Anagrelidas, 0,5mg, kietos kapsulės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: OrPha-Devel Handels und Vertriebs GmbH, Austrija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Anagrelidas
1. KAS YRA THROMBOREDUCTIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Thromboreductin vartojamas padidėjusio trombocitų kiekio mažinimui.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT THROMBOREDUCTIN
Thromboreductin vartoti draudžiama:
jei esate alergiškas tiagabinui ar kuriai nors pagalbinei medžiagai;
jei sergate sunkia širdies ir kraujagyslių liga.
jei sergate ūmiu inkstų funkcijos nepakankamumu
jei sergate ūmiu kepenų funkcijos nepakankamumu
nėštumo ir žindymo laikotarpiu
Specialių atsargumo priemonių reikia
Jei gydytojas pasako, kad sergate viena iš išvardintų ligų ir vaisto vartoti leidžia, būtina
laikytis ypatingo atsargumo.
Moterys ketinančios pastoti turi atkreipti dėmesį į skyrių « .Nėštumas »
Nustatant Thromboreductin dozę, rekomenduojama atlikti kraujo tyrimus, tirti inkstų ir kepenų funkciją kas savaitę, tol kol pasireikš vaistų poveikis, po to tyrimai atliekami gydytojo nuožiūra. Po 6 mėnesių šiuos tyrimus reikia daryti 4 kartus per metus
Nėštumas.
Jei moteris pastojo, būtina apie tai pranešti gydytojui.Thromboreductin vartoti nėštumo metu draudžiama.Vaisto vartojimo laikotarpiu reikia naudoti kontraceptines priemones. Apie tai būtina pasitarti su gydytoju. Jei planuojama pastoti, reikia apie tai pasakyti gydytojui. Jis paaiškins, kaip tuo laikotarpiu gydytis geriausia.
Žindymo laikotarpis
Žindyvei Thromboreductin vartoti draudžiama
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vairuoti ir valdyti mechanizmus draudžiama perdozavus Thromboreductin.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Thromboreductin medžiagas
Sudėtyje yra laktozės, Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Kitų vaistų vartojimas
Toliau pateikta informacija tinka ir tuo atveju, jei medikamento vartota neseniai.Be gydytojo nurodymo negalima vartoti kitokių vaistų, net įsigytų be recepto.
Ar gali kitokie preparatai turėti įtakos Thromboreductin poveikiui ir vartojimo saugumui ir kokią įtaką kitų vaistų poveikiui gali turėti Thromboreductin, nežinoma.
Keletą medikamentų, kurių sudėtyje yra toliau išvardytų sudedamųjų medžiagų, galima vartoti kartu su Thromboreductin, jei pastarojo preparato poveikiui reikšmingos įtakos nedaro. Tai acetilsalicilo rūgštis, acetaminofenas, furosemidas, geležis, ranitidinas, hidroksikarbamidas, alopurinolis ir digoksinas. Jei vartojate hepariną, turite apie tai pasakyti gydytojui.
Valgio laikas vaistinio preparato poveikiui įtakos neturi.
3. KAIP VARTOTI THROMBOREDUCTIN
Thromboreductin reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Dozės keisti be gydytojo leidimo negalima, Gydytojas privalo reguliariai sekti būklę ir, jei būtina, dozavimą koreguoti.
Gydymo pradžioje reikia gerti po vieną kapsulę per dieną. Dozę galima didinti arba koreguoti tik gydytojui nurodžius. Paprastai palaikomoji vaisto dienos dozė yra 1-3 mg. Dozės didinti daugiau kaip 0,5 mg ( 1 kapsulė) per savaitę negalima. Dienos dozę reikėtų išgerti per 2-3 kartus.
Vartojimo būdas
Kapsules reikia praryti nekramčius, užsigeriant skysčiu, pvz.,vandeniu. Vaistą reikėtų vartoti lygiomis dalimis per 2 (ryte ir vakare) arba 3 kartus (kas 8 valandas).
