Dienogestas, 2mg, tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Bayer Pharma AG, Vokietija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Dienogestas
1. Kas yra Visannette ir kam jis vartojamas
Visannette – tai preparatas, skirtas gydyti endometriozei (skausmingiems simptomams, kurie atsiranda dėl ne gimdoje susidarančių gimdos gleivinės audinių). Visannette sudėtyje yra hormono − progestogeno dienogesto.
2. Kas žinotina prieš vartojant Visannette
- Visannette vartoti negalima, jeigu:
- venose yra susidarę kraujo krešulių (tromboembolinis sutrikimas). Jis gali pasireikšti, pvz., kojų kraujagyslėse (giliųjų venų trombozė) arba plaučiuose (plaučių embolija). Taip pat žr. toliau „Visannette ir venų trombozė“;
- sergate arba kada nors sirgote sunkia arterijų liga, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligą, pvz., širdies priepuolį, insultą arba širdies ligą, dėl kurios sumažėja aprūpinimas krauju (krūtinės angina). Taip pat žr. toliau „Visannette ir arterijų trombozė“;
- sergate cukriniu diabetu su kraujagyslių pažeidimu;
- sergate arba kada nors sirgote sunkia kepenų liga (ir kepenų veiklos rodikliai nesunormalėję). Kepenų ligos simptomai gali būti: odos pageltimas ir (arba) viso kūno niežulys;
- yra arba buvo gerybinis arba piktybinis kepenų navikas;
- yra, buvo arba yra įtariamas nuo lytinių hormonų priklausomas piktybinis navikas, pvz., krūties arba lytinių organų vėžys;
- yra bet koks nepaaiškinamas kraujavimas iš makšties;
- yra alergija (padidėjęs jautrumas) dienogestui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (žr. 6 skyrių ir 2 skyriaus pabaigą).
Jeigu viena iš šių būklių pasireiškia pirmą kartą vartojant Visannette, iš karto nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
- Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Vartodama Visannette, nenaudokite jokios formos hormoninių kontraceptikų (tablečių, pleistro, sistemų į gimdą).
- Visannette NĖRA kontraceptikas. Jeigu norite išvengti nėštumo, turite naudoti prezervatyvus arba kitas nehormonines kontraceptines atsargumo priemones.
Kai kuriais atvejais, vartojant Visannette, reikia imtis specialių atsargumo priemonių ir gydytojas gali norėti periodiškai Jus ištirti. Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia bet kuri iš šių būklių:
- jeigu kada nors buvo susidaręs kraujo krešulys (venų tromboembolija) arba bet kuriam palyginti jaunam artimam jūsų giminaičiui susidarė kraujo krešulys;
- jeigu jūsų artima giminaitė sirgo krūties vėžiu;
- jeigu kada nors sirgote depresija;
- jeigu yra padidėjęs kraujospūdis arba pasireiškia padidėjęs kraujospūdis vartojant Visannette;
- jeigu, vartojant Visannette, išsivysto kepenų liga. Simptomai gali būti: odos ar akių pageltimas arba viso kūno niežulys. Praneškite gydytojui, jeigu ankstesnio nėštumo metu pasireiškė šie simptomai;
- jeigu sergate cukriniu diabetu arba juo laikinai sirgote ankstesnio nėštumo metu;
- jeigu kada nors buvo rudmė (gelsvai rudos dėmės ant odos, ypač ant veido); tokiu atveju venkite gausių saulės arba ultravioletinių spindulių;
- jeigu vartojant Visannette jaučiate skausmą apatinėje pilvo dalyje.
Vartojant Visannette galimybė pastoti sumažėja, nes Visannette gali paveikti ovuliaciją.
Jeigu, vartodama Visannette, pastojote, šiek tiek padidėja rizika, kad nėštumas bus negimdinis (embrionas vystysis už gimdos ribų). Prieš pradėdama vartoti Visannette pasakykite gydytojui, jeigu anksčiau jau buvo negimdinis nėštumas arba yra sutrikusi kiaušintakių funkcija.
Visannette ir gausus kraujavimas iš gimdos
Vartojant Visannette, gali pagausėti kraujavimas iš gimdos, pvz., moterims, kurioms pasireiškia būklė, kuomet gimdos gleivinė (endometriumas) įauga į gimdos raumeninį sluoksnį, tai vadinama gimdos adenomioze arba gerybiniais gimdos navikais, kurie kartais vadinami gimdos fibroidais (gimdos lejomiomomis). Jeigu kraujavimas yra gausus ir nuolatinis, gali sumažėti eritrocitų kiekis (anemija), kuri kai kuriais atvejais gali būti sunki. Pasireiškus anemijai, turėtumėte pasitarti su savo gydytoju, ar nereikia nutraukti Visannette vartojimo.
Visannette ir kraujavimo pobūdžio pasikeitimas
Dauguma moterų, gydytų Visannette, patiria menstruacinio kraujavimo pobūdžio pasikeitimų (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).
Visannette ir venų trombozė
Keletas tyrimų rodo, kad gali būti šiek tiek padidėjusi, tačiau statistiškai nereikšmingai, kraujo krešulių kojose (venų tromboembolijos) rizika, kuri siejama su progestagenų turinčių preparatų, tokių kaip Visannette, vartojamu. Labai retai kraujo krešuliai gali sukelti sunkų ilgalaikį neįgalumą arba gali būti net mirties priežastimi.
Venų trombozės riziką didina:
- vyresnis amžius,
- jei turite antsvorio,
- jei buvo kraujo krešulys (trombozė) kojose, plaučiuose ar kituose organuose palyginti jauniems artimiems Jūsų giminaičiams,
- jei planuojama operacija (chirurginė) arba patyrėte sunkią traumą, arba esate ilgam imobilizuota. Svarbu iš anksto pasakyti gydytojui, kad vartojate Visannette, nes gali tekti nutraukti gydymą. Gydytojas patars, kada vėl pradėti vartoti Visannette (paprastai praėjus dviem savaitėms po to, kai Jūs vėl galėsite vaikščioti).
