Oksaliplatina, 5mg/ml, koncentratas infuziniam tirpalui
Vartojimas: leisti į veną
Registratorius: Fresenius Kabi Oncology Plc, Jungtinė Karalystė
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Oksaliplatina
I PRIEDAS
PREPARATO SANTRAUKA
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Oxaliplatin Kabi 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
2.KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
1 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 5 mg oksaliplatinos.
10 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 50 mg oksaliplatinos.
20 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 100 mg oksaliplatinos.
40 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 200 mg oksaliplatinos.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3.FARMACINĖ FORMA
Koncentratas infuziniam tirpalui.
Skystis yra skaidrus, bespalvis, be matomų dalelių.
4.KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1Terapinės indikacijos
Oksaliplatina kartu su 5-fluorouracilu (5-FU) ir folino rūgštimi (FR) vartojama:
-III stadijos (C pagal Duke klasifikaciją) gaubtinės žarnos vėžio adjuvantiniam gydymui po visiško pirminio naviko pašalinimo operacijos;
-metastazavusio gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio gydymui.
4.2Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Tik suaugusiems žmonėms
Rekomenduojama adjuvantinio gydymo oksaliplatinos dozė yra 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto, infuzuojama į veną. Tokia dozė kartojama kas dvi savaites: ciklų yra 12, vadinasi, gydymo trukmė - 6 mėnesiai.
Rekomenduojama oksaliplatinos dozė metastazavusiam gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiui gydyti yra 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto, infuzuojama į veną kas 2 savaites.
Dozę reikia koreguoti, atsižvelgiant į tai, kaip ligonis toleruoja vaistinį preparatą (žr. 4.4 skyrių).
Oksaliplatiną visuomet reikia vartoti prieš fluoropirimidinų, t.y. 5-fluorouracilo (5-FU), pavartojimą.
Oksaliplatiną reikia atskiesti 250-500 ml 5% gliukozės tirpalo taip, kad paruošto tirpalo koncentracija būtų 0,2 – 0,7 mg/ml, ir infuzuoti į veną per 2-6 valandas. Jei vartojama 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozė, tai 0,7 mg/ml tirpalo koncentracija yra didžiausia vartojama klinikinėje praktikoje.
Daugiausia oksaliplatina vartojama kartu su ilgalaike 5-fluorouracilo (5-FU) infuzija. Laikantis dviejų savaičių gydymo plano, 5-fluorouracilo sušvirkštimo visos dozės iškarto schema derinama su ilgalaike infuzija.
Specialiųjų grupių pacientai
Inkstų funkcijos sutrikimas
Ligonių, sergančių sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, gydymas oksaliplatina netirtas (žr. 4.3 skyrių).
Ligoniams, sergantiems vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimu, gydymo pradžioje galima vartoti įprastinę rekomenduojamą dozę (žr. 4.4 skyrių). Ligoniams, sergantiems nesunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, dozės keisti nereikia.
Kepenų funkcijos sutrikimas
Pirmoje tyrimų su ligoniais, sergančiais įvairaus sunkumo kepenų funkcijos sutrikimu, fazėje, nustatyta, kad kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimų dažnumas ir sunkumas yra susijęs su ligos progresavimu ir kepenų funkcijos tyrimo rodmenimis, buvusiais prieš pradedant gydymą. Klinikinių tyrimų metu ligoniams, kurių kepenų tyrimų rodmenys buvo nenormalūs, dozė specialiai koreguojama nebuvo.
Vaikai
Oksaliplatinos vartojimo vaikams tinkamų indikacijų nėra. Vaikams, sergantiems solidiniais navikais, vien tik oksaliplatinos vartojimo efektyvumas nenustatytas (žr. 5.1 skyrių).
Senyvi pacientai
Vyresniems kaip 65 metų pacientams, vartojusiems vien tik oksaliplatinos arba kartu su 5-fluorouracilu (5-FU), sunkaus toksinio poveikio padidėjimo nepastebėta. Vadinasi, senyviems ligoniams dozės specialiai koreguoti nereikia.
Vartojimo metodas
Oksaliplatina infuzuojama į veną.
Vartojant oksaliplatinos, skysčių kiekio organizme didinti nereikia.
Oksaliplatiną reikia atskiesti 250-500 ml 5 % gliukozės tirpalo taip, kad paruošto tirpalo koncentracija būtų ne mažesnė kaip 0,2 mg/ml, ir per 2 – 6 valandas infuzuoti į centrinę arba periferinę veną. Oksaliplatiną visuomet būtina infuzuoti prieš 5-fluorouracilo (5-FU) infuziją.
Jei vaistinio preparato patenka šalia venos, infuziją reikia nedelsiant nutraukti.
Vartojimo
Prieš vartojimą oksaliplatiną būtina atskiesti. Koncentruotiems tirpalams atskiesti tinka tik 5 % gliukozės tirpalas (žr.6.6 skyrių).
4.3Kontraindikacijos
-Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.
-Žindymo laikotarpis.
-Prieš pradedant pirmą gydymo nustatytas kaulų čiulpų slopinimas (neutrofilų kiekis būna < 2 x 109/l ir (arba) kraujo plokštelių (trombocitų) kiekis < 100 x 109/l).
-Prieš pradedant pirmąjį gydymo nustatyta periferinė sensorinė neuropatija, pasireiškianti funkcijos sutrikimu.
-Sunkus inkstų funkcijos sutrikimas (kreatinino klirensas mažesnis kaip 30 ml/min.).
4.4Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Oksaliplatiną galima vartoti tik specializuotuose onkologinių ligų skyriuose ir tik prižiūrint patyrusiam onkologui. |
---|
Ligoniams, sergantiems vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimu, šio vaistinio preparato skirti galima tik tinkamai įvertinus gydymo naudos ir rizikos santykį, nes duomenų apie vaistinio preparato saugumą nepakanka. Tokiu atveju reikia atidžiai sekti tokių ligonių inkstų funkciją ir, atsižvelgiant į toksinį poveikį, koreguoti dozę.
Reikia sekti, ar ligoniams, kuriems platinos preparatai buvo sukėlę alerginę reakciją, nepasireiškia alergijos simptomų. Jeigu oksaliplatinos infuzijos metu pasireiškia į anafilaksiją panaši reakcija, infuziją reikia nedelsiant nutraukti ir pradėti tinkamą simptominį tyrimą. Oksaliplatinos vartojimą atnaujinti draudžiama.
Jei vaistinio preparato patenka šalia venos, infuziją reikia nedelsiant nutraukti ir pradėti vietinį simptominį gydymą.
Reikia atidžiai sekti, ar oksaliplatina nesukelia neurotoksinio poveikio, ypač tuo atveju, jei kartu vartojama specifinio neurotoksinio poveikio vaistinių preparatų. Prieš kiekvieną oksaliplatinos pavartojimą ir periodiškai po jo reikia tirti ligonio nervų sistemos būklę.
Jeigu 2 valandų trukmės infuzijos metu arba per pirmas valandas po jos atsiranda ūminė gerklų ir ryklės dizestezija, kitos oksaliplatinos dozė infuzijos trukmė turi būti 6 valandos (žr. 4.8 skyrių).
Jeigu pasireiškia nervų sistemos pažeidimo simptomų (parestezija, dizestezija), kitą oksaliplatinos dozę rekomenduojama koreguoti, atsižvelgiant į toliau išvardytų simptomų trukmę ir sunkumą.
-Jeigu simptomų trukmė yra ilgesnė kaip 7 paros ir kelia nerimą, kitą oksaliplatinos dozę reikia sumažinti nuo įprastos 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozės iki 65 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozės (pagal metastazavusio vėžio gydymo schemą) arba 75 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozės (pagal adjuvantinio vėžio gydymo schemą).
-Jeigu parestezija, kuri nedaro įtakos funkcijai, išlieka iki kito gydymo ciklo, kitą oksaliplatinos dozę reikia sumažinti nuo įprastos 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozės iki 65 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozės (pagal metastazavusio vėžio gydymo schemą) arba 75 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozės (pagal adjuvantinio vėžio gydymo schemą).
-Jeigu funkciją trikdanti parestezija išlieka iki kito gydymo ciklo, oksaliplatinos vartojimą reikia nutraukti.
-Jei nutraukus gydymą oksaliplatina simptomai palengvėja, galima svarstyti apie gydymo šiuo preparatu atnaujinimą.
Pacientams reikia paaiškinti, kad periferinės sensorinės neuropatijos gali išlikti ir pabaigus gydymą. Lokalios vidutinio sunkumo parestezijos arba funkciją trikdančios parestezijos gali išlikti dar iki 3 metų, po to, kai gydymas pagal adjuvantinio vėžio gydymo schemą užbaigiamas.
Toksinio poveikio virškinimo traktui, pasireiškiančio pykinimu ir vėmimu, profilaktikai ir (arba) gydymui tinka vėmimą slopinantys preparatai (žr. 4.8 skyrių).
Jei vartojama oksaliplatinos, ypač kartu su 5-fluorouracilu (5-FU), dėl sunkaus viduriavimo arba vėmimo gali pasireikšti dehidracija, paralyžinis žarnų nepraeinamumas, žarnų obstrukcija, hipokalemija, metabolinė acidozė ir inkstų funkcijos sutrikimas.
Jei pasireiškia toksinis poveikis kraujo gamybai (neutrofilų kiekis būna < 1,5x 109/l arba kraujo plokštelių būna < 50 x 109/l), kitą gydymo ciklą reikia atidėti tol, kol kraujo ląstelių kiekis taps priimtinu. Prieš pradedant gydymą oksaliplatina bei prieš kiekvieną kitą gydymo ciklą, reikia nustatyti visų kraujo ląstelių ir kiekvienos rūšies baltųjų kraujo ląstelių kiekį kraujyje.
Siekiant, kad pacientai galėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją ir būtų reikiamai gydomi,
juos reikia tinkamai informuoti apie viduriavimo ir vėmimo, mukozito ir stomatito bei neutropenijos atsiradimo pavojų, gresiantį po oksaliplatinos kartu su 5-fluorouracilu (5-FU) pavartojimo.
Jei pasireiškia mukozitas ir stomatitas kartu su neutropenija ar be jos, kitą gydymo ciklą galima pradėti tik tuo atveju, kai mukozitas ar stomatitas taps 1-ojo laipsnio arba lengvesnis ir (arba) neutrofilų skaičius bus 1,5 x 109/l.
Oksaliplatiną vartojant kartu su 5-fluorouracilu (5-FU) ir kartu su folino rūgštimi ar be jos, dėl susijusio toksinio 5-fluorouracilo poveikio reikia koreguoti pastarojo įprastinę dozę.
Reikia mažinti ne tik 5-fluorouracilo (5-FU), bet ir oksaliplatinos dozę ir vartoti ne 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozę, bet 65 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozę (pagal metastazavusio vėžio gydymo schemą) arba 75 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozę (pagal adjuvantinio vėžio gydymo schemą) tuo atveju, jeigu pasireiškia 4 laipsnio viduriavimas, 3 - 4 laipsnio neutropenija (neutrofilų kiekis būna 1,0 x 109/l) arba 3-4 laipsnio trombocitopenija (kraujo plokštelių kiekis būna 50 x 109/l).