Jeigu vietoje jau vartojamo preparato skiriamas Thromboreductin ar pastarasis skiramas kartu su kitokiu trombocitų kiekį mažinančiu medikamentu, tai reikia daryti palaipsniui ir tik taip, kaip nurodė gydytojas.
Vartojimo trukmė
Thromboreductin reikia vartoti nepertraukiamai. Jei vartojimas nutraukiamas, būtina kuo greičiau apie tai pasakyti gydytojui.
Pavartojus per didelę Thromboreductin dozę
Jei preparato perduozuojama, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba intensyvios terapijos skyrių. Gydytojui reikia parodyti Thromboreductin buteliuką ir informacinį lapelį.
Skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“ minimi simptomai gali atsirasti vaisto vartojant didelę dozę ir ilgai. Gali atsirasti hipotenzija, vėliau galvos svaigimas, palpitacija ir sinkopė. Preparato perdozavus draudžiama vairuoti ir valdyti mechanizmus.
Pamiršus pavartoti Thromboreductin
Praleidus dienos dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima, nes gali pasireikšti šalutinis poveikis, ypač gydymo pradžioje. Toliau vaistą reikia gerti taip, kaip paskirta, pranešus gydytojui apie praleistą dozę.
Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Thromboreductin vartojimą
Jei vaistinio preparato vartojimas pertraukiamas, būtina apie tai pasakyti gydytojui, kadangi be jo leidimo vaisto vartojimo nutraukti negalima. Nutraukus gydymą savavališkai ir nepasakius apie tai gydytojui, liga gali komplikuotis.Gydymą nutraukiant, dozę patariama mažinti laipsniškai.
4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS
Thromboreductin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Vartojant anagrelido, gali pasireikšti viduriavimas, silpnumas, pykinimas, pilvo, krūtinės, nugaros skausmas, virškinimo sutrikimas, vidurių pūtimas, vėmimas, apetito stoka, išbėrimas, palpitacija, tachikardija, faringitas, kosulys, karščiavimas, bendrasis negalavimas, jutimo sutrikimas, niežulys, edema, dispnėja. Toks poveikis dažniausiai būna silpnas ir laikui bėgant mažėja. Gali atsirasti ir kitoks nepageidaujamas poveikis, tačiau, ar jis susijęs su anagrelido vartojimu, neaišku.
Jei atsiranda galvos skausmas (dažniausiai gydymo pradžioje), reikėtų vartoti gydytojo paskirtų analgetikų, pvz.,acetaminofeno. Pradėjus viduriuoti, gydytojo nurodymu vartoti laktozės.
Atsiradus alergijai, širdies ligos simptomams, sutrikus kepenų ar inkstų funkcijai, gydymą reikia nutraukti.
Jei pasireiškia nors vienas iš minėtų šalutinių poveikių, būtina informuoti gydytoją. Gydytojas nustatys poveikio sunkumą ir suteiks būtinąją pagalbą, reikalingą simptomams mažinti.
Jei pasireiškia bet koks informaciniame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, reikia paskyti gydytojui ar vaistininkui.
5. THROMBOREDUCTIN laikymo SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.
Preparato tinkamumo laikas nurodytas ant pakuotės. Jam pasibaigus, vaisto vartoti draudžiama.
Thromboreductin vartoti draudžiama, jei tinkamumo laikas nenurodytas.
Thromboreductin nevartoti atsiradus vaisto pokyčių: kapsulės pažeistos, pakitusi jų spalva.Tokiu atveju vaistinio preparato vartoti negalima, nepaisant to, kad tinkamumo laikas dar nepasibaigęs. Apie tai reikia informuoti gydytoją ar vaistininką.
