Tamoksifenas, 20mg, tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Schering Oy, Suomija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Tamoksifenas
1. KAS YRA TAMOFEN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
TAMOFEN yra vaistas nuo vėžio. Jis stabdo nuo estrogenų priklausomo auglio augimą, slopindamas estrogenų (moteriškų lytinių hormonų) poveikį.
Dėl ko vartojamas
Krūties vėžio gydymui.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TAMOFEN
TAMOFEN vartoti draudžiama:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei TAMOFEN medžiagai.
- jeigu Jūs esate nėščia arba žindote kūdikį.
Prieš pradėdama vartoti TAMOFEN pasitikrinkite pas ginekologą ar nesate pastojusi. Šio medikamento vartojant, naudokitės veiksmingu nehormoniniu kontracepcijos metodu.
Jeigu jums yra, kuri nors iš minėtų būklių, kreipkitės į gydytoją.
nuovargis,
kauluose yra metastazių,
pasireiškia pykinimas ar vėmimas,
pasireiškia gausus šlapinimasis ar kiti simptomai.
Tamoksifeno vartojant, dažniau gali pasireikšti gerybinis arba piktybinis endometriumo pokytis. Jeigu šio vaisto vartojant, prasideda nenormalus kraujavimas iš makšties, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų kraujavimo priežastį.
Nėštumas
Nėštumo metu draudžiama vartoti TAMOFEN.
Žindymo laikotarpis
Ar vaisto galima vartoti žindymo laikotarpiu, galutinai neištirta, todėl kūdikį krūtimi maitinančioms moterims juo gydytis draudžiama.
Kitų vaistų vartojimas
Tamoksifeno vartojant kartu su kitais vaistais gali sumažėti ar padidėti kitų vaistų efektyvumas. Todėl jei vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.
Jei tamoksifenas yra vartojamas kartu su kitais vaistais nuo vėžio, gali padidėti tromboembolijos, t.y. kraujo krešulių, susidarymo tikimybė.
Tamoksifenas gali stiprinti varfarino ir kitų kumarino darinių kraujo krešėjimą mažinantį poveikį, todėl apie minėtų arba panašiai veikiančių medikamentų vartojimą pasakykite gydytojui prieš gydymą tamoksifenu.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines TAMOFEN medžiagas
TAMOFEN sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. KAIP VARTOTI TAMOFEN
Krūties vėžiui gydyti įprastinė tamofeno paros dozė yra 20 ─ 40 mg. Paros dozę galima gerti iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus. Reikia vartoti gydytojo skirtą dozę ir laikytis kitų jo nurodymų.
Vaikų tamoksifenu gydyti negalima.
Jeigu manote, kad TAMOFEN veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
TAMOFEN, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Paprastai tamoksifenas toleruojamas gerai.
Dažniausiai pasireiškiantis šalutinis poveikis yra karščio pylimas, pykinimas ir vėmimas, kraujavimas iš makšties, skysčių kaupimasis organizme, mėnesinių išnykimas, dažniausiai silpnai sumažėja trombocitų kiekis kraujyje bei kalcio kiekio padidėjimas kraujyje dažniausiai pradėjus gydymą toms moterims, kurių kauluose yra metastazių.
Nedažnai pasireiškiantis šalutinis poveikis yra išorinių lyties organų niežulys, išskyrų pagausėjimas, gimdos gleivinės pokytis, odos išbėrimas, auglio skausmas ar staigus progresavimas, lengvos formos mąstymo sutrikimas, nuovargis, svaigulys, galvos skausmas, gali laikinai sumažėti leukocitų kiekis kraujyje ir galima tromboembolija (t. y. kraujo krešulių atsiradimas kraujagyslėse), tačiau ar jos priežastis tikrai yra tamoksifeno vartojimas, nenustatyta.
Retai gali sutrikti kepenų funkcija, atsirasti gimdos fibroma, retėti ir slinkti plaukai, gali kiaušidėse atsirasti dauginių laikinų cistų, padidėti jautrumas, įskaitant angioedemą, ir sutrikti rega, įskaitant kataraktą, tinklainės ir ragenos pokyčius. Odos išbėrimas (įvairios formos eritema, Stevens-Johnson sindromas, pūslinė), anemija, neutropenija, trigliceridų kiekio padidėjimas serume, gydant tamoksifenu, kai kuriais atvejais gali pasireikšti pankreatitas.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.
5. KAIP LAIKYTI TAMOFEN
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.
Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, TAMOFEN vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Atsiradus matomų tablečių gedimo požymių, TAMOFEN vartoti negalima.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
TAMOFEN sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra tamoksifenas. Vienoje tabletėje yra 20 mg tamoksifeno, atitinkančio 30,4 mg tamoksifeno citrato.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, povidonas, talkas, magnio stearatas.
TAMOFEN išvaizda ir kiekis pakuotėje
TAMOFEN tabletės yra apvalios, iškilos, baltos arba beveik baltos, vienoje pusėje įspaustas užrašas “T20”. Jos supakuotos po 10 tablečių į aliuminio folijos lizdines plokšteles. Dėžutėje yra 30 tablečių.
