Mometazono furoatas+Salicilo rūgštis, 1mg+50mg/g, tepalas
Vartojimas: vartoti ant odos
Registratorius: Merck Sharp & Dohme B.V., Nyderlandai
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Mometazono furoatas+Salicilo rūgštis
1. Kas yra Elosalic ir kam jis vartojamas
Mometazono furoatas priklauso vaistų grupei, vadinamai kortikosteroidais, arba - paprasčiau - steroidais.
Mometazonas yra stipriai veikiantis gliukokortikoidas, pasižymintis uždegimą slopinančiu bei niežulį mažinančiu poveikiu. Salicilo rūgštis padeda pašalinti sausas, žvynų pavidalo pleiskanas. Be to, salicilo rūgštis padidina mometazono pasisavinimą.
Elosalic gydomi psoriaze, ypač jeigu stipriai pleiskanoja, sergantys suaugusieji bei 12 metų ir vyresni paaugliai.
2. Kas žinotina prieš vartojant Elosalic
Elosalic vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) mometazono furoatui, salicilo rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu sergate bakterijų sukelta infekcija, (pvz., piodermija (pūline odos infekcija), sifiliu ar tuberkulioze), virusine infekcija (pvz., paprastąja pūsleline, vėjaraupiais, juosiančiąja pūsleline, paprastosiomis karpomis, lyties organų karpomis, užkrečiamuoju moliusku), grybelių (pvz., dermatofitų ir mieliagrybių) sukelta infekcija ir (arba) parazitine infekcija, nebent minėtų ligų priežastis taip pat yra gydoma;
- jeigu Jums pasireiškė reakcijos po skiepijimo arba yra veido srities uždegimas (perioralinis dermatitas), paraudimas, pleiskanojimas, kiti veido odos pokyčiai (rožiniai spuogai), paprastieji spuogai arba jeigu Jūsų veido oda yra suplonėjusi (odos atrofija);
- jeigu esate nėščia paskutinįjį nėštumo trimestrą (paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Elosalic.
Stenkitės, kad tepalo nepatektų į akis ar ant gleivinių. Be gydytojo paskyrimo ant veido Elosalic tepti negalima. Reikia vengti ilgalaikio gydymo, tepti didelius odos plotus, žaizdas ir pažeistą odą, pažastis ir kirkšnis. Tepalo negalima vartoti po tvarsčiais.
Gliukokortikoidai gali slėpti, sukelti arba pasunkinti infekcines odos ligas. Jeigu Jums vartojant šį tepalą atsirado odos infekcija, gydytojas paskirs Jums tinkamą gydymą nuo grybelių ar bakterijų sukeltos infekcijos. Jeigu atsako į gydymą nėra, Elosalic nevartokite tol, kol infekcija taps kontroliuojama.
Pasireiškus dirginimui, įskaitant pernelyg didelį sausumą, kreipkitės į gydytoją. Galbūt reikės gydymą nutraukti ir pradėti atitinkamą terapiją.
Salicilo rūgštis gali veikti kaip apsauga nuo saulės. Jeigu Jūs esate gydomas UV spinduliais, prieš tai turite labai kruopščiai nusivalyti tepalą nuo vietos, kuri bus gydoma UV spinduliais, ir ją nuplauti. Tai sumažins aplinkinių, tepalu neapsaugotų odos plotų nudegimo pavojų. Pabaigus gydymą UV spinduliais, tepalą galima vėl užtepti.
Šalutinis poveikis, galintis pasireikšti vartojant geriamuosius arba švirkščiamuosius kortikosteroidus, taip pat gali pasireikšti kortikosteroidus vartojant ant odos, ypač vaikams.
Vaikams
12 metų ir vyresni vaikai Elosalic vartoti gali.
Kiti vaistai ir Elosalic
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant vaistus, įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Elosalic negalima vartoti paskutinius tris nėštumo mėnesius, o pirmaisiais šešiais nėštumo mėnesiais jo reikia vengti.
Nežinoma, ar Elosalic patenka į motinos pieną. Jeigu Jūs maitinate krūtimi, prieš pradėdama gydytis Elosalic, visada pasitarkite su savo gydytoju.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Elosalic Jūsų gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
Elosalic sudėtyje yra propilenglikolio stearato
Elosalic sudėtyje yra propilenglikolio stearato, kuris gali sudirginti odą.
3. Kaip vartoti Elosalic
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozę ir gydymo trukmę turi nustatyti gydytojas. Didžiausia paros dozė yra 15 g tepalo. Netepkite daugiau tepalo ir nesigydykite tepalu ilgiau, nei rekomendavo Jūsų gydytojas.