Visannette ir arterijų trombozė
Yra mažai duomenų, kad yra ryšys tarp progestagenų turinčių preparatų, tokių kaip Visannette, ir padidėjusios kraujo krešulių susidarymo rizikos, pvz., širdies kraujagyslėse (širdies priepuolis) arba smegenyse (insultas). Moterims, sergančioms arterine hipertenzija, insulto rizika gali būti šiek tiek padidėjusi vartojant šiuos preparatus.
Arterijų trombozės riziką didina:
- jei Jūs rūkote. Jei vartojate Visannette, Jums primygtinai patariama mesti rūkyti, ypač jei Jums daugiau kaip 35 metai,
- jei turite antsvorio,
- jei Jūsų artimas giminaitis patyrė širdies infarktą ar insultą jauname amžiuje,
- jei padidėjęs kraujospūdis.
Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdama vartoti Visannette.
Nustokite vartoti Visannette ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jeigu pastebite tokių galimos trombozės požymių, kaip:
- sunkų vienos kojos skausmą ir (arba) patinimą,
- staigų sunkų krūtinės skausmą, galintį plisti į kairiąją ranką,
- staigų dusulį,
- staigų kosulio priepuolį be priežasties,
- bet kokį neįprastą, sunkų, ilgai trunkantį galvos skausmą arba migrenos pasunkėjimą,
- dalinį arba visišką apakimą arba dvejinimąsi akyse,
- sunkumą kalbant arba negalėjimą kalbėti,
- galvos svaigulį arba alpimą,
- kurios nors kūno dalies silpnumą, keistą jausmą arba sustingimą.
- Visannette ir vėžys
Iš šiuo metu turimų duomenų nėra aišku, ar Visannette padidina krūties vėžio riziką. Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas hormonus vartojančioms moterims, palyginus su moterimis, kurios hormonų nevartoja, bet nežinoma, ar jį sukelia gydymas. Pavyzdžiui, galbūt moterys vartojančios hormonus yra dažniau tiriamos, todėl navikai diagnozuojami dažniau ir anksčiau. Nutraukus gydymą hormonais, krūties vėžys palaipsniui pasireiškia rečiau. Svarbu nuolat tikrinti savo krūtis ir, jei apčiuopiate kokį nors gumbą, kreipkitės į gydytoją.
Hormonus vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Pavieniais atvejais šie navikai sukelia gyvybei pavojingą kraujavimą į pilvaplėvės ertmę. Jeigu Jums neįprastai stipriai skauda pilvą, kreipkitės į gydytoją.
Visannette ir osteoporozė
Jeigu yra padidėjusi rizika susirgti osteoporoze (kaulų susilpnėjimu dėl kaulo mineralų netekimo), gydytojas atidžiai įvertins gydymo Visannette riziką ir naudą, nes Visannette vidutiniškai stipriai slopina estrogeno (kito tipo moteriškojo hormono) gamybą organizme.
- Kiti vaistai ir Visannette
Visada pasakykite gydytojui, kokius vaistus ar vaistažolių preparatus jau vartojate. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui arba odontologui, skiriančiam kitų vaistų, (arba vaistininkui), kad vartojate Visannette.
Susilpninti Visannette poveikį gali:
- vaistai, vartojami nuo
- epilepsijos (pvz., fenitoinas, barbitūratai, primidonas, karbamazepinas, okskarbamazepinas, topiramatas, felbamatas);
- tuberkuliozės (pvz., rifampicinas);
- ŽIV infekcijos: nenukleozidiniai atvirkštinės transkriptazės inhibitoriai (pvz., nevirapinas);
- kitų infekcijų (antibiotikai, tokie kaip grizeofulvinas);
- vaistažolė jonažolė
Padidinti Visannette koncentraciją kraujyje ir sukelti nepageidaujamus poveikius gali:
- tokie vaistai kaip:
- priešgrybeliniai (pvz., ketokonazolas, itrakonazolas, flukonazolas);
- antibiotikai (pvz., eritromicinas, klaritromicinas ir roksitromicinas);
- antidepresantai (pvz., nefazodonas, fluvoksaminas, fluoksetinas);
- antacidiniai (pvz., cimetidinas);
- kraujospūdį reguliuojantys vaistai (pvz., diltiazemas, verapamilis);
- proteazės inhibitoriai ŽIV infekcijai gydyti (pvz., ritonaviras, sakvinaviras, indinaviras ar nelfinaviras);
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
- Visannette vartojimas su maistu ir gėrimais
- Visannette galima gerti valgio metu arba nevalgius.
Laboratoriniai tyrimai
Jeigu Jums reikia atlikti kraujo tyrimą, pasakykite gydytojui arba laboratorijos darbuotojams, kad vartojate Visannette, nes Visannette gali paveikti kai kurių tyrimų rezultatus.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Nėštumo ar kūdikio žindymo laikotarpiu Visannette vartoti negalima.
-
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
-
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus vartojant Visannette nepastebėta.
- Visannette sudėtyje yra laktozės.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. Kaip vartoti Visannette
Visannette visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiems įprastinė dozė yra 1 tabletė per parą.
Tolesnė informacija tinka Visannette, nebent gydytojas jį paskyrė vartoti kitaip. Laikykitės šių nurodymų, nes kitaip Visannette veiks nepakankamai gerai.
Galite pradėti gydymą Visannette bet kurią natūralaus ciklo dieną.
Suaugusieji: gerkite po vieną tabletę kasdien, geriausia tuo pačiu metu, jei reikia, užgerdami nedideliu kiekiu skysčio. Pabaigus pakuotę, kitą reikia pradėti nedarant pertraukos. Taip pat toliau vartokite tabletes menstruacinio kraujavimo dienomis.