Tarptautinis pavadinimas | Anagrelidas |
Vaisto stiprumas | 0,5mg |
Vaisto forma | kietos kapsulės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | 03/8307/2 |
Registratorius | OrPha-Devel Handels und Vertriebs GmbH, Austrija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2003.03.05 |
Vaistas perregistruotas |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Thromboreductin 0,5 mg kietos kapsulės
2. kokybinė ir kiekybinė sudėtis
1 kapsulėje yra 0,5 mg anagrelido (hidrochlorido pavidalu).
3. vaisto forma
Kietos kapsulės.
4. klinikinĖ informacija
4.1Terapinės indikacijos
Thromboreductin gydoma pirminė trombocitozė.
Koks gydymo būdas tinka, sprendžia gydytojas, atsižvelgdamas į trombocitų kiekį ir jo didėjimo greitį kraujyje, paciento amžių, ligos istoriją ir simptomus, gretutines ligas, tromboembolijos atsiradimo rizikos faktorius, gydymo būdą, pvz., ar gydoma hidroksikarbamidu ar alfa interferonu.
4.2Dozavimas ir vartojimo metodas
Gydytojas, kuris turi tokių ligonių gydymo patirties, pirminę trombocitozę turėtų pradėti gydyti anagrelidu. Thromboreductin dozė parenkama kiekvienam pacientui atskirai.
Pradžioje per dieną reikėtų vartoti 0,5 mg vaisto. Tokią dozę reikia vartoti 1 savaitę. Vėliau kas savaitę dienos dozę reikia didinti 0,5 mg tol, kol pasireikš gydomasis poveikis. Paprastai, vartojant 1-3 mg dienos dozę, būklė pagerėja per dvi savaites. Dienos dozę reikėtų, išgerti per du arba tris kartus, t.y. kas 12 valandų arba kas 6 valandas.
Dienos dozė neturėtų būti didesne kaip 5 mg.
Vaisto poveikį būtina nuolat sekti. Pradėjus ligonį gydyti, trombocitų skaičių reikia nustatinėti kas savaitę tol, kol poveikis taps geriausias, t.y. arba trombocitų kiekis sunormalės, arba jų bus mažiau kaip 600000/ μl, arba sumažės 50 %. Vėliau trombocitų kiekį reikėtų sekti reguliariai, taip, kaip nurodė gydytojas. Jei norima vietoj hidroksikarbamido arba alfa interferono vartoti, pvz., anagrelido arba jo vartoti kartu su minėtais preparatais, naują gydymo būdą reikia pradėti dar nenutraukus senojo.
Anagrelido vartojama nepertraukiamai. Jei gydymas nutraukiamas, trombocitų po kelių dienų vėl būna tiek, kiek prieš gydymą.
Jei anagrelidas gydomojo poveikio nesukelia, reikia apsvarstyti kitokio gydymo galimybę.
Vaisto vartojimo laikotarpiu reikia reguliariai sekti trombocitų kiekį. Atsargiai anagrelido reikia vartoti ligoniams, sergantiems širdies ir kraujagyslių liga (žr. “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės” ir “Kontraindikacijos”).
Ar galima preparato vartoti pacientams, sergantiems inkstų, arba kepenų liga, nežinoma, nes duomenų nepakanka, todėl jiems anagrelido galima gerti tik tuo atveju, jei manoma, kad nauda bus didesne už ga1imą ža1ą.
Pagyvenę žmones
Vyresniojo amžiaus žmonių, gydytų anagrelidu, yra nedaug. Jei pagyvenęs pacientas serga širdies ir kraujagyslių liga, jį gydyti reikia atsargiai.
Vaikai
Jaunesnių kaip 16 metų vaikų gydytų anagrelidu, yra nedaug. Manoma, kad didelio skirtumo tarp jiems skiriamų ir suaugusių žmonių dozių neturėtų būti.
4.3Kontraindikacijos
Jei sudedamosios medžiagos sukelia anafilaktoidinę reakciją, Thromboreductin vartoti draudžiama.
