Amoksicilinas, 250mg/5ml, milteliai geriamajai suspensijai
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Sandoz d.d., Slovėnija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Amoksicilinas
I PRIEDASPREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Ospamox 250 mg/ 5 ml milteliai geriamajai suspensijai
2.kokybinė IR Kiekybinė sudėtis
5 ml paruoštos geriamosios suspensijos yra 250 mg amoksicilino (amoksicilino trihidrato pavidalu).
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas: aspartamas (E591) 8,5 mg.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3.FARMACINĖ FORMA
Milteliai geriamajai suspensijai.
Milteliai yra balti arba šiek tiek gelsvi, vaisių kvapo.
4.klinikinĖ informacija
4.1Terapinės indikacijos
Amoksicilinui jautrių gramteigiamų ir gramneigiamų mikroorganizmų (žr. 5.1 skyrių) sukeltų bakterinių infekcinių ligų gydymas, t.y.:- viršutinių kvėpavimo takų infekcinės ligos: ūminio vidurinės ausies uždegimo, ūminio sinusito (tinkamai diagnozuoto) ir tonzilito (patvirtinto dokumentais, jog jį sukėlė A grupės beta-hemoliziniai streptokokai);
- apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos: lėtinio paūmėjusio bronchito, bendruomenėje įgytos pneumonijos;
- apatinių šlapimo takų infekcinės ligos: cistito;
- endokardito profilaktika;
- ankstyvosios lokalios Laimo ligos (I stadijos), susijusios su migruojančia eritema, gydymas;
- Helicobacter pylori išnaikinimas: vaistinis preparatas vartojamas kartu su kita antibakterine medžiaga ir tinkamu vaistiniu preparatu nuo opos suaugusiems pacientams, kuriems yra pepsinių opų, susijusių su H. pylori.
Reikia atsižvelgti į oficialias tinkamo antimikrobinių preparatų vartojimo rekomendacijas.
4.2Dozavimas ir vartojimo metodasAmoksicilino dozė priklauso nuo paciento amžiaus, kūno svorio, inkstų veiklos, ligos sunkumo, infekcijos lokalizacijos ir tikėtino ar įrodyto ligos sukėlėjo jautrumo.Standartinis dozavimas
Suaugę žmonės ir paaugliai, sveriantys daugiau kaip
Įprastinė amoksicilino paros dozė yra 750 mg – 3 g. Ji suvartojama per du ar tris kartus.
Dozavimas vaikams, sveriantiems iki 40 kg:
Paros dozė priklausomai nuo indikacijos, ligos sunkumo ir ligos sukėlėjo jautrumo (žr. specialias dozavimo rekomendacijas žemiau ir 4.4, 5.1 ir 5.2 skyriuose) yra 40 – 90 mg/kg kūno svorio (neviršijant per parą). Ji lygiomis dalimis vartojama per du ar tris kartus*.
*PK/PD (farmakokinetikos ir farmakodinamikos) duomenys rodo, kad dozavimas tris kartus per parą yra susijęs su didesniu veiksmingumu, vadinasi, dozuoti du kartus per parą yra rekomenduojama tik jeigu dozė yra ties viršutine riba.
Daugiau negu sveriančius vaikus reikia gydyti įprastine suaugusių žmonių doze.
Speciali dozavimo rekomendacija
Tonzilitas: paros dozė yra 50 mg/kg kūno svorio. Ją suvartoti per du kartus.
Ūminis vidurinės ausies uždegimas: regionuose, kuriuose labai paplitę mažiau jautrūs penicilinams tapę pneumokokai, dozavimo režimas turi būti skiriamas vadovaujantis nacionalinėmis/ vietinėmis rekomendacijomis.
Ankstyvoji Laimo liga (izoliuota migruojanti eritema): paros dozė yra 50 mg/kg kūno svorio. Ją suvartoti per tris kartus. Vaistinio preparato reikia vartoti 14 - 21 parą.
Dozavimas endokardito profilaktikai
Likus valandai iki operacijos reikia išgerti 2- amoksicilino.
Vaikams: 50 mg amoksicilino/kg kūno svorio. Ši dozė suvartojama iš karto, likus valandai iki operacijos.
Reikia susipažinti su detalesne informacija ir rizikos grupių pacientų apibūdinimu, pateiktais vietiniuose oficialiuose endokardito profilaktikos nurodymuose.
Dozavimas pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, dozę reikia mažinti. Jeigu inkstų klirensas yra mažesnis negu 30 ml/min, rekomenduojama mažinti paros dozę ir ilginti intervalą tarp dozių vartojimo (žr. 4.4 ir 5.3 skyrių).
Suaugę žmonės, įskaitant senyvus pacientus:
Kreatinino klirensas (ml/min.) | Dozė | Intervalas tarp dozių vartojimo |
---|---|---|
30 | Dozės keisti nereikia | |
10 – 30 | 500 mg | 12 val. |
10 | 500 mg | 24 val. |
Dializuojamiems pacientams procedūros pabaigoje reikia išgerti 500 mg dozę.
Dozavimas vaikams, sveriantiems iki , kurių inkstų funkcija sutrikusi
Kreatinino klirensas (ml/min.) | Dozė | Intervalas tarp dozių vartojimo |
---|---|---|
30 | Įprasta dozė | Dozės keisti nereikia |
10 – 30 | Įprasta dozė | 12 val. (atitinkamai iki 2/3 dozės) |
10 | Įprasta dozė | 24 val. (atitinkamai iki 1/3 dozės) |
Dozavimas pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Dozės koreguoti nereikia.
Gydymo trukmė
Paprastai amoksicilino reikia vartoti dar 2 – 3 paras po to, kai išnyksta ligos simptomai. Beta hemolizinių streptokokų sukeltą ligą būtina gydyti 6 - 10 parų tam, kad būtų išnaikinti visi ligos sukėlėjai.
Vartojimo metodas
Vaistinis preparatas vartojamas per burną pakuotėje esančiu matavimo šaukštu. Paruošta suspensija nuryjama užsigeriant stikline vandens.