Jeigu dėl neaiškių priežasčių atsiranda kvėpavimo sutrikimo simptomų, pavyzdžiui, sausas kosulys, dusulys, karkalų arba rentgenu nustatoma plaučių infiltratų, oksaliplatinos vartojimą reikia nutraukti ir nevartoti tol, kol kiti plaučių tyrimai parodys, kad ligonis neserga intersticine plaučių liga ar plaučių fibroze (žr. 4.8 skyrių).
Jei sutrinka kepenų funkcijos tyrimų rodmenų rezultatai arba pasireiškia portinė hipertenzija, kuri akivaizdžiai nesusijusi su metastazėmis kepenyse, reikia pagalvoti apie labai retai vaistinio preparato sukeliamą kepenų kraujotakos sutrikimą.
Apie vartojimą nėštumo laikotarpiu žr. 4.6 skyrių.
Ikiklinikinių tyrimų duomenys rodo, kad oksaliplatina daro genotoksinį poveikį. Todėl oksaliplatina gydomiems vyrams rekomenduojama gydymo metu ir ne anksčiau kaip praėjus 6 mėnesiams po gydymo pabaigos nepradėti kūdikio, be to, prieš pradedant gydymą rekomenduojama spermą konservuoti, kadangi oksaliplatina gali visam laikui sukelti nevaisingumą.
Moterims gydymo oksaliplatina metu pastoti negalima, todėl jos turi naudoti veiksmingas kontracepcijos priemones (žr. 4.6 skyrių).
4.5Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Pacientų, kuriems prieš pat 5-fluorouracilo vartojimą buvo infuzuota viena 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozė, 5-fluorouracilo (5-FU) ekspozicija organizme nepakito.
Tyrimų in vitro duomenys rodo, kad vartojant eritromicino, salicilatų, granisetrono, paklitakselio bei natrio valproato kartu su oksaliplatina, jos prisijungimas prie baltymų reikšmingai nepakito.
4.6Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Iki šiol nėra duomenų apie vaistinio preparato vartojimo saugumą nėštumo laikotarpiu.
Tyrimai su gyvūnais parodė, kad vaistinis preparatas daro toksinį poveikį reprodukcijai.
Todėl nėštumo laikotarpiu bei vaisingo amžiaus moterims, nenaudojančioms kontraceptinių priemonių, nerekomenduojama vartoti oksaliplatinos. Oksaliplatinos vartoti galima tik rūpestingai apsvarsčius gręsiančią riziką vaisiui ir tik pacientės sutikimu.
Moterims gydymo oksaliplatina periodu ir 4 mėnesius po gydymo pabaigos būtina naudoti veiksmingas kontraceptines priemones, vyrams šis periodas – 6 mėnesiai.
Ar oksaliplatinos prasiskverbia į motinos pieną, netirta. Jei žindyvė gydoma oksaliplatina, kūdikį maitinti krūtimi draudžiama.
Oksaliplatina gali sukelti nevaisingumą (žr. 4.4 skyrių).
4.7Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus netirtas. Vis dėlto, gydymas oksaliplatina gali didinti galvos svaigimo, pykinimo ir vėmimo, bei kitokių neurologinių simptomų, dėl kurių gali sutrikti eisena ir pusiausvyra, rizikos padidėjimą bei sugebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus daryti silpną arba vidutinišką poveikį.
4.8Nepageidaujamas poveikis
Oksaliplatinos vartojant kartu su 5-fluorouracilu ir (ar) folino rūgštimi (5-FU/FR), dažniausiai pasireiškiantys nepageidaujami reiškiniai buvo virškinimo trakto sutrikimai (viduriavimas, pykinimas, vėmimas ir mukozitas), kraujo pokyčiai (neutropenija, trombocitopenija) ir neurologiniai sutrikimai (ūminė bei kumuliacinė periferinė sensorinė neuropatija). Apskritai, oksaliplatinos vartojant kartu su 5-FU/FR, šie reiškiniai buvo dažnesni ir sunkesni, negu gydant vien tik 5-FU/FR.
Toliau pateiktoje lentelėje nurodytas sutrikimų dažnis pagal klinikinių tyrimų, kurių metu 416 pacientų buvo gydomi pagal metastazavusio vėžio ir 1108 pacientai – pagal vėžio adjuvantinio gydymo schemas oksaliplatina kartu su 5FU/FR, ir stebėjimo duomenys po vaistinio preparato patekimo į rinką.
Lentelėje pateiktas sutrikimų dažnis apibūdinamas taip: labai dažni (> 1/10), dažni (nuo > 1/100 iki ≤ 1/10), nedažni (nuo > 1/1 000 iki ≤ 1/100), reti (nuo > 1/10 000 iki ≤ 1/1 000), labai reti (≤ 1/10 000), įskaitant tuos, kurių dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).
Papildomi duomenys pateikti lentelės pabaigoje.
MedDRA organų sistemų klasės | Labai dažni | Dažni | Nedažni | Reti |
---|---|---|---|---|
Infekcijos ir infestacijos * | - Infekcija | - Rinitas - Viršutinių kvėpavimo takų infekcija - Su karščiavimu susijusi neutropenija ar neutropeninis sepsis |
|
|
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai * | - Anemija - Neutropenija - Trombocitopenija - Leukopenija - Limfopenija |
| - Autoimuninė trombocitopenija - Hemolizinė anemija | |
Imuninės sistemos sutrikimai * | - Alergija ar alerginė reakcija+ |
|
|
|
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai | - Anoreksija - padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje -Hipokalemija, -Padidėjęs natrio kiekis kraujyje | - Dehidracija | - Metabolinė acidozė |
|
Psichikos sutrikimai |
| - Depresija - Nemiga | - Nervingumas |
|
Nervų sistemos sutrikimai * | - Periferinė sensorinė neuropatija - Jutimų sutrikimai - Skonio pojūčio sutrikimas - Galvos skausmas | - Galvos svaigimas - Motorinis neuritas - Meningizmas
|
| - Artikuliuotos kalbos sutrikimas (dizartrija) |
Akių sutrikimai |
| - Konjunktyvitas - Regėjimo sutrikimas |
| - Trumpalaikis regos aštrumo sumažėjimas - akipločio sutrikimas - Regos nervo neuritas -Trumpalaikis regos praradimas, kuris praeina, nutraukus gydymą |
Ausų ir labirintų sutrikimai |
|
| - Ototoksinis poveikis | - Kurtumas |
Kraujagyslių sutrikimai | -Kraujavimas iš nosies
| - Kraujavimas - Staigus veido ir kaklo paraudimas - Giliųjų venų trombozė -Plaučių arterijos embolija -Kraujavimas iš tiesiosios žarnos |
|
|
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai | - Dusulys - Kosulys | - Žagsėjimas -Krūtinės skausmas |
| - Intersticinė plaučių liga - Plaučių fibrozė** |
Virškinimo trakto sutrikimai * | - Pykinimas - Viduriavimas - Vėmimas - Stomatitas ar mukozitas - Pilvo skausmas - Vidurių užkietėjimas | - Dispepsija - Gastroezofaginis refliuksas
| - Žarnų nepraeinamumas - Žarnų obstrukcija | - Kolitas, įskaitant Clostridium difficile sukeltą viduriavimą |
Odos ir poodinio audinio sutrikimai | - Odos sutrikimas - Alopecija | - Odos lupimasis (t. y. rankų ir kojų sindromas) - Eriteminis išbėrimas - Išbėrimas - Hiperhidrozė - Nagų sutrikimas |
|
|
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai | - Nugaros skausmas
| - Artralgija - Kaulų skausmas |
|
|
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai |
| - Šlapinimosi sutrikimas - Nenormalus šlapinimosi dažnis |
|
|
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | - Nuovargis - Karščiavimas++ - Astenija - Skausmas - Reakcija vaistinio preparato vartojimo vietoje+++ |
|
| |
Tyrimai | - Kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas - Šarminės fosfatazės kiekio padidėjimas kraujyje - Bilirubino kiekio padidėjimas kraujyje - Laktatdehidrogenazės koncentracijos padidėjimas kraujyje - Svorio padidėjimas (naudojant adjuvantinio vėžio gydymo schemą) | - Kreatinino padaugėjimas kraujyje - Svorio sumažėjimas (naudojant metastazavusio vėžio gydymo schemą) |
|
|
* Žr. išsamią informaciją toliau.
** Žr. 4.4 skyrių.
+ Įprastos alerginės reakcijos, pavyzdžiui, odos išbėrimas (ypač dilgėlinė), konjunktyvitas, rinitas.
Įprastos anafilaksinės reakcijos, įskaitant bronchų spazmą, angioneurozinę edemą, hipotenziją ir anafilaksinį šoką.
++ Labai dažnai karščiavimas, sukeltas arba infekcijos (su febrilia neutropenija arba be jos) arba pavieniai atvejai dėl imuninio mechanizmo.
+++ Dėl ekstravazacijos atsiranda lokalus skausmas ir uždegimas, kurie kartais gali būti sunkūs ir sukelti komplikacijų, ypač, jeigu oksaliplatinos infuzuojama į periferinę veną (žr. 4.4 skyrių).
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Labai reti (≤ 1/10 000)
Sinusoidinės kepenų obstrukcijos sindromas, kuris dar vadinamas kepenų venų okliuzine liga, arba į šį kepenų sutrikimą panaši patologija, įskaitant kepenų purpurą, mazginę degeneracinę hiperplaziją ir perisinusoidinę fibrozę. Klinikinis šio sutrikimo pasireiškimas gali būti portinė hipertenzija ir (arba) transaminazių kiekio padidėjimas kraujyje
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Labai reti (≤ 1/10 000)
Ūminė tubulointersticinė nefropatija, sukelianti ūminį inkstų nepakankamumą.
