinėmis vėžio savybėmis, teigia JAV mokslininkai. Ankstesnės studijos rodė, kad vartojant daugiau šių maisto papildų įmanoma mažinti vėžio riziką. Ištyrus 14,641 vyrą paaiškėjo, kad vartojant papildomus šių vitaminų kiekius, vėžio rizika nemažėja.

 

Prieš savaitę paskelbtais tyrimų duomenimis, šie maisto papildai taip pat nemažina kardiovaskulinių ligų rizikos, tokių, kaip širdies infarktas.

 

Vitaminai C ir E yra antioksidantai, kurie apsaugo organizmą nuo toksinų, galinčių pažeisti organus ir ląsteles. Jų gausu vaisiuose, daržovėse. Anksčiau manyta, kad jie gali apsaugoti ir nuo vėžio bei širdies ligų, tačiau, anot tyrimų, jie nemažina šių ligų rizikos.

 

1970 metais pirmą kartą buvo pabrėžtas teigiamas vitamino C poveikis žmogaus organizmui, tačiau mokslininkai kol kas bando atrasti, galbūt tam tikros įvairių vitaminų kombinacijos galėtų būti veiksmingos ligų prevencijai, kadangi atskirai naudojant tik tam tikrus vitaminus, vėžio bei širdies ligų rizika nemažėja.

 

Reuters Health