- Pavartojus per didelę Visannette dozę
Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Visannette tablečių, pasireikštų sunkus kenksmingas poveikis. Tačiau jei tai kelia susirūpinimą, kreipkitės į gydytoją.
- Pamiršus pavartoti Visannette arba jei vemiate ar viduriuojate
- Visannette nebus toks veiksmingas, jei pamiršite pavartoti tabletę. Jeigu pamiršite pavartoti vieną ar daugiau tablečių, išgerkite tabletę, kai tik prisiminsite, ir tuomet tęskite vartoti kitą dieną įprastu laiku.
- Jeigu per 3–4 val. po Visannette vartojimo vėmėte arba smarkiai viduriavote, organizmas galėjo nevisiškai pasisavinti veikliąsias tabletės medžiagas. Tai yra beveik tas pat, lyg būtumėte pamiršusi išgerti tabletę. Jei vėmėte ar viduriavote mažiau nei per 3–4 val. pavartojus Visannette, turite išgerti kitą tabletę kuo greičiau.
- Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.
- Nustojus vartoti Visannette
- Jeigu nustojate vartoti Visannette, gali vėl pasireikšti pradiniai endometriozės simptomai.
4. Galimas šalutinis poveikis
- Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šis poveikis yra dažnesnis pirmaisiais mėnesiais pradėjus vartoti Visannette ir dažniausiai išnyksta vartojant toliau. Taip pat gali atsirasti kraujavimo pobūdžio pasikeitimų, pvz., tepimas, nereguliarus kraujavimas arba mėnesinės gali visiškai išnykti.
- Dažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100):
- svorio didėjimas;
- prislėgta nuotaika, miego sutrikimai, nervingumas, lytinio potraukio netekimas ar pakitusi nuotaika;
- galvos skausmas arba migrena;
- pykinimas, pilvo skausmas, dujų susikaupimas, pilvo tinimas arba vėmimas;
- paprastieji spuogai arba plaukų slinkimas;
- nugaros skausmas;
- diskomfortas krūtyse, kiaušidžių cista arba veido ir kaklo paraudimas;
- kraujavimas iš gimdos ir (arba) makšties, įskaitant tepimą;
- silpnumas arba irzlumas.
- Nedažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1 000):
- anemija;
- svorio sumažėjimas arba apetito padidėjimas;
- nerimas, depresija arba nuotaikos svyravimai;
- autonominės nervų sistemos disbalansas (ši sistema kontroliuoja nesąmoningas organizmo funkcijas, pvz., prakaitavimą) arba sutrikęs dėmesys;
- akių sausumas;
- ūžimas ausyse;
- nespecifinės kraujotakos problemos arba nedažni širdies plakimai;
- sumažėjęs kraujospūdis;
- dusulys;
- viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo diskomfortas, skrandžio ir žarnų uždegimas (virškinimo trakto uždegimas), dantenų uždegimas (gingivitas);
- sausa oda, pernelyg stiprus prakaitavimas, stiprus viso kūno niežulys, vyriškojo tipo plaukų augimas (hirsutizmas); trapūs nagai, pleiskanos, dermatitas, nenormalus plaukų augimas, padidėjusio jautrumo reakcija šviesai arba odos pigmentacijos problemos;
- kaulų skausmai, raumenų spazmai, skausmas ir (arba) sunkumo jausmas rankose ir plaštakose arba kojose ir pėdose;
- šlapimo takų infekcija;
- makšties pienligė, lytinių organų srities sausumas, išskyros iš makšties, dubens skausmas, atrofinis lytinių organų uždegimas su išskyromis (atrofinis vulvovaginitas) arba gumbas ar gumbai krūtyje;
- tinimas dėl skysčių susilaikymo.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arbavaistininkui.Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą
5. Kaip laikyti Visannette
- Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
- Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
- Ant pakuotės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
- Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Visannette sudėtis
Veiklioji medžiaga yra dienogestas. Kiekvienoje tabletėje yra 2 mg dienogesto.
Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, bulvių krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas K 25, talkas, krospovidonas, magnio stearatas.
Visannette išvaizda ir kiekis pakuotėje
Baltos arba balkšvos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais ir 7 mm skersmens tabletės, su vienoje pusėje įspausta raide „B“
Visannette tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis po 14 tablečių.
Dėžutėje yra 28, 84 arba 168 tabletės lizdinėse plokštelėse.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Tarptautinis pavadinimas | Dienogestas |
Vaisto stiprumas | 2mg |
Vaisto forma | tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/10/1981 |
Registratorius | Bayer Pharma AG, Vokietija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2010.05.24 |
Vaistas perregistruotas | 2014.11.10 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Visannette 2 mg tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Kiekvienoje tabletėje yra 2 mg dienogesto.
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas: kiekvienoje tabletėje yra 62,8 mg laktozės monohidrato.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Tabletė
Tabletės yra baltos arba balkšvos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais, 7 mm skersmens, su vienoje pusėje įspausta raide „B“.
4. Klinikinė informacija
4.1. Terapinės indikacijos
Endometriozės gydymas.
4.2. Dozavimas ir vartojimo metodas
Vartojimo metodas:
Vartoti per burną.
Dozavimas:
Visannette dozė yra viena tabletė per parą vartojant be pertraukos, geriausia kasdien tuo pačiu metu, jei reikia, užgeriant nedideliu kiekiu skysčio. Tabletė gali būti vatojama su maistu ar be jo.
Tabletes reikia vartoti nuolat, nepaisant kraujavimo iš makšties. Pabaigus pakuotę, kitą reikia pradėti nedarant pertraukos.
Pacientėms, sergančioms endometrioze, daugiau kaip 15 mėnesių trukmės Visannette vartojimo patirties nėra.