Toksinis poveikis kraujo sistemai
Pasireiškimo dažnis (%) pagal sunkumo laipsnį
Oksaliplatina (85 mg/m²) kartu su 5-FU/FR Vartojama kas 2 savaites | Metastazavusio vėžio gydymo schema | Vėžio adjuvantinio gydymo schema | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Visų sunkumo laipsnių | 3 laipsnio | 4 laipsnio | Visų sunkumo laipsnių | 3 laipsnio | 4 laipsnio | |||||
Anemija | 82,2 | 3 | < 1 | 75,6 | 0,7 | 0,1 | ||||
Neutropenija | 71,4 | 28 | 14 | 78,9 | 28,8 | 12,3 | ||||
Trombocitopenija | 71,6 | 4 | < 1 | 77,4 | 1,5 | 0,2 | ||||
Su karščiavimu susijusi (febrili) neutropenija | 5,0 | 3,6 | 1,4 | 0,7 | 0,7 | 0,0 | ||||
Neutropeninis sepsis | 1,1 | 0,7 | 0,4 | 1,1 | 0,6 | 0,4 |
Toksinis poveikis virškinimo traktui
Pasireiškimo dažnumas (%) pagal sunkumo laipsnį
Oksaliplatina (85 mg/m²) kartu su 5-FU/FR Vartojama kas 2 savaites | Metastazavusio vėžio gydymo schema | Vėžio adjuvantinio gydymo schema | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Visų sunkumo laipsnių | 3 laipsnio | 4 laipsnio | Visų sunkumo laipsnių | 3 laipsnio | 4 laipsnio | |||||
Pykinimas | 69,9 | 8 | < 1 | 73,7 | 4,8 | 0,3 | ||||
Viduriavimas | 60,8 | 9 | 2 | 56,3 | 8,3 | 2,5 | ||||
Vėmimas | 49,0 | 6 | 1 | 47,2 | 5,3 | 0,5 | ||||
Mukozitas ar stomatitas | 39,9 | 4 | < 1 | 42,1 | 2,8 | 0,1 |
Reikia profilaktiškai vartoti ir (arba) gydyti stipriai veikiančiais vėmimą slopinančiais vaistiniais preparatais.
Oksaliplatiną vartojant kartu su 5fluorouracilu, dėl sunkaus viduriavimo ar vėmimo gali pasireikšti dehidracija, paralyžinis žarnų nepraeinamumas, žarnų obstrukcija, hipokalemija, metabolinė acidozė ir inkstų funkcijos sutrikimas (žr. 4.4 skyrių).
Nervų sistemos sutrikimai
Oksaliplatinos dozę riboja neurotoksinis poveikis. Gali pasireikšti periferinė sensorinė neuropatija, kuriai būdinga galūnių dizestezija ir (arba) parestezija, susijusi arba nesusijusi su mėšlungiu, kurios atsiradimą dažnai sukelia šaltis. Tokių simptomų pasireiškia ne daugiau kaip 95 % gydytų ligonių. Šie simptomai pertraukos tarp gydymo ciklų metu paprastai susilpnėja, tačiau kuo daugiau gydymo ciklų, tuo simptomų trukmė ilgesnė.
Dėl skausmo ir (arba) funkcijos sutrikimo, atsižvelgiant į simptomų trukmę, reikia keisti dozę arba net nutraukti gydymą (žr. 4.4 skyrių).
Toks funkcijos sutrikimas sukelia tikslių judesių atlikimo gebėjimo sumažėjimą ir gali pasireikšti dėl jutimų sutrikimo. Kai kumuliacinė dozė yra 850 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (po 10 gydymo ciklų), nuolatinių simptomų atsiradimo rizika yra maždaug 10 , kai ši dozė yra 1020 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (po 12 gydymo ciklų) tokia rizika yra 20 .
Daugeliu atveju gydymą nutraukus, nervų sistemos sutrikimų požymiai ir simptomai dažniausiai palengvėja arba visiškai išnyksta.
Gydant gaubtinės žarnos vėžį pagal adjuvantinio gydymo schemą, praėjus 6 mėnesiams po gydymo nutraukimo 87 % pacientų simptomų nebuvo arba jie buvo lengvi. Per 3 stebėjimo po gydymo metus, maždaug 3 % pacientų nustatyta arba nuolatinių vidutinio sunkumo lokalių parestezijų (2,3 %), arba funkciją trikdančių parestezijų (0,5 %).
Pastebėta ūminio neurosensorinio sutrikimo atvejų (žr. 5.3 skyrių). Tokių sutrikimų atsiranda per kelias valandas po pavartojimo, jų atsiradimą dažnai sukelia šaltis. Gali pasireikšti trumpalaikė parestezija, dizestezija ir hipestezija arba ūminė ryklės ir gerklų dizestija.
Ūminis ryklės ir gerklų dizestezijos sindromas atsiranda 1 – 2 % pacientų, jam būdingas subjektyvus disfagijos arba dusulio pojūtis, kai nėra objektyvių kvėpavimo sutrikimo (cianozės ar hipoksijos) arba gerklų ar bronchų spazmo (stridoro ar švokštimo) požymių, be to pastebėtas žandikaulio spazmas, nenormalus liežuvio pojūtis, tarimo sutrikimas bei spaudimo jausmas krūtinėje.
Tokiais atvejais buvo vartojama antihistamininių bei bronchų plečiamųjų preparatų, nors šie simptomai greitai išnyksta ir negydant. Jeigu infuzija trunka ilgiau, šis sindromas pasireiškia rečiau (žr. 4.4 skyrių).
Gydant oksaliplatina, nustatyta ir kitokių nervų sistemos sutrikimų simptomų, pavyzdžiui, tarimo sutrikimas, giliųjų sausgyslių refleksų išnykimas ir Lhermitte požymis. Pastebėta, kad pavieniais atvejais pasireiškė regos nervo neuritas.
Alerginės reakcijos
Pasireiškimo dažnumas (%) pagal sunkumo laipsnį
Oksaliplatina (85 mg/m²) kartu su 5FU/FR Vartojama kas 2 savaites | Metastazavusio vėžio gydymo schema | Vėžio adjuvantinio gydymo schema | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Visų sunkumo laipsnių | 3 laipsnio | 4 laipsnio | Visų sunkumo laipsnių | 3 laipsnio | 4 laipsnio | |||||
Alerginės reakcijos / alergija | 9,1 | 1 | < 1 | 10,3 | 2,3 | 0,6 |
4.9Perdozavimas
Oksaliplatinai priešnuodis nežinomas. Perdozavimo atveju gali pasunkėti nepageidaujami reiškiniai. Reikia sekti kraujo tyrimo rodmenis ir taikyti simptominį gydymą.
5.FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – kiti antinavikiniai vaistiniai preparatai, platinos dariniai.
ATC kodas – L01XA 03.
Oksaliplatina yra antinavikinis vaistinis preparatas, kuris priklauso naujų platinos darinių, kurių sudėtyje esantis platinos atomas yra sujungtas su 1,2–diaminocikloheksano (DACH) ir oksalato grupėmis, klasei.
Oksaliplatina yra vienintelis (SP-4-2)- [(1R,2R)-cikloheksano- 1,2-diamino-kN, kN] etanedioato (2-)-kO1, kO2] platinos enantiomeras.
Tyrimų su daugelio navikų modelių sistemomis, įskaitant žmogaus gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio modelius, duomenimis, oksaliplatina sukelia platų citotoksinį poveikį in vitro bei antinavikinį poveikį in vivo. Be to, tyrimų in vitro bei in vivo duomenimis, oksaliplatina daro poveikį įvairiems cisplatinos poveikiui atspariems modeliams.
Tyrimų in vitro bei in vivo duomenimis oksaliplatiną vartojant kartu su 5fluorouracilu (5-FU), citotoksinis poveikis buvo sinergetinis.
Oksaliplatinos veikimo būdo, kuris dar pilnai neištirtas, tyrimų duomenys rodo, kad oksaliplatinos metabolizmo metu atsiradę akvadariniai sąveikauja su DNR, sudarydami kryžmines jungtis grandinėje, ir tarp grandinių, dėl to sutrinka DNR sintezė ir sukeliamas citotoksinis bei antinavikinis poveikis.
Aprašytas trijų klinikinių tyrimų, atliktų su ligonių, sergančių metastazavusiu gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu, gydymo oksaliplatina (85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozės, vartojamos kas 2 savaites) kartu su 5fluorouracilu ir folino rūgštimi (5-FU/FR) veiksmingumas.
-Palyginamasis pirmaeilio gydymo III fazės EFC2962 tyrimas, kurio metu 420 ligonių atsitiktiniu būdu buvo suskirstyti į 2 grupes ir buvo gydomi arba vien tik 5-FU/FR (LV5FU2, n = 210), arba oksaliplatina kartu su 5FU/FR (FOLFOX4, n 210).
-Palyginamasis III fazės EFC4584 tyrimas, kuriame dalyvavo anksčiau gydyti ligoniai, kurio metu 821 pacientas, kuriam irinotekanas (CPT11) + 5-FU/FR buvo neveiksmingas, atsitiktiniu būdu buvo suskirstyti į 3 grupes ir buvo gydomi arba vien tik 5FU/FR (LV5FU2, n = 275), arba vien tik oksaliplatina (n = 275), arba oksaliplatina kartu su 5FU/FR (FOLFOX4, n = 271).
-Galiausiai, nekontroliuojamasis II fazės EFC2964 tyrimas, kuriame dalyvavo pacientai, kuriems gydymas vien tik 5-FU/FR buvo neveiksmingas, todėl jie buvo gydomi oksaliplatina kartu su 5FU/FR (FOLFOX4, n = 57).
Dviejų atsitiktinių imčių klinikinių tyrimų, t. y. pirmaeilio gydymo EFC2962 ir EFC4584, kuriame dalyvavo anksčiau gydyti pacientai, duomenys rodo, kad vartojant vaistinių preparatų derinį, palyginti su gydymu vien tik 5-FU/FR, daug dažniau pasireiškė atsakas į gydymą, pailgėjo išgyvenamumas ligai neprogresuojant (PFS) ir laikas, per kurį liga pradeda progresuoti (TTP).
EFC 4584 tyrimo, kuriame dalyvavo anksčiau negydyti pacientai, duomenimis, vartojant oksaliplatiną kartu su 5FU/FR, bendro išgyvenamumo (OS) medianos skirtumas buvo statistiškai nereikšmingas.
Atsako dažnis, gydant FOLFOX4, palyginti su atsako dažniu, gydant vien LV5FU2
Atsako dažnis % (PI 95 %)*, neatsižvelgiant į numatomų gydyti ligonių (ITT) radiologinio tyrimo duomenis | LV5FU2 | FOLFOX4 | Vien tik oksaliplatina | |
---|---|---|---|---|
Pirmaeilis gydymas EFC2962 Atsakas vertinamas kas 8 savaites | 22 (1627) | 49 (4246) | DN | |
p reikšmė = 0,0001 |
| |||
Anksčiau gydyti pacientai EFC4584 (atsparūs gydymui CPT-11 ir 5-FU/FR deriniu) Atsakas vertinamas kas 6 savaites | 0,7 (0,02,7) | 11,1 (7,615,5) | 1,1 (0,23,2) | |
p reikšmė < 0,0001 |
| |||
Anksčiau gydyti pacientai EFC2964 (atsparūs gydymui 5FU/FR ) Atsakas vertinamas kas 12 savaičių | DN | 23 (1336) | DN |
●DN - duomenų nėra.