Ryte ir vakare plonu sluoksniu tepkite pažeistą vietą arba kaip nurodė Jūsų gydytojas. Po tepimo švariai su muilu nusiplaukite rankas.
Jeigu simptomai nemažėja arba blogėja, kreipkitės į gydytoją.
Ką daryti pavartojus per didelę Elosalic dozę?
Jeigu netyčia užtepėte daugiau tepalo, nei paskirta, pasitarkite su savo gydytoju.
Pamiršus pavartoti Elosalic
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Užtepkite pamirštąją dozę kaip galėdami greičiau ir tęskite gydymą reguliariai, kaip buvote įpratę.
Nustojus vartoti Elosalic
Nenutraukite gydymo staiga. Kaip ir visų stiprių steroidų atvejais, gydymą reikia nutraukti palaipsniui.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažni šalutiniai poveikiai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100 pacientų) yra silpnas arba vidutinio stiprumo deginimo jausmas tepalu pateptoje odos vietoje, niežėjimas (niežulys) ir lokaliai suplonėjusi oda (odos atrofija).
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000 pacientų) yra odos ruožai (strijos), infekcijos, į raudonuosius spuogus panašus uždegimas, netaisyklingos kraujosruvos odoje (ekchimozės) ir plaukų folikulų uždegimas.
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 1000, bet daugiau kaip 1 iš 10 000 pacientų) yra antinksčių žievės veiklos susilpnėjimas, padidėjęs plaukuotumas, hipopigmentacija (odos pigmento praradimas).
Kiti šalutinio poveikio reiškiniai (jų dažnis nežinomas) yra odos dirginimas, odos sausmė, paprastieji spuogai, kontaktinis dermatitas.
Odos pokyčiai, tokie kaip odos lupimasis, išryškėjusios smulkiosios odos kraujagyslės, odos suminkštėjimas ar baltos dėmelės.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Elosalic
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikykite ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Po atidarymo suvartokite per 6 savaitės.
Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Elosalic sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra mometazono furoatas ir salicilo rūgštis.Viename grame tepalo yra 1 mg mometazono furoato ir 50 mg salicilo rūgšties.
- Pagalbinės medžiagos yra heksilenglikolis, propilenglikolio stearatas, baltasis vaškas, minkštasis baltas parafinas, išgrynintas vanduo.
Elosalic išvaizda ir kiekis pakuotėje
Elosalic yra baltas ar balkšvas tepalas. Jis parduodamas pakuotėse po 15 g, 25 g, 45 g ir 50 g. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Tarptautinis pavadinimas | Mometazono furoatas+Salicilo rūgštis |
Vaisto stiprumas | 1mg+50mg/g |
Vaisto forma | tepalas |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti ant odos |
Registracijos numeris | LT/1/06/0456 |
Registratorius | Merck Sharp & Dohme B.V., Nyderlandai |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2006.10.09 |
Vaistas perregistruotas | 2008.04.17 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Elosalic 1 mg / 50 mg / g tepalas
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Kiekviename tepalo grame yra 1 mg mometazono furoato ir 50 mg salicilo rūgšties.
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas
Kiekviename tepalo grame yra 20 mg propilengikolio stearato.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Tepalas.
Baltas ar balkšvas tepalas.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Vidutinio sunkumo ar išplitusios psoriazės pradinis gydymas.
Elosalic yra skirtas suaugusiesiems bei 12 metų ir vyresniems paaugliams.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Pažeistą odos vietą tepkite vieną ar du kartus per parą plonu tepalo sluoksniu. Didžiausia paros dozė yra 15 g tepalo, tepant ant ne didesnio nei 30 % kūno paviršiaus ploto. Pagrindžiamųjų tyrimų, kurių metu preparato būtų vartota ilgiau kaip 3 savaites, neatlikta. Kaip ir gydant kitais stipraus poveikio steroidais, rekomenduojama palaipsniui mažinti tepalo vartojimą.
Vaikų populiacija
Elosalic saugumas ir veiksmingumas jaunesniems nei 12 metų vaikams neištirti.
Vartojimo metodas
Tik vietiniam vartojimui.
