Oksibutininas, 5mg, tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Laboratoires Fournier SA, Prancūzija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Oksibutininas
1. KAS YRA DRIPTANE IR KAM JIS VARTOJAMAS
DRIPTANE padeda padidinti šlapimo pūslės talpumą, mažindamas pūslės raumenų susitraukimus. Tai gali būti naudinga reguliuojant šlapimo pūslės veiklą.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DRIPTANE
DRIPTANE vartoti negalima:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) oxybutynini hydrochloridum arba bet kuriai pagalbinei DRIPTANE medžiagai;
- šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.
jeigu Jūs sergate glaukoma;
jeigu Jūs sergate dizurijos sindromu dėl prostatos adenomos;
jeigu Jūs sergate sunkiąja miastenija;
jeigu Jums pasunkėja šlapinimasis (sumažėjusi šlapimo srovė), pvz., dėl padidėjusios prostatos;
jeigu Jūs sergate žarnyno ligomis, įskaitant žarnų nepraeinamumą ir kolitą (gaubtinės žarnos uždegimą);
jeigu yra per didelis skydliaukės veiklos suaktyvėjimas;
jeigu moteris yra nėščia ar maitina kūdikį krūtimi, taip pat jei planuoja pastoti;
jaunesniems kaip 5 metų vaikams.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
Dėl savo farmakologinių savybių šis vaistas gali sukelti šalutinį poveikį, ypač vaikams. Todėl, pasireiškus sunkiam poveikiui, gali reikėti nutraukti gydymą arba, jei gydymas tęsiamas, koreguoti dozę.
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui
DRIPTANE vartojimas su maistu ir gėrimais
Duomenys neaktualūs.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Šio vaisto negalima vartoti nėštumo ir maitinimo krūtimi laikotarpiu, taip pat jei planuojama pastoti.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vaistas kartais gali pabloginti regėjimą, sukelti mieguistumą ar galvos svaigimą. Todėl jums nereikėtų vairuoti bei valdyti bet kokius mechanizmus, kol neįsitikinote, kad vaistas jums šio poveikio nesukelia. Tačiau jei minėtas poveikis pasireiškia, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines DRIPTANE medžiagas
Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. KAIP VARTOTI DRIPTANE
Driptane visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprastinė dozė suaugusiems ir senyvo amžiaus žmonėms yra 2-3 tabletės per parą. Nusilpusių senyvo amžiaus asmenų organizme vaistas gali išlikti ilgesnį laiką, todėl dviejų tablečių per dieną paprastai pakanka.
Vyresniems kaip 5 metų vaikams, kuriems yra neurogeninis šlapimo pūslės funkcijos sutrikimas (dėl stuburo ligos), įprastinė dozė yra dvi tabletės per parą, o naktinio šlapimo nelaikymo atveju įprastinė dozė yra dvi ar trys tabletės per parą.
Suaugusiems žmonėms (ir senyviems) vaisto reikia vartoti du arba tris kartus per parą. Nusilpusiems senyvo amžiaus asmenims – du kartus per parą. Vaikams, vyresniems kaip 5 metų amžiaus, turintiems neurogeninį pūslės sutrikimą, vaisto reikia vartoti du kartus per parą, šlapimo nelaikymo atvejais – du arba tris kartus per parą.
Vaistas vartojamas palaipsniui mažinant dozę.
Pavartojus per didelę DRIPTANE dozę
Perdozavimo atveju šalutinis vaisto poveikis gali sustiprėti, atsirasti atropinui būdingų apsinuodijimo simptomų (midriazė, sustiprėjusi sekrecija, lygiųjų raumenų paralyžius). Gydymas: skrandžio plovimas, vėmimo sukėlimas, jei sutrinka kvėpavimas – dirbtinė plaučių ventiliacija.
Pamiršus pavartoti DRIPTANE
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.
