Piroksikamas, 20mg/ml, injekcinis tirpalas
Vartojimas: vartoti į raumenis
Registratorius: EGIS PHARMACEUTICALS PLC, Vengrija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Piroksikamas
1. KAS YRA HOTEMIN IR KAM JIS VARTOJAMAS
Piroksikamas yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo (NVNU).
Hotemin injekcinio tirpalo vartojimo indikacijos
Gydymą piroksikamu gali pradėti tik kvalifikuotas klinicistas.
Ūminio podagros priepuolio, kaulų ir raumenų pažeidimo, trauminio skausmo simptominis gydymas.
Reumatoidinio simptominis artrito gydymas.
Osteoartrito simptominis gydymas.
Ankilozinio simptominis spondilito gydymas.
Ortopedinių bei odontologinių ir kitų nedidelių chirurginių procedūrų sukelto skausmo malšinimas.
Dėl nepageidaujamų reakcijų rizikos piroksikamą galima vartoti tik atidžiai įvertinus pavojaus ir naudos santykį (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Hotemin“).
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HOTEMIN
Hotemin vartoti negalima:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Hotemin medžiagai;
jeigu anksčiau yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (ypač bronchų astma, rinitas, angioedema, dilgėlinė), pavartojus kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, įskaitant salicilo rūgšties darinius;
jeigu yra buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto arba perforacija dėl anksčiau vartotų NVNU;
jeigu sergate ar kada nors sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige arba jeigu kraujavimas iš virškinimo trakto kartojasi (du ar daugiau atskirų neabejotinų opos ar kraujavimo epizodų);
jeigu yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba sergate kitomis ligomis, kurių metu kraujuojama;
- jeigu kartu vartojami vaistai, mažinantys kraujo krešėjimą;
jeigu esate nėščia ar žindote;
jei yra sunkus kepenų veiklos nepakankamumas
jei yra sunkus inkstų veiklos nepakankamumas
jeigu yra vidutinio sunkumo ar sunkus širdies nepakankamumas
.
Vaistinio preparato nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.
Specialios atsargumo priemonės
Epidemiologinių tyrimų duomenimis, piroksikamas lyginant su kitais NVNU yra susijęs su didesne toksinio poveikio rizika virškinamajam traktui.
Prieš pradedant vartoti Hotemin gydytojui būtina pasakyti, jei sirgote stemplės, skrandžio ir/ar pepsine opa. Gydymo metu ligoniams, kuriems buvo minėtų ligų, reikia reguliariai tikrintis, ar minėtos ligos nepradeda kartotis.
Jeigu jums yra virškinimo trakto sutrikimo simptomų arba esate sirgę šio trakto ligomis, apie bet kokį virškinimo sutrikimą nedelsiant informuokite gydytoją.
Vartojant Hotemin, kaip ir kitokių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, bet kuriuo laikotarpiu gali prasidėti kraujavimas iš virškinimo trakto, atsirasti opa arba (ir) ji gali prakiurti. Pagyvenusiems žmonėms kraujavimo iš virškinimo trakto ir virškinimo trakto opos ir (arba) jos prakiurimo pasekmės paprastai būna sunkesnės. Įtarus bet kokį virškinimo trakto veiklos sutrikimą, reikia nedelsiant pasitarti su gydytoju.
Vartojant Hotemin, kaip ir daugelio kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, retais atvejais gali sutrikti kepenų veikla. Šis sutrikimas dažniausiai būna silpnas ir laikinas. Jeigu jis neišnyksta, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Jeigu vartojant Hotemin pradeda kraujuoti iš virškinimo trakto ar jis išopėja, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.
Žinoma, jog nesteroidiniai preparatai nuo uždegimo, įskaitant Hotemin, gali sukelti sunkią odos reakciją bei sunkią gyvybei pavojingą padidėjusio jautrumo reakciją. Jei prasideda minėtos reakcijos, būtina nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.
Retais atvejais Hotemin, kaip ir kiti nesteroidiniai vaistuo nuo uždegimo gali sukelti inkstų veiklos sutrikimą. Jei pakinta šlapimo kiekis, spalva, šlapinimosi dažnumas ar atsiranda kitokių bendrų negalavimų, reikia nedelsiant pasitarti su gydytoju.
Vartojant nesteroidinių preparatų nuo uždegimo, organizme gali susilaikyti natris, kalis ir vanduo, todėl gali pablogėti širdies nepakankamumu ar hipertonine liga sergančių pacientų sveikata.
Jei gydomasis poveikis nepakankamas, rekomenduojamos paros dozės viršyti negalima. Kitų nesteroidinių preparatų nuo uždegimo kartu vartoti taip pat negalima, kadangi gali stiprėti ne veiksmingumas, bet šalutinis poveikis. Jei po kelių dienų sveikata nepagerėja, reikia kreiptis į gydytoją, kuris patikslins dozavimą ar paskirs kitokių medikamentų.
Pagyvenę žmonės, išsekę ir silpni ligoniai šalutinį Hotemin poveikį toleruoja blogiau, todėl jiems gydymo metu būtina nuolatinė mediko priežiūra.
Hotemin , kaip ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, gali daryti mažiau pastebimus infekcinės ligos simptomus. Jeigu pradeda skaudėti gerklę, paūmėja raumenų ir sąnarių skausmas ar atsiranda bendro pobūdžio negalavimų, reikia pasitarti su gydytoju.
Ligoniams, sergantiems ar sirgusiems bronchine astma, vartoti Hotemin reikia atsargiai, kadangi tokiems žmonėms nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo dažniau gali sukelti bronchų spazmą
jeigu Jūs sergate kepenų ar inkstų liga (prieš pradėdami vartoti Hotemin kapsules apie tai pasakykite gydytojui).