Gydymą galima pradėti bet kurią menstruacinio ciklo dieną.
Prieš pradedant vartoti Visannette reikia nutraukti bet kokią hormoninę kontracepciją. Jeigu kontracepcija būtina, reikia naudoti nehormoninius kontracepcijos metodus (pvz., barjerinį metodą).
Vartojimo metodas, praleidus tabletę:
Pamiršus išgerti tabletes, vemiant ir (arba) viduriuojant (jei taip nutinka per 3–4 val. po tabletės išgėrimo) Visannette veiksmingumas gali sumažėti. Jeigu pamirštama išgerti vieną ar kelias tabletes, moteriai reikia išgerti tik vieną tabletę iškart prisiminus ir toliau vartoti vaistą įprastu laiku.
Jeigu tabletė neabsorbuojama dėl vėmimo ar viduriavimo, ją taip pat reikia pakeisti viena tablete.
Papildoma informacija specialių grupių pacientėms
Vaikų populiacija
Visannette negalima skirti vaikams prieš lytinį brendimą. Ar saugu ir veiksminga Visannette gydyti paaugles (lytinis brendimas iki 18 metų), nenustatyta.
Senyvoms pacientėms
Senyvoms pacientėms aktualių Visannette indikacijų nėra.
Pacientėms, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Pacientėms, kurios serga ar sirgo sunkia kepenų liga, Visannette vartoti negalima (žr. 4.3 skyrių).
Pacientėms, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Duomenų rodančių, kad reikalinga keisti dozę pacientėms, kurių inkstų funkcija sutrikusi, nėra.
4.3. Kontraindikacijos
Visannette vartoti negalima, kai yra toliau išvardytų būklių, kurios dalinai nustatytos pagal informaciją apie kitus progesterono preparatus. Jei vartojant Visannette kuri nors būklė atsiranda pirmą kartą, reikia nedelsiant nutraukti jų vartojimą.
- aktyvus venų tromboembolinis sutrikimas;
- arterijų bei širdies ir kraujagyslių liga, buvusi ar esama (pvz., miokardo infarktas, smegenų kraujotakos sutrikimas, išeminė širdies liga);
- cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimu;
- esama ar buvusi sunki kepenų liga, kol kepenų veiklos rodmenys nesunormalėję;
- esami ar buvę kepenų navikai (gerybiniai arba piktybiniai);
- nustatytas arba įtariamas lytiniams steroidams jautrus piktybinis navikas;
- kraujavimas iš makšties dėl nenustatytų priežasčių;
- padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
- Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Įspėjimai
Visannette yra progestogeno preparatas, todėl galima manyti, kad specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant progestogeno preparatus taip pat galioja ir vartojant Visannette, nors ne visi įspėjimai ir atsargumo priemonės yra pagrįsti atitinkamais klinikinių tyrimų su Visannette rezultatais.
Jeigu yra ar progresuoja kuri nors iš toliau nurodytų būklių ar rizikos veiksnių, prieš pradedant ar tęsiant gydymą Visannette, reikia atlikti individualią rizikos ir naudos analizę.
- Gausus kraujavimas iš gimdos
Kraujavimas iš gimdos, pvz., moterims, sergančioms gimdos adenomioze, arba esant gimdos lejomiomoms, vartojant Visannette gali suintensyvėti. Jeigu kraujavimas yra gausus ir nuolatinis, gali atsirasti anemija (kai kuriais atvejais sunki). Atsiradus anemijai reikia nuspręsti, ar nereikia nutraukti Visannette vartojimo.
- Kraujavimo pobūdžio pasikeitimai
Dauguma pacienčių, gydomų Visannette, patiria menstruacinio kraujavimo pobūdžio pasikeitimus (žr. 4.8 skyrių).
- Kraujotakos sutrikimai
Remiantis epidemiologiniais tyrimais, yra nedaug duomenų, siejančių progestogeno preparatų vartojimą su padidėjusia miokardo infarkto ar smegenų tromboembolijos rizika. Tačiau širdies ir kraujagyslių bei smegenų kraujotakos sutrikimų rizika yra susijusi su didėjančiu amžiumi, arterine hipertenzija ir rūkymu. Moterims, sergančioms arterine hipertenzija, insulto rizika gali būti šiek tiek padidėjusi vartojant progestogeno preparatus.
Nors ir statistiškai nereikšmingai, kai kurie tyrimai rodo, kad gali būti šiek tiek padidėjusi venų tromboembolijos (giliųjų venų trombozės, plaučių embolijos) rizika, siejama su progestogeno preparatais. Bendrai pripažinti venų tromboembolijos (VTE) rizikos veiksniai yra asmeninis ar šeiminis polinkis (buvusi venų tromboembolija palyginti jauniems tėvams, broliams arba seserims), amžius, nutukimas, ilga imobilizacija, didelė operacija ar didelė trauma. Esant ilgalaikei imobilizacijai, patariama nutraukti Visannette vartojimą (ne mažiau kaip keturias savaites prieš numatomą operaciją) ir vėl pradėti ją vartoti, praėjus dviem savaitėms po visiškos remobilizacijos.
Reikia atsižvelgti į padidėjusią tromboembolijos riziką pogimdyminiu laikotarpiu.
Jeigu yra ar įtariami trombiniai arterijų ar venų sutrikimai, gydymą reikia nedelsiant nutraukti.