4.3 Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas mometazono furoatui, salicilo rūgščiai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
Kaip ir kitų vietiškai vartojamų gliukokortikoidų, Elosalic tepalo draudžiama vartoti pacientams, sergantiems:
- bakterine infekcija (pvz., piodermija, sifiliu, tuberkulioze);
- virusine infekcija (pvz., paprastąja pūsleline [herpes simplex], vėjaraupiais, juosiančiąja pūsleline [herpes zoster], paprastosiomis karpomis, smailiagale kondiloma, užkrečiamuoju moliusku);
- grybeline infekcija (dermatofitų ar mieliagrybių sukelta);
- parazitine infekcija, kuriai nėra taikomas specifinis
Elosalic tepalo taip pat negalima vartoti pacientams, kuriems yra reakcija po vakcinacijos, perioralinis dermatitas, raudonieji spuogai, paprastieji spuogai ar odos atrofija.
Elosalic negalima vartoti paskutiniojo nėštumo trimestro metu (žr. 4.6 skyrių).
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Kaip ir vartojant kitus odai gydyti skirtus gliukokortikoidų preparatus, būtinos atsargumo priemonės, kai gydomi dideli kūno plotai.
Elosalic nerekomenduojama vartoti po uždarais tvarsčiais. Elosalic negalima tepti ant veido, kirkšnyse, ant lytinių organų ar odos klosčių vietose. Elosalic negalima vartoti akių ligų gydymui. Tepdami Elosalic tepalą, stenkitės, kad jo nepatektų į akis, ant gleivinių ar ant atvirų žaizdų. Elosalic nevartotinas opų, žaizdų ar nėštumo ruožų gydymui.
Elosalic nerekomenduojama vartoti sergant pustuline ar lašeline psoriaze.
Jei atsirastų odos sudirginimas kartu su žymiu odos išsausėjimu, Elosalic vartojimą reikėtų nutraukti ir skirti specialų gydymą.
Gliukokortikoidai gali maskuoti, paūminti arba pasunkinti odos infekciją. Jeigu atsirastų papildoma odos infekcija, reikia vartoti tinkamus priešgrybelinius ar priešbakterinius vaistus. Jeigu šie vaistai nepakankamai efektyvūs, reikia nutraukti Elosalic vartojimą ir gydyti atsiradusią infekciją.
Salicilo rūgštis gali veikti kaip apsauga nuo saulės. Pacientai, kurių oda gydoma ir Elosalic, ir UV spinduliais, prieš gydymą UV spinduliais turėtų nusivalyti tepalą nuo tos vietos, kuri bus gydoma jais. Tai reikalinga atlikti siekiant sumažinti tepalo šviesą atspindintį poveikį ir taip iki minimumo sumažinti aplinkinių negydomų audinių nudegimo riziką. Po gydymo UV spinduliais, tepalą galima vėl užsitepti.
Bet kuris iš šalutinio poveikio reiškinių, įskaitant antinksčių funkcijos slopinimą, pastebėtų vartojant sisteminio poveikio kortikosteroidų, gydant vietiniais kortikosteroidais gali taip pat pasireikšti, ypač vaikams.
Elosalic sudėtyje yra propilenglikolio stearato, kuris gali sudirginti odą.
Vaikų populiacija
Elosalic saugumas ir veiksmingumas jaunesniems nei 12 metų vaikams neištirti.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Sąveikos tyrimų neatlikta.
4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Nėra jokių klinikinių duomenų dėl mometazono furoato vartojimo nėštumo metu. Tyrimuose su gyvūnais nustatyta, kad mometazono furoatas ir salicilo rūgštis pasižymi teratogeniniu poveikiu (žr. 5.3 skyrių). Dėl vietinio vartojimo būdo teratogeninio poveikio žmogaus vaisiui rizika gali būti laikoma maža. Kaip ir kiti gliukokortikosteroidai, nėščioms moterims mometazono furoato preparatų galima skirti tik jei galima nauda pateisina galimą pavojų motinai ar vaisiui.
Pirmojo ir antrojo nėštumo trimestro metu
Elosalic saugumas nėščioms moterims nenustatytas. Pirmojo ir antrojo nėštumo trimestro metu Elosalic vartoti negalima.
Trečiojo trimestro metu
Trečiojo nėštumo trimestro metu visi prostaglandinų sintetazės inhibitoriai, tarp jų ir salicilo rūgštis, gali toksiškai veikti į vaisiaus širdį, plaučius ir inkstus. Nėštumo pabaigoje, motinai ir vaisiui gali prailgėti kraujavimo laikas. Dėl šios priežasties Elosalic vartoti draudžiama paskutinio nėštumo trimestro metu (žr. 4.3 skyrių).