Kad galėtų parinkti geriausią gydymą, gydytojas gali skirti atlikti kai kuriuos laboratorinius tyrimus.
Įspėjimai
Tokie vaistai, kaip Hotemin, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.
Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.
Kitų vaistų vartojimas
Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Venkite vartoti kartu su:
acetilsalicilo rūgštimi arba kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (acetilsalicilo rūgštis iki 80 sumažina piroksikamo koncentraciją kraujo plazmoje, terapinis efektas nesustiprėja, tačiau nepageidaujamo poveikio, įskaitant kraujavimą iš virškinimo trakto, galimybė labai padidėja, kai kartu yra vartojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo);
Vaistais, mažinančiais kraujo krešėjimą, pvz., varfarinu, nes piroksikamas sustiprina jų kraujo krešėjimą mažinantį poveikį, kartu padidindamas kraujavimo riziką. Jei antikoaguliantus vartoti kartu su piroksikamu būtina, reikia, kad Jus nuolatos stebėtų gydytojas.
Atsargiai vartokite su:
vaistiniais preparatais, kurių didelė dalis jungiasi prie kraujo plazmos baltymų (piroksikamas gali juos nukonkuruoti ir nuslopinti kartu vartojamų vaistų jungimąsi prie kraujo plazmos baltymų);
preparatais, kuriuose yra ličio (padidėja ličio koncentracija kraujo plazmoje);
kortikosteroidais (padidėja virškinimo trakto išopėjimo ir kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus);
preparatais, kuriuose yra kalio, arba kalį tausojančiais diuretikais (hiperkalemijos rizika);
diuretikais ir antihipertenziniais vaistais (piroksikamas sulaiko natrį ir kalį organizme, todėl šių vaistų veiksmingumas sumažėja);
metotreksatu (piroksikamas slopina metotreksato išskyrimą, todėl gali padidėti metotreksato toksinis poveikis);
cimetidinu (šiek tiek padidėja piroksikamo rezorbcija, bet nekinta pusinės eliminacijos laikas ir išskyrimas);
trombocitų agregaciją slopinančiais preparatais ir selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI) (padidėja kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus);
mifepristonu (gali nuslopinti mifepristono poveikį nutraukiant nėštumą).
Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėščioms moterims ir žindyvėms Hotemin injekcinio tirpalo vartoti negalima.
Piroksikamas gali pakenkti moterų vaisingumui, todėl nerekomenduojamas moterims, kurios ruošiasi pastoti. Reikia apsvarstyti galimybę nebevartoti piroksikamo toms moterims, kurioms sunku pastoti, ir toms, kurioms atliekami vaisingumo tyrimai.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Piroksikamas neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus arba jo įtaka nereikšminga. Nepaisant to, jei atsiranda mieguistumas, galvos svaigimas, regos ar kitoks centrinės nervų sistemos sutrikimas, patartina nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų.
3. KAIP VARTOTI HOTEMIN
Preparatas injekuojamas tik į raumenis. Injekuoti reikia giliai į sėdmens raumenį. Kartais injekcijos vietoje gali atsirasti tokių nepageidaujamų reakcijų kaip deginimas ar audinių pažeidimas (sterilus abscesas, riebalinio audinio nekrozė).
Kiekvienos indikacijos atveju rekomenduojamos Hotemin injekcinio tirpalo dozės yra tokios pačios kaip ir Hotemin kapsulių bei žvakučių (žr. toliau). Gydymo injekuojamuoju vaistu trukmė turi būti parenkama individualiai. Paprastai rekomenduojama gydymo trukmė yra 1–3 paros. Kai reikia ilgesnio gydymo, jei įmanoma, reikia vartoti geriamąjį vaistą (kapsules) arba vaistą, vartojamą į tiesiąją žarną (žvakutes).
Gydymas turi būti pradėtas mažiausia veiksminga doze, ypač senyviems žmonėms. Negalima viršyti rekomenduojamos paros dozės, kadangi tokiu atveju šalutinio poveikio dažnis ir sunkumas gali būti didesnis už gydomąjį poveikį.
Reumatoidinis artritas, osteoartritas, ankilozinis spondilitas: įprasta vaistinio preparato dozė yra 20 mg vieną kartą per parą.
Ūmios podagros priepuolio atveju rekomenduojama Hotemin paros dozė yra 40 mg kartą per parą 4–6 paras. Paros dozę galima padalyti į kelias dalis.
Vaistiniu preparatu ilgai podagros gydyti nerekomenduojama.
Esant ūminiams kaulų ir raumenų sistemos sutrikimams, skausmui malšinti rekomenduojama Hotemin paros dozė yra 40 mg per parą 1–2 paras. Ją galima suvartoti iš karto arba suleisti per kelis kartus. Vėliau 7–14 parų vartojama 20 mg Hotemin paros dozė.
Esant lėtiniams kaulų ir raumenų sistemos sutrikimams, pradinė dozė yra 20 mg vieną kartą per parą. Jei skausmai yra dideli, pradinė dozė gali būti padidinta iki 30 mg (išskirtiniais atvejais) vieną kartą per parą. Pradinė dozė palaipsniui turi būti mažinama iki mažiausios veiksmingos dozės, iki 10–20 mg per parą. Jei reikia, palaikomoji dozė gali būti padidinta iki 30 mg (vartojama vieną kartą per parą arba per du ar tris kartus), tačiau tokia dozė padidina nepageidaujamo poveikio pavojų virškinimo traktui.
Ortopedinių bei odontologinių ar kitų nedidelių operacijų sukelto skausmo malšinimas. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 40 mg pirmąsias 2 dienas, vėliau – 20 mg per parą.