- Navikai
54 epidemiologinių tyrimų metaanalizės duomenimis, šiek tiek didesnė santykinė krūties vėžio rizika (SR=1,24) yra moterims, vartojančioms sudėtines kontraceptines tabletes (SKT), ypač estrogenų su progestogenais vaistinius preparatus. Nustojus vartoti SKT, šis rizikos padidėjimas per 10 metų palaipsniui išnyksta. Kadangi moterys iki 40 metų krūties vėžiu serga retai, SKT vartojančioms arba neseniai vartojusioms moterims papildomai nustatomo šio vėžio atvejų skaičius yra nedidelis, palyginti su bendra krūties vėžio rizika. Progestogeno turinčių tablečių vartotojoms krūties vėžio diagnozės rizika yra galimai panašaus dydžio, lyginant su rizika vartojančioms SKT. Tačiau progestogeno turinčių vaistinių preparatų duomenys yra paremti daug mažesniu vartotojų skaičiumi ir dėl to jie yra mažiau įtikinami nei SKT. Šie tyrimai nepateikia priežastinio ryšio. Didesnė rizika gali būti stebima dėl anksčiau diagnozuojamo krūties vėžio SKT vartojančioms moterims arba dėl SKT biologinio poveikio, arba ir dėl abiejų priežasčių. Krūties vėžys, diagnozuojamas kada nors STK vartojusioms moterims, būna mažiau išplitęs negu niekada jų nevartojusioms moterims.
Hormonines medžiagas, pvz., tokią kuri yra Visannette sudėtyje, vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Pavieniais atvejais šie navikai sukelia gyvybei pavojingą kraujavimą į pilvaplėvės ertmę. Jei Visannette vartojančiai moteriai labai skauda viršutinę pilvo dalį, padidėja kepenys arba įtariamas kraujavimas į pilvaplėvės ertmę, diferencijuojant reikia įtarti ir kepenų naviką.
- Osteoporozė
Pacientėms, kurioms yra padidėjusi osteoporozės rizika, prieš pradedant vartoti Visannette turi būti atidžiai įvertintas rizikos ir naudos santykis, nes gydymo Visannette metu endogeninė estrogenų koncentracija vidutiniškai sumažėja (žr. 5.1 skyrių).
- Kitos būklės
Pacientės, sirgusios depresija, turi būti atidžiai stebimos, ir vaistinio preparato vartojimas turi būti nutrauktas, jei pasikartoja sunkaus laipsnio depresija.
Dienogestas paprastai neveikia normalų kraujospūdį turinčių moterų kraujo spaudimo. Tačiau, jeigu vartojant Visannette išsivysto ilgalaikė kliniškai reikšminga arterinė hipertenzija, patariama nutraukti Visannette vartojimą ir gydyti arterinę hipertenziją.
Pasikartojus cholestazinei geltai ir (arba) su cholestaze susijusiam niežuliui, kurie anksčiau buvo pasireiškę nėštumo ar ankstesnio lytinių steroidų vartojimo metu, Visannette vartojimą būtina nutraukti.
Dienogestas gali šiek tiek veikti periferinį atsparumą insulinui ir gliukozės toleranciją. Cukriniu diabetu sergančias moteris, ypač tas, kurios yra sirgusios gestaciniu diabetu, reikia atidžiai stebėti Visannette vartojimo metu.
Retkarčiais gali pasireikšti chloazma (rudmė), ypač moterims, kurioms yra buvusi nėščiųjų rudmė (chloasma gravidarum). Visannette vartojančioms moterims, linkusioms į rudmę, reikia vengti saulės ir ultravioletinių spindulių.
Ektopinio nėštumo pavojus didesnis moterims, kurios vartoja progestogeno preparatus nei vartojančioms sudėtines kontraceptines tabletes. Todėl moterims, kurioms yra buvęs negimdinis nėštumas ar kiaušintakių funkcijos sutrikimas, Visannette skirti reikia tik kruopščiai įvertinus rizikos ir naudos santykį.
Vartojant Visannette gali atsirasti nuolatinių kiaušidžių folikulų (dažnai vadinamų funkcinėmis kiaušidžių cistomis). Dauguma šių folikulų yra besimptomiai, nors kai kurie gali pasireikšti dubens skausmu.
- Laktozė
Kiekvienoje Visannette tabletėje yra 62,8 mg laktozės monohidrato. Pacientėms, kurioms nustatytas retas įgimtas galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija ir kurios nevartoja laktozės, reikia atkreipti dėmesį į Visannette esantį laktozės monohidrato kiekį.
4.5. Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
- Kitų vaistų poveikis Visannette
- Individualūs fermentų induktoriai ar inhibitoriai (CYP3A4)
Progestogenus, taip pat ir dienogestą daugiausiai metabolizuoja citochromo P450 3A4 sistema (CYP3A4), esanti žarnyno gleivinėje ir kepenyse. Todėl CYP3A4 induktoriai ar inhibitoriai gali paveikti progestogeno preparato metabolizmą.
Padidėjęs lytinių hormonų klirensas dėl fermentų indukcijos gali sumažinti terapinį Visannette poveikį ir sukelti nepageidaujamą poveikį, pvz., kraujavimo iš gimdos pobūdžio pasikeitimus.
Sumažėjęs lytinių hormonų klirensas dėl fermentų inhibicijos gali padidinti dienogesto poveikį ir sukelti nepageidaujamą poveikį.
- Medžiagos, pasižyminčios fermentus indukuojančiomis savybėmis
Sąveika gali atsirasti su vaistais (pvz., fenitoinu, barbitūratais, primidonu, karbamazepinu, rifampicinu ir greičiausiai taip pat su okskarbazepinu, topiramatu, felbamatu, grizeofulvinu, nevirapinu ir preparatais, kurių sudėtyje yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum)), kurie indukuoja mikrosominius fermentus (pvz., citochromo P450 fermentus), dėl kurių gali padidėti lytinių hormonų klirensas.
Paprastai didžiausio fermentų suaktyvėjimo 2–3 savaites nebūna, bet paskui, nutraukus vaistinio preparato vartojimą, jis gali būti padidėjęs mažiausiai 4 savaites.