Žindymas
Nežinoma, ar kortikosteroidus vartojant ant odos į sisteminę kraujotaką patenka pakankami jų kiekiai, ir jų galima aptikti motinos piene. Elosalic tepalas krūtimi maitinančioms moterims nerekomenduojamas, nebent juo gydyti būtina.
Vaisingumas
Klinikinių duomenų apie mometazono furoato poveikį vaisingumui nėra. Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė toksinį poveikį reprodukcijai, tačiau jokių poveikių vaisingumui nebuvo (žr. 5.3 skyrių). Duomenų apie salicilo rūgšties poveikį vaisingumui nėra.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Duomenys neaktualūs.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Nepageidaujamos reakcijos, pastebėtos vartojant kortikosteroidus ant odos.
1 lentelė. Susijusios su gydymu nepageidaujamos reakcijos, suskirstytos pagal organų sistemas ir dažnį Labai dažnos (≥ 1/10), dažnos (≥ 1/100, < 1/10), nedažnos (≥ 1/1 000, < 1/100), retos (≥ 1/10 000, < 1/1 000), labai retos (< 1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis) |
||
Organų sistemų klasė |
Dažnis |
Nepageidaujamos reakcijos |
Infekcijos ir infestacijos
|
Nedažni |
Infekcija |
Imuninės sistemos sutrikimai |
Reti |
Padidėjęs jautrumas |
Endokrininiai sutrikimai |
Reti |
Antinksčių žievės slopinimas |
Odos ir poodinio audinio sutrikimai |
Dažni Nedažni
Reti
Dažnis nežinomas |
Niežėjimas, lokali odos atrofija
Strijos, antrinė infekcija, į raudonuosius spuogus panašus dermatitas, taškinės kraujosruvos, folikulitas
Hipertrichozė, odos hipopigmentacija
Odos sudirginimas, odos šlapiavimas, sausa oda, spuogiškas dermatitas, dermatitas, kontaktinis dermatitas, odos lupimasis, teleangiektazijos, prakaitinė |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai |
Dažni |
Deginimo jausmas tepimo vietoje |
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas po vaistinio preparato registracijos, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt.
4.9 Perdozavimas
Dideliais kiekiais, ilgą laiką vietiškai vartojami kortikosteroidai gali slopinti pogumburio-hipofizės-antinksčių sistemos funkciją. Tai gali sukelti antrinį antinksčių nepakankamumą. Jeigu žinoma, kad pogumburio-hipofizės-antinksčių sistemos funkcija nepakankama, įvertinus situaciją, reikia stengtis kuo rečiau vartoti vaistą ar netgi visiškai vaisto nebevartoti.
Žmonėms, vartojusiems didesnę už rekomenduojamą didžiausią paros dozę (15 g), pastebėtas laikinas poveikis pogumburio-hipofizės-antinksčių sistemos funkcijai.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė - kiti deriniai su stipraus poveikio kortikosteroidais; ATC kodas D07XC03.
Veikimo mechanizmas
Kaip ir kiti ant odos vartojami kortikosteroidai, mometazono furoatas pasižymi uždegimą, niežulį slopinančiomis ir kraujagysles sutraukiančiomis savybėmis. Ant odos vartojamų steroidų uždegimą slopinantis mechanizmas pilnai nėra aiškus.
Salicilo rūgštis atsluoksniuoja raginį odos sluoksnį nepažeisdama gyvybingo epidermio struktūros. Veikimo mechanizmas - skaido ląsteles rišančią medžiagą. Salicilo rūgštis pagerina mometazono furoato absorbciją per odos sluoksnius.
Farmakodinaminis poveikis
Elosalic farmakodinaminis veiklumas yra tiesiogiai susijęs su jo sudėtyje esančiomis veikliosiomis medžiagomis mometazono furoatu ir salicilo rūgštimi bei tepalo pagalbinėmis medžiagomis. Mometazonas yra stipriai veikiantis gliukokortikoidas, priskiriamas III ES grupei.
Skiriant Elosalic ne daugiau kaip 7,5 g du kartus per parą, neviršijant 15 g paros dozės, septynias paras, tepant iki 30 % kūno paviršiaus ploto, poveikis pogumburio-hipofizės-antinksčių sistemos funkcijai buvo daug mažesnis: kortizolio kiekis kraujo plazmoje tapo mažesnis už normalų tik vienam pacientui. Šis rodiklis tęsiant gydymą normalizavosi.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Absorbcija
Absorbcijos laipsnis ir sisteminis poveikis priklauso nuo:
- gydyto ploto ir epidermio būklės,
- gydymo trukmės,
- vartojimo vietos,
- ar buvo ant viršaus dedamas uždaras tvarstis.