Ypatingos pacientų grupės
- Šį vaistinį preparatą, panašiai kaip ir kitus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, reikia atsargiai vartoti senyviems pacientams, nes jiems dažniau būna inkstų ir kepenų pažeidimas, taip pat širdies nepakankamumas. Be to, senyviems žmonėms gali dažniau pasireikšti nepageidaujamas vaistinio preparato poveikis.
- Esant lengvam ar vidutiniam inkstų funkcijos nepakankamumui, dozės mažinti nereikia. Nėra duomenų apie vaistinio preparato farmakokinetiką, kai paciento inkstų funkcijos nepakankamumas yra sunkus (GFG < 10 ml/min.) arba reguliariai atliekama hemodializė.
- Gali prireikti sumažinti dozę kepenų ligomis sergantiems pacientams, nes veiklioji medikamento medžiaga yra intensyviai metabolizuojama kepenyse.
- Vaikai. Vaistinio preparato nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.
Pavartojus per didelę Hotemin dozę
Jei preparatas vartojamas, kaip rekomenduojama, jokių perdozavimo simptomų nebus, tačiau netyčia ar tyčia išgėrus keletą ampulių, gali atsirasti perdozavimo simptomų.
Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo perdozavimo simptomai: letargija, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, skausmas pakrūtinio srityje. Šie simptomai paprastai išnyksta taikant simptominį gydymą. Gali kraujuoti iš virškinimo trakto. Labai retai gali padidėti arterinis kraujospūdis, atsirasti ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, kvėpavimo slopinimas, koma. Perdozavus taip pat gali atsirasti anafilaksinė reakcija.
Perdozavimo gydymas. Specifinio priešnuodžio nėra. Perdozavus turi būti taikomas simptominis gydymas. Jei pacientas nurijo injekcinio tirpalo, jam reikia išplauti skrandį ir (arba) gerti aktyvintos anglies ir (arba) osmosinių vidurių laisvinamųjų vaistų, kad sumažėtų piroksikamo rezorbcija ir jo koncentracija.
Gydant perdozavimą reikia atsiminti, kad piroksikamo pusinės eliminacijos laikas yra ilgas. Forsuota diurezė, hemodializė ir hemoperfuzija nėra naudingos, nes didelė dalis piroksikamo jungiasi prie plazmos baltymų.
Pacientą, pavartojusį didesnę nei įprasta preparato dozę, reikia gydyti artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyriuje.
Pamiršus pavartoti Hotemin
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą injekciją, nes yra perdozavimo pavojus.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Hotemin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Preparatas injekuojamas tik į raumenis. Kartais gali neilgai skaudėti injekcijos vietoje. Kartais injekcijos vietoje gali atsirasti tokių nepageidaujamų reakcijų kaip deginimas ar audinių pažeidimas (sterilus abscesas, riebalinio audinio nekrozė).
Tokie vaistai, kaip Hotemin, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai. Sumažėjusi hemoglobino koncentracija ir hematokritas, sumažėjusi trombocitų agregacija, anemija, trombocitopenija, Šionleino ir Henocho (Schönlein-Henoch) purpura, leukopenija, eozinofilija (sumažėjęs ar padidėjęs kraujo ląstelių skaičius). Retais atvejais gali atsirasti aplazinė ir hemolizinė anemija arba kraujavimas iš nosies.
Imuninės sistemos sutrikimai. Anafilaksija, bronchospazmas (pasunkėjęs kvėpavimas), išbėrimas, angioedema (lūpų, burnos, gerklės patinimas), vaskulitas, seruminė liga.
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai. Hipoglikemija, hiperglikemija (sumažėjęs ar padidėjęs cukraus kiekis kraujyje), kūno svorio pokyčiai.
Psichikos sutrikimai: Depresija, nuotaikos pokyčiai, nervingumas, haliucinacijos, keisti sapnai, sumišimas.
Akių sutrikimai. Regėjimo sutrikimai (neryškus matymas).
Ausų ir labirintų sutrikimai. Spengimas ausyse, yra buvę klausos praradimo atvejų.
Nervų sistemos sutrikimai. Galvos svaigimas, skausmas, mieguistumas, nemiga (miego sutrikimai), parestezijos (nutirpimai ir dilgsėjimai).
Širdies sutrikimai. Yra duomenų, kad vartojant NVNU gali atsirasti skysčių susilaikymas, pabrinkimai (kulkšnelių ir/ar pėdų patinimai), hipertenzija (didelis kraujospūdis) ir širdies nepakankamumas.
Virškinimo trakto sutrikimai. Dažniausi nepageidaujami reiškiniai yra virškinimo trakto. Gali atsirasti pepsinės (skrandžio) opos, perforacija ar kraujavimas iš virškinimo trakto, kartais mirtinas, ypač senyvo amžiaus pacientams. Vartojant vaistinį preparatą gali atsirasti pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimai, pilvo skausmas, melena (kraujas išmatose), vėmimas krauju, opinis stomatitas, kolito ir Krono ligos paūmėjimas. Rečiau pasitaiko gastritas. Jei prasideda kraujavimas iš virškinimo trakto, atsiranda perforacija ir išopėjimas, būtina nedelsiant nutraukti gydymą. Šalutinio poveikio pavojus virškinimo traktui didėja, per parą vartojant 40 mg ar didesnę vaistinio preparato dozę.