Maistas amoksicilino absorbcijos nemažina.
Vartojimas mažiems vaikams: paskirtą dozę reikia sugirdyti neatskiestą. Po to reikėtų sugirdyti pieno arba arbatos.
4.3Kontraindikacijos
Amoksicilino draudžiama vartoti pacientams, kurių:
- jautrumas penicilinui padidėjęs; reikia nepamiršti, jog tokiems žmonėms gali pasireikšti kryžminė alergija kitokiems beta laktaminiams antibiotikams, pvz., cefalosporinams.
- padidėjęs jautrumas bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
4.4Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Prieš pradedant gydyti amoksicilinu, reikia kruopščiai išsiaiškinti, ar pacientui nebuvo padidėjusio jautrumo reakcijos penicilinams ar cefalosporinams. Reikia atkreipti dėmesį, jog 10 – 15 žmonių galima kryžminė reakcija su cefalosporinais. Penicilinu gydomiems pacientams buvo sunkios, retkarčiais mirtinos padidėjusio jautrumo reakcijos (anafilaktoidinės reakcijos) atvejų. Ji daugiau tikėtina tokiems žmonėms, kuriems anksčiau buvo pasireiškusi padidėjusio jautrumo reakcija beta laktaminiams antibiotikams.
Jeigu sutrikusi inkstų funkcija, amoksicilinas tikriausiai bus šalinamas lėčiau, todėl atsižvelgus į sutrikimo sunkumą, paros dozę gali tekti mažinti (žr. 4.2 skyrių).
Atsargumas būtinas gydant prieš laiką gimusius kūdikius ir naujagimius. Reikia sekti jų inkstų, kepenų ir kraujodaros funkciją.
Amoksicilinu gydant ilgai, retkarčiais gali pradėti pernelyg greitai daugintis jam nejautrios bakterijos ar mieliagrybiai, todėl reikia atidžiai sekti, ar neatsiranda superinfekcija.
Geriamieji amoksicilino preparatai anafilaksinį šoką bei kitokias sunkias alergines reakcijas sukelia retai. Vis dėlto, jeigu jos pasireiškia, būtina imtis tinkamų skubaus gydymo priemonių.
Jeigu šlapime būna didelė amoksicilino koncentracija, šlapimo takų kateteryje gali atsirasti jo kristalų. Vadinasi, kateterius reikia kas kiek laiko apžiūrėti.
Kad sumažėtų amoksicilino sukeliamos kristalurijos atsiradimo galimybė, didele doze gydomam pacientui reikia gerti daug skysčių ir palaikyti pakankamą šlapimo išskyrimą.
Amoksicilino turi būti vartojama atsargiai pacientams, sergantiems virusinėmis ligomis, ūminė limfoleukoze ar infekcinė mononukleozė (dėl didesnės eriteminio odos išbėrimo rizikos).
Jeigu prasideda sunkus, nepraeinantis viduriavimas, reikia atsiminti, kad tai gali būti pseudomembraninis kolitas (jį dažniausiai sukelia Clostridium difficile). Tokiu atveju amoksicilino vartojimą reikia nutraukti ir pradėti tinkamą gydymą. Žarnyno motoriką slopinančių vaistų vartoti draudžiama.
Gydymo didelėmis amoksicilino, kaip ir kitų beta laktaminių antibiotikų, dozėmis reikia reguliariai tikrinti bendro kraujo tyrimo rodmenis.
Pacientų, kurių inkstų funkcija nepakankama, kuriems yra buvę traukulių, kurie vartoja vaistinių preparatų nuo epilepsijos ir meninginės afektacijos, gydymas didelėmis beta laktaminių antibiotikų dozėmis išimtiniais atvejais gali sukelti traukulius.
Gydymo pradžioje pasireiškusi generalizuota eritema kartu su karščiavimu ir pustulėmis leidžia įtarti generalizuotą ūminę egzanteminę pustuliozę. Dėl šio sutrikimo būtina nutraukti gydymą ir uždrausti toliau bet kokį tolesnį amoksicilino vartojimą.
Gali būti reikalingas antikoaguliantų dozės priderinimas, jeigu jų vartojama kartu su amoksicilinu (žr. 4.5 skyrių).
Turi būti atidžiai sekamas metotreksato kiekis kraujo serume, jeigu jo vartojama kartu su amoksicilinu (žr. 4.5 skyrių).
Ospamox miltelliuose geriamajai suspensijai yra aspartamo (E 951), todėl pacientams, kuriems yra fenilketonurija, šio vaistinio preparato reikia vartoti atsargiai. Preparatu gydomiems homozigotiniams pacientams, kuriems yra fenilketonurija, kartu su aspartamu į organizmą patenkantį fenilalanino kiekį būtina įskaičiuoti į reguliuojamą dietą.
4.5Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Kartu vartoti nerekomenduojama:
Alopurinolis
Kartu su amoksicilinu vartojamas alopurinolis gali skatinti alerginės odos reakcijos pasireiškimą, todėl kartu jo vartoti nepatariama.
Digoksinas
Amoksicilinas gali didinti kartu vartojamo digoksino absorbciją, todėl gali reikėti priderinti pastarojo vaistinio preparato dozę
Antikoaguliantai
Vartojant amoksicilino ir kumarino grupės antikoaguliantų gali pailgėti kraujavimo laikas, todėl gali tekti priderinti antikoaguliantų dozę. Antibiotikų vartojantiems pacientams pastebėta daug padidėjusio geriamųjų antikoaguliantų aktyvumo atvejų. Manoma, kad rizikos veiksniai yra infekcinė liga ir uždegiminis fonas, amžius ir bendroji paciento būklė. Tokiomis sąlygomis yra sunku nustatyti, kokia INR sutrikimo dalis priklauso nuo infekcinės ligos ir kokia nuo jos gydymo, tačiau kai kurių grupių antibiotikai, ypač fluorchinolonai, makrolidai, tetraciklinai, kotrimoksazolas ir kai kurie cefalosporinai, su minėtu sutrikimu yra susiję daugiau.