CYP 3A4 induktoriaus rifampicino poveikis buvo tirtas sveikoms moterims pomenopauziniu laikotarpiu. Kartu vartojant rifampiciną bei estradiolio valerato ir dienogesto turinčias tabletes, ženkliai padidėjo pastovi koncentracija ir sisteminis dienogesto bei estradiolio poveikis. Sisteminis dienogesto ir estradiolio pastovios koncentracijos, matuotos AUC(0‑24 h), poveikis buvo sumažėjęs atitinkamai 83 % ir 44 %.
- Medžiagos, pasižyminčios fermentus slopinančiomis savybėmis
Žinomi CYP3A4 inhibitoriai, tokie kaip azolo priešgrybeliniai preparatai (pvz., ketokonazolas, itrakonazolas, flukonazolas), cimetidinas, verapamilis, makrolidai (pvz., eritromicinas, klaritromicinas ir roksitromicinas), diltiazemas, proteazės inhibitoriai (pvz., ritonaviras, sakvinaviras, indinaviras, nelfinaviras), antidepresantai (pvz., nefazodonas, fluvoksaminas, fluoksetinas) ir greipfrutų sultys gali padidinti progestogenų koncentraciją plazmoje ir sukelti nepageidaujamą poveikį.
Tyrime, kuriame buvo tiriamas CYP3A4 inhibitorių (ketokonazolo, eritromicino) poveikis estradiolio valerato ir dienogesto deriniui, pastovi koncentracija plazmoje buvo padidėjusi. Kartu vartojant stiprų CYP3A4 fermento inhibitorių ketokonazolą, dienogesto AUC (0–24 val.), esant pastoviai koncentracijai, padidėjo 186%. Kartu vartojant vidutinio poveikio inhibitorių eritromiciną, dienogesto AUC (0–24 val.) esant pastoviai koncentracijai padidėjo 62%.
Šių sąveikų klinikinė svarba nežinoma.
- Dienogesto poveikis kitiems vaistiniams preparatams
Remiantis slopinimo tyrimais in vitro, kliniškai reikšminga dienogesto sąveika su citochromo P450 fermentų veikiamu kitų vaistinių preparatų metabolizmu nėra tikėtina.
Pastaba: norint nustatyti galimą sąveiką, reikia perskaityti kartu skiriamų vaistinių preparatų informaciją.
- Sąveika su maistu
Standartizuotas riebus maistas nepaveikė Visannette biologinio prieinamumo.
- Laboratoriniai tyrimai
Vartojami progestogenai gali veikti kai kuriuos laboratorinių tyrimų, įskaitant biocheminius kepenų, skydliaukės, antinksčių ir inkstų funkcijos, rodmenis, kai kurių medžiagų pernešėjų baltymų (pvz., kortikosteroidus prisijungiančio globulino ir lipidų bei lipoproteinų frakcijų) koncentraciją plazmoje, angliavandenių apykaitos, krešėjimo ir fibrinolizės rodmenis. Šie pokyčiai dažniausiai būna normos ribose.
4.6. Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Duomenų apie dienogesto vartojimą nėštumo metu yra nedaug.
Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio toksinio poveikio reprodukcijai nerodo (žr. 5.3 skyrių).
Visannette nėštumo metu vartoti negalima, nes endometriozės nėštumo metu gydyti nereikia.
Žindymas
Gydymas Visannette žindymo laikotarpiu nerekomenduojamas.
Ar dienogesto patenka į moters pieną, nežinoma. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad dienogestas patenka į žiurkių pieną.
Nuspręsti, tęsti ar nutraukti žindymą arba tęsti ar nutraukti gydymą Visannette, reikia įvertinus žindymo naudą vaikui ir gydymo naudą moteriai.
Vaisingumas
Remiantis esamais duomenimis, gydymo Visannette metu ovuliacija slopinama daugumai pacienčių. Tačiau Visannette nėra kontraceptikas.
Jeigu reikalinga kontracepcija, reikia naudoti nehormoninį metodą (žr. 4.2 skyrių).
Remiantis esamais duomenimis, menstruacinis ciklas tampa normalus per 2 mėnesius po gydymo Visannette nutraukimo.
4.7. Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus vartojančioms dienogesto turinčius preparatus nepastebėta.
4.8. Nepageidaujamas poveikis
Nepageidaujamas poveikis pateikiamas pagal MedDRA organų sistemų klases.
Tam tikrai reakcijai ir jos sinonimams bei susijusioms būklėms apibūdinti naudojamas tinkamiausias MedDRA terminas.
Nepageidaujamas poveikis yra dažnesnis pirmaisiais mėnesiais pradėjus gydymą Visannette ir mažėja tęsiant gydymą. Gali būti kraujavimo pobūdžio pasikeitimų, pvz., tepimas, nereguliarus kraujavimas arba amenorėja. Moterims, vartojančioms Visannette, buvo nustatytas toliau nurodytas nepageidaujamas poveikis.
Dažniausiai nustatytas nepageidaujamas poveikis vartojant Visannette yra galvos skausmas (9%), diskomfortas krūtyse (5,4 %), prislėgta nuotaika (5,1 %) ir paprastieji spuogai (5,1 %).
Be to, dauguma Visannette gydomų pacienčių patiria menstruacinio kraujavimo pobūdžio pasikeitimų. Menstruacinio kraujavimo pobūdis buvo sistemiškai įvertintas naudojant pacienčių dienoraščius ir buvo analizuojamas naudojant PSO 90 dienų apskaitos periodo metodą. Per pirmąsias 90 dienų, gydant Visannette, buvo nustatyti šie kraujavimo pobūdžiai (n = 290; 100 %): amenorėja (1,7 %), nedažnas kraujavimas (27,2 %), dažnas kraujavimas (13,4 %), nereguliarus kraujavimas (35,2%), užsitęsęs kraujavimas (38,3 %), normalus kraujavimas, t.y., nei viena iš ankstesnių kategorijų (19,7 %). Ketvirtuoju apskaitos periodu buvo nustatyti šie kraujavimo pobūdžiai (n = 149; 100 %): amenorėja (28,2 %), nedažnas kraujavimas (24,2 %), dažnas kraujavimas (2,7 %), nereguliarus kraujavimas (21,5 %), užsitęsęs kraujavimas (4 %), normalus kraujavimas, t.y., nei viena iš ankstesnių kategorijų (22,8 %). Menstruacinio kraujavimo pobūdžio pasikeitimus pacientės kartais pranešdavo kaip šalutinį poveikį (žr. šalutinio poveikio lentelę).
