Paracetamolis+Kodeinas+Kofeinas, 500mg+8mg+30mg, tirpinamosios tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, Jungtinė Karalystė
Receptinis: Nereceptinis
Sudedamosios medžiagos: Paracetamolis+Kodeinas+Kofeinas
1. Kas yra Solpadeine ir kam jis vartojamas
Indikacijos. Silpnam ir vidutiniam skausmui (sąnarių, nugaros, galvos ir migreniniam, menstruaciniam, neuralginiam bei dantų) malšinti. Peršalimo ir gripo simptomams lengvinti.
Apibūdinimas
Solpadeine sudėtyje yra trijų veikliųjų medžiagų: paracetamolio, kuris malšina skausmą ir mažina karščiavimą, kodeino fosfato bei kofeino, kurie kartu greitai ir stipriai malšina skausmą.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SOLPADEINE
Solpadeine vartoti negalima:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) paracetamoliui, kodeino fosfato hemihidratui, kofeinui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai;
- kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio;
- jeigu sergate astma ir Jums būna astmos priepuolių;
- jaunesniems kaip 12 metų vaikams.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
jeigu sergate sunkia inkstų ar kepenų liga;
jeigu moteris yra nėščia;
jei vartojate vaistų nuo depresijos arba kvėpavimo sistemos sutrikimų;
jei vartojate gydytojo išrašytų vaistų nuo pykinimo ir vėmimo arba padidėjusiam cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti;
jei valgote maistą, kuriame yra mažai natrio. Kiekvienoje tabletėje yra 427 mg natrio.
Prieš pradėdami vartoti Solpadeine, pasitarkite su savo gydytoju.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Epidemiologiniai nėščių moterų tyrimai parodė, kad paracetamolis, kai jo vartojama rekomenduojamomis dozėmis, sveikatai žalingo poveikio nesukelia, tačiau kodeino vartoti nėštumo laikotarpiu nerekomenduojama. Vartoti galima tik gydytojui paskyrus.
Žindymo laikotarpiu nevartokite šio vaisto ir bet kokio vaisto, kuriame yra kodeino, nebent juos paskirtų Jūsų gydytojas. Vartojant vaistus galima pakenkti kūdikiui.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Solpadeine gali sukelti mieguistumą. Jei jaučiatės mieguistas, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Solpadeine medžiagas
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. KAIP VARTOTI SOLPADEINE
Solpadeine visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozavimas
Suaugusiems (ir senyvo amžiaus) žmonėms
Po 2 tabletes ištirpinti ne mažiau kaip pusėje stiklinės vandens ir gerti ne dažniau kaip 4 kartus per parą (pagal poreikį). Negalima gerti dažniau kaip kas 4 valandas ar daugiau kaip 4 dozių (8 tablečių) per 24 valandas.
Jei simptomai išlieka, kreipkitės į gydytoją.
Pavartojus per didelę Solpadeine dozę
Negalima viršyti nurodytos dozės. Per didelė paracetamolio dozė gali sukelti kepenų nepakankamumą. Jei išgėrėte didesnę dozę negu rekomenduojama, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, net jei jaučiatės gerai.
Nevartokite didesnės dozės, negu nurodyta, ir negerkite vaisto ilgiau kaip 3 dienas iš eilės, nebent Jūsų gydytojas nurodė kitaip. Vaiste yra kodeino – pavartojus ilgiau ,o po to nutraukus vaisto vartojimą, gali atsirasti nerimas ir irzlumas. Jeigu Jums reikia ir toliau vartoti šį vaistą, nedelsdami pasitarkite su gydytoju.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Solpadeine, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Paracetamolio šalutinis poveikis pasireiškia retai, tačiau gali atsirasti alerginė reakcija, pvz., odos išbėrimas. Kodeinas gali sukelti vidurių užkietėjimą, pykinimą, svaigulį ar mieguistumą, tačiau vartojant įprastą vaisto dozę šis šalutinis poveikis pasireiškia labai retai. Jei vartodami Solpadeine geriate pernelyg daug kavos ar arbatos, gali atsirasti dirglumas ir nervinė įtampa. Jei pasireiškia koks nors neįprastas poveikis, kreipkitės į gydytoją.