*Pasikliautinumo intervalas
Išgyvenamumo ligai neprogresuojant (PFS) mediana/laiko, per kurį liga pradeda progresuoti (TTP) mediana FOLFOX4, palyginti su LV5FU2
PFS/TTP mediana mėnesiais (PI 95 %)*, neatsižvelgiant į numatomų gydyti ligonių (ITT) radiologinio tyrimo duomenis | LV5FU2 | FOLFOX4 | Vien tik oksaliplatina | |
---|---|---|---|---|
Pirmaeilis gydymas EFC2962 (PFS) | 6,0 (5,56,5) | 8,2 (7,28,8) | DN | |
| Log-rank p reikšmė = 0,0003 | |||
Anksčiau gydyti pacientai EFC4584 (TTP) (atsparūs gydymui CPT11 + 5FU/FR deriniu) | 2,6 (1,82,9) | 5,3 (4,76,1) | 2,1 (1,62,7) | |
| Log-rank p reikšmė < 0,0001 | |||
Anksčiau gydyti pacientai EFC2964 (atsparūs gydymui 5FU/FR) | DN | 5,1 (3,15,7) | DN |
DN - Duomenų nėra.
*Pasikliautinumo intervalas
Bendrojo išgyvenamumo (OS) mediana, FOLFOX4, palyginti su LV5FU2
OS mediana, mėnesiai (PI 95 %)* ITT duomenimis | LV5FU2 | FOLFOX4 | Vien tik oksaliplatina | |
---|---|---|---|---|
Pirmaeilis gydymas EFC2962 | 14,7 (13,018,2) | 16,2 (14,718,2) | DN | |
| Log-rank p reikšmė = 0,12 |
| ||
Anksčiau gydyti pacientai EFC4584 (atsparūs gydymui CPT11 + 5FU/FR deriniu) | 8,8 (7,39,3) | 9,9 (9,110,5) | 8,1 (7,28,7) | |
| Log-rank p reikšmė = 0,09 |
| ||
Anksčiau gydyti pacientai EFC2964 (atsparūs gydymui 5FU/FR) | DN | 10,8 (9,312,8) | DN |
DN - Duomenų nėra.
*Pasikliautinumo intervalas
Tyrimo metu oksaliplatinos, 5-FU/FR deriniu (FOLFOX4) gydomiems pacientams, kurie anksčiau buvo gydyti (EFC4584) ir kuriems prieš pradedant šį gydymą buvo simptomų, nuo ligos priklausomi simptomai palengvėjo reikšmingai dažniau negu tiems, kurie buvo gydomi 5-FU/FR deriniu (27,7 , palyginti su 14,6 ; p < 0,0033).
Negydytiems pacientams (EFC2962) statistiškai reikšmingo skirtumo tarp dviejų gydymo grupių nenustatyta pagal jokį gyvenimo kokybės vertinimo rodmenį. Vis dėlto gyvenimo kokybės balas, atsižvelgiant į bendrą sveikatos būklę ir skausmą, paprastai buvo geresnis kontrolinėje grupėje, o atsižvelgiant į pykinimą ir vėmimą, blogesnis oksaliplatina gydytų ligonių grupėje.
Palyginamojo gydymo pagal adjuvantinio gydymo schemą MOSAIC III fazės tyrimo (EFC3313) metu 2246 pacientai (899 ligoniai sirgo II/B2 pagal Duke stadijos vėžiu ir 1347 ligoniai sirgo III/C pagal Duke stadijos vėžiu) atsitiktiniu būdu suskirstyti į grupes ir jiems arba buvo operaciniu būdu visiškai pašalintas pirminis gaubtinės žarnos vėžys, arba jie vartojo vien tik 5FU/FR (LV5FU2, n = 1123 (B2/C = 448/675), arba vartojo oksaliplatiną kartu su 5FU/FR (FOLFOX4, n = 1123 (B2/C) = 451/672).
Trejų metų išgyvenamumo ligai neprogresuojant (ITT analizė)* EFC 3313 duomenimis
Gydymo grupė | LV5FU2 | FOLFOX4 | |
---|---|---|---|
Ligonių, išgyvenusių trejus metus ligai neprogresuojant, dalis procentais (PI 95 %)** | 73,3 (70,675,9) | 78,7 (76,281,1) | |
Santykinė rizika (PI 95 %)** | 0,76 (0,640,89) | ||
Stratifikuotas log rank mėginys | p = 0,0008 |
* stebėjimo trukmės mediana 44,2 mėnesiai (visi pacientai buvo stebimi mažiausiai 3 metus).
** Pasikliautinumo intervalas
Tyrimas parodė, kad pagal trejų metų išgyvenamumą be ligos, gydymas oksaliplatina kartu su 5FU/FR (FOLFOX4) daug pranašesnis, palyginti su gydymu vien 5FU/FR (LV5FU2).
Trejų metų išgyvenamumo ligai neprogresuojant (ITT analizė)* pagal ligos stadijas EFC 3313 duomenys
Ligoniui nustatyta ligos stadija | II (B2 pagal Duke) vėžio stadija | III (C pagal Duke) vėžio stadija | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Gydymo grupė | LV5FU2 | FOLFOX4 | LV5FU2 | FOLFOX4 | ||
Ligonių, išgyvenusių trejus metus ligai neprogresuojant, skaičius procentais (PI 95 %)** | 84,3 (80,987,7) | 87,4 (84,390,5) | 65,8 (62,269,5) | 72,8 (69,476,2) | ||
Santykinė rizika (PI 95 %)** | 0,79 (0,571,09) | 0,75 (0,620,90) | ||||
Log-rank mėginys | p = 0,151 | p = 0,002 |
*stebėjimo trukmės mediana 44,2 mėnesiai (visi pacientai buvo stebimi mažiausiai 3 metus).
** Pasikliautinumo intervalas
Bendrasis išgyvenamumas (ITT analizė)
Išgyvenamumo trejus metus, kai liga neprogresavo (tai buvo pirminė vertinamoji MOSAIC tyrimo baigtis) duomenų analizės metu 85,1 % ligonių buvo vis dar gyvi FOLFOX4 grupėje, palyginti su 83,8 % LV5FU2 grupėje. Perskaičiavus šį rodmenį, nustatytas 10 % palankesnis, bet statistiškai nereikšmingas mirties bendrosios rizikos sumažėjimas FOLFOX4 grupėje (santykinė rizika = 0,90).
FOLFOX4 ir LV5FU2 grupėse II (B2 pagal Duke) stadijos vėžiu sergančių ligonių pogrupyje rodmuo buvo atitinkamai 92,2 %, palyginti su 92,4 % (santykinė rizika = 1,01) ir III (C pagal Duke) stadijos vėžiu sergančių ligonių pogrupyje rodmuo buvo atitinkamai 80,4 %, palyginti su 78,1 % (santykinė rizika = 0,87).
5.2Farmakokinetinės savybės
Atskirų veiksmingų oksaliplatinos junginių farmakokinetika netirta. Nustatyti šie ultrafiltruojamos platinos, kurią sudaro visų junginių (t. y. aktyvios ir neaktyvios platinos) mišinys, farmakokinetikos po 15 gydymo ciklų, kurių metu kas 3 savaites per dvi valandas į veną buvo infuzuojama 130 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozė, ir po 13 gydymo ciklų, kurių metu kas 2 savaites per dvi valandas į veną buvo infuzuojama 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozė, duomenys.
Platinos farmakokinetikos rodmenys, nustatyti ultrafiltrate po kartotinių kas 2 savaitės infuzuojamų 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto arba kas 3 savaitės infuzuojamų 130 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozių
Dozė | Cmax | AUC0-48 | AUC | t1/2α | t1/2β | t1/2γ | Vss | CL |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| μg/ml | μg.val./ml | μg.val./ml | val. | val. | val. | l | l/val. |
85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto | ||||||||
Vidurkis | 0,814 | 4,19 | 4,68 | 0,43 | 16,8 | 391 | 440 | 17,4 |
SN (standartinis nuokrypis) | 0,193 | 0,647 | 1,40 | 0,35 | 5,74 | 406 | 199 | 6,35 |
130 mg/m2 kūno paviršiaus ploto | ||||||||
Vidurkis | 1,21 | 8,20 | 11,9 | 0,28 | 16,3 | 273 | 582 | 10,1 |
SN (standartinis nuokrypis) | 0,10 | 2,40 | 4,60 | 0,06 | 2,90 | 19,0 | 261 | 3,07 |
Vidutiniai AUC0-48 ir Cmax rodmenys buvo nustatyti po 3 (85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto) arba 5 (130 mg/m2 kūno paviršiaus ploto) gydymo ciklų.
Vidutiniai AUC, Vss, CL ir CLR0-48 rodmenys buvo nustatyti po 1 gydymo ciklo.
Cend, Cmax, AUC, AUC0-48, Vss ir CL rodmenys buvo nustatyti, atliekant neskirstomąją analizę.
t1/2α, t1/2β ir t1/2γ rodmenys buvo nustatyti, atliekant skirstomąją analizę (jungtiniai 13 ciklų duomenys).
Dviejų valandų infuzijos pabaigoje 15 % suvartotos platinos atsiranda sisteminėje kraujotakoje, kiti 85 % greitai pasiskirsto audiniuose ir pasišalina su šlapimu. Platina visam laikui prisijungia prie eritrocitų bei kraujo plazmos baltymų, todėl jos pusinis gyvavimo periodas šiuose elementuose labai artimas natūraliam eritrocitų ir plazmos baltymų gyvavimui. Kas dvi savaites infuzuojant 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto platinos dozę arba kas tris savaites infuzuojant 130 mg/m2 kūno paviršiaus ploto platinos dozę, kraujo plazmos ultrafiltrate medikamento nesusikaupė, pusiausvyrinė koncentracija minėtuose elementuose nusistovėjo pirmojo gydymo ciklo metu. Skirtumai to paties žmogaus ir atskirų žmonių organizme paprastai būna maži.
Manoma, kad in vitro preparatas skaldomas nefermentiniu būdu. Ar citochromo P 450 sistema metabolizuoja diaminocikloheksano (DACH) žiedą, duomenų nėra.
Žmogaus organizme oksaliplatina biotransformuojama ekstensyviai. 2 val. trunkančios infuzijos pabaigoje kraujo plazmos ultrafiltrate nepakitusio vaistinio preparato nebūna. Sisteminėje kraujotakoje nustatyti keli citotoksinį poveikį sukeliantys biotransformacijos produktai, įskaitant monochlor-, dichlor- ir diakva-DACH platinos darinius, ir keli vėliau atsirandantys neaktyvūs konjugatai.
Daugiausia oksaliplatinos iš organizmo šalinama su šlapimu, pirmas 48 val. po pavartojimo klirensas būna didžiausias.
Per 5 paras maždaug 54 % dozės pašalinama su šlapimu ir mažiau nei 3 % - su išmatomis.
Klirensas iš ligonių, sergančių inkstų funkcijos sutrikimu, organizmo labai sumažėja (nuo 17,6 ± 2,18 l/val. iki 9,95 ± 1,91 l/val.). Taip pat statistiškai reikšmingai sumažėja pasiskirstymo tūris (nuo 330 ± 40,9 l iki 241 ± 36,1 l). Sunkaus inkstų funkcijos sutrikimo įtaka platinos klirensui netirta.