Skiriant preparato, reikia turėti omenyje, kad ligonis gali netoleruoti laktozės. Klinikinių tyrimų nebuvo atlikta su pacientais, sergančiais 3 arba 4 laipsnio širdies ir kraujagyslių liga (vaisto toksinio poveikio kriterijai nustatyti Pietvakarių onkologų draugijos, 1992 ), ligoniais, kuriems medikamentas sukėlė didesnį neigiamą poveikį nei terapinį, bei žmonėmis, sergančiais sunkia inkstų, (kreatinino klirensas mažesnis kaip 30 ml/min.) ar sunkia kepenų liga, pvz., kai aspartataminotransferazės (AST) arba alaninaminotransferazės (ALT) aktyvumas būna 5 kartus didesnis už normalią.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Anagrelido vartoti ligoniams, sergantiems širdies ir kraujagyslių, inkstų arba kepenų liga, galima tik labai atsargiai ir tik įsitikinus, kad vaisto nauda bus didesnė už žalą. Jei pavartojama didelė vienkartinė dozė (5 mg), dėl kraujagyslių išsiplėtimo gali pasireikšti hipotenzija ir galvos svaigimas. Pavartojus vienkartinę 2 mg dozę, kraujospūdis mažėja nedaug ir laikinai.
Vartojant anagrelido, reikia reguliariai sekti kraujo (ypač hematokrito rodmenis ir leukocitų kiekį) bei inkstų ir kepenų funkcijos tyrimo rodmenis.
4.5Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Anagrelido galima vartoti kartu su acetilsalicilo rūgštimi, acetaminofenu, furosemidu, geležies preparatais, ranitidinu, hidroksikarbamidu, alopurinoliu ir digoksinu.
Vartoj ant šių medikamentų kartu, reikšmingos sąveikos nepastebėta, tačiau galutinių išvadų daryti negalima, kadangi kontroliuojamų tyrimų neatlikta.
Eksperimentų su triušiais rezultatai rodo, kad anagrelidas stiprina heparino poveikį, todėl gydymo metu šį poveikį reikia sekti.
4.6Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumo metu anagrelido vartoti draudžiama. Ar preparato prasiskverbia j motinos pieną, nežinoma. Vaisto vartojimo metu reikia naudoti kontraceptines priemones.
4.7Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Toks poveikis netirtas.
4.8Nepageidaujamas poveikis
Vartojant anagrelido, gali pasireikšti galvos skausmas ir svaigimas, viduriavimas, silpnumas, pykinimas, pilvo, krūtines, nugaros skausmas, virškinimo sutrikimas, vidurių pūtimas, vėmimas, apetito stoka, išbėrimas, palpitacija, tachikardija, faringitas, kosulys, karščiavimas, bendrasis negalavimas, jutimo sutrikimas, niežulys, edema, dispnėja.
Daugelis nepageidaujamo poveikio simptomų, atsiradusių gydymo pradžioje, būna nestiprūs ir gydymo metu silpnėja. Vėliau nepageidaujamo poveikio atvejų mažėja ir laikui bėgant jie silpnėja.
Be to, gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis šioms organizmo sistemoms ar organams: širdies ir kraujagyslių, virškinimo trakto, kraujodaros ir limfinei, griaučių ir raumenų, nervų, kvėpavimo, jutimo, šlapimo takų, kepenims, odai ir jos priedams. Gali atsirasti gripo ir į jį panašių simptomų, dehidratacija.
Jei atsiranda galvos skausmas (tai atsitinka dažniausiai gydymo pradžioje), reikėtų vartoti medikamentų, kurių poveikis panašus į acetaminofeno. Jei prasideda viduriavimas, reikėtų vartoti laktazės (pvz., laluko), tačiau būtina atsižvelgti į galimą, laktozės netoleravimą, (žr. “Kontraindikacijos”).