Metotreksatas
Pastebėta, kad dėl amoksicilino sąveikos su metotreksatu gali pasireikšti toksinis pastarojo vaistinio preparato poveikis. Pacientų, kurie amoksicilino vartoja kartu su metotreksatu, kraujo serume būtina atidžiai stebėti metotreksato kiekį. Amoksicilinas mažina metotreksato inkstų klirensą, tikriausiai konkuruodamas dėl bendros kanalėlių sekrecijos sistemos.
Amoksiciliną kartu su sekančiais preparatais rekomenduojama vartoti atsargiai:
Geriamieji hormoniniai kontraceptikai
Amoksicilinas gali laikinai sumažinti estrogenų ir progesterono koncentraciją kraujo plazmoje, todėl gali mažėti geriamųjų kontraceptikų veiksmingumas. Vadinasi, gydymo amoksicilinu metu rekomenduojama papildomai naudoti nehormonines kontraceptines priemones.
Kitokia sąveika
Sustiprintos diurezės metu didėja amoksicilino eliminacija, todėl mažėja jo koncentracija kraujyje.
Amoksicilino vartojantiems žmonėms gliukozės buvimą šlapime patariama nustatinėti fermentiniu gliukozės oksidazės metodu. Kadangi šlapime amoksicilino koncentracija būna didelė, todėl cheminiu metodu gauti rezultatai dažnai gali būti tariamai teigiami.
Jeigu amoksicilino koncentracija kraujyje yra kelianti didelę riziką, gliukozės kiekio nustatymo kraujo serume duomenys gali būti mažesni.
-Amoksicilinas gali mažinti estriolio kiekį nėščiųjų šlapime.
Amoksicilinas gali trukdyti baltymų tyrimui kolorimetriniu metodu.
4.6Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpisNėštumas
Amoksicilinas prasiskverbia per placentą. Vaisiaus kraujo plazmoje jo koncentracija būna maždaug 25 – 30 motinos kraujyje esančios koncentracijos.
Nedaugelio moterų, amoksicilinu gydytų nėštumo metu, tyrimo rezultatai rodo, jog nepageidaujamo poveikio nėštumo eigai ir vaisiaus bei naujagimio sveikatai vaistinis preparatas nedaro. Kitokių reikšmingų epidemiologinių tyrimų duomenų kol kas nėra. Tyrimų su gyvūnais rezultatai rodo, kad amoksicilinas tiesioginio arba netiesioginio žalingo poveikio nėštumo eigai, embriono ir vaisiaus vystymuisi, jauniklių atsivedimui bei jų vystymuisi nesukelia (žr. 5.3 skyrių).
Nėščioms moterims ampicilino reikia skirti atsargiai.
Žindymas
Amoksicilinas išsiskiria su žindyvės pienu (jame koncentracija atitinka maždaug 10 % kraujyje esančios koncentracijos). Iki šiol žalingo poveikio žindomam kūdikiui po amoksicilino pavartojimo nežinoma. Amoksicilino žindymo metu vartoti galima, tačiau jeigu žindomam kūdikiui atsiranda virškinimo trakto sutrikimų (viduriavimas, kandidamikozė) ar odos išbėrimas, žindymą būtina nutraukti.
4.7Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus Ospamox nedaro įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.4.8Nepageidaujamas poveikis
Šiame skyriuje nepageidaujami reiškiniai apibūdinami taip:
Labai dažni (≥1/10)
Dažni (nuo ≥1/100 iki <1/10)Nedažni (nuo ≥1/1000 iki <1/100)Reti (nuo ≥1/10000 iki <1/1000)Labai reti (<1/10000)Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)Organų sistemų klasė | Dažni | Nedažni | Reti | Labai reti |
---|---|---|---|---|
Infekcijos ir infestacijos | Po užsitęsusio ar pakartotinio amoksicilino vartojimo superinfekcija ir atsparių organizmų arba mieliagrybių atsiradimas, pavyzdžiui, burnos ir makšties kandidamikozė. | |||
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai | Eozinofilija, hemolizinė anemija. | Leukopenija, neutropenija, granulocitopenija, trombocitopenija, pancitopenija, anemija, kaulų čiulpų veiklos slopinimas, agranulocitozė, kraujavimo laiko ir protrombino laiko pailgėjimas. Nutraukus vartojimą, visi minėti pokyčiai išnyksta. | ||
Imuninės sistemos sutrikimai | Gerklų edema, seruminė liga, alerginis vaskulitas, anafilaksijos reakcija ir anafilaksinis šokas. | |||
Nervų sistemos sutrikimai | Poveikis CNS, įskaitant hiperkineziją, svaigulį ir traukulius. Traukuliai gali pasireikšti pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, kuriems yra epilepsija, meningitas arba tokiems, kurie gauna dideles dozes. | |||
Virškinimo trakto sutrikimai | Skrandžio negalavimas, pykinimas, apetito praradimas, vėmimas, vidurių pūtimas, minkštos išmatos, viduriavimas, enantema (ypač burnos srities), burnos džiūvimas, skonio sutrikimai. Šie virškinimo sistemos sutrikimai paprastai būna lengvi ir dažnai išnyksta gydymo metu arba netrukus po jo. Paprastai šiuos nepageidaujamus reiškinius galima sumažinti vartojant amoksiciliną valgio metu. | Dantų paviršiaus spalvos pokyčiai (ypač vartojant suspensijos). Paprastai juos galima pašalinti dantis valant šepetėliu. | Jeigu pasireiškia sunkus ir nepraeinantis viduriavimas, reikia pagalvoti apie labai retai pasireiškiančio pseudomembraninio kolito galimybę. Tokiu atveju draudžiama vartoti peristaltiką slopinančių vaistinių preparatų. Liežuvio pajuodavimas. | |
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai | Vidutinio sunkumo ir trumpalaikis kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas. | Hepatitas ir cholestazinė gelta | ||
Odos ir poodinio audinio sutrikimai | Odos reakcija, tokia, kaip egzantema, niežulys, dilgėlinė. 5 – 11 gydymo parą galima į tymus panaši egzantema. Staigiai pasireiškusi dilgėlinė yra alerginės reakcijos amoksicilinui požymis. Tokiu atveju gydymą būtina nutraukti. | (taip pat žr. 4.4 skyrių) Angioneurozinė (Kvinkės (Quincke)) edema, daugiaformė eksudacinė eritema, ūminė generalizuota pūlinėlinė, Lajelio (Lyell) sindromas, Stivenso –Džonsono(Stevens-Johnson) sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, pūslinis eksfoliacinis dermatitas. | ||
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai | Ūminis intersticinis nefritas. Kristalurija. | |||
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | Vaistų sukeltas karščiavimas. |
Perdozavimo simptomai
Ūminio toksinio poveikio paprastai nesukelia net ir atsitiktinai suvartota didelė amoksicilino dozė. Vaistinio preparato perdozavus, gali sutrikti virškinimo trakto, inkstų ir nervų sistemos veikla bei psichika, elektrolitų ir skysčių pusiausvyra. Pacientams, kurių inkstų funkcija labai sutrikusi, didelis perdozavimas gali sukelti toksinį poveikį inkstams. Galima kristalurija.