Jeigu pasireiškia sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI SOLPADEINE
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Ant dvisluoksnių juostelių ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Solpadeine vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Solpadeine sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra paracetamolis, kodeino fosfato hemihidratas, kofeinas. Vienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio, 8 mg kodeino fosfato hemihidrato ir 30 mg kofeino.
- Pagalbinės medžiagos yra natrio-vandenilio karbonatas, sorbitolis, sacharino natrio druska, natrio laurilsulfatas, citrinų rūgštis, natrio karbonatas, povidonas, išgrynintas vanduo, dimetikonas.
Solpadeine išvaizda ir kiekis pakuotėje
Solpadeine tirpinamoji tabletės yra apvali, balta, nuožulniais kraštais su vagele.
Solpadeine tiekiamas kartoninėje dėžutėje, kurioje yra 12 tablečių, esančių PPFP dvisluoksnėse juostelėse.
Tarptautinis pavadinimas | Paracetamolis+Kodeinas+Kofeinas |
Vaisto stiprumas | 500mg+8mg+30mg |
Vaisto forma | tirpinamosios tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/95/0859 |
Registratorius | GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, Jungtinė Karalystė |
Receptinis | Nereceptinis |
Vaistas registruotas | 1995.04.05 |
Vaistas perregistruotas | 2007.10.15 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Solpadeine tirpinamosios tabletės
2. kokybinė ir kiekybinė sudėtis
Vienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio, 8 mg kodeino fosfato hemihidrato ir 30 mg kofeino.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
Pagalbinės medžiagos: sorbitolis (E420), natris.
3. FARMACINĖ forma
Tirpinamoji tabletė.
Tabletė yra apvali, balta, nuožulniais kraštais su vagele.
4. klinikinĖ informacija
4.1 Terapinės indikacijos
Silpno ir vidutinio skausmo (sąnarių, nugaros, galvos ir migreninio, menstruacinio, neuralginio bei dantų) malšinimas.
Peršalimo ir gripo simptomų lengvinimas.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Suaugusiems (ir senyvo amžiaus) žmonėms. Po 2 tabletes ištirpinti ne mažiau kaip pusėje stiklinės vandens ir gerti 3–4 kartus per parą (pagal poreikį). Vaistinio preparato dozės negalima gerti dažniau kaip kas 4 valandas.
Vaikams. Jaunesniems kaip 12 metų vaikams šio vaistinio preparato vartoti negalima.
Pacientą reikia perspėti, kad jei simptomai išlieka ilgiau kaip tris dienas, reikia pasitarti su gydytoju.
4.3 Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas paracetamoliui, kodeinui, kofeinui ir bet kuriai pagalbinei medžiagai. Būklės, kai kodeinas kontraindikuojamas, pvz., ūminė bronchų astma, susilpnėjęs kvėpavimas, galvos trauma, padidėjęs intrakranialinis spaudimas, taip pat po tulžies latakų operacijų.
Vaikai iki 12 metų.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Jei diagnozuotas sunkus kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumas, prieš vartojant šį vaistinį preparatą reikia pasiklausti gydytojo patarimo. Perdozavimo pavojus didesnis tiems pacientams, kurie serga necirozine alkoholio sukelta kepenų liga.
Vaistinį preparatą reikėtų atsargiai vartoti bet kuriam pacientui, kurio ligą gali pabloginti opioidai, ypač pagyvenusiems pacientams, kurių centrinė nervų sistema ir virškinamasis traktas ypač jautrūs opioidų poveikiui, taip pat, kai vartojami CNS slopinantys vaistiniai preparatai, kai hipertrofuota prostata, kai dėl uždegimo ar susiaurėjimo sutrikusi žarnų veikla.
Jei vartojant šias tabletes pacientas kartu daug geria kavos ar arbatos, gali atsirasti įtampa ir padidėti dirglumas.
Vartojant per ilgai ar per daug analgetikų, kurių sudėtyje yra kodeino (ilgiau negu 3 dienas ir/ar didesnes dozes nei rekomenduojama) gali kilti priklausomybės pavojus, įskaitant ir nutraukimo simptomus, atsirandančius staigiai nutraukus gydymą.
Šio vaistinio preparato negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas.