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai. Gali atsirasti lengvų funkcinių sutrikimų (kepenų funkcijos rodmenų pokyčių, padidėti transaminazių koncentracija serume). Sunkus kepenų pažeidimas, gelta (odos ir akių obuolių pageltimas), mirtinas hepatitas pasitaiko retai. Gydymas nedelsiant turi būti nutrauktas, jei kepenų funkcijos rodmenys ir (arba) klinikiniai simptomai rodo kepenų pažeidimą.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai. Odos bėrimas, niežėjimas, jautrumo šviesai reakcijos (padidėjęs odos jautrumas saulės šviesai), retais atvejais – onicholizė (nagų suskilimas ar atsipalaidavimas nuo nago guolio), išplikimas. Labai retais atvejais šis preparatas gali sukelti pūslinius odos pažeidimus, įskaitant toksinę epidermio nekrolizę (labai greitą odos nusilupimą ir deginimą), Stivenso ir Džonsono (Stevens-Johnson) sindromą.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai. Retais atvejais – intersticinis nefritas, nefrozinis sindromas, inkstų funkcijos nepakankamumas, inkstų papiliarinė nekrozė.
Bendrieji sutrikimai. Diskomfortas (neįprastas silpnumas ar nuovargis), palpitacija (greito ar smarkaus širdies plakimo pojūtis).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI HOTEMIN
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos, ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
6. KITA INFORMACIJA
Hotemin sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra piroksikamas. 1 ml tirpalo yra 20 mg piroksikamo.
- Pagalbinės medžiagos yra povidonas, natrio glicinokarbonatas, dinatrio edetatas, injekcinis vanduo.
Hotemin išvaizda ir kiekis pakuotėje
Visiškai skaidrus skystis, kuris yra 1 ml bespalvėje ampulėje.
Pakuotėje yra 5 ampulės po 1 ml tirpalo ir pakuotės lapelis.
Tarptautinis pavadinimas | Piroksikamas |
Vaisto stiprumas | 20mg/ml |
Vaisto forma | injekcinis tirpalas |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti į raumenis |
Registracijos numeris | LT/1/99/0711 |
Registratorius | EGIS PHARMACEUTICALS PLC, Vengrija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 1999.05.05 |
Vaistas perregistruotas | 2007.07.05 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Hotemin 20 mg/ml injekcinis tirpalas
2. kokybinė ir kiekybinė sudėtis
1 ml tirpalo yra 20 mg piroksikamo.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ forma
Injekcinis tirpalas, skirtas vartoti tik į raumenis.
Apibūdinimas. Visiškai skaidrus skystis, kuris yra 1 ml bespalvėje ampulėje.
4. klinikinĖ informacija
4.1Terapinės indikacijos
Ūminio podagros priepuolio, kaulų ir raumenų pažeidimo, trauminio skausmo simptominis gydymas.
Reumatoidinio artrito simptominis gydymas.
Skausmingo osteoartrito simptominis gydymas.
Skausmingo ankilozinio spondilito simptominis gydymas.
Ortopedinių bei odontologinių ar kitų nedidelių chirurginių operacijų sukelto skausmo malšinimas.
Gydymą piroksikamu gali pradėti tik kvalifikuotas klinicistas.
4.2Dozavimas ir vartojimo metodas
Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei (žr. 4.4 skyrių).
Preparato injekuojama tik į raumenis. Injekuoti reikia giliai į sėdmens raumenį. Kartais gali neilgai skaudėti injekcijos vietoje. Kartais injekcijos vietoje gali atsirasti tokių nepageidaujamų reakcijų, kaip deginimas ar audinių pažeidimas (sterilus abscesas, riebalinio audinio nekrozė).
Rekomenduojamos Hotemin 20 mg/ml injekcinio tirpalo dozės yra tokios pačios kaip ir Hotemin kapsulių ar žvakučių (žr. toliau). Gydymo injekuojamuoju vaistu trukmė turi būti parenkama individualiai. Paprastai rekomenduojama gydymo trukmė yra 1–3 paros. Ilgiau gydant pacientą, jei įmanoma, reikėtų skirti geriamojo (kapsulių) vaisto ar vartoti jį į tiesiąją žarną (žvakutes).
Gydymą reikia pradėti mažiausia veiksminga doze, ypač senyviems žmonėms. Niekada negalima viršyti rekomenduojamų paros dozių, nes nepageidaujamo poveikio dažnis ir sunkumas padidės labiau negu gydomasis poveikis.
Reumatoidinio artrito, osteoartrito, ankilozinio spondiloartrito atvejais įprasta vaistinio preparato dozė yra 20 mg vieną kartą per parą.
Ūminės podagros atvejais rekomenduojama Hotemin paros dozė yra 40 mg kartą per parą 4–6 paras. Paros dozę galima padalyti į kelias dalis.
Šiuo vaistiniu preparatu ilgai podagros gydyti nerekomenduojama.
Esant ūminiams kaulų ir raumenų sistemos sutrikimams, rekomenduojama Hotemin paros dozė yra 40 mg per parą 1–2 paras. Ją galima suvartoti iš karto arba suleisti per kelis kartus. Vėliau, esant reikalui, 7–14 parų vartojama 20 mg Hotemin paros dozė.
Esant lėtiniams kaulų ir raumenų sistemos sutrikimams, pradinė dozė yra 20 mg vieną kartą per parą. Jei skausmai dideli, pradinę dozę galima padidinti iki 30 mg (išskirtiniais atvejais) vieną kartą per parą. Pradinę dozę palaipsniui reikia mažinti iki mažiausios veiksmingos dozės, iki 10–20 mg per parą. Jei reikia, palaikomąją dozę galima padidinti iki 30 mg (vartojant vieną kartą arba per du ar tris kartus), tačiau tokia dozė didina nepageidaujamo poveikio pavojų virškinimo traktui.
Ortopedinių bei odontologinių ar kitų nedidelių operacijų sukelto skausmo malšinimas. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 40 mg pirmąsias 2 dienas, vėliau – 20 mg per parą.