Perdozavimo gydymas
Amoksicilino perdozavus, specifinio priešnuodžio nėra.
Gydant perdozavimą pirmiausiai duodama gerti aktyvuotos anglies (skrandžio plauti dažniausiai nereikia) ar taikomas simptominis gydymas. Būtina atkreipti ypatingą dėmesį paciento vandens ir elektrolitų pusiausvyrą.
Amoksiciliną iš organizmo galima pašalinti hemodialize.
5.FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS5.1Farmakodinaminės savybėsFarmakoterapinė grupė. Beta laktaminiai antibiotikai, plataus veikimo penicilinai.
ATC kodas. J01CA04.
Veikimo mechanizmas
Amoksicilinas yra aminobenzilpenicilinas. Jis slopina bakterijos sienelės sintezę, todėl sukelia baktericidinį poveikį.
Farmakokinetikos sąryšis su farmakodinamika
Laikotarpis, per kurį amoksicilino koncentracija būna didesnė už mažiausią slopinamąją koncentraciją (T>MIC), yra pagrindinis farmakodinamikos parametras prognozuojant sėkmingus klinikinius ir bakteriologinius rezultatus.
Atsparumo mechanizmas
Amoksicilinui bakterijos gali tapti atsparios dėl beta laktamazių, hidrolizuojančių aminopenicilinus, gamybos, dėl penicilinus prijungiančių baltymų pokyčio, dėl bakterijos nelaidumo vaistiniam preparatui bei dėl vaistinio preparato išstūmimo iš bakterijos siurblio veiklos. Kadangi mikroorganizmas atsparus gali tapti veikiant vienam arba keliems iš minėtų procesų, todėl galimas įvairus nenuspėjamas kryžminis atsparumas kitiems beta laktaminiams antibiotikams arba kitų grupių antibakteriniams preparatams.
Mikroorganizmų jautrumo ribinės reikšmės (pagal EUCAST)Mikroorganizmas | Jautrumo ribinės reikšmės (g/ml) | ||
---|---|---|---|
Jautrūs ≤ | Atsparūs > | ||
Enterobacteriaceae | 8 | 8 | |
Staphlyococcus spp.1 | 0,12 | 0,12 | |
Enterococcus spp. | 4 | 8 | |
Streptococcus A, B, C, G2 | 0,25 | 0,25 | |
Streptococcus pneumoniae3 | 0,5 | 2 | |
Viridans grupės streptokokai | 0,5 | 2 | |
Haemophilus influenzae | 2 | 2 | |
Neisseria meningitidis | 0,12 | 1 | |
Gramteigiami anaerobai | 4 | 8 | |
Gramneigiami anaerobai | 0,5 | 2 | |
Helicobacter pylori | 0,12 | 0,12 | |
Su rūšimi nesusijusios ribinės reikšmės4 | 2 | 8 |
1 Dauguma stafilokokų gamina penicilinazę. Jautrumo benzilpenicilinui ribinės reikšmė dažniausiai, tačiau nebūtinai, atskiria beta-laktamazę gaminančias mikroorganizmų rūšis nuo tokių, kurios beta-laktamazės negamina. Jeigu MIK yra > 0,12 mg/l, rūšis laikoma atsparia. Jeigu MIK yra ≤ 0,12 mg/l, jautrumas nustatomas disko difuzijos testu (žr. B pastabą). Beta-laktamazę gaminantys izoliatai yra atsparūs benzilpenicilinui, fenoksimetilpenicilinui, amino-, karboksi- ir ureidopenicilinams. Izoliatai, kurie negamina beta-laktamazės ir yra jautrūs cefoksitinui (cefoksitinas yra naudojamas tikrinti „atsparumą meticilinui“) gali būti laikomi jautriais minėtiems vaistams. Lentelėje pateiktos ribinės reikšmės yra nustatytos remiantis benzilpenicilinui jautrių rūšių ribinėmis reikšmėmis.
2Beta-hemolizinių A, B, C ir G grupių streptokokų beta-laktaminis jautrumas yra išreikštas jautrumu penicilinui. Lentelėje pateiktos ribinės reikšmės yra nustatytos remiantis benzilpenicilinui jautrių rūšių ribinėmis reikšmėmis.
