Prostatos sutrikimai vargina kas trečią vyresnį nei 50 metų vyrą. Tačiau ne tik jie linkę nutylėti apie kamuojančias vyriškas problemas.

Vyrai linkę kęsti skausmą, o į gydytojus kreipiasi tik tuomet, kai problema tampa nebepakeliama. Jauni ir vidutinio amžiaus vyrai dažniau kenčia nuo prostatos uždegimo, vyresni – nuo gerybinio jos išvešėjimo ir vėžio.
Pagrindinės prostatos uždegimo priežastys – peršalimai ir lytiškai plintančios ligos.
Prasidėjus uždegimui pasireiškia vienas ar keli iš šių simptomų: dažnesnis šlapinimasis ir skausmas šlapinantis, maudimas pilvo apačioje, perštėjimas.
„Nekreipiant dėmesio į simptomus jie ilgainiui silpsta, tačiau išsivysto lėtinis prostatitas. Sergant prostatos uždegimu blogėja lytinė potencija, nukenčia vaisingumas, todėl vyrus gali pradėti kamuoti net psichologinės problemos”, – pastebėjo „Camelia” vaistininkė Vilma Dukevičienė.
Gerybinis prostatos išvešėjimas, kitaip dar vadinamas hiperplazija, dažniausiai pasireiškia 40–50 metų vyrams.
„Jei šlapinantis srovė silpnesnė ar į tualetą norite vis dažniau, o ypač naktį, kuo greičiau apsilankykite pas gydytoją. Jis skirs reikiamą gydymą. Negydant ligos gali atsirasti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip erekcijos sutrikimas arba visiškas šlapimo sulaikymas”, – patarė V.Dukevičienė.
Ar gresia prostatos ligos, labai priklauso ir nuo gyvenimo būdo. Patartina gyventi aktyvų gyvenimą, nes viena pagrindinių prostatos sutrikimo priežasčių – antsvoris bei nutukimas.
Atidžiau pasirūpinti savimi turėtų ir rūkaliai, taip pat vyrai, turintys aukštą kraujospūdį, padidėjusį cukraus ir cholesterolio kiekį.
Visą darbo dieną sėdintys ir mažiau judantys vyrai turėtų kas valandą bent po keletą minučių pavaikščioti. Patartina vengti aštrių patiekalų ir alkoholio, o ypač visų šių rizikos veiksnių kartu.
 
iMed