Ypatingos pacientų grupės
Panašiai kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, šį vaistinį preparatą reikia atsargiai vartoti senyviems pacientams, nes jiems dažniau būna inkstų ir kepenų pažeidimas, taip pat širdies nepakankamumas, be to, senyviems žmonėms gali dažniau pasireikšti nepageidaujamas vaistinio preparato poveikis.
Esant lengvam ar vidutiniam inkstų funkcijos pažeidimui dozės mažinti nereikia. Nėra duomenų apie vaistinio preparato farmakokinetiką, kai paciento inkstų pažeidimas yra sunkus (GFG < 10 ml/min.) arba jei reguliariai atliekama hemodializė.
Gali prireikti sumažinti dozę kepenų ligomis sergantiems pacientams, nes veiklioji medikamento medžiaga yra intensyviai metabolizuojama kepenyse.
Vaikai. Vaistinio preparato nerekomenduojama skirti vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.
4.3Kontraindikacijos
Vaistinio preparato negalima vartoti, jeigu:
yra padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai ar bet kuriai kitai vaistinio preparato sudedamajai daliai;
anksčiau yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (ypač bronchų astma, rinitas, angioedema; dilgėlinė), pavartojus kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, įskaitant salicilo rūgšties darinius;
yra buvę kraujavimų iš virškinimo trakto arba perforacija dėl anksčiau vartotų NVNU;
sergama aktyvia pepsine opa arba jeigu ši liga ar kraujavimas iš virškinimo trakto kartojasi (du ar daugiau atskirų neabejotinų išopėjimo ar kraujavimo epizodų);
hemoraginė diatezė, kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba bet koks kitoks kraujavimas;
tuo pačiu metu taikomas gydymas antikoaguliantais (santykinė kontraindikacija, žr. 4.5 skyrių);
sunkus kepenų veiklos nepakankamumas
sunkus inkstų veiklos nepakankamumas
pacientė yra nėščia arba žindo kūdikį krūtimi (žr. 4.6 skyrių);
yra vidutinio sunkumo ar sunkus širdies nepakankamumas
Vaistinio preparato nerekomenduojama skirti vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.
4.4Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Epidemiologinių tyrimų duomenimis, piroksikamas lyginant su kitais NVNU yra susijęs su didesne toksinio poveikio rizika virškinamajam traktui (žr.: 4.1 ir 4.3 skyrių).
Reikia vengti skirti Hotemin kartu su NVNU, įskaitant ciklooksigenazės-2 selektyvius inhibitorius.
Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei (žr. 4.2 skyrių ir žemiau aprašytą pavojų virškinimo traktui bei širdies ir kraujagyslių sistemai). Jei gydomasis poveikis nepakankamas, rekomenduojamos paros dozės viršyti negalima. Kitokių NVNU kartu vartoti taip pat negalima, kadangi gali stiprėti ne veiksmingumas, bet nepageidaujamas poveikis.
Pagyvenusiems pacientams
Pagyvenusiems pacientams dažniau pasireiškia nepageidaujamas NVNU poveikis, ypač kraujavimas iš virškinimo trakto ir perforacija, kurie gali būti mirtini (žr. 4.2 skyrių).
Vartojant didesnes nei 20 mg paros dozes labai padidėja nepageidaujamų reiškinių pavojus pagyvenusiems pacientams.
Kraujavimas iš virškinimo trakto, išopėjimas ir perforacija
Yra duomenų, kad vartojant visus NVNU bet kuriuo gydymo metu gali pasireikšti kraujavimas iš virškinimo trakto, išopėjimas ir perforacija, kurie gali būti mirtini. Prieš tai gali ir nebūti jokių išankstinių simptomų ar anksčiau buvusių sunkesnių virškinimo trakto sutrikimų.
Kraujavimo iš virškinimo trakto, išopėjimo ir perforacijos pavojus didėja, vartojant didesnes dozes, pacientams, sirgusiems opalige, ypač jei ji komplikavosi į kraujavimą ar perforaciją (žr. 4.3 skyrių), taip pat senyvo amžiaus pacientams. Tokių pacientų gydymą reikia pradėti mažiausia galima doze.
Gydant šiuos pacientus, taip pat pacientus, kurie tuo pačiu metu vartoja mažas aspirino dozes arba kitus vaistus, galinčius sukelti nepageidaujamą poveikį virškinimo traktui (žr. toliau ir 4.5 skyrių), reikia apsvarstyti gydymo derinimą su apsauginiais veiksniais (pvz., mizoprostoliu arba protonų siurblio inhibitoriais).
Pacientai, kuriems buvo pasireiškęs toksinis poveikis virškinimo traktui, ypač senyvo amžiaus pacientai, turėtų nedelsiant pranešti gydytojui apie bet kokius neįprastus simptomus, susijusius su virškinimo traktu (ypač kraujavimą iš virškinimo trakto), labiausiai – gydymo pradžioje.
Reikia būti atsargiems pacientams, kurie tuo pačiu metu vartoja vaistus, didinančius opos atsiradimo ar kraujavimo pavojų, tokius kaip geriamieji kortikosteroidai, antikoaguliantai, pvz., varfarinas, selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai, arba trombocitų agregaciją slopinantys preparatai, pvz., aspirinas (žr. 4.5 skyrių).
Jei prasideda kraujavimas iš virškinimo trakto arba atsiranda jame opos, Hotemin vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.
Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms
Pacientus, kuriems jau buvo padidėjęs kraujospūdis ir (arba) pasireiškę lengvi ar vidutinio sunkumo širdies nepakankamumo reiškiniai, gydymosi NVNU metu, reikia konsultuoti ir tinkamai stebėti dėl galimo skysčių susilaikymo ir edemos, susijusios su NVNU vartojimu.