5.3Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Ikiklinikinių tyrimų su gyvūnais (su pelėmis, žiurkėmis, šunimis ir (arba) beždžionėmis) duomenimis, vartojant vienkartines ir kartotines oksaliplatinos dozes, pasireiškia toksinis poveikis organams taikiniams, pavyzdžiui: kaulų čiulpams, virškinimo traktui, inkstams, sėklidėms, nervų sistemai ir širdžiai. Toksinis poveikis gyvūnų organams taikiniams buvo toks pat, kaip sukeliamas kitokių platinos bei DNR pažeidžiančių citotoksinių vaistinių preparatų, kuriais gydomi vėžiu sergantys žmonės, išskyrus poveikį širdžiai. Toksinis poveikis širdžiai nustatytas tik šunims. Tai buvo elektrofiziologiniai sutrikimai ir mirtinas skilvelių virpėjimas. Kad toksinis poveikis širdžiai yra specifinis šunims, manoma ne vien dėl to, kad jis pasireiškė tik šunims, bet ir dėl to, kad mirtiną tokį poveikį šunims sukeliančią dozę (150 mg/m2 kūno paviršiaus ploto) žmogus toleruoja gerai. Ikiklinikinių tyrimų su žiurkių sensoriniais neuronais duomenimis, su oksaliplatinos vartojimu susiję neurosensorinio sutrikimo simptomai gali pasireikšti dėl sąveikos su nuo įtampos priklausomais natrio jonų kanalais.
Oksaliplatina darė mutageninį ir klastogeninį poveikį tiriamųjų žinduolių ląstelių sistemoms ir embriotoksinį ir fetotoksinį poveikį žiurkėms. Manoma, kad oksaliplatina gali sukelti kancerogeninį poveikį, tačiau tokio poveikio tyrimų neatlikta.
6.FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1Pagalbinių medžiagų sąrašas
Gintaro rūgštis
Natrio hidroksidas (pH koreguoti)
Injekcinis vanduo
6.2Nesuderinamumas
Šio praskiesto vaistinio preparato negalima maišyti su kitais vaistiniais preparatais tame pačiame infuzijų maišelyje arba infuzuoti ta pačia infuzijų sistema. Pagal 6.6 skyriuje pateiktą vartojimo instrukciją, oksaliplatiną kartu su folino rūgštimi (FR) galima infuzuoti per tą pačią „Y“ formos jungtį.
-Oksaliplatinos negalima maišyti su šarminiais vaistiniais preparatais ar tirpalais, ypač su 5fluorouracilu (5-FU), folino rūgšties preparatais, kuriuose yra pagalbinės medžiagos trometamolio, bei kitų veikliųjų medžiagų trometamolio druskų. Šarminiai vaistiniai preparatai bei tirpalai daro neigiamą poveikį oksaliplatinos stabilumui (žr. 6.6 skyrių).
-Vaistinio preparato negalima tirpinti ar skiesti natrio chlorido ar kituose tirpaluose, kuriuose yra chlorido jonų (įskaitant kalcio, kalio ir natrio chloridą).
-Negalima maišyti su kitais vaistiniais preparatais infuzijų maišelyje arba infuzijų sistemoje (oksaliplatinos vartojimo kartu su folino rūgštimi instrukciją žr. 6.6 skyriuje).
-Negalima naudoti injekcinės įrangos, kurios sudėtyje yra aliuminio.
6.3Tinkamumo laikas
2 metai
Vaistinį preparatą praskiedus 5% gliukozės tirpalu, cheminis ir fizinis stabilumas 2° C - 8° C temperatūroje išlieka 24 valandas, o 15° C - 25° C temperatūroje – 6 valandas.
Mikrobiologiniu požiūriu, infuzinį tirpalą reikia vartoti nedelsiant.
Jeigu paruoštas tirpalas iš karto nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas prieš vartojimą atsako vartotojas, tačiau paruošto tirpalo negalima laikyti ilgiau kaip 24 val. 2° C 8° C temperatūroje, o 15° C - 25° C temperatūroje – 6 valandas, nebent vaistinis preparatas buvo skiedžiamas kontroliuojamomis ir validuotomis aseptinėmis sąlygomis.
6.4Specialios laikymo sąlygos
Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti.
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Praskiesto tirpalo laikymo sąlygos nurodytos 6.3 skyriuje.
- Pakuotė ir jos turinys
I tipo skaidraus stiklo 10 ml koncentrato buteliukas, užkimštas elastiniu chlorobutilo kamščiu ir užsandarintas nuplėšiamu apsauginiu aliuminio dangteliu.
Kiekvienas buteliukas gali būti su apsaugine plėvele. Buteliukas gali būti įdėtas arba neįdėtas į plastiko talpyklę.
I tipo skaidraus stiklo 20 ml koncentrato buteliukas, užkimštas elastiniu chlorobutilo kamščiu ir užsandarintas nuplėšiamu apsauginiu aliuminio dangteliu.
Kiekvienas buteliukas gali būti su apsaugine plėvele. Buteliukas gali būti įdėtas arba neįdėtas į plastiko talpyklę.
I tipo skaidraus stiklo 40 ml koncentrato buteliukas, užkimštas elastiniu chlorbutilo kamščiu ir užsandarintas nuplėšiamu apsauginiu aliuminio dangteliu.
Kiekvienas buteliukas gali būti su apsaugine plėvele. Buteliukas gali būti įdėtas arba neįdėtas į plastiko talpyklę.
Kartono dėžutėje yra 1 buteliukas.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti
Su oksaliplatina, kaip ir su kitomis toksinį poveikį galinčiomis sukelti medžiagomis, dirbti ir infuzinį tirpalą ruošti reikia atsargiai.
Darbo instrukcija
Su citotoksiniais preparatais dirbančiam sveikatos priežiūros personalui būtinos visos saugos priemonės, užtikrinančios jo ir aplinkinių saugumą.
Injekcinį citotoksinių preparatų tirpalą turi ruošti kvalifikuotas specialistas, išmanantis jų vartojimo būdą, tokiomis sąlygomis, kurios garantuoja vaistinio preparato neliečiamumą bei aplinkos, ypač juos tvarkančio asmens, apsaugą, ir laikantis ligoninės taisyklių. Vaistinio preparato paruošimui turi būti paskirta vieta, kurioje draudžiama rūkyti, valgyti ir gerti.
Darbuotojai turi turėti tinkamas priemones saugiam darbui, t. y. chalatą ilgomis rankovėmis, apsauginę kaukę, kepurę, apsauginius akinius, sterilias vienkartines pirštines, apsauginį darbo vietos uždangalą, talpykles ir maišus atliekoms.
Išskyras ir vėmalus tvarkyti reikia atsargiai.
Nėščias moteris reikia perspėti, kad joms draudžiama dirbti su citotoksiniais vaistiniais preparatais.
Bet kurią pažeistą talpyklę reikia laikyti užterštomis atliekomis ir tvarkyti taip kaip pastarąsias. Užterštos atliekos turi būti sudeginamos pažymėtoje tinkamoje kietoje talpyklėje (žr. toliau poskyrį “Atliekų naikinimas”).
Jeigu oksaliplatinos koncentrato ar praskiesto tirpalo patenka ant odos, ją reikia nedelsiant ir kruopščiai nuplauti vandeniu.
Jeigu oksaliplatinos koncentrato ar infuzinio tirpalo patenka ant gleivinių, jas reikia nedelsiant ir kruopščiai nuplauti vandeniu.
Specialios atsargumo priemonės vartojant vaistinį preparatą
- Draudžiama naudoti injekcinę įrangą, kurioje yra aliuminio.
- Draudžiama vartoti nepraskiestą preparatą.
- Draudžiama tirpinti ir skiesti natrio chlorido ar kitokiu tirpalu, kuriame yra chlorido jonų. Skiesti galima tik 5 gliukozės infuziniu tirpalu.
- Draudžiama maišyti tame pačiame infuzijų maišelyje arba infuzuoti per tą pačią infuzijų sistemą kartu su bet kuriuo kitu vaistiniu preparatu.
- Draudžiama maišyti su šarminiais vaistiniais preparatais ar tirpalais, ypač su 5fluorouracilu, folino rūgšties preparatais, kuriuose yra pagalbinės medžiagos trometamolio, bei kitų veikliųjų medžiagų trometamolio druskomis. Šarminiai vaistiniai preparatai bei tirpalai daro neigiamą poveikį oksaliplatinos stabilumui.
Vartojimo kartu su folino rūgštimi (kalcio folinato arba dinatrio folinato pavidalu) instrukcija
Iš 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozės ir 250500 ml 5 gliukozės tirpalo paruoštas infuzinis tirpalas per 26 valandas infuzuojamas į veną per infuzijų sistemą, kurios „Y“ pavidalo jungtis prijungiama prieš pat infuzijos vietą, kartu su folino rūgšties infuziniu tirpalu, paruoštu su 5 gliukozės tirpalu. Šių dviejų vaistinių preparatų negalima maišyti tame pačiame infuzijų maišelyje. Folino rūgšties tirpale neturi būti pagalbinės medžiagos trometamolio. Šį tirpalą galima skiesti tik 5 gliukozės tirpalu, jokiu būdu negalima vartoti šarminių, natrio chlorido ar kitokių tirpalų, kuriuose yra chlorido jonų.
Vartojimo kartu su 5-fluorouracilu instrukcija
Oksaliplatiną visada reikia infuzuoti prieš fluoropirimidinų, t. y. 5-fluorouracilo pavartojimą.
Po oksaliplatinos pavartojimo infuzijos sistemą reikia praplauti, po to infuzuoti 5-fluorouracilą.
Papildoma informacija apie kartu su oksaliplatina vartojamus vaistinius preparatus pateikta atitinkamoje preparato charakteristikų santraukoje.
Koncentratas infuziniam tirpalui
Prieš vartojimą tirpalą reikia apžiūrėti. Galima vartoti tik skaidrų tirpalą, kuriame nėra dalelių.
Vaistinis preparatas skirtas vienkartiniam vartojimui. Koncentrato likučius reikia sunaikinti (kaip naikinti atliekas, žr. toliau).
Tirpalo skiedimas prieš infuziją į veną
Iš buteliuko (buteliukų) ištraukti reikiamą tirpalo kiekį ir praskiesti 250500 ml 5 % gliukozės tirpalo, kad paruošto oksaliplatinos tirpalo koncentracija būtų ne mažesnė, kaip 0,2 mg/ml - 0,7 mg/ml. Nustatyta, kad fizinės ir cheminės oksaliplatinos savybės nekinta, jeigu tirpalo koncentracija yra nuo 0,2 mg/ml iki 2,0 mg/ml.
Infuzija į veną.
Vaistinį preparatą praskiedus 5% gliukozės tirpalu, cheminis ir fizinis stabilumas 2° C - 8° C temperatūroje išlieka 24 valandas, o 15° C - 25° C temperatūroje – 6 valandas.
Mikrobiologiniu požiūriu paruoštą infuzinį tirpalą reikia vartoti nedelsiant.