Gydymo anagrelidu laikotarpiu gali pasireikšti sunkus nepageidaujamas poveikis:
širdies funkcijos nepakankamumas, miokardo infarktas, kardiomiopatija, širdies blokada, prieširdžių virpėjimas, smegenų, kraujotakos sutrikimas, perikarditas, plaučių fibrozė, plautinė hipertenzija, pankreatitas, skrandžio ar žarnų opa, traukuliai, plaučiuose gali atsirasti infiltratų.
4.9Perdozavimas
Apie anagrelido perdozavimą duomenų nėra.
Dėl medikamento poveikio gali sumažėti trombocitų kiekis, todėl gali pasireikšti kraujavimas.
Poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai pasireiškia vėliau. Dėl periferinių kraujagyslių išsiplėtimo krinta kraujospūdis ir atsiranda tachikardija. Dėl poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai bei CNS atsiranda galvos skausmas ir svaigimas.
Preparato perdozavusių pacientų būklę rekomenduojama atidžiai sekti ir kontroliuoti trombocitų kiekį.
5. FARMAKOLOGINĖS savybės
5.1Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė. L0l
ATC kodas. L01XX35
Anagrelido sukeliamas trombocitų kiekio mažėjimas priklauso nuo pavartotos dozes.
Preparato poveikio būdas nežinomas. Jis yra specifinis žmonėms, nes tyrimų, rodančių gyvūnų trombocitų skaičiaus mažėjimą neatlikta.
Manoma, kad anagrelido poveikis vyksta metabolizmo, kuris pasireiškia tik žmonėms, būdu.
Ląstelėms bręstant, po jų mitozės vaistas mažina megakariocitų haploidų skaičių. Dėl preparato poveikio nei leukocitų tyrimų rodmenys, nei krešėjimas reikšmingai nesikečia, o eritrocitų pokytis būna labai nedidelis.
Didelė negydomoji anagrelido dozė slopina ciklinio adenozino monofosfato fosfodiesterazės aktyvumą ir adenozino difosfato bei kolageno sukeltą trombocitų agregaciją.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Remiantis Mass Balance tyrimo duomenimis, galima daryti išvadą, kad biologinis anagrelido prieinamumas yra 70 %.
Nustatyta, kad sveikų savanorių plazmoje didžiausia vaisto koncentracija būna maždaug po 1-2 val. (Tmax.), pusinės eliminacijos laikas yra trumpas, t.y. 1-2 val. Anagrelido pasiskirstymo tūris yra didelis (120 l/kg), o pasiskirstymas skirtinguose audiniuose, kaip ir prisijungimas prie plazmos baltymų, neištirtas. Anagrelidas labai gerai metabolizuojamas, atsiranda mažiausiai 4 metabolitai. Tiriant anagrelido išsiskyrimą buvo pavartotas radioaktyvus anglies atomas C14. Nustatyta, kad per 6 dienas 75% dozės išsiskiria su šlapimu, o 10 % - su išmatomis. Klinikinių tyrimų rezultatai rodo, kad vaisto poveikis nepriklauso nuo valgio laiko.
Kadangi preparato trumpas pusinės eliminacijos periodas, todėl net jei jo vartojama ilgai, jis organizme nesikaupia. Šią prielaidą patvirtina klinikinė patirtis: nutraukus preparato vartojimą per 4-8 dienas trombocitų kiekis vėl tampa toks, koks buvo prieš gydymą, Kaip vaisto vartoti pagyvenusiems arba inkstų ar kepenų nepakankamumu sergantiems pacientams, nežinoma. Jei anagrelido tokiems ligoniams reikia vartoti, būtina juos atidžiai sekti, ypač gydymo pradžioje (žr. 4.4 skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės”).