Klinikiniai tyrimai ir epidemiologiniai duomenys patvirtina, kad kai kurių NVNU vartojimas (ypač didelėmis dozėmis ilgą laiką) gali būti susijęs su nedideliu arterijų trombozės reiškinių (pvz., miokardo infarkto arba insulto) rizikos padidėjimu. Duomenų, paneigiančių tokį piroksikamo keliamą pavojų, nepakanka.
Pacientus, kuriems yra negydytas padidėjęs kraujospūdis, stazinis širdies nepakankamumas, nustatyta išeminė širdies liga, periferinių arterijų liga ir (arba) galvos smegenų kraujagyslių liga, piroksikamu galima gydyti tik kruopščiai apsvarsčius. Panašiai apsvarstyti reikia prieš pradedant taikyti ilgalaikį gydymą pacientams, kurie turi širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizikos veiksnių, pavyzdžiui, padidėjusį kraujospūdį, hiperlipidemiją, serga cukriniu diabetu, rūko.
NVNU reikia atsargiai vartoti pacientams, kuriems yra buvę virškinimo trakto ligų (opinis kolitas, Krono liga), kadangi šios ligos gali paūmėti (žr. 4.8 skyrių).
Vaistinį preparatą reikia atsargiai vartoti pacientams, sergantiems ar sirgusiems hipertenzija ir (arba) širdies nepakankamumu, kadangi yra duomenų apie skysčių susilaikymą ir pabrinkimą vartojant NVNU.
Labai retais atvejais vartojant NVNU pasireiškia sunkių odos reakcijų, kartais mirtinų, įskaitant eksfoliacinį dermatitą, Stivenso ir Džonsono (Stevens-Johnson) sindromą, toksinę epidermio nekrolizę (žr. 4.8 skyrių). Didžiausias šių reakcijų pavojus būna gydymo pradžioje, daugeliu atvejų reakcija prasideda pirmąjį gydymo mėnesį. Hotemin vartojimą reikia nutraukti atsiradus pirmiesiems odos išbėrimo, gleivinių pažeidimo ar bet kuriems kitiems padidėjusio jautrumo požymiams.
Vartojant šį preparatą, reikalinga nuolatinė gydytojo priežiūra, reikia sekti kraujo tyrimus bei laboratorinius kepenų funkcijos duomenis.
Reikia imtis specialių atsargumo priemonių ir nuolat stebėti pacientus, kuriems anksčiau yra buvusi skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa, ir taip pat sergančius širdies ar sunkiomis inkstų ir kepenų ligomis.
Piroksikamas slopina trombocitų agregaciją ir pailgina kraujavimo laiką. Į tai reikia atsižvelgti, kai nustatomas ir vertinamas kraujavimo laikas.
Piroksikamas gali sukelti ūmius porfirijos priepuolius, todėl jo negalima skirti sergantiems porfirija.
Jei sutrinka paciento regėjimas, būtina oftalmologo pagalba.
Piroksikamas, kaip ir kiti NVNU, gali daryti mažiau pastebimus pagrindinės infekcinės ligos simptomus.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Reikia vengti vartoti Hotemin kartu su:
acetilsalicilo rūgštimi arba kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (acetilsalicilo rūgštis apie 80 sumažina piroksikamo koncentraciją kraujo plazmoje, terapinis poveikis nesustiprėja, tačiau galimų nepageidaujamų reiškinių, įskaitant kraujavimą iš virškinimo trakto, labai padažnėja, kai kartu yra vartojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo);
Antikoaguliantais, pvz., su varfarinu, nes piroksikamas sustiprina jų antikoaguliacinį poveikį, kartu padidindamas kraujavimo riziką (žr. 4.3, 4.4 skyrius). Jei antikoaguliantų vartoti kartu su piroksikamu būtina, reikia nuolat stebėti pacientą.
Atsargiai vartoti kartu su:
bet kokiais vaistiniais preparatais, kurių didelė dalis jungiasi prie kraujo plazmos baltymų (piroksikamas gali juos nukonkuruoti ir nuslopinti kartu vartojamų vaistų jungimąsi prie kraujo plazmos baltymų),
preparatais, kuriuose yra ličio (padidėja ličio koncentracija kraujo plazmoje);
kortikosteroidais (gali atsirasti kraujavimas iš virškinimo trakto ir išopėjimas) (žr. 4.4 skyrių);
preparatais, kuriuose yra kalio, arba kalį tausojančiais diuretikais (hiperkalemijos rizika);
diuretikais ir vaistais nuo hipertenzijos (piroksikamas sulaiko natrį ir kalį organizme, todėl šių vaistinių preparatų veiksmingumas sumažėja);
metotreksatu (piroksikamas nuslopina metotreksato išskyrimą, todėl gali padidėti metotreksato toksinis poveikis);
AKF inhibitoriai ir angiotenzino II receptorių antagonistai
Dėl NVNU, įskaitant 3 g arba didesnę acetilsalicilo rūgšties paros dozę, ir angiotenzino II receptorių antagonistų sinergetinio poveikio mažėja glomerulų filtracija. Jei pakitusi inkstų veikla, glomerulų filtracija dar labiau sumažėti. Minėti medikamentai, vartojami kartu, pagyvenusiems ir (ar) dehidruotiems ligoniams gali sukelti ūminį inkstų veiklos nepakankamumą, kadangi tiesiogiai mažina glomerulų filtraciją. Gydymo pradžioje rekomenduojama stebėti inkstų veiklą ir reguliariai aprūpinti paciento organizmą skysčiu. Be to, NVNU gali mažinti kartu vartojamų AKF inhibitorių ir angiotenzino II receptorių antagonistų antihipertenzinį poveikį, todėl pastarieji medikamentai dėl kraujagysles plečiančių prostaglandinų sintezės slopinimo gali tapti mažiau veiksmingi.