Jeigu paruoštas tirpalas iš karto nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas prieš vartojimą atsako vartotojas, tačiau paruošto infuzinio tirpalo 2° C8° C temperatūroje negalima laikyti ilgiau kaip 24 valandas arba 15° C - 25° C temperatūroje – 6 valandas, nebent vaistinis preparatas buvo skiedžiamas kontroliuojamomis ir validuotomis aseptinėmis sąlygomis.
Prieš vartojimą paruoštą tirpalą reikia apžiūrėti. Galima vartoti tik skaidrų tirpalą, kuriame nėra dalelių.
Vaistinis preparatas skirtas vienkartiniam vartojimui. Tirpalo likučius reikia sunaikinti (žr. toliau „Atliekų naikinimas“).
Preparatui praskiesti draudžiama vartoti natrio chlorido tirpalo arba tirpalų, kuriuose yra chloridų.
Oksaliplatinos infuzijų tirpalo suderinamumas buvo tiriamas tik su tipinėmis PVC vartojimo sistemomis.
Infuzija
Prieš vartojant oksaliplatiną, skysčių kiekio organizme padidinti neprireikia.
Oksaliplatiną reikia praskiesti 250500 ml 5 % gliukozės tirpalo taip, kad paruošto tirpalo koncentracija būtų ne mažesnė kaip 0,2 mg/ml, ir per 2-6 valandas infuzuoti į periferinę ar centrinę veną. Oksaliplatinos tirpalą būtina infuzuoti prieš 5fluorouracilo pavartojimą tuo atveju, jei jos vartojama kartu su 5-fluorouracilu.
Atliekų naikinimas
Nesuvartotą preparatą, kaip ir visas priemones, kurios buvo naudojamos jam skiesti bei infuzuoti reikia tvarkyti laikantis gydymo įstaigų vietinių citotoksinių vaistinių preparatų naikinimo taisyklių ir pavojingų atliekų naikinimo reikalavimų.
7.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS
Fresenius Kabi Oncology Plc.
Lion Court, Farnham Road
Bordon Hampshire
GU35 0NF
Jungtinė Karalystė
8.RINKODAROS TEISĖS NUMERIS (-IAI)
10 ml – LT/1/10/1980/003
20 ml – LT/1/10/1980/004
40 ml – LT/1/10/1980/005
9.RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA
2011-05-11
10.TEKSTO PERŽIŪROS DATA
2014-04-08
http://www.vvkt.lt/Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje
II PRIEDAS
RINKODAROS SĄLYGOS
- GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
B.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS IR APRIBOJIMAI
A.GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
Gamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas
Fresenius Kabi Oncology Plc.
Lion Court
Farnham Road
Bordon, Hampshire, GU35 0NF
Jungtinė Karalystė
B.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
Receptinis vaistinis preparatas
III PRIEDAS
ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
Kartono dėžutė
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Oxaliplatin Kabi 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
Oxaliplatinum
2.VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS
1 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 5 mg oksaliplatinos.
Kiekviename 10 ml buteliuke yra 50 mg oksaliplatinos.
Kiekviename 20 ml buteliuke yra 100 mg oksaliplatinos
Kiekviename 40 ml buteliuke yra 200 mg oksaliplatinos
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Pagalbinės medžiagos: gintaro rūgštis, natrio hidroksidas, injekcinis vanduo.
4.FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
Koncentratas infuziniam tirpalui.
50 mg/10 ml
100 mg/20 ml
200 mg/40 ml
1 buteliukas
5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Vartoti tik į veną.
Infuzuoti į veną per 2 - 6 valandas.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
7.KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
Pirmiausiai nepraskiedus, koncentrato vartoti negalima
Prieš vartojimą koncentratą būtina praskiesti.
Citotoksinis preparatas.
8.TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki {mmMMMM}
Po pirmojo atidarymo būtina nedelsiant vartoti.
9.SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti.
10.SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
Nėščioms moterims ruošti preparatą draudžiama.
Siekiant apsaugoti gydymo įstaigos personalą, kitus žmones, aplinką bei naudojamą įrangą, šį vaistinį preparatą ruošti, skiesti ir tvarkyti būtina laikantis ligoninės arba kitų vietinių citotoksinių preparatų naikinimo taisyklių.
Nesuvartotą preparatą arba atliekas būtina tvarkyti taip, kaip nurodyta aukščiau, žr. pakuotės lapelį.
11.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS
Fresenius Kabi Oncology Plc.
Lion Court, Farnham Road
Bordon Hampshire, GU35 0NF
Jungtinė Karalystė
12.RINKODAROS TEISĖS NUMERIS
10 ml – LT/1/10/1980/003
20 ml – LT/1/10/1980/004
40 ml – LT/1/10/1980/005
13.SERIJOS NUMERIS
Serija {numeris}
14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
Receptinis vaistinis preparatas.
15.VARTOJIMO INSTRUKCIJA
16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
Priimtas paaiškinimas nenurodyti informacijos Brailio raštu.
INFORMACIJA ANT VIDINĖS PAKUOTĖS
BUTELIUKO ETIKETĖ
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Oxaliplatin Kabi 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
Oxaliplatinum
2.VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS
1 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 5 mg oksaliplatinos.
Kiekviename 10 ml buteliuke yra 50 mg oksaliplatinos.
Kiekviename 20 ml buteliuke yra 100 mg oksaliplatinos.
Kiekviename 40 ml buteliuke yra 200 mg oksaliplatinos
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Pagalbinės medžiagos: gintaro rūgštis, natrio hidroksidas, injekcinis vanduo.
4.FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
Koncentratas infuziniam tirpalui.
50 mg/10 ml
100 mg/20 ml
200 mg/40 ml
5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Vartoti tik į veną.
Infuzuoti į veną per 2 - 6 valandas.
6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
7.KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
Pirmiausiai nepraskiedus, koncentrato vartoti negalima
Prieš vartojimą koncentratą būtina praskiesti.
Citotoksinis preparatas.
8.TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki {mmMMMM}
Po pirmojo atidarymo būtina nedelsiant vartoti.
9.SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti.
10.SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
11.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS
Fresenius Kabi Oncology Plc.
Lion Court, Farnham Road
Bordon Hampshire, GU35 0NF
Jungtinė Karalystė
12.RINKODAROS TEISĖS NUMERIS
10 ml – LT/1/10/1980/003
20 ml – LT/1/10/1980/004
40 ml – LT/1/10/1980/005
13.SERIJOS NUMERIS
Serija {numeris}
14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
Receptinis vaistinis preparatas.
15.VARTOJIMO INSTRUKCIJA
B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Oxaliplatin Kabi 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
Oksaliplatina
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lapelio turinys
1.Kas yra Oxaliplatin Kabi
2.Kas žinotina prieš vartojant Oxaliplatin Kabi
3.Kaip vartoti Oxaliplatin Kabi
4.Galimas šalutinis poveikis
5.Kaip laikyti Oxaliplatin Kabi
6.Kita informacija
1.KAS YRA OXALIPLATIN KABI IR kam JIS VARTOJAMAS
Oksaliplatina yra priešvėžinis vaistas, kurio vartojama gaubtinės žarnos arba tiesiosios žarnos metastazavusiam (išplitusiam) vėžiui gydyti, arba kaip papildomas preparatas po gaubtinės žarnos auglio pašalinimo operacijos. Šio vaisto vartojama kartu su kitais preparatais nuo vėžio, t.y. 5-fluorouracilu (5-FU) ir folino rūgštimi (FR).
- 2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OXALIPLATIN KABI
Oxaliplatin Kabi 5 mg/ml koncentrato infuziniam tirpalui vartoti negalima:
-jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) oksaliplatinai arba bet kuriai kitai pagalbinei Oxaliplatin Kabi medžiagai;
- -jeigu krūtimi maitinate kūdikį;
- -jeigu yra sumažėjęs kraujo ląstelių kiekis;
- -jeigu dilgčioja ir tirpsta rankų ar (ir) kojų pirštai, sunku atlikti smulkius judesius, pvz., užsisagstyti drabužių sagas;
- -jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
-jeigu yra vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas;
-jeigu kada nors buvo pasireiškusi alerginė reakcija vaistiniam preparatui, kurio sudėtyje yra platinos, pvz., karboplatinai ar cisplatinai;
-jei po pirmo gydymo ciklo oksaliplatina pasireiškė nervų pažeidimo simptomų, pvz., silpnumas, tirpulys, jutimų sutrikimas. Dažnai tokius efektus sukelia šalčio poveikis. Jei pasireiškė tokie simptomai, pasakykite gydytojui, ypač, jei jie tampa sunkesni ir (arba) išlieka ilgiau kaip 7 paras. Jūsų gydytojas turi reguliariai prieš gydymą ir jo laikotarpiu tikrinti Jūsų neurologinę būklę, ypač tuo atveju, jei Jūs kartu vartojate kitų vaistų, galinčių sukelti nervų pažeidimų;
-jeigu yra bet koks kepenų funkcijos sutrikimas;
- -jeigu po pirmos oksaliplatinos infuzijos per daug sumažėja Jūsų kraujo ląstelių skaičius. Gydytojas turi reguliariai sekti Jūsų kraujo tyrimo duomenis tol, kol kraujo ląstelių skaičius taps pakankamu.
- Siekiant išvengti vėmimo ir (arba) norint tokią būklę gydyti, prieš oksaliplatinos vartojimą ir (arba) jo metu Jūs galite vartoti specialius vaistus.
Oksaliplatina gali visam laikui sukelti nevaisingumą. Todėl oksaliplatina gydomiems vyrams rekomenduojama gydymo metu ir ne anksčiau kaip praėjus 6 mėnesiams po gydymo pabaigos nepradėti kūdikio, be to, prieš pradedant gydymą rekomenduojama spermą konservuoti.
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Gydymo oksaliplatina laikotarpiu pastoti draudžiama, todėl būtina naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą. Jeigu gydymo metu pastojate, reikia nedelsiant informuoti gydytoją. Gydymo metu moterims ir vyrams būtina naudotis tinkamomis kontraceptinėmis priemonėmis. Po gydymo moterims jomis dar reikia naudotis 4 mėnesius, vyrams 6 mėnesius.
Oksaliplatinos vartojimo laikotarpiu kūdikį krūtimi maitinti draudžiama.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gydymo oksaliplatina metu padidėja galvos svaigimo, pykinimo, vėmimo ir kitų neurologinių simptomų rizika, todėl gali trikti eisena ir pusiausvyra. Jei taip atsitiko, negalima vairuoti ar dirbti su mechanizmais.
3.KAIP VARTOTI OXALIPLATIN KABI
Tik suaugusiems pacientams
Oxaliplatin Kabi turi būti vartojamas tik specializuotose skyriuose, skirtuose ligoniams, sergantiems vėžiu, gydyti. Vaistinio preparato infuziją turi stebėti patyręs vėžio gydymo specialistas.