3Dauguma MSK reikšmių penicilinui, ampicilinui, amoksicilinui ir piperacilinui (su beta-lakatmazės inhibitoriumi ar be jo) skiriasi ne daugiau kaip vienu praskiedimo laipsniu ir izoliatai yra visiškai jautrūs benzilpenicilinui (MSK ≤ 0,06 mg/l; jautrūs pagal tikrinimą oksacilino disku, žr. A pastabą) gali būti laikomi jautriais beta laktaminėms medžiagoms, kurioms yra žinomos jautrumo ribinės reikšmės. Lentelėje pateiktos ribinės reikšmės yra nustatytos remiantis ampicilinui jautrių rūšių ribinėmis reikšmėmis.
4Su doze nesusijusios jautrumo ribinės reikšmės yra nustatytos esant ne mažesnėmis kaip 0,5 g x 3-4 kartus per parą (1,5-2 g /per parą) dozėmis.
Mikroorganizmų jautrumas
Atspariais tapusių mikroorganizmų kiekis priklausomai nuo geografinės vietos ir laiko gali skirtis, todėl reikia susipažinti su vietine informacija apie atsparumą, ypač gydant sunkias užkrečiamąsias ligas. Jeigu vietinis vyraujantis mikroorganizmų atsparumas yra toks, kad preparato veiksmingumas nors tik kai kurių mikroorganizmų rūšių atžvilgiu yra abejotinas, patarimo reikia kreiptis į ekspertą.
Paprastai jautrios rūšys |
---|
Gramteigiami aerobai |
Enterococcus faecalis$ Listeria monocytogenes Streptococcus agalactiae Streptococcus bovis Streptococcus pyogenes* |
Gramneigiami aerobai |
Helicobacter pylori Anaerobai Peptostreptokokai Kiti Borrelia |
Rūšys, kurių įgytas atsparumas gali būti problema |
Gramteigiami aerobai |
Enterococcus faecium$ |
Streptococcus pneumoniae * + Streptococcus viridans |
Gramneigiami aerobai |
Escherichia coli + Haemophilus influenzae * Haemophilus para-influenzae * Moraxella catarrhalis + Proteus mirabilis |
Anaerobai |
Prevotella |
Fusobacterium spp |
Natūraliai atsparūs mikroorganizmai |
Gramteigiami aerobai Staphylococcus aureus Gramneigiami aerobai |
Acinetobacter spp Citrobacter spp Enterobacter spp Klebsiella spp Legionella Morganella morganii Proteus vulgaris Providencia spp Pseudomonas spp Serratia spp |
Anaerobai Bacteroides fragilis Kiti Chlamydia Mycoplasma Rickettsia |
* Patvirtintų indikacijų atveju veiksmingas poveikis iš organizmo išskirtiems jautriems mikroorganizmams įrodytas.
+Atsparių ligos sukėlėjų paplitimas yra didesnis negu 50 %.$Natūraliai vidutiniškai atsparios rūšys. 5.2Farmakokinetinės savybėsAbsorbcija
Absoliutus biologinis amoksicilino prieinamumas priklauso nuo dozės dydžio ir yra 75 – 90 . 250 – 1000 mg dozių biologinio prieinamumo (remiantis AUC ir Cmax) priklausomumas nuo dozės dydžio yra tiesinis. Didesnės dozės absorbuojama mažesnė dalis. Maistas absorbcijai įtakos nedaro. Amoksicilinas yra atsparus rūgšties poveikiui. Išgėrus 500 mg dozę, amoksicilino koncentracija kraujo plazmoje būna 6 – 11 mg/l, išgėrus 3 g dozę 27 mg/l. Amoksicilino išgėrus, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje atsiranda po 1 – 2 val.
Pasiskirstymas
Prie kraujo plazmos baltymų jungiasi maždaug 17 amoksicilino. Terapinį poveikį sukelianti koncentracija kraujo serume, plaučių audinyje, bronchų sekrete, vidurinės ausies skystyje, tulžyje ir šlapime atsiranda greitai. Pro sveikus smegenų dangalus amoksicilinas prasiskverbia blogai. Amoksicilinas prasiskverbia per placentą, šiek tiek jo išsiskiria su žindyvės pienu.
Biotransformacija ir eliminacija
Daugiausia amoksicilino iš organizmo išskiriama pro inkstus. 60 - 80 išgertos dozės pašalinama su šlapimu nepakitusio amoksicilino pavidalu per pirmas 6 val. po pavartojimo, šiek tiek preparato išsiskiria su tulžimi. Maždaug 7 - 25 dozės organizme metabolizuojama į neveiklią peniciloino rūgštį. Pacientų, kurių inkstų funkcija normali, pusinės amoksicilino eliminacijos iš kraujo serumo laikas trunka 1 – 1,5 val. Ligonių, kuriems yra galutinė inkstų nepakankamumo stadija, organizme pusinė eliminacija trunka 5 – 20 val. Amoksiciliną iš organizmo galima pašalinti hemodialize.
Pediatrinė populiacijaPrieš laiką gimusių naujagimių, motinos organizme buvusių 26 – 33 savaites, organizme trečią gyvenimo parą į veną suleisto amoksicilino bendras klirensas svyravo tarp 0,75 – 2 ml/min.ir buvo labai panašus į inulino klirensą (glomerulų filtracijos greitį) šios populiacijos pacientams. Išgerto amoksicilino absorbcijos pobūdis ir biologinis prieinamumas mažiems vaikams ir suaugusiems žmonėms gali būti skirtingas, todėl manoma, kad dėl sumažėjusio klirenso šios grupės pacientams ekspozicija būna didesnė, net jei tokį padidėjimą gali dalinai pažeminti mažesnis biologinis pasisavinimas, kai vaisto vartojama per burną.
5.3Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenysĮprastinių ikiklinikinių farmakologinių saugumo, toksinio kartotinių dozių poveikio, genotoksinio bei kancerogeninio poveikio ir toksinio poveikio dauginimosi funkcijai tyrimų duomenimis, specifinio pavojaus žmogui amoksicilinas nekelia.