Nepageidaujamos vaisto reakcijos (NVR), suklasifikuotos pagal MedDRA organų sistemų klases (MedDRA OSK), nustatytos vartojant Visannette, yra įvertintos žemiau pateiktoje lentelėje. Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujamas poveikis pateikiamas mažėjančio dažnio tvarka. Dažnis yra apibūdinamas taip: dažni (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10) ir nedažni (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100). Dažnis nustatytas pagal keturių klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo 332 pacientės (100 %), duomenis.
1 lentelė. Nepageidaujamų reakcijų, pasireiškusių vykdant III fazės klinikinius tyrimus, lentelė, N = 332
Organų sistemos klasė (MedDRA) |
Dažni |
Nedažni |
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai |
|
Anemija |
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai |
Svorio didėjimas |
Svorio mažėjimas |
Psichikos sutrikimai |
Prislėgta nuotaika |
Nerimas |
Nervų sistemos sutrikimai |
Galvos skausmas |
Autonominės nervų sistemos disbalansas |
Akių sutrikimai |
|
Akių sausumas |
Ausų ir labirintų sutrikimai |
|
Spengimas ausyse |
Širdies sutrikimai |
|
Nespecifinis kraujotakos sistemos sutrikimas |
Kraujagyslių sutrikimai |
|
Hipotenzija |
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai |
|
Dusulys |
Virškinimo trakto sutrikimai |
Pykinimas |
Viduriavimas |
Odos ir poodinio audinio sutrikimai |
Paprastieji spuogai |
Sausa oda |
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai |
Nugaros skausmas |
Kaulų skausmas |
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai |
|
Šlapimo takų infekcija |
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai |
Diskomfortas krūtyse Kraujavimas iš gimdos ar makšties, įskaitant tepimą
|
Makšties kandidozė Fibrocistinė krūties liga |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai |
Asteninės būklės |
Edema |
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt.
4.9. Perdozavimas
Ūmaus toksinio poveikio tyrimai, atlikti su dienogestu, nerodo ūmaus nepageidaujamo poveikio rizikos netyčia pavartojus kelias paros terapines dozes. Specifinio priešnuodžio nėra. Vartojant 20–30 mg dienogesto kasdien (nuo 10 iki 15 kartų didesnė dozė negu Visannette) 24 savaites, vartojimas buvo labai gerai toleruojamas.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1. Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – progestogenai, ATC kodas – G03D B08.
Dienogestas yra noretisterono derivatas be androgeninio, bet greičiau su antiandrogeniniu veikimu, atitinkančiu maždaug vieną trečiąją ciproterono acetato. Dienogestas jungiasi su žmogaus gimdos progesterono receptoriumi tik 10% santykinio progesterono afiniškumu. Nepaisant žemo progesterono receptoriaus afiniškumo, dienogestas turi stiprų progestogeninį poveikį in vivo. Reikšmingo androgeninio, mineralkortikoidinio ar gliukokortikoidinio dienogesto poveikio in vivo nenustatyta.
Dienogestas veikia endometriozę, mažindamas endogeninio estradiolio gamybą ir taip slopindamas trofinį estradiolio poveikį eutopinei ir ektopinei gimdos gleivinei. Nuolat vartojamas dienogestas lemia hipoestrogeninį, hipergestageninį endokrininį balansą, kuris sukelia pradinį endometrinio audinio atsiskyrimą, po kurio vyksta endometro židinių atrofija.
Duomenys apie veiksmingumą:
Visannette pranašumas palyginus su placebu nustatytas 3 mėnesių trukmės tyrime, kuriame dalyvavo 198 pacientės, sergančios endometrioze. Endometriozės sukeltas dubens skausmas matuotas pagal vizualinę analoginę skalę (0–100 mm). Po 3 mėnesių trukmės gydymo Visannette nustatytas statistiškai reikšmingas skirtumas, palyginus su placebu (D = 12,3 mm; 95% PI: 6,4–18,1; p < 0,0001), ir kliniškai reikšmingas skausmo sumažėjimas, palyginus su pradiniu (bendras sumažėjimas = 27,4 mm±22,9).
Po 3 mėnesių trukmės gydymo Visannette 37,3 % pacientėms nustatytas 50 % ar didesnis su endometrioze susijusio dubens skausmo sumažėjimas be reikšmingo didesnio kartu vartojamų vaistų nuo skausmo kiekio padidėjimo (vartojant placebą: 19,8 %); 18,6 % Visannette gydytoms pacientėms nustatytas 75 % ar didesnis su endometrioze susijusio dubens skausmo sumažėjimas be reikšmingo didesnio kartu vartojamų vaistų nuo skausmo kiekio padidėjimo (vartojant placebą: 7,3 %).
Šio atviro, placebu kontroliuojamo tyrimo pratęsimo rezultatai leidžia galvoti apie tolesnį su endometrioze susijusio dubens skausmo mažėjimą gydant iki 15 mėnesių.
Placebu kontroliuojami rezultatai patvirtinti 6 mėnesių trukmės aktyviai kontroliuojamu tyrimu, kuriame dalyvavo 252 pacientės, sergančios endometrioze, ir kuriame preparatas lygintas su GnAH (gonadotropiną atpalaiduojančiu hormonu).