Nustojus vartoti DRIPTANE
Įspėjimų nėra.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
DRIPTANE, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažniausiai pasitaiko: burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, neaiškus regėjimas, negalavimo jausmas, skrandžio skausmai, rėmuo, veido paraudimas (ypač vaikams) ir sunkus šlapinimasis. Retesni šalutiniai reiškiniai yra galvos skausmas, svaigimas, mieguistumas, odos išsausėjimas, nevisiško šlapimo pūslės išsituštinimo jausmas, viduriavimas ir neritmiškas širdies plakimas.
Jei Jums atsirado burnos džiūvimas, neaiškus matymas, negalavimo jausmas, veido paraudimas, galvos skausmas, mieguistumas ar odos išsausėjimas, apie tai nebūtina pranešti gydytojui, jei tai jums nesukelia nepatogumų.
Jei išsivystė vidurių užkietėjimas, viduriavimas, skrandžio skausmai, rėmuo, sunkus šlapinimasis, nevisiško šlapimo pūslės išsituštinimo jausmas, svaigimas, neritmiškas širdies plakimas ar koks nors kitas nemalonus šalutinis poveikis, turite apie tai pranešti gydytojui.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI DRIPTANE
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti žemesnėje kaip 30 C temperatūroje.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
DRIPTANE sudėtis
Veiklioji medžiaga yra oksibutinino hidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 5 mg oksibutinino hidrochlorido.
Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kalcio stearatas, bevandenė laktozė.
DRIPTANE išvaizda ir kiekis pakuotėje
Dėžutėje yra 60 tablečių lizdinėse plokštelėse (PVC/aliuminio).
Tarptautinis pavadinimas | Oksibutininas |
Vaisto stiprumas | 5mg |
Vaisto forma | tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | 97/4751/6 |
Registratorius | Laboratoires Fournier SA, Prancūzija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 1997.06.06 |
Vaistas perregistruotas | 2002.07.10 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
DRIPTANE 5 mg tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Veiklioji medžiaga
Vienoje tabletėje yra 5 mg oksibutinino hidrochlorido (tai atitinka 4,54 mg oksibutinino)
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Tabletė
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Šlapimo nelaikymas, dažnas ir priverstinis šlapinimasis esant nestabiliai šlapimo pūslei dėl neurogeninių šlapimo pūslės sutrikimų (šlapimo pūslės hiperrefeleksijos), sergant išsėtine skleroze ar spina bifida bei esant idiopatiniam šlapimo pūslės nestabilumui.
Vyresniems kaip 5 metų vaikams Driptane skiriama neurogeniniams šlapimo pūslės sutrikimams gydyti, taip pat naktinio šlapimo nelaikymui gydyti, jei nemedikamentinis gydymas ar gydymas kitais vaistais buvo neveiksmingas.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Vartoti per burną.
Suaugusiesiems: įprastinė dozė – po 5 mg 2-3 kartus per parą.
Senyviems: šiems pacientams pusinės eliminacijos laikas yra pailgėjęs, todėl dozė yra po 5 mg 2 kartus per dieną. Ši dozė turėtų būti pakankama, ypač jei pacientas yra silpnas.
Vaikams iki 5 metų: gydyti nerekomenduojama.
Vyresniems nei 5 metų vaikams: esant neurogeniniams šlapimo pūslės sutrikimams įprasta dozė yra po 5 mg 2 kartus per parą. Esant naktiniam šlapimo nelaikymui įprasta dozė – po 5 mg 2-3 kartus per parą.
Paskutinė dozė turėtų būti skiriama prieš nakties miegą.
Rekomenduojama dozę didinti pamažu.
4.3 Kontraindikacijos
DRIPTANE kontraindikuotinas esant:
- žarnyno obstrukcijai;
- sunkiai šlapimo pūslės nutekamųjų takų obstrukcijai ir galimam šlapimo susilaikymui;
- žarnyno atonijai;
- sunkiam opiniam kolitui;
- toksiniam gaubtinės žarnos išsiplėtimui;
- sunkiajai miastenijai;
- glaukomai;
- vaikams iki 5 metų amžiaus.
- šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
DRIPTANE reiktų atsargiai vartoti senyviems silpniems pacientams ir sergantiesiems autonomine neuropatija, inkstų bei kepenų ligomis.
Vartojant DRIPTANE gali paūmėti hipertireozės, išeminės širdies ligos, lėtinio širdies nepakankamumo, širdies aritmijų, tachikardijos ir prostatos hipertrofijos simptomai.
Atsargiai skirti pacientams, kuriems yra diafragmos stemplinės angos išvarža ir refliuksinis ezofagitas, kadangi anticholinerginiai vaistai gali pabloginti būklę.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Atsargiai vartoti kartu su kitais anticholinerginiais vaistais, kadangi gali sustiprėti anticholinerginis poveikis. Buvo užfiksuoti pavieniai sąveikos atvejai tarp anticholinerginių vaistų ir fenotiazidų, amantadino, butirofenonų, levodopa, digitalio, triciklinių antidepresantų, todėl vartojant vieno kurio nors iš šių vaistų DRIPTANE reikėtų vartoti atsargiai.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumas: nėra įrodyta, kad vartoti oksibutinino moteriai nėštumo metu yra saugu, taip pat ir tyrimai su gyvūnais neįrodė, kad skirti oksibutininą nėštumo metu yra visiškai nerizikinga. Todėl DRIPTANE skirti nėščiai moteriai reikia tik tuomet, kai tikrai būtina.
Žindymas: DRIPTANE neturėtų būti skiriama krūtimi maitinančiai moteriai, kadangi nėra duomenų apie su pienu išsiskiriančio oksibutinino kiekį.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
DRIPTANE gali sukelti mieguistumą ir pabloginti regėjimą, todėl pacientai turėtų būti įspėti, kad vartojant šio vaisto gali sumažėti gebėjimas vairuoti, valdyti mechanizmus ar dirbti kitus pavojingus darbus, reikalaujančius budrumo.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Dažniausiai pasitaikantys oksibutinino šalutiniai poveikiai: burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, neaiškus matymas, pykinimas, pilvo skausmas, veido paraudimas, būna sunku pasišlapinti.
Veido paraudimas dažniau pasitaiko vaikams nei suaugusiesiems. Šalutinio poveikio pasireiškimo dažnumą ir stiprumą galima sumažinti mažinant vaisto dozę.
Rečiau pasitaikantys šalutiniai poveikiai: galvos skausmas, šlapimo susilaikymas, galvos svaigimas, mieguistumas, odos sausumas, viduriavimas ir širdies aritmijos.
Jei šalutinis poveikis yra stiprus, gydymą reikia nutraukti.
4.9 Perdozavimas
Perdozavus DRIPTANE iš pradžių pasireiškia įprasti šalutinio poveikio simptomai, kurie pamažu stiprėja iki centrinės nervų sistemos sutrikimo (nerimas, sujaudinimas, psichotinis elgesys), kraujotakos sutrikimo (veido paraudimas, kraujo spaudimo sumažėjimas, kraujotakos nepakankamumas), kvėpavimo nepakankamumo, paralyžiaus ir komos.
Ūminio perdozavimo gydymas: 1) kuo greičiau plauti skrandį, 2) lėtai į veną sušvirkšti 1-2 mg fizostigmino, jei reikia, kartoti iki suminės 5 mg dozės. Karščiavimą gydyti simptomiškai – šluostyti kūną šaltais tvarsčiais ar dėti ledo.
Esant stipriam nerimui ir sujaudinimui, galima skirti 10 mg diazepamo į veną. Tachikardijai gydyti galima skirti propanolio į veną. Esant šlapimo susilaikymui ligonį kateterizuoti.