Dozavimas
Oksaliplatinos dozė yra nustatoma pagal Jūsų kūno paviršiaus plotą (apskaičiuojama, atsižvelgiant į m2) bei sveikatos būklę. Be to, dozė priklauso nuo kitų vaistų, kurių Jūs vartojate vėžiui gydyti. Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvus pacientus, yra 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Ji vartojama kartą per 2 savaites, tačiau prieš kitų vaistų nuo vėžio infuziją. Be to, Jūsų vartojama dozė priklausys nuo kraujo tyrimo rezultatų ir nuo to, ar anksčiau buvo pasireiškęs su oksaliplatinos vartojimu susijęs šalutinis poveikis.
Vartojimo metodas ir būdas
Prieš Oxaliplatin Kabi vartojimą preparatą reikia praskiesti. Po to praskiestą tirpalą reikia per 2-6 valandas injekuoti ar infuzuoti į veną. Kol vaisto infuzuojama, adata turi išlikti venoje. Jei adata iš venos išslinko ar atsipalaidavo jos pritvirtinimas, arba tirpalas pradeda iš venos tekėti į audinius šalia venos (taip atsitikus, jūs pajusite diskomfortą arba skausmą), nedelsiant pasakykite gydytojui ar slaugytojai.
Vartojimo dažnis
Paprastai vaisto infuzuojama kartą per 2 savaites.
Gydymo trukmė
Gydymo trukmę nustato gydytojas. Jeigu vaisto vartojama po naviko pašalinimo operacijos, rekomenduojama gydymo trukmė – 6 mėnesiai.
Pavartojus per didelę Oxaliplatin Kabi dozę
Kadangi šį vaistą Jums infuzuoja tik sveikatos priežiūros specialistai, todėl jo perdozuoti arba sulašinti per mažai beveik neįmanoma. Perdozavus gali sustiprėti šalutinis poveikis. Jam šalinti Jūsų gydytojas gali paskirti atitinkamą simptominį gydymą.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Oxaliplatin Kabi, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, tačiau jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Pasireiškus bet kokiam šalutiniam poveikiui, svarbu prieš kitos dozės infuziją apie tai pasakyti gydytojui.
- Gydytojui būtina nedelsiant pasakyti, jeigu Jums atsiranda bet koks iš žemiau išvardytų efektų.
Atsiranda bet kokių neįprastų kraujosruvų, kraujavimo ar infekcijos požymių, pvz., gerklės skausmas, aukšta temperatūra.
Nuolatinis arba sunkus vėmimas ir viduriavimas.
Pasireiškia stomatitas ar mukozitas (lūpų arba burnos gleivinės opos).
Dėl neaiškios priežasties atsiranda kvėpavimo sutrikimas: sausas kosulys, dusulys arba skrepliavimas.
Veido, lūpų, burnos arba gerklų paburkimas (tai gali sukelti rijimo arba kvėpavimo pasunkėjimą).
Infuzijos metu atsiranda skausmo ar diskomforto pojūtis injekcijos vietoje arba arti jos.
Šalutinio poveikio pasireiškimo dažnis, nurodytas toliau.
Labai dažni (pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 pacientų)
Nervų pažeidimas, kuris pasireiškia silpnumu, kojų ar rankų pirštų, aplink burną arba gerklėje dilgčiojimu ar tirpimu, kuris kartais siejamas su mėšlungiu. Dažnai tokį poveikį sukelia šaltis, pvz., atidarant šaldytuvą arba laikant šaltą gėrimą. Be to, gali sutrikti tikslių užduočių atlikimas, pvz., sagų užsisegimas. Nors daugeliu atveju gydymą nutraukus simptomai visiškai išnyksta, tačiau galimas ir jų išlikimas.
Kartais oksaliplatina sukelia nemalonų pojūtį burnoje, ypač rijimo metu, ir gali sukelti kvėpavimo pasunkėjimo pojūtį. Jei atsiranda toks pojūtis, dažniausiai jis pasireiškia infuzijos metu arba per kelias valandą po infuzijos. Tokio pojūčio atsiradimą skatina šaltis. Nors ir nemalonūs tokie pojūčiai, tačiau jie yra trumpalaikiai ir išnyksta negydomi. Vis dėlto, gydytojas gali nuspręsti keisti gydymą.
Infekcinės ligos simptomai, pvz., gerklės skausmas, aukšta temperatūra.
Baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas gali sukelti padidėjusį infekcijos pavojų.
Kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas gali sukelti nenormalų kraujavimą arba mėlynių atsiradimą.
Raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas sukelia odos blyškumą, nuovargį arba kvėpavimo pasunkėjimą. Gydytojas, prieš pradėdamas gydymą ir prieš kiekvieną kitą gydymo kursą turi tikrinti Jūsų kraują, ar jame pakanka kraujo ląstelių.
Alerginės reakcijos: odos išbėrimas, įskaitant jos paraudimą ir niežėjimą, rankų, kojų, kulkšnių, veido, lūpų, burnos arba gerklų paburkimas (todėl gali būti sunku ryti arba kvėpuoti), gali atsirasti alpimo jausmas.
Apetito sumažėjimas arba jo netekimas.
Per didelė gliukozės (cukraus) koncentracija Jūsų kraujyje, todėl gali pasireikšti didelis troškulys, burnos sausmė arba dažnas šlapinimasis naktį.
Sumažėjusi kalio koncentracija kraujyje, todėl gali sutrikti širdies ritmas.
Sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje, todėl gali atsirasti nuovargis, konfūzija, raumenų traukuliai, konvulsijos arba koma.
Skonio sutrikimas.
Galvos skausmas.
Kraujavimas iš nosies.
Dusulys.
Kosulys.
Pykinimas, vėmimas. Siekiant išvengti tokio poveikio, gydytojas prieš gydymą bei
po jo, paprastai skiria vaistų nuo šleikštulio.
Viduriavimas. Jei Jūs ilgai viduriuojate arba viduriavimas yra sunkus, vemiate, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
Lūpų arba burnos gleivinės opos.
Skrandžio skausmas, vidurių užkietėjimas.
Odos sutrikimas.
Plaukų slinkimas.
Nugaros skausmas.
Nuovargis, jėgų netekimas ar silpnumas, kūno skausmas.
Infuzijos metu atsiranda skausmas arba paraudimas injekcijos vietoje ar šalia jos.
Karščiavimas.
Kraujo tyrimų duomenimis yra nustatoma kepenų funkcijos pokyčių.
Svorio padidėjimas (kai oksaliplatina vartojama po auglio operacijos).
Dažni (pasireiškia daugiau negu 1 iš 100, bet mažiau negu 1 iš 10 pacientų)
Sloga.
Nosies ir gerklės infekcinė liga.
Dehidracija (skysčių sumažėjimas organizme)
Svaigulys.
Nervų uždegimas, pasireiškiantis su skausmu, jutimų sutrikimu, susilpnėjusia nervų veikla. Pastebėta ir kitokių nervų pažeidimo simptomų, įskaitant žandikaulio arba raumenų spazmus, traukulius, raumenų mėšlungį, koordinacijos ir pusiausvyros sutrikimus, galvos sukimąsi, regos sutrikimus (dvejinimasis, pakitusi ar susilpnėjusi rega), vokų nusileidimą, kalbos sutrikimą (pacientas užkimsta arba apskritai netenka balso), nenormalius liežuvio pojūčius, veido arba akių skausmą.
Sprando sustingimas, ryškios šviesos netoleravimas ar nepakantumas, galvos skausmas.
Konjunktyvitas, regos sutrikimas.
Nenormalus kraujavimas, kraujo atsiradimas šlapime ir išmatose.
Kraujo krešulių atsiradimas, ypač kojų venose, todėl pasireiškia skausmas, patinimas arba paraudimas.
Kraujo krešulių atsiradimas plaučiuose, sukeliantis krūtinės skausmą ir dusulį.
Veido ir kaklo paraudimas.
Krūtinės skausmas.
Žagsulys.
Skrandžio veiklos sutrikimas ir rėmuo.
Odos lupimasis, išbėrimas, padidėjęs prakaitavimas ir nagų pažeidimas.
Kaulų ir sąnarių skausmas.
Skausmingas šlapinimasis arba šlapinimosi dažnio pokyčiai.
Nenormalūs kraujo tyrimų duomenys, įrodantys inkstų veiklos pablogėjimą.
Svorio mažėjimas (tuo atveju, jei oksaliplatinos vartojama metastazavusiam augliui, išplitusiam į kitus audinius, gydyti).
Depresija.
Apsunkintas miegas.
Specialios formos baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas, todėl kartu pasireiškia karščiavimas ir (arba) išplitusi infekcija.
Spaudimo jausmas gerklėje arba krūtinėje.
Nedažni (pasireiškia daugiau negu 1 iš 1000, bet mažiau negu 1 iš 100 pacientų)
Klausos sutrikimas.
Žarnų nepraeinamumas arba paburkimas.
Nervingumas arba nerimas.
Kraujo tyrimų duomenimis didėja organizmo rūgštingumas.
Reti (pasireiškia daugiau negu 1 iš 10000, bet mažiau negu 1 iš 1000 pacientų)
Sutrikusi kalba.
Kurtumas.
Plaučių audinio randėjimas, todėl gali pasireikšti dusulys ir (arba) kosulys.
Žarnų uždegimas, todėl atsiranda skausmas ir (arba) viduriavimas, kuris gali būti kraujingas.
Trumpam sumažėja matymo ryškumas, regėjimo laukas tampa nenormalus, susilpnėja rega, sukelta regos nervo uždegimo (optinio neurito). Nutraukus gydymą, regėjimo sutrikimai pranyksta.
Dėl raudonųjų kraujo ląstelių yrimo, mažėja jų kiekis, o dėl alerginių reakcijų – mažėja kraujo plokštelių kiekis.
Labai reti (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10000 pacientų)
Kepenų liga.
Inkstų uždegimas ir nepakankamumas.
Jei pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5.KAIP LAIKYTI OXALIPLATIN KABI
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Negalima užšaldyti. Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Oxaliplatin Kabi vartoti negalima. Pirmieji du skaičiai nurodo mėnesį, paskutiniai skaičiai – metus. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
6.KITA INFORMACIJA
Oxaliplatin Kabi sudėtis
-Veiklioji medžiaga yra oksaliplatina. Kiekviename koncentrato infuziniam tirpalui buteliuke yra 50 mg,100 mg arba 200 mg oksaliplatinos. Buteliukai supakuoti į kartono dėžutes. Kiekvienoje dėžutėje yra 1 buteliukas.
-Pagalbinės medžiagos yra gintaro rūgštis, natrio hidroksidas ir injekcinis vanduo.