6.Farmacinė informacija6.1Pagalbinių medžiagų sąrašasBevandenė citrinų rūgštisE330
Natrio benzoatasE211
Aspartamas E951
Talkas E553b
Bevandenis trinatrio citratasE331
Guaras E412
Nusodintas silicio dioksidasE551
Citrinų kvapo milteliai
Persikų ir abrikosų kvapo milteliai
Apelsinų kvapo milteliai
6.2Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3Tinkamumo laikas
Milteliai geriamajai suspensijai: 3 metai.
Paruošta suspensija: 14 dienų.
6.4Specialios laikymo sąlygos
Milteliai geriamajai suspensijai:
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje.
Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Paruošta suspensija: Laikyti šaldytuve (2 oC - 8 oC )
6.5Talpyklės pobūdis ir jos turinys
60 ml gintaro spalvos stiklo (III tipo) buteliukas su polipropileno vaikų sunkiai atidaromu užsukamuoju uždoriu (jis atidaromas spaudžiant žemyn ir tuo pačiu metu sukant) ir sandarinimo membrana
100 ml gintaro spalvos stiklo (III tipo) buteliukas su polipropileno vaikų sunkiai atidaromu užsukamuoju uždoriu (jis atidaromas spaudžiant žemyn ir tuo pačiu metu sukant) ir sandarinimo membrana
Pakuotės dydžai:
6,6 g miltelių 60 ml geriamosios suspensijos
11 g miltelių 100 ml geriamosios suspensijos
Kartono dėžutėje taip pat yra polipropileno matavimo šaukštas arba polipropileno ir polietileno geriamasis švirkštas ( su adapteriu) su 1,25 ml, 2,5 ml ir 5 ml matavimo žymomis.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti
Ruošiant 60 ml suspensijos į buteliuką, kuriame yra 6,6 g miltelių, reikia įpilti 55 ml vandens.
Ruošiant 100 ml suspensijos į buteliuką, kuriame yra 11 g miltelių, reikia įpilti 92 ml vandens.
Pripilkite į buteliuką geriamojo vandens tiek, kad būtų maždaug 1 cm žemiau žymos, po to buteliuką užsukite ir tuoj pat stipriai pakratykite. Kai putos nusės, lėtai pripilkite į buteliuką vandens tiksliai iki žymos. Vėl energingai pakratykite.
Paruošta suspensija yra balta arba šiek tiek gelsva.
Prieš vartojimą gerai suplakite.
7.RINKODAROS TEISės TURĖTOJAS
- Sandoz d.d. Verovškova 57 SI-1000 Ljubljana Slovėnija
8.RINKODAROS TEISės numeriS
6,6 g - LT/1/10/1840/021
11 g - LT/1/10/1840/022
9.RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA
2010-01-19/ 2013-02-28
10.teksto peržiūros data
2014-03-17
- http://www.vvkt.lt/Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje
Ospamox 250 mg/ 5 ml milteliai geriamajai suspensijai
Amoxicillinum2.VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS5 ml paruoštos geriamosios suspensijos yra 287 mg amoksicilino trihidrato, atitinkančio 250 mg amoksicilino.
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS- Sudėtyje yra aspartamo (E951).
- Daugiau informacijos nurodyta pakuotės lapelyje.
- Milteliai geriamajai suspensijai
- Tinka iki { mm / MMMM }
- Paruošta geriamoji suspensija tinkama vartoti 14 dienų.
Milteliai geriamai suspensijai: laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje.
Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
- Paruošta geriamoji suspensija: Laikyti šaldytuve (2 oC - 8 oC ).
Sandoz d.d.
Verovškova 57
SI-1000 Ljubljana
Slovėnija
6,60 g - LT/1/10/1840/021
11,00 g - LT/1/10/1840/022
13.SERIJOS NUMERIS- Serija {numeris}
Ospamox 250 mg/ 5 ml
INFORMACIJA ANT VIDINĖS PAKUOTĖSBUTELIUKASOspamox 250 mg/ 5 ml milteliai geriamajai suspensijai
Amoxicillinum2.VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS5 ml paruoštos geriamosios suspensijos yra 287 mg amoksicilino trihidrato, atitinkančio 250 mg amoksicilino.
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS- Sudėtyje yra aspartamo (E951).
- Daugiau informacijos nurodyta pakuotės lapelyje.
- Milteliai geriamajai suspensijai
- Tinka iki { mm / MMMM }
- Paruošta geriamoji suspensija tinkama vartoti 14 dienų.
Milteliai geriamai suspensijai: laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje.
Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
- Paruošta geriamoji suspensija: Laikyti šaldytuve (2 oC - 8 oC )
SANDOZ
6,60 g - LT/1/10/1840/021
11,00 g - LT/1/10/1840/022
13.SERIJOS NUMERIS- Serija {numeris}
Amoksicilinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
-Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1.Kas yra Ospamox ir kam jis vartojamas2.Kas žinotina prieš vartojant Ospamox 3.Kaip vartoti Ospamox 4.Galimas šalutinis poveikis5.Kaip laikyti Ospamox 6.Pakuotės turinys ir kita informacija1.Kas yra Ospamox ir kam jis vartojamasOspamox yra antibiotikas. Jis priklauso antibiotikų, vadinamų penicilinais, grupei. Šis vaistas vartojamas amoksicilinui jautrių bakterijų sukeltoms užkrečiamosioms ligoms gydyti.
Ospamox yra gydomos:
- ausų, gerklės, nosies ar sinusų užkrečiamosios ligos;
- krūtinės ląstos užkrečiamosios ligos, tokios kaip bronchitas ir plaučių uždegimas;
- šlapimo pūslės užkrečiamosios ligos.
- širdies užkrečiamųjų ligų profilaktikai burnos ertmės ar gerklės operacijų metu;
- ankstyvosios stadijos Laimo liga (ja susergama įkandus erkei);
- Helicobater pylori bakterijų sukeltos skrandžio opos.