Pacientą reikia perspėti, kad kartu su šiuo vaistiniu preparatu nevartotų kitų vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra paracetamolio.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Metoklopramidas ar domperidonas gali didinti paracetamolio absorbcijos greitį. Cholestiraminas gali mažinti paracetamolio absorbciją. Ilgai ir reguliariai kasdien vartojamas paracetamolis gali sustiprinti varfarino ir kitų kumarinų kraujo krešėjimą mažinantį poveikį ir dėl to padidinti kraujavimo riziką. Retkarčiais vartojamas paracetamolis reikšmingo poveikio krešėjimui nesukelia.
Kodeino reikia atsargiai skirti pacientams, kurie vartoja monoaminooksidazės inhibitorių. Kodeinas gali sustiprinti CNS slopinančių medžiagų (ir alkoholio) poveikį. Mažai tikėtina, kad vartojant rekomenduojamą vaistinio preparato dozę, ši sąveika būtų reikšminga.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėra pakankamai duomenų apie kodeino saugumą nėštumo laikotarpiu, tačiau nėštumo metu atlikti epidemiologiniai tyrimai parodė, kad rekomenduojamomis dozėmis vartojamas paracetamolis ir kofeinas nesukelia jokio kenksmingo poveikio. Šio vaistinio preparato pacientės turi vartoti tik gydytojo nurodymu.
Žindančioms moterims, kurių organizme kodeinas greitai metabolizuojamas, gali atsirasti didesni kiekiai morfino serume ir piene. Morfino toksinis poveikis kūdikiui gali sukelti per didelį mieguistumą, hipotoniją, žindimo ir kvėpavimo sutrikimus. Sunkiais atvejais gali pasireikšti sunkus kvėpavimo slopinimas ir ištikti mirtis. Reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir kuo trumpiau. Žindančias motinas reikia informuoti, kad jos atidžiai stebėtų kūdikį gydymo laikotarpiu ir patebėjusios morfino toksinio poveikio simptomų, pvz., padidėjusį mieguistumą ar sedaciją, žindimo sutrikimą, kvėpavimo sutrikimą, sumažėjusį tonusą, tuoj pat kreiptųsi gydytojo pagalbos. Nereikėtų vartoti vaistinių preparatų, kuriuose yra kodeino, nebent juos paskirtų gydytojas
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Solpadeine gali sukelti mieguistumą.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Labai reti (<1/10 000): kraujo diskrazijos, įskaitant trombocitopeniją ir agranulocitozę.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Labai reti (<1/10 000): alerginis dermatitas*.
*padidėjusio jautrumo reakcijos, įskaitant odos išbėrimą ir angioedemą.
Psichikos sutrikimai
Labai reti (<1/10 000): nemiga ir neramumas.
Kaip pranešama, su kodeinu susijusios nepageidaujamos reakcijos – tai pykinimas, vėmimas, pakili nuotaika, svaigulys ir vidurių užkietėjimas.
4.9 Perdozavimas
Gerai pastebimi kodeino toksinio poveikio simptomai yra pykinimas bei vėmimas, taip pat gali būti kvėpavimo ir kraujotakos sistemų slopinimo požymių. Patariama plauti skrandį. Jei pasireiškia stiprus CNS slopinimas, gali prireikti daryti dirbtinį kvėpavimą, duoti kvėpuoti deguonies ir gali prireikti švirkšti naloksono.
Paracetamolio perdozavimo simptomai, atsirandantys per pirmąsias 24 val., yra blyškumas, pykinimas, vėmimas, anoreksija ir pilvo skausmas. Kepenų pažeidimas gali pasireikšti praėjus 12–48 val. po perdozavimo. Gali sutrikti gliukozės metabolizmas, pasireikšti metabolinė acidozė. Sunkiai apsinuodijus, kepenų nepakankamumas gali progresuoti ir atsirasti encefalopatija, koma ir mirtis. Be to, net jei nėra sunkaus kepenų pažeidimo, gali pasireikšti ūminis inkstų nepakankamumas su ūmine inkstų kanalėlių nekroze. Gali prasidėti širdies aritmija ir pankreatitas. Suaugusiems žmonėms gali būti pažeistos kepenys išgėrus 10 g ar daugiau paracetamolio. Manoma, kad paracetamolio toksinio metabolito perteklius visam laikui prisijungia prie kepenų audinio (kai paracetamolis geriamas įprastinėmis dozėmis, paprastai šis metabolitas visiškai detoksikuojamas glutationo).