Ciklosporinai
NVNU slopina prostaglandinų sintezę inkstuose, todėl gali stiprinti toksinį ciklosporino poveikį inkstams. Kartu su piroksikamu vartojant ciklosporino, reikia matuoti inkstų veiklos rodmenis. Ligoniams, ypač pagyvenusiems, rekomenduojama atidžiai stebėti inkstų veiklą.
Gimdos spiralė
Pastebėta, kad NVNU mažina gimdos spiralės veiksmingumą, tačiau būtinas tolesnis šių duomenų patvirtinimas.
cimetidinu (šiek tiek padidina piroksikamo rezorbciją, bet neveikia pusinės eliminacijos laiko ir išskyrimo);
trombocitų agregaciją slopinančiais preparatais ir selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI) (padidėja kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus) (žr. 4.4 skyrių);
mifepristonu (gali nuslopinti mifepristono poveikį nutraukiant nėštumą).
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Ikiklinikinių tyrimų metu vartojant geriamąjį piroksikamą teratogeninio poveikio nebuvo pastebėta.
Geriamasis piroksikamas, panašiai kaip ir kiti nesteroidiniai vaistiniai preparatai nuo uždegimo, pasunkino gimdymą, kai nėštumo pabaigoje gydymas šiuo vaistu nebuvo nutrauktas. Yra žinoma, kad nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo sukelia vaisiaus arterinio latako užsidarymą.
Piroksikamas gali pakenkti moterų vaisingumui, todėl nerekomenduojamas moterims, kurios ruošiasi pastoti. Reikia apsvarstyti galimybę nebevartoti piroksikamo toms moterims, kurioms sunku pastoti, ir toms, kurioms atliekami vaisingumo tyrimai.
Geriamojo piroksikamo patenka į žindyvės pieną, kur jo koncentracija sudaro apie 1–3 kraujo plazmoje susidarančios preparato koncentracijos.
Kadangi niekada nebuvo patikrinta, ar saugu nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartoti piroksikamą, todėl nėščioms moterims ir žindyvėms preparato vartoti draudžiama (žr. 4.3 skyrių).
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Piroksikamas neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus arba jo įtaka nereikšminga. Nepaisant to, jei atsiranda mieguistumas, galvos svaigimas, regos ar kitokie centrinės nervų sistemos sutrikimai, patartina nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų.
4.8Nepageidaujamas poveikis
Klinikiniai tyrimai ir epidemiologiniai duomenys patvirtina, kad kai kurių NVNU vartojimas (ypač didelėmis dozėmis ilgą laiką) gali būti susijęs su arterijų trombozės reiškinių (pvz., miokardo infarkto arba insulto) nedideliu rizikos padidėjimu (žr. 4,4 skyrių).
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai. Sumažėjusi hemoglobino koncentracija ir hematokritas, sumažėjusi trombocitų agregacija, anemija, trombocitopenija, Šionleino ir Henocho (Schönlein-Henoch) purpura, leukopenija, eozinofilija. Retais atvejais gali atsirasti aplazinė ir hemolizinė anemija arba kraujavimas iš nosies.
Imuninės sistemos sutrikimai. Anafilaksija ir į ją panaši reakcija, bronchospazmas, išbėrimas, angioedema, vaskulitas, seruminė liga.
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai. Hipoglikemija, hiperglikemija, kūno svorio pokyčiai.
Psichikos sutrikimai: Depresija, nuotaikos pokyčiai, nervingumas, haliucinacijos, keisti sapnai, sumišimas.
Akių sutrikimai. Regėjimo sutrikimai (neryškus matymas).
Ausų ir labirintų sutrikimai: Spengimas ausyse, yra buvę klausos praradimo atvejų.
Nervų sistemos sutrikimai. Galvos svaigimas, skausmas, mieguistumas, nemiga, parestezija.
Širdies ir kraujagyslių sutrikimai. Yra duomenų, kad vartojant NVNU gali atsirasti skysčių susilaikymas, pabrinkimai, hipertenzija ir širdies nepakankamumas.
Virškinimo trakto sutrikimai. Dažniausi nepageidaujami reiškiniai yra virškinimo trakto. Gali atsirasti pepsinės opos, perforacija ar kraujavimas iš virškinimo trakto, kartais mirtinas, ypač vyresnio amžiaus pacientams (žr. 4.4 skyrių). Vartojant vaistinį preparatą gali atsirasti pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimai, pilvo skausmas, melena, vėmimas krauju, opinis stomatitas, kolito ir Krono ligos paūmėjimas (žr. 4.4 skyrių). Rečiau pasitaiko gastritas. Jei prasideda kraujavimas iš virškinimo trakto, atsiranda perforacija ir išopėjimas, būtina nedelsiant nutraukti gydymą. Šalutinio poveikio pavojus virškinimo traktui didėja, per parą vartojant 40 mg ar didesnę vaistinio preparato dozę.
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai. Gali atsirasti lengvų funkcinių sutrikimų (kepenų funkcijos rodmenų pokyčių, padidėti transaminazių koncentracija serume). Sunkus kepenų pažeidimas, gelta, mirtinas hepatitas pasitaiko retai. Gydymas nedelsiant turi būti nutrauktas, jei kepenų funkcijos rodmenys ir (arba) klinikiniai simptomai rodo kepenų pažeidimą.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai. Odos bėrimas, niežėjimas, jautrumo šviesai reakcijos, retais atvejais – onicholizė, išplikimas, pūsliniai odos pažeidimai, įskaitant Stivenso ir Džonsono (Stevens-Johnson) sindromą, toksinė epidermio nekrolizė (labai retai).
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai. Retais atvejais – intersticinis nefritas, nefrozinis sindromas, inkstų funkcijos nepakankamumas, inkstų papiliarinė nekrozė.