Oxaliplatin Kabi išvaizda ir kiekis pakuotėje
Oxaliplatin Kabi yra koncentratas infuziniam tirpalui (t.y. koncentruotas tirpalas, kurį praskiedus, gautas tirpalas lėtai infuzuojamas (lašinamas) į veną). 1 ml tirpalo yra 5 miligramai (mg) oksaliplatinos.Tirpalas yra skaidrus, bespalvis. Jis tiekiamas 10 ml, 20 ml arba 40 ml stiklinėmis talpyklėmis, vadinamomis buteliukais, kuriuose yra 50 mg (10 ml), 100 mg (20 ml) arba 200 mg
(40 ml) oksaliplatinos.
Pakuotėje yra vienas buteliukas. Prieš infuziją (lašinimą) į veną, koncentratą infuziniam tirpalui būtina praskiesti.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Fresenius Kabi Oncology Plc.
Lion Court
Farnham Road, Bordon
Hampshire, GU35 0NF
Jungtinė Karalystė
Šis vaistinis preparatas EEE šalyse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Austrija | Oxaliplatin Kabi 5 mg/ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusionslösung |
---|---|
Belgija | Oxaliplatin Kabi 5mg/ml Concentraat voor oplossing voor intraveneuze infusie |
Bulgarija | Oxaliplatin Kabi 5 mg/ml концентрат зa инфyзионен paзтвop |
Kipras | Oxaliplatin Kabi 5 mg/ml Πυκνό διάλυμα για παρασκευή διαλύματος προς έγχυση |
Estija | Oxaliplatin Kabi 5 mg/ml, infusioonilahuse kontsentraat |
Latvija | Oxaliplatin Kabi 5 mg/ml koncentrāts infūziju šķīduma pagatavošanai |
Lietuva | Oxaliplatin Kabi 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui |
Liuksemburgas | Oxaliplatin Kabi 5 mg/ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusionslösung |
Rumunija | Oxaliplatin Kabi 5mg/ml concentrat pentru soluţie perfuzabilă |
Slovėnija | Oxaliplatin Fresenius Kabi 5 mg/ml koncentrat za raztopino za infundiranje |
Švedija | Oxaliplatin Kabi 5 mg/ml koncentrat till infusionsvätska, lösning |
Jungtinė Karalystė | Oxaliplatin 5 mg/ml Concentrate for Solution for Infusion |
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
"Fresenius Kabi Polska" ribotos atsakomybės bendrovės Baltijos atstovybė
Olimpiečių g. 1A-22,
Vilnius, LT-09200
Lietuva
Tel. +370 52609169
Faksas +370 526 08 696
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2014-04-08
http://www.vvkt.lt/Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Žemiau pateikta informacija, skirta tik sveikatos priežiūros specialistams
SPECIALŪS REIKALAVIMAI ATLIEKOMS TVARKYTI IR VAISTINIAM PREPARATUI RUOŠTI
Ruošiant ir tvarkant oksaliplatinos, kaip ir kitų preparatų, galinčių sukelti toksinį poveikį, tirpalą būtinas atsargumas.
Darbo instrukcija
Su citotoksiniais preparatais dirbančiam sveikatos priežiūros personalui būtinos visos saugos priemonės, užtikrinančios jo ir aplinkinių saugumą.
Injekcinį citotoksinių preparatų tirpalą turi ruošti kvalifikuotas specialistas, išmanantis jų vartojimo būdą, tokiomis sąlygomis, kurios garantuoja vaistinio preparato neliečiamumą bei aplinkos, ypač juos tvarkančio asmens, apsaugą, ir laikantis ligoninės taisyklių. Vaistinio preparato paruošimui turi būti paskirta vieta, kurioje draudžiama rūkyti, valgyti ir gerti.
Darbuotojai turi turėti tinkamas priemones saugiam darbui, t. y. chalatą ilgomis rankovėmis, apsauginę kaukę, kepurę, apsauginius akinius, sterilias vienkartines pirštines, apsauginį darbo vietos uždangalą, talpykles ir maišus atliekoms.
Išskyras ir vėmalus reikia tvarkyti atsargiai.
Nėščias moteris reikia perspėti, kad joms negalima dirbti su citotoksiniais vaistiniais preparatais.
Bet kuri pažeista talpyklė turi būti traktuojama, kaip užterštos atliekos, todėl ją reikia naikinti kaip pastarąsias. Užterštos atliekos turi būti sudeginamos tinkamai pažymėtoje kietoje talpykleje (žr. toliau poskyrį “Atliekų naikinimas”).
Jeigu oksaliplatinos koncentrato ar infuzinio tirpalo patenka ant odos, ją reikia nedelsiant gerai nuplauti vandeniu.
Jeigu oksaliplatinos koncentrato ar infuzinio tirpalo patenka ant gleivinių, jas reikia nedelsiant gerai nuplauti vandeniu.
Specialios atsargumo priemonės vartojant vaistinį preparatą
●Draudžiama naudoti injekcinę įrangą, kurioje yra aliuminio.
●Draudžiama vartoti nepraskiestą vaistinį preparatą.
●Draudžiama tirpinti ir skiesti natrio chlorido ar kitokiu tirpalu, kuriame yra chlorido jonų. Skiesti galima tik 5 gliukozės infuziniu tirpalu.
●Draudžiama maišyti tame pačiame infuzijų maišelyje arba infuzuoti ta pačia infuzijų sistema kartu su bet kuriuo kitu vaistiniu preparatu.
●Draudžiama maišyti su šarminiais vaistiniais preparatais ar tirpalais, ypač su 5fluorouracilu, folino rūgšties preparatais, kuriuose yra pagalbinės medžiagos trometamolio, bei kitų veikliųjų medžiagų trometamolio druskomis. Šarminiai vaistiniai preparatai bei tirpalai daro neigiamą poveikį oksaliplatinos stabilumui.
Vartojimo kartu su folino rūgštimi (FR) (kalcio folinato arba dinatrio folinato pavidalu) instrukcija
Iš 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozės ir 250500 ml 5 gliukozės tirpalo paruoštas infuzinis tirpalas per 26 valandas infuzuojamas į veną infuzijų sistema, kuri per „Y“ formos jungtis prijungiama prieš pat infuzijos vietą, kartu su folino rūgšties (FR) infuziniu tirpalu, paruoštu su 5 gliukozės tirpalu.
Šių dviejų vaistinių preparatų maišyti tame pačiame infuzijų maišelyje negalima. Folino rūgšties (FR) tirpale neturi būti pagalbinės medžiagos trometamolio. Šį tirpalą galima skiesti tik 5 gliukozės tirpalu, jokiu būdu negalima vartoti šarminių, natrio chlorido ar kitokių tirpalų, kuriuose yra chlorido jonų.
Vartojimo kartu su 5-fluorouracilu (5-FU) instrukcija
Oksaliplatiną visada reikia infuzuoti prieš fluoropirimidinų, t. y. 5-fluorouracilo (5-FU) pavartojimą.
Po oksaliplatinos infuzijos sistemą reikia praplauti, po to infuzuoti 5-fluorouracilą (5-FU).
Papildoma informacija apie vaistinių preparatų vartojimą kartu su oksaliplatina pateikta gamintojo atitinkamoje preparato charakteristikų santraukoje.
●Vartoti tik rekomenduojamus tirpiklius (žr. toliau).
●Jei bet kokiame koncentrate yra nuosėdų, jo vartoti negalima. Tokį koncentratą reikia sunaikinti, laikantis pavojingų atliekų naikinimo reikalavimų (žr. toliau).
Koncentratas infuziniam tirpalui
Prieš vartojimą tirpalą reikia apžiūrėti. Vartoti galima tik skaidrų, be nuosėdų tirpalą. Vaistinis preparatas yra skirtas tik vienkartiniam vartojimui. Nesuvartotą preparatą reikia sunaikinti.
Tirpalo skiedimas prieš infuziją į veną
Iš buteliuko (buteliukų) ištraukti reikiamą tirpalo kiekį ir praskiesti 250500 ml 5 % gliukozės tirpalu taip, kad paruošto oksaliplatinos tirpalo koncentracija būtų 0,2 mg/ml - 0,7 mg/ml. Nustatyta, kad fizinės ir cheminės oksaliplatinos savybės nekinta, jeigu tirpalo koncentracija yra nuo 0,2 mg/ml iki 2,0 mg/ml.
Infuzija į veną.
Vaistinį preparatą praskiedus 5% gliukozės tirpalu, cheminis ir fizinis stabilumas
2° C - 8° C temperatūroje išlieka 24 valandas, o 15° C - 25° C temperatūroje – 6 valandas.
Mikrobiologiniu požiūriu, paruoštą infuzinį tirpalą reikia vartoti nedelsiant.
Jeigu paruoštas tirpalas iš karto nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas prieš vartojimą atsako vartotojas, tačiau paruošto infuzinio tirpalo 2° C8° C temperatūroje negalima laikyti ilgiau kaip 24 valandas, o 15° C - 25° C temperatūroje – 6 valandas, nebent vaistinis preparatas buvo skiedžiamas kontroliuojamomis ir validuotomis aseptinėmis sąlygomis.
Prieš vartojimą paruoštą tirpalą reikia apžiūrėti. Galima vartoti tik skaidrų tirpalą, kuriame nėra dalelių.Vaistinis preparatas skirtas vienkartiniam vartojimui. Tirpalo likučius reikia sunaikinti.
Skiedžiant draudžiama vartoti natrio chlorido ar kitokių tirpalų, kuriuose yra chlorido jonų.
Oksaliplatinos infuzijų tirpalo suderinamumas buvo tiriamas tik su tipinėmis PVC vartojimo sistemomis.
Infuzija
Prieš vartojant oksaliplatinos, skysčių kiekio organizme padidinti neprireikia.
Oksaliplatinos koncentratą reikia praskiesti 250500 ml 5 % gliukozės tirpalu taip, kad paruošto tirpalo koncentracija būtų ne mažesnė kaip 0,2 mg/ml, ir infuzuoti į periferinę ar centrinę veną per 26 valandas. Oksaliplatiną vartojant kartu su 5-fluorouracilu, pirmiausia infuzuojama oksaliplatinos tirpalo, po to lašinama 5fluorouracilo.
Atliekų naikinimas
Nesuvartotą preparatą, kaip ir visas priemones, kurios buvo naudojamos skiesti bei infuzuoti reikia tvarkyti laikantis ligoninės vietinių citotoksinių vaistinių preparatų naikinimo taisyklių ir pavojingų atliekų naikinimo reikalavimų.
Tarptautinis pavadinimas | Oksaliplatina |
Vaisto stiprumas | 5mg/ml |
Vaisto forma | koncentratas infuziniam tirpalui |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | leisti į veną |
Registracijos numeris | LT/1/10/1980 |
Registratorius | Fresenius Kabi Oncology Plc, Jungtinė Karalystė |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2011.05.11 |
Vaistas perregistruotas |
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
-
+185-24+161
-
+44-7+37
-
+20-4+16
-
+15-6+9
-
+9-5+4
- Daugiau gydymo įstaigų
Anekdotai
-
- Daktare, jūs genijus! Aš visai nejaučiu skausmo!
- Nieko nuostabaus, jūs jau 15 min. kaip miręs. - Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Vaistas nerimui ir nemigai gydyti