Jei žmogus išgėrė per didelę paracetamolio dozę, jį būtina nedelsiant gydyti. Nepaisant to, kad nėra ryškių ankstyvų simptomų, pacientus reikėtų skubiai siųsti į ligoninę, kad būtų suteikta skubi medicinos pagalba. Pacientams, kurie per paskutines 4 valandas išgėrė apie 7,5 g ar daugiau paracetamolio, reikia išplauti skrandį. Gali prireikti leisti į veną N-acetilcisteino arba duoti gerti metionino, kurie yra veiklūs ne mažiau kaip 48 valandas po apsinuodijimo. Reikia turėti galimybę taikyti bendrąsias palaikomąsias priemones.
Per didelė kofeino dozė gali sukelti nervingumą, neramumą, nemigą, sujaudinimą, gausesnį šlapimo išskyrimą, veido paraudimą, raumenų mėšlungį, virškinimo trakto sutrikimą, tachikardiją arba širdies ritmo sutrikimą, padriką mąstymą ir kalbą, psichomotorinį sujaudinimą ar periodus, kai ligonis nejaučia nuovargio.
5. FARMAKOLOGINĖS savybės
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – kiti analgetikai ir antipiretikai, ATC kodas – N02BE71.
Paracetamolis – tai gerai žinomas analgetikas; kofeinas pasižymi centrinę nervų sistemą aktyvinančiu ir silpnu diurezę skatinančiu poveikiu. Kodeino fosfatui būdingas vidutinio stiprumo skausmą malšinantis ir silpnas kosulį slopinantis poveikis.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Paracetamolis greitai ir beveik visas absorbuojamas iš virškinimo trakto. Didžiausia vaistinio preparato koncentracija kraujo plazmoje susidaro per 30–60 minučių, o pusinės eliminacijos iš plazmos laikas yra 1–4 valandos. Paracetamolis beveik tolygiai pasiskirsto daugelyje organizmo skysčių ir įvairus jo kiekis jungiasi prie plazmos baltymų. Paracetamolis išsiskiria beveik vien tik pro inkstus konjuguotų metabolitų pavidalu.
Kodeino fosfatas gerai absorbuojamas ir pasiskirsto visame organizme. 86 % išgertos kodeino fosfato dozės išsiskiria su šlapimu per 24 valandas: 40–70 % laisvo ar konjuguoto kodeino pavidalu, 5–15 % laisvo ar konjuguoto morfino pavidalu, 10–20 % laisvo ar konjuguoto norkodeino pavidalu ir labai nedidelis kiekis laisvo ar konjuguoto normorfino pavidalu.
Išgertas kofeinas absorbuojamas greitai, bet nevienodai (absorbcija priklauso nuo pH). Išgėrus 100 mg kofeino, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje 1,5–2 mikrogramai/ml susidaro po 1–2 valandas. Pusinės eliminacijos iš plazmos laikas yra 4–10 valandų. Kofeinas greitai pasiskirsto daugelyje organizmo skysčių. Maždaug 15 % kofeino jungiasi prie plazmos baltymų. Per 48 valandas 45 % išgertos kofeino dozės išsiskiria su šlapimu 1-metilksantino ir 1-metilšlapimo rūgšties pavidalu.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Nėra jokių reikšmingų ikiklinikinių tyrimų duomenų, nepaminėtų kituose šios „Preparato charakteristikų santraukos“ skyriuose.
6. farmacinė informacija
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Natrio-vandenilio karbonatas
Sorbitolis
Sacharino natrio druska
Natrio laurilsulfatas
Citrinų rūgštis
Natrio karbonatas
Povidonas
Išgrynintas vanduo
Dimetikonas
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
4 metai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.
6.5 Pakuotė ir jos turinys
Kartoninė dėžutė, kurioje yra 12 tablečių, esančių PPFP dvisluoksnėse juostelėse.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
-
+185-24+161
-
+44-7+37
-
+20-4+16
-
+15-6+9
-
+9-5+4
- Daugiau gydymo įstaigų
Anekdotai
-
Prieš užmigdamas po narkozės, pacientas klausia chirurgo:
- Aš gavau dozę kelionei tik į vieną pusę ar pirmyn ir atgal?
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Vaistas nerimui ir nemigai gydyti