Bendrieji sutrikimai. Diskomfortas, širdies plakimo pojūtis.
4.9 Perdozavimas
Perdozavimo simptomų neatsiras, jei vaistinis preparatas bus vartojamas kaip rekomenduojama. Atsitiktinai arba tyčia išgėrus kelias ampules tirpalo, gali atsirasti perdozavimo simptomų. Nesteroidinių vaistinių preparatų nuo uždegimo perdozavimo simptomai: letargija, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, skausmas pakrūtinio srityje. Šie simptomai paprastai gali išnykti taikant simptominį gydymą. Gali kraujuoti iš virškinimo trakto. Labai retai gali atsirasti hipertenzija, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, kvėpavimo slopinimas, koma. Perdozavus taip pat gali pasireikšti anafilaksinė reakcija.
Perdozavimo gydymas. Specifinis antidotas nežinomas. Perdozavus reikia taikyti simptominį gydymą. Jei pacientas nurijo injekcinio tirpalo, reikia išplauti skrandį ir (arba) duoti gerti aktyvintos anglies ir (arba) osmosinių vidurių laisvinamųjų vaistų, kad sumažėtų piroksikamo rezorbcija ir jo kiekis, patenkantis į organizmą.
Gydant perdozavimą reikia turėti omenyje, kad piroksikamo pusinės eliminacijos laikas yra ilgas. Forsuota diurezė, hemodializė ir hemoperfuzija nėra naudingos, nes didelė dalis piroksikamo jungiasi prie plazmos baltymų.
5. FARMAKOLOGINĖS savybės
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo ir antireumatiniai vaistai, ATC kodas – M01AC01.
Piroksikamas yra nesteroidinis vaistinis preparatas nuo uždegimo, malšinantis skausmą ir mažinantis temperatūrą. Šis vaistas gali sumažinti dėl uždegimo atsiradusį patinimą, paraudimą, karščiavimą ir skausmą. Vaistinis preparatas yra skirtas uždegiminėms ir degeneracinėms atramos-judamojo aparato ligoms bei kitoms skausmingoms būklėms gydyti. Piroksikamas daugeliu būdų veikia uždegiminę reakciją: laikinai slopindamas ciklooksigenazę, mažina prostaglandinų sintezę ir atpalaidavimą, slopina neutrofilų agregaciją, polimorfonuklearų ir monocitų migraciją į uždegimo židinį, lizosominių fermentų atpalaidavimą iš aktyvintų limfocitų. Sergant seropozityviu reumatoidiniu artritu, piroksikamas sumažina reumatoidinio faktoriaus koncentraciją serume ir sinoviniame skystyje. Piroksikamas neveikia hipofizės ir antinksčių sistemos. In vitro jis nedarė jokio žalingo poveikio sąnario kremzlės metabolizmui.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Piroksikamas gerai absorbuojamas, jo išgėrus arba pavartojus į tiesiąją žarną. Preparato išgėrus, kartu vartojamas maistas sumažina absorbcijos greitį, bet ne absorbcijos apimtį. Didžiausia piroksikamo koncentracija kraujo plazmoje pasiekiama po 3–5 valandų nuo vaisto suvartojimo. Vartojant 20 mg kartotinę preparato paros dozę, reikia maždaug 7–12 dienų, kad susidarytų pastovi koncentracija plazmoje, tačiau ji gali būti pasiekiama ir per 1–2 dienas, vartojant prisotinančias 40 mg paros dozes.
Kartotinės dozės tyrimo metu, suleidus vaistinio preparato į raumenis, piroksikamo koncentracija kraujo plazmoje pirmos dienos 45-tą minutę, antros dienos 30-tą minutę ir septintos dienos 15-tą minutę buvo didesnė, palyginti su koncentracija, kuri susidaro išgėrus kapsulių.
Piroksikamas yra gerai metabolizuojamas. Mažiau nei 5 paros dozės yra išskiriama su šlapimu ir išmatomis nepakitusio vaisto pavidalu. Svarbiausias metabolizmo kelias yra piridilo žiedo šoninėje molekulės grandinėje hidroksilinimas, po to vyksta sujungimas su gliukurono rūgštimi ir išskyrimas su šlapimu. Piroksikamo pusinės eliminacijos laikas yra apie 50 valandų, todėl pastovi koncentracija plazmoje gali būti palaikoma vaistą vartojant vieną kartą per parą.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Kancerogeninis, mutageninis poveikis bei poveikis vaisingumui
Piroksikamo ūminio, poūmio ir lėtinio toksinio poveikio tyrimai buvo atlikti su žiurkėmis, pelėmis, šunimis ir beždžionėmis. Dažniausiai šių tyrimų metu pasireiškė inkstų spenelių nekrozė ir virškinimo trakto pažeidimai – rezultatai panašūs į tyrimų, atliktų su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, rezultatus.
Ikiklinikinių toksinio poveikio dauginimosi funkcijai tyrimai parodė, kad mažinančio vaisingumą poveikio nebuvo.
6. farmacinė informacija
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Povidonas
Natrio glicino karbonatas
Dinatrio edetatas
Injekcinis vanduo
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini
6.3 Tinkamumo laikas
2 metai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos, ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
6.5 Pakuotė ir jos turinys
Kartoninė dėžutė, kurioje yra 5 ampulės po 1 ml tirpalo ir pakuotės lapelis.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
Registracijos sąlygos: receptinis vaistinis preparatas.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Pacientas okulistui:
- Padėkite man, mano dešinioji akis trūkčioja.
- Nieko baisaus.
Pacientas:
- Dar ir kaip baisu! Kaskart, kai vaistinėje paprašau aspirino, man duoda prezervatyvų.- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?