5.2Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Įvertinti preparato ūminio ir lėtinio toksinio poveikio pelėms, žiurkėms, šunims ir beždžionėms rezultatai. Ar anagrelidas sumažina trombocitų kiekį gyvūnų kraujyje, tyrimais nustatyti neįmanoma, nes jų organizme preparatas j aktyvius metabolitus nemetabolizuojamas arba metabolizuojamas nepakankamai, todėl šių tyrimų nepakanka, kad būtų galima įrodyti, jog anagrelido vartoti saugu. Žmonės anagrelidą vartoja daugiau kaip 15 metų, tačiau apie kancerogeninį poveikį, ypač kraujui, nepranešama. Ar vaistas gali sukelti teratogeninį poveikį, nežinoma.
Ūminis toksinis poveikis. Nė viena pelė, žiurke ar beždžionė, pavartojusi atitinkamai 2500 mg/kg, 1500 mg/kg ir 200 mg/kg kūno svorio dozę, nenugaišo.
Lėtinis toksinis poveikis. Įvairių rūšių gyvūnams (žiurkėms, šunims ir beždžionėms) preparato vartojant ne ilgiau kaip 1 metus, kancerogeninio poveikio nepasireiškė.
Mutageninis ir kancerogeninis poveikis. Atlikus tris eksperimentus in vivo ir in vitro, nustatyta, kad anagrelidas mutageninio poveikio nesukelia. Šių rezultatų prasmė neaiški, nes žmonių organizme gali atsirasti kitokių metabolitų, palyginti su šiais įprastinių metabolinės aktyvacijos mėginių metu atsiradusiais metabolitais. Tai yra neilgalaikio kancerogeninio poveikio tyrimo duomenys.
Poveikis dauginimosi funkcijai. Buvo tiriama, ar preparatas gyvūnams sukelia teratogeninį poveikį. Tyrimai buvo atliekami trimis etapais. I etapas - su žiurkėmis, II etapas - su žiurkėmis ir triušiais. Teratogeninio poveikio požymių nebuvo.
I etapo metu priklausomai nuo dozės padidėjo ankstyvoji vaisiaus rezorbcija, pailgėjo vaikingumo laikotarpis, sumažėjo palikuonių vada ir išgyvenamumo indeksas. III etapo metu nustatyta, kad pirmąją žindymo savaitę daugiau jauniklių nugaišo, sumažėjo išgyvenamumo indeksas. Kadangi anagrelidas sukelia gyvūnų rūšiai specifinį poveikį, todėl toksinis poveikis, pasireiškiantis žiurkių dauginimosi
funkcijai, žmogui mažai reikšmingas. Vis dėlto anagrelido vartoti moteriai neštumo
melu draudžiama (žr. 4.6 skyrių ” Nėštumo ir žindymo laikotarpis”).
6. farmacinė informacija
6.1Pagalbinių medžiagų sąrašas
Laktozės monohidratas
Povidonas
Krospovidonas
Mikrokristaline celiuliozė
Magnio stearatas
Titano dioksidas E 171
Indigokarminas E 132
Že1atina.
6.2Nesuderinamumas
Nepastebėtas.
6.3Tinkamumo laikas
3 metai.
6.4Specialios laikymo sąlygos
Preparatą reikia laikyti ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje.
6.5Pakuotė ir jos turinys
Polietileno buteliukas, apsaugotas nuo vaikų specialiu dangteliu. Buteliuke yra 100 kapsulių.
6.6Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija
Nereikalinga.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
-
+185-24+161
-
+44-7+37
-
+20-4+16
-
+15-6+9
-
+9-5+4
- Daugiau gydymo įstaigų
Anekdotai
-
Ateina naujasis rusas pas dantistą. Atsisėda į kėdę, išsižioja. Dantistas pasižiūri: dantys auksiniai, plombos - deimantinės, ir sako naujajam rusui:
- Atsiprašau, bet aš nematau, ką čia reikia taisyti.
- Man ir nereikia nieko taisyti, tik signalizaciją įstatykit.
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Vaistas nerimui ir nemigai gydyti