Tarptautinis pavadinimas | Tamoksifenas |
Vaisto stiprumas | 20mg |
Vaisto forma | tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/94/1023 |
Registratorius | Schering Oy, Suomija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 1994.06.02 |
Vaistas perregistruotas | 2008.02.22 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
TAMOFEN 20 mg tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Vienoje tabletėje yra 20 mg tamoksifeno, atitinkančio 30,4 mg tamoksifeno citrato.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Tabletė
Baltos arba balkšvos, apvalios, iškilios tabletės, vienoje pusėje įspaustas užrašas “T20”. Tablečių skersmuo yra 8 mm, aukštis – apie 4 mm, svoris – 220 mg.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Paliatyvus hormonams jautraus metastazavusio krūties vėžio gydymas.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Paros dozė yra nuo 20 iki 40 mg, ją galima gerti iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus.
Tamoksifenas vaikams nevartojamas.
4.3 Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.
Nėštumo ir žindymo laikotarpis.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pacientes, kurioms yra leukopenija arba trombocitopenija, tamoksifenu reikia gydyti atsargiai. Su šio vaisto vartojimu siejamas dažnesnis endometriumo pokyčių, įskaitant hiperplaziją, polipus ir vėžį, pasireiškimas. Jeigu tamoksifeno vartojančioms moterims prasideda nenormalus kraujavimas iš makšties, jas būtina tuoj pat ištirti. Premenopauzės laikotarpiu kai kurioms moterims slopinamos mėnesinės, kai krūties vėžio gydymui vartojamas tamoksifenas. Klinikinių tyrimų metu, kai krūties vėžio gydymui vartojamas tamoksifenas, pastebėta keletas antrinių pirminio auglio ne endometriume ir ne šoninėje krūtyje, atsiradimo atvejų. Ar to priežastistamoksifeno vartojimas, nenustatyta. Kai kurioms moterims, kurių kauluose buvo metastazių, pasireiškė hiperkalcemija, dažniausiai gydymo tamoksifenu pradžioje. Todėl šias ligones, pradėjus gydymą ar kartu vartojant vaistus, mažinančius kalcio išskyrimą per inkstus, pavyzdžiui tiazido diuretikus (žr. 4.5 skyrių) patariama atidžiai stebėti. Moteris, su padidėjusia tromboembolijos atvejų rizika, reikia atidžiai stebėti.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Tamoksifenas, vartojamas kartu su varfarinu arba kitais kumarino grupės antikoaguliantais, gali labai sustiprinti jų krešėjimą mažinantį poveikį. Jeigu minėtų medikamentų kartu vartoti būtina, patariama atidžiai ligonį stebėti. Tamoksifenas, vartojamas kartu su citotoksiniais vaistais, padidina tromboembolijos atvejų skaičių. Vaistai, kurie mažina kalcio išskyrimą per inkstus, pavyzdžiui tiazido diuretikai, gali padidinti hiperkalcemijos riziką gydymo tamoksifenu pradžioje pacientėms, kurių kauluose yra metastazių (žr. 4.4 skyrių).
Kiekvienoje šio vaistinio preparato tabletėje yra laktozės monohidrato. Šio vaisto negalima vartoti pacientėms, kurioms nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėščioms moterims tamoksifeno vartoti draudžiama. Pastebėta keletas nėščių moterų savaiminio persileidimo, apsigimimų ir vaisiaus žūties atvejų, tačiau ar jų priežastis tikrai yra tamoksifeno vartojimas, nenustatyta.
Graužikų embriono reprodukcinei sistemai tyrimų metu pastebėti tamoksifeno sukelti pakitimai yra panašūs į estradiolio, etinilestradiolio, klomifeno ir dietilstilbestrolio (DES) sukeltus pakitimus. Nors šių pakitimų klinikinė svarba yra nežinoma, keletas iš jų, ypač vaginalinė adenozė, yra panašūs į pakitimus, sukeltus DES jaunų moterų gimdoje ir kurios priklauso makšties ar gimdos kaklelio ląstelių adenocarcinomos išsivystymo rizikos grupei nuo 1 iki 1000.
Tiktai keletui jaunų moterų buvo nustatyta gimdos bet ne kaklelio adenozė ar aiški gimdos kaklelio ląstelių adenokarcinoma.
Prieš tamofeno vartojimą premenopauzės laikotarpiu būtina nustatyti, ar vaisinga moteris nėra nėščia. Jai reikia paaiškinti, kad vartojant tamoksifeno būtina saugotis nuo pastojimo ir vartoti ne hormoninį kontracepcijos metodą. Taip pat moteris turi būti informuota apie galimą riziką vaisiui, tamoksifeno gydymo metu arba praėjus dviems mėnesiams po gydymo.