Trijų tyrimų, kuriuose iš viso dalyvavo 252 pacientės, vartojusios 2 mg dienogesto dozę kasdien, rezultatai parodė žymų endometriozės židinių sumažėjimą po 6 mėnesių trukmės gydymo.
Nedidelio tyrimo (n = 8 kiekvienoje dozės grupėje) rezultatai parodė, kad 1 mg dienogesto paros dozė po 1 mėnesio trukmės gydymo sukelia būklę, kurios metu ovuliacija nevyksta. Visannette netirtas dėl kontraceptinio veiksmingumo didesniuose tyrimuose.
Duomenys apie saugumą:
Visannette gydymo metu endogeninio estrogeno koncentracija yra slopinama vidutiniškai.
Šiuo metu duomenų apie ilgalaikius kaulų mineralinio tankio (KMT) pokyčius ir lūžių riziką Visannette vartojančioms pacientėms nėra. KMT įvertintas 21 pacientei prieš ir 6 mėnesiai po gydymo Visannette – vidutinis KMT nesumažėjo. 29 pacientėms, gydytoms leuprorelino acetatu (LA), po to paties laikotarpio pastebėtas vidutinis 4,04 % ± 4,84 % sumažėjimas (D tarp grupių = 4,29%; 95% PI: 1,93‑6,66; p < 0,0003).
Iki 15 mėnesių trukmės gydymo Visannette metu (n = 168) žymaus standartinių laboratorinių parametrų (įskaitant: hematologinius, kraujo biocheminius, kepenų fermentų, lipidų ir HbA1C tyrimus) vidutinių verčių pokyčių nestebėta.
5.2. Farmakokinetinės savybės
- Absorbcija
Išgertas dienogestas greitai ir beveik visiškai absorbuojasi. Didžiausia serumo koncentracija 47 ng/ml pasiekiama per maždaug 1,5 val. po vieno išgėrimo. Dienogesto farmakokinetika, vartojant 1–8 mg dozę, yra proporcinga dozei.
- Pasiskirstymas
Dienogestas prisijungia prie serumo albumino ir neprisijungia prie lytinius hormonus jungiančio globulino (LHJG) arba prie kortikosteroidus jungiančio globulino (KJG). Laisvas steroidas sudaro 10% viso vaisto koncentracijos serume, 90% – nespecifiškai prisijungia prie albumino.
Dienogesto vidutinis tariamasis pasiskirstymo tūris (Vd/F) yra 40 l.
- Biotransformacija
Dienogestas visiškai metabolizuojamas žinomais steroidų metabolizmo būdais, gaminantis endokrinologiškai daugiausia neaktyviems metabolitams. Remiantis in vitro ir in vivo tyrimais, CYP3A4 – svarbiausias fermentas, susijęs su dienogesto metabolizmu. Metabolitai yra greitai pašalinami, todėl dienogestas yra pagrindinė frakcija plazmoje.
Metabolinis klirenso greitis iš serumo CL/F – 64 ml/min.
- Eliminacija
Dienogesto koncentracija serume mažėja dviem fazėmis. Paskutinės pasiskirstymo fazės pusinis periodas yra maždaug 9–10 val. Dienogestas, pavartojus 0,1 mg/kg kūno masės dozę, išskiriamas metabolitų pavidalu su šlapimu ir su išmatomis santykiu maždaug 3:1. Metabolitų šalinimo su šlapimu pusinis periodas yra 14 val. Dozę išgėrus, maždaug 86 % jos šalinama per 6 dienas. Didžioji šio kiekio dalis išskiriama per pirmąsias 24 val. daugiausia su šlapimu.
- Pusiausvyros apykaitos sąlygos
Dienogesto farmakokinetikos neįtakoja LHSG koncentracijos. Vaistą geriant kasdien, koncentracija serume padidėja maždaug 1,24 karto ir pasiekia pusiausvyros apykaitos sąlygas po 4 dienų trukmės gydymo. Dienogesto farmakokinetiką po pakartotino Visannette vartojimo galima numatyti iš vienos dozės farmakokinetikos.
- Farmakokinetika specialių grupių pacientams
Visannette asmenims, kurių inkstų funkcija sutrikusi, specialiai netirtas.
Visannette asmenims, kurių kepenų funkcija sutrikusi, netirtas.
5.3. Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Įprastų kartotinių dozių toksiškumo, genotoksiškumo, galimo kancegoriškumo ir toksinio poveikio reprodukcijai ikiklinikinių tyrimų duomenys specifinio pavojaus žmogui nerodo. Tačiau reikia prisiminti, kad lytiniai steroidai gali skatinti tam tikrų nuo hormonų priklausančių audinių ir navikų augimą.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1. Pagalbinių medžiagų sąrašas
Krospovidonas
Laktozė monohidratas
Magnio stearatas
Mikrokristalinė celiuliozė
Bulvių krakmolas
Povidonas K 25
Talkas
6.2. Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3. Tinkamumo laikas
5 metai.
6.4. Specialios laikymo sąlygos
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
6.5. Talpyklės pobūdis ir jos turinys
Tabletės supakuotos lizdinėse plokštelėse, kurių viena pusė pagaminta iš žalios permatomos polivinilideno chloridu (PVDC) padengtos polivinilchlorido (PVC) plėvelės, o kita (užlydyta matinė) iš aliuminio folijos.
Pakuotės dydis: 28, 84 ir 168 tabletės.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6. Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
-
+185-24+161
-
+44-7+37
-
+20-4+16
-
+15-6+9
-
+9-5+4
- Daugiau gydymo įstaigų
Anekdotai
-
- Daktare,ka reiskia raides VŽ mano ligos lapelyje?
- Velnias Žino,-atsako gydytojas
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Kurią tiesą apie Lioton 1000 Jūs žinojote