- jeigu Jūs esate alergiškas (pernelyg jautrus) amoksicilinui, penicilinams, cefalosporinams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- inkstų liga. Jūsų gydytojui gali reikėti priderinti dozę;
- infekcinė mononukleozė (virusinė užkrečiamoji liga) ar leukozė. Jums gali būti didesnė išbėrimo rizika;
- traukuliai (epilepsija). Jums galima didesnė priepuolių rizika;
- į šlapimo pūslę įstatytas kateteris. Jeigu taip yra, gerkite daug skysčio tam, kad Jūsų šlapime nesiformuotų kristalai;
- alopurinolio (vartojamo podagros gydymui), kadangi Jums gali būti didesnė odos reakcijų rizika;
- metotreksato (vartojamo artrito gydymui), kadangi gali pasireikšti stipresnis metotreksato toksinis poveikis;
- digoksino (vartojamo kai kurių širdies ligų gydymui), kadangi gali padidėti šio vaisto absorbcija;
- antikoaguliantų (vartojamų kraujo krešėjimo mažinimui), pvz., varfarinas, kadangi gali padidėti polinkis kraujavimui;
- kontraceptinių tablečių, kadangi yra rizika, kad sumažės šių tablečių veiksmingumas;
Nedaugelio moterų, amoksicilinu gydytų nėštumo metu, stebėjimo rezultatai rodo, jog nepageidaujamo poveikio nėštumui ir vaisiaus bei naujagimio sveikatai amoksicilinas nedaro. Dėl atsargos, amoksicilino nėštumo metu reikia vartoti tik gydytojui nusprendus, jog tikėtina nauda yra didesnė už galimą pavojų.
Mažas šio vaisto kiekis išsiskiria su žindyvės pienu, todėl kai kuriais atvejais gali prireikti nutraukti žindymą.
Vairavimas ir mechanizmų valdymasNepastebėta, kad šis vaistas turėtų įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.
- Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ospamox medžiagas
- Ospamox sudėtyje yra saldiklio aspartamo, kuris yra fenilalanino šaltinis. Tai gali būti žalinga žmonėms, kuriems yra fenilketonurija.
Gydytojas nurodys tikslią vartojamą paros dozę (mililitrais ar dozavimo šaukšteliais).
Rekomenduojama dozė suaugusiems žmonėms ir daugiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams yra 750 mg – 3000 mg per parą. Ją reikia suvartoti per du ar tris kartus.
Rekomenduojama dozė vaikams, sveriantiems mažiau kaip 40 kg, yra 40 – 90 mg/kg / per parą. Ją reikia suvartoti per du ar tris kartus.
Širdies užkrečiamųjų ligų profilaktika: suaugusiems - likus valandai iki operacijos reikia išgerti 2000 - 3000 mg amoksicilino, vaikams rekomenduojama dozė – 50 mg/kg.
Geriamosios suspensijos paruošimui pripilkite į butelį geriamojo vandens tiek, kad būtų maždaug 1 cm žemiau žymos (žiedo pavidalo), po to butelį užsukite ir tuoj pat stipriai pakratykite. Kai putos nusės, lėtai pripilkite į butelį vandens tiksliai iki žymos (žiedo). Vėl energingai pakratykite.
Dabar balta arba šiek tiek gelsva suspensija yra paruošta vartoti.
Prieš kiekvieną vartojimą butelį gerai pakratykite
Gydytojas pasakys, kiek laiko Jums reikės vartoti vaisto.
Inkstų liga sergantys žmonės
Jūsų gydytojas gali sumažinti dozę.
Ką daryti pavartojus per didelę Ospamox dozę?
Jei pavartojate didesnę dozę nei reikia (perdozavote), nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į ligoninę ir jiems parodykite vaisto pakuotę. Dažniausi perdozavimo požymiai yra pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas.Pamiršus pavartoti Ospamox
Pamiršus išgerti šio vaisto paskirtą dozę, būtina ją išgerti tuoj pat, kai tik prisiminsite. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.
Nustojus vartoti Ospamox
Visada vaisto vartokite tol, kol bus baigtas gydymo kursas, net jeigu jausitės geriau. Jeigu per anksti nutrauksite vaisto vartojimą, gali vėl pasireikšti užkrečiamoji liga. Be to, bakterijos gali tapti atsparios vaistui.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4.Galimas šalutinis poveikisŠis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jeigu Jums pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar vykite į artimiausią ligoninę
Reti (gali paveikti mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų) sunkaus šalutinio poveikio atvejai yra šie:- Staigus kvėpavimo, kalbėjimo ir rijimo pasunkėjimas.
- Skausmingas lūpų, liežuvio, veido ar kaklo pabrinkimas.
- Labai stiprus galvos svaigimas ar kolapsas.
- Sunkus ar niežtintis odos išbėrimas, ypač jeigu jis atrodo iškilęs, ir yra akių, burnos bei lyties organų skausmingumas.
- Odos ar akių baltymo pageltimas arba šlapimo patamsėjimas ir išmatų pašviesėjimas. Tai yra kepenų sutrikimo požymis.
- Viduriavimas, kuris yra sunkus, trunka ilgai ar išmatose būna kraujo. Tai gali būti sunkaus žarnų uždegimo požymis.
-Pykinimas, vėmimas, apetito stoka, skonio sutrikimas, burnos džiūvimas, viduriavimas ar išmatų suskystėjimas. Šis poveikis daugiausia būna lengvas ir išnyksta tolesnio gydymo metu ar labai greitai po jo.
-Dilgėlinė, į tymus panašus išbėrimas, atsirandantis penktą vaisto vartojimo parą.
Nedažni (gali paveikti mažiau kaip 1 iš 100 pacientų) šalutinio poveikio atvejai yra šie:- Atsparių bakterijų ar mieliagrybių sukelta superinfekcija (tokia kaip burnos ar makšties pienligė).
- Vidutiniškas kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas.
- Kai kurių baltųjų kraujo ląstelių padaugėjimas (eozinofilija), nenormalus raudonųjų kraujo ląstelių irimas (hemolizinė mažakraujystė).
- Vaistų sukeltas karščiavimas.
- Svaigulys, pernelyg didelis aktyvumas, konvulsijos.