Jei kurarės tipo poveikis progresuoja iki kvėpavimo raumenų paralyžiaus, reikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – Vaistai nuo šlapimo takų ligų/ kiti vaistai nuo šlapimo takų ligų ir vaistai nuo spazmų/ vaistai nuo šlapimo takų spazmų,
ATC kodas – G04BD04: urogenitalinę sistemą veikiantys vaistai ir lytiniai hormonai.
DRIPTANE turi tiesioginį antispazminį poveikį šlapimo pūslės lygiesiems raumenims ir anticholinerginį poveikį, blokuojantį acetilcholino poveikį lygiesiems raumenims.
Dėl šių savybių šlapimo pūslės raumenys atsipalaiduoja, ir pacientams, kurių šlapimo pūslė nestabili, padidėja šlapimo pūslės talpa bei sumažėja savaiminių šlapimo pūslės raumenų susitraukimų.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Vaisto absorbcija yra greita, maksimali vaisto koncentracija serume susidaro per 45 minutes. Koncentracija plazmoje didėja atitinkamai pagal suvartotą dozę.
Vaisto kiekis plazmoje priklauso nuo vaisto dozės.
5 mg dozės biologinis pasisavinimas svyruoja nuo 1,6 iki 10,9 %, vidurkis – 6 %. Galima daryti prielaidą, kad tokie dideli skirtumai tarp oksibutinino koncentracijų įvairiems pacientams yra ne dėl blogos absorbcijos, o dėl didelio vaisto pašalinimo vaistui pirmą kartą pratekant pro šalinimo organus.
Plazmos pusinės eliminacijos laikas yra apie dvi valandos. Laiko atžvilgiu farmakologinis poveikis nėra tiesiogiai susijęs su vaisto koncentracija plazmoje, maksimalus vaisto veikimas prasideda po 3-6 valandų išgėrus vaisto.
Oksibutininas yra metabolizuojamas kepenyse. Pagrindiniai oksibutinino metabolitai yra N-desetilantoinas ir metabolitai su esterine jungtimi. Vėliau jie virsta N-desetiloksibutininu ir fenilcikloheksilglikolio rūgštimi. Pagrindinis metabolitas fenilcikloheksilglikolio rūgštis ir jos derivatai yra farmakologiškai neveiklūs. N-desetiloksibutininas yra laikomas farmakologiškai veikliu metabolitu.
Oksibutininas ir jo metabolitai daugiausia išsiskiria pro inkstus. Duomenų apie įvairių metabolitų santykinį pasiskirstymą nėra.
Vartojant pakartotinai oksibutininas nesikaupia organizme. Oksibutininas neblogina kepenų ir inkstų funkcijos.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Geriamojo oksibutinino ūminis toksiškumas yra mažas: pelėms LD50 = 1200 mg/kg kūno svorio ir žiurkėms LD50 = 520 mg/kg kūno svorio. Duodant ilgą laiką (6 mėnesius) žiurkėms poveikio neturėjo 20mg/kg kūno svorio per parą dozė, o šunims – 6 mg/kg kūno svorio per parą dozė.
Bandymų su gyvūnais metu tiriant vaisto toksiškumą vaisiui ir vaisingumui buvo nustatyta, kad didelės dozės (ne mažesnės nei 75mg/ kg kūno svorio per parą) buvo toksiškos.
Mutageninis oksibutinino poveikis nėra nustatytas.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Mikrokristalinė celiuliozė
Kalcio stearatas
Bevandenė laktozė (153,30 mg).
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
3 metai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti žemesnėje kaip 30°C temperatūroje.
6.5 Pakuotė ir jos turinys
30 tablečių lizdinėse plokštelėse (PVC/aliuminis).
Kartoninėje dėžutėje 2 tablečių lizdinės plokštelės, iš viso – 60 tablečių.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
-
+185-24+161
-
+44-7+37
-
+20-4+16
-
+15-6+9
-
+9-5+4
- Daugiau gydymo įstaigų
Anekdotai
-
Žodis NE išlieka patikimiausia kontraceptine priemone!
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Kurią tiesą apie Lioton 1000 Jūs žinojote