Žindymas
Ar tamoksifeno patenka į motinos pieną, nežinoma. Vadinasi, kūdikį krūtimi maitinančioms moterims šio vaisto vartoti draudžiama. Apsisprendimas, ar nutraukti kūdikio žindymą ar gydymą tamoksifenu, turi būti priimtas atsižvelgiant į gydymo svarbą motinai.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Poveikio gebėjimui vairuoti arba valdyti mechanizmus tamoksifenas neturėtų sukelti.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Dažniausiai pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis yra karščio pylimas, kuris 10-20 % ligonių atsiranda dėl vaisto antiestrogeninio poveikio.
Organų sistemų klasė
Nepageidaujamų reakcijų dažnis
Labai dažni (1/10)
Dažni
(nuo 1/100 iki <1/10)
Nedažni (nuo
1/1000 iki <1/100)
Reti (nuo 1/10000 iki <1/1000)
Endokrininiai sutrikimai
Karščio pylimas
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Trombocitotopenija (paprastai silpna)
Leukopenija
Anemija
Neutropenija
Trigliceridų kiekio padidėjimas kraujo serume
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
Hiperkalcemija
Virškinimo trakto sutrikimai
Pykinimas
Vėmimas
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Kraujavimas iš makšties,
Mėnesinių slopinimas
Makšties niežulys
Išskyros iš makšties
Akies sutrikimai
Sutrikusi rega
Katarakta
Tinklainės ar ragenos pokyčiai
Kraujagyslių sutrikimai
Tromboembolinės komplikacijos
Gerybiniai, piktybiniai ir nepatikslinti navikai (tarp jų cistos ir polipai)
Endometriumo pokyčiai, įskaitant hiperplaziją
Polipai
Vėžys
Dauginės laikinos cistos kiaušidėse
Gimdos fibromos
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Gali kisti kepenų fermentų kiekis
Kepenų riebalinė distrofija
Tulžies stazė
Hepatitas
Pankreatitas
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Bėrimas
Plaukų retėjimas
Plaukų slinkimas
Alerginės reakcijos Angioedema
Įvairių formų eritema
Stevens-Johnso sindromas
Pūslinė
Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Skysčio susilaikymas
Auglio skausmas ar staigus progresavimas
Nuovargis
Svaigulys
Lengvas galvos svaigimas
Galvos sukimasis
Astenija
Skausmas
Perdėtas troškulys
Padidėjęs prakaitavimas
4.9 Perdozavimas
Tamoksifeno perdozavus, gali pasireikšti stipresnis nepageidaujamas antiestrogeninis poveikis.
Specifinio priešnuodžio nėra, reikalingas simptominis gydymas.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai, kodas – L02B A01.
Tamoksifenas yra nesteroidinės struktūros medžiaga, moters organizme veikianti pirmiausiai kaip antiestrogenas. Jis slopina endogeninių estrogenų poveikį, tikriausiai prisijungdamas prie estrogeninių receptorių. Be to, kai kuriems audiniams, įskaitant endometriumą, kaulus ir kraujyje esančius riebalus, tamoksifenas gali sukelti estrogenams būdingą poveikį.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Išgertas tamoksifenas rezorbuojamas greitai, didžiausia koncentracija kraujo serume atsiranda per 4-7 val. Pastovi koncentracija kraujyje nusistovi po 4 savaičių. Prie kraujo serumo baltymų jungiasi daugiau negu 99 % tamoksifeno. Tamoksifeną metabolizuojant hidroksilinimo, demetilinimo ir konjugacijos būdu, atsiranda kelių rūšių metabolitų, pasižyminčių tokiomis pat farmakologinėmis savybėmis kaip tamoksifenas ir padedančių sukelti terapinį poveikį. Tamoksifeno pusinės eliminacijos laikas yra maždaug 7 dienos, o svarbiausio jo metabolito N-desmetiltamoksifeno14 dienų. Iš organizmo tamoksifenas išskiriamas daugiausiai su išmatomis.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Toksinio poveikio vaisingumui tyrimų metu žiurkėms, triušiams ir beždžionėms teratogeninio poveikio tamoksifenas nesukėlė. Mutageninio poveikio tyrimų in vitro bei in vivo metu tamoksifenas taip pat nesukėlė. Kai kurių tyrimų in vitro bei in vivo metu graužikams vaistas sukėlė genotoksinį poveikį. Ilgalaikių tyrimų metu pelėms atsirado lytinių liaukų, žiurkėmskepenų auglių. Ar šie rezultatai reikšmingi žmogui, nenustatyta.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Laktozės monohidratas
Kukurūzų krakmolas
Koloidinis bevandenis silicio dioksidas
Povidonas
Talkas
Magnio stearatas.
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
3 metai
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.
6.5 Pakuotė ir jos turinys
Tabletės supakuotos į aliuminio folijos lizdines plokšteles po 10 tablečių. Dėžutėje yra 3 lizdinės plokštelės (30 tablečių).
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
-
+185-24+161
-
+44-7+37
-
+20-4+16
-
+15-6+9
-
+9-5+4
- Daugiau gydymo įstaigų
Anekdotai
-
Skambutis į reanimaciją:
- Sakykit, Jonaitis dar gyvas?
- Dar ne. - Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Kurią Flavamed formą renkatės gydyti kosuliui?