- Dantų paviršiaus spalvos pokyčiai, kuriuos galima pašalinti dantis valant šepetėliu.
- Kepenų uždegimas ir cholestazinė gelta.
- Inkstų uždegimas (intersticinis nefritas), kristalai šlapime.
- Bendro kraujo tyrimo rodmenų pokyčiai (baltųjų ar raudonųjų kraujo ląstelių ir plokštelių kiekio sumažėjimas), kraujavimo laiko pailgėjimas. Tai gali sukelti simptomus, tokius kaip karščiavimas, gerklės uždegimas, išbėrimas, kraujavimas iš nosies ar kraujosruvos. Nutraukus gydymą šie pokyčiai išnyksta.
- Liežuvio pajuodavimas.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje. Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Po paruošimo: Laikyti šaldytuve (2 oC - 8 oC ).
Nevartokite paruoštos suspensijos ilgiau kaip 14 dienų.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.6.Pakuotės turinys ir kita informacijaOspamox sudėtis-Veiklioji medžiaga yra amoksicilinas (amoksicilino trihidrato pavidalu). 5 ml paruoštos geriamosios suspensijos yra 250 mg amoksicilino (amoksicilino trihidrato pavidalu).
-Pagalbinės medžiagos yra bevandenė citrinų rūgštis (E330), natrio benzoatas (E211), aspartamas (E951), talkas (E553b), bevandenis trinatrio citratas (E331), guaras E412, nusodintas silicio dioksidas (E551), citrinų kvapo milteliai, persikų ir abrikosų kvapo milteliai, apelsinų kvapo milteliai.
Ospamox išvaizda ir kiekis pakuotėjeMilteliai yra balti arba šiek tiek gelsvi, vaisių kvapo.
Milteliai geriamajai suspensijai tiekiami 60 ml arba 100 ml gintaro spalvos stiklo buteliukuose su užsukamuoju uždoriu (jis atidaromas spaudžiant žemyn ir tuo pačiu metu sukant)ir sandarinimo membrana
Pakuotės dydžiai: 6,6 g miltelių 60 ml geriamosios suspensijos 11 g miltelių 100 ml geriamosios suspensijosKartono dėžutėje yra polipropileno matavimo šaukštas arba polipropileno ir polietileno geriamasis švirkštas ( su adapteriu) su 1,25 ml, 2,5 ml ir 5 ml matavimo žymomis.
Norėdami atmatuoti vaisto geriamuoju švirkštu:- pakratykite buteliuką;
- įdėkite adapterį į butelio kaklelį;
- įdėkite švirkšto galiuką į adapterį;
- apverskite buteliuką dugnu aukštyn;
- patraukite stūmoklį, atmatuodami reikiamą dozę;
- atverskite buteliuką atgal, išimkite švirkštą, palikdami adapterį buteliuke ir užsukite buteliuką.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojai- Rinkodaros teisės turėtojas
- Sandoz d.d. Verovškova 57 SI-1000 Ljubljana Slovėnija
Sandoz GmbH
Biochemiestrasse 10
6250 Kundl
Austrija
arba
Salutas Pharma GmbH Otto-von-Guericke-Aleee 1 39179 BarlebenVokietija
- Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
Austrija Amoxicillin Sandoz 250 mg/5 ml - Pulver zur Herstellung einer Suspension zum Einnehmen
BulgarijaAmoxicillin Sandoz
ČekijaAmoxicillin Sandoz 250 mg/5 ml
VokietijaAmoxi-Sandoz 250 mg / 5 ml Pulver zur Herstellung einer Suspension zum EinnehmenEstijaOspamox 250 mg/ 5 mlSuomijaAmoxicillin Sandoz 250 mg/5 ml jauhe oraalisuspensiota varten
PrancūzijaAMOXICILLINE GeNeRes 250 mg/5 ml, poudre pour suspension buvable
VengrijaAmoxicillin Sandoz 250 mg/5ml por belsőleges szuszpenzióhoz
LietuvaOspamox 250mg/5ml milteliai geriamajai suspensijaiLatvijaOspamox 250mg/5ml pulveris iekšķīgi lietojamas suspensijas pagatavošanai
Lenkija Novamox POSRumunijaAmoxicilină Trihidrat Sandoz 250 mg/5 ml pulbere pentru suspensie orală
SlovėnijaOspamox 250 mg/5 ml prašek za peroralno suspenzijo
SlovakijaOspamox 250 mg/5 ml prášok na perorálnu suspenziu
Jungtinė KaralystėAmoxicillin 250 mg/5 ml Oral Suspension
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-03-17- http://www.vvkt.lt/Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:
Ruošiant geriamąją suspensiją buteliuką pripildykite toliau nurodytu vandens kiekiu:
Ruošiant 60 ml suspensijos, į buteliuką reikia įpilti 55 ml vandens.
Ruošiant 100 ml suspensijos, į buteliuką reikia įpilti 92 ml vandens.
Energingai pakratykite.
Paruošta suspensija yra balta arba šiek tiek gelsva.
Prieš vartojimą gerai suplakite.
Tarptautinis pavadinimas | Amoksicilinas |
Vaisto stiprumas | 250mg/5ml |
Vaisto forma | milteliai geriamajai suspensijai |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/10/1840 |
Registratorius | Sandoz d.d., Slovėnija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2010.01.19 |
Vaistas perregistruotas | 2013.02.28 |
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
-
+185-24+161
-
+44-7+37
-
+20-4+16
-
+15-6+9
-
+9-5+4
- Daugiau gydymo įstaigų
Anekdotai
-
Pas gydytoją - psichoterapeutą:
- Žinot daktare, aš vakar sapnavau tokį keistą sapną... Aš vaikščiojau po gatvę visiškai nuoga, tik su skrybėlaite ant galvos...
- Jums buvo nejauku?
- O, taip! Skrybėlaitė buvo tokia nemadinga... - Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
„Defevix „, skirtas vitamino D trūkumui gydyti, yra :