Vienkartinai ant odos užtepus tepalą, kurio sudėtyje yra 0,1 % 3H-mometazono furoato ir 5 % salicilo rūgšties ir neuždengus, per 12 valandų maždaug 1,5 % paskirtos dozės absorbavosi ir pateko į sisteminę kraujotaką. Salicilo rūgšties didžiausios koncentracijos kraujo plazmoje vidurkis buvo 0,0066 mmol/l. Sisteminės, salicilo rūgšties poveikio sukeltos, toksinės reakcijos paprastai pasireiškia, kai kraujo plazmoje susidaro daug aukštesnė šios medžiagos koncentracijų (2,17‑2,90 mmol/l).
Tris savaites vartojant mažiau nei 7,5 g Elosalic du kartus per parą ir vartojimo vietos neuždengiant, salicilatų kiekis kraujyje buvo < 0,36 mmol/l, tai yra mažesnis, nei aptinkama riba. Gydant geriamuoju salicilatu, sisteminis poveikis pasireiškia esant 1‑2 mmol/l koncentracijai. Laboratoriškai tai laikoma normalia salicilatų koncentracija.
Biotransformacija
Absorbuotas mometazono furoatas greitai ir stipriai metabolizuojamas į daug metabolitų. Nemanoma, kad pastarieji būtų farmakologiškai reikšmingi. Svarbesni metabolitai nesusidaro.
Eliminacija
Pacientams, sergantiems psoriaze, vienkartinai užtepus tepalo, kurio sudėtyje yra 0,1 % 3H-mometazono furoato bei 5 % salicilo rūgšties ir palaikius tepalą 12 valandų, vėliau 5 dienas buvo tyrinėjamas minėtų ligonių šlapimas ir išmatos. Šių ligonių šlapime ir išmatose 0,1 % 3H-mometazono furoato bei 5 % salicilo rūgšties rasta atitinkamai maždaug 0,36 % ir 1,11 %. Tokio paties vaisto vartojimo metu nustatyta, kad efektyvus salicilo rūgšties pusinės eliminacijos laikas yra 2,8 valandos.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Ikiklinikinių įprastinių toksikologinio saugumo tyrimų metu nustatyta, kad mometazono furoatas (kitaip nei būdinga gliukokortikoidams) neveikia genotoksiškai ar kancerogeniškai (vartojant į nosį) ir specialaus pavojaus žmogui nekelia.
Tyrimų su gyvūnais metu nustatytas, kad gliukokortikoidai sukelia apsigimimus (nesuaugęs gomurys, skeleto apsigimimai).
Tiriant toksinį poveikį dauginimosi funkcijai žiurkėms, nustatyta, kad prailgėja gestacinis periodas ir pasunkėja jauniklių atsivedimas. Be to, sumažėja palikuonių išgyvenamumas, jie gimsta mažesnės kūno svorio. Kūno svoris gali padidėti. Vaisingumo sutrikimai nenustatyti.
Tyrimų, kuriuose buvo tyrinėjamas toksinis poveikis dauginimosi funkcijai, metu nustatyta, kad salicilo rūgštis veikia teratogeniškai, sukelia skeleto ir vidaus organų apsigimimus. Kitų ikiklinikinių tyrimų duomenų, įvertinančių vaisto saugumą, nei išvardintieji preparato charakteristikų santraukoje, nėra.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Heksilenglikolis
Propilenglikolio stearatas
Baltasis vaškas
Minkštasis baltas parafinas
Išgrynintas vanduo
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
2 metai.
Pirmą kartą atidarius tūbelę, tepalo tinkamumo laikas – 6 savaitės.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys
Balta emale padengta aliuminio tūbelė uždaru galu su baltu didelio tankio polietileno ar polipropileno dangteliu. Išorinė pakuotė - kartono dėžutė.
Pakuočių dydžiai: 15 g, 25 g, 45 g ar 50 g tepalo. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų atliekoms tvarkyti nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
-
+185-24+161
-
+44-7+37
-
+20-4+16
-
+15-6+9
-
+9-5+4
- Daugiau gydymo įstaigų
Anekdotai
-
Žiemos pabaigoje susitinka du draugai, vienas klausia:
- Kur praleidai atostogas?
- Pirmas dvi dienas - Alpėse.
- O kitas ?
- Gipse... - Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar žinote naujos formos, kuri vartojama kartą per mėnesį, vitamino D pavadinimą