Žmogaus Willebrando faktorius+Žmogaus VIII koaguliacijos faktorius, 1000TV+1000TV, milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui
Vartojimas: leisti į veną
Registratorius: Octapharma (IP) Limited, Jungtinė Karalystė
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Žmogaus Willebrando faktorius+Žmogaus VIII koaguliacijos faktorius
1. Kas yra Wilate ir kam jis vartojamas
Wilate priklauso farmakoterapinei vaistų, vadinamų krešėjimo faktoriais, grupei. Wilate sudėtyje yra žmogaus Willebrando faktorius (WF) ir kraujo krešėjimo VIII faktorius (FVIII) . Šie du baltymai kartu dalyvauja kraujo krešėjime.
Von Vilebrando (Von Willebrand) liga
Wilate vartojamas pacientų, sergančių Von Willebrand liga kraujavimo gydymui ir profilaktikai. Von Willebrand liga iš tikro yra susijusių ligų grupė. VWD (Von Willebrand liga) – tai kraujo krešėjimo sutrikimas, kai kraujavimas gali trukti ilgiau nei tikimasi. Tokio poveikio priežastis yra arba WF stoka kraujyje, arba netinkamas WF poveikis.
Wilate vartojamas ligonių, sergančių hemofilija A, kraujavimo gydymui ir profilaktikai. Tai yra liga, kuria sergant kraujuoti gali ilgiau nei tikėtina. Tokio poveikio priežastis yra įgimta FVIII stoka kraujyje.
2. Kas žinotina prieš vartojant Wilate
Wilate vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) žmogaus Willebrando faktoriui, žmogaus VIII koaguliacijos faktoriui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Wilate.
- Į veną sušvirkštas Wilate, kaip ir bet koks iš žmogaus kraujo (kuriame yra baltymų) pagamintas vaistas, gali sukelti alerginių reakcijų. Būtina atkreipti dėmesį į ankstyvus alerginės reakcijos (padidėjusio jautrumo) požymius, tokius kaip dilgėlinę, odos išbėrimą, veržimo pojūtį krūtinėje, švokštimą, mažą kraujo spaudimą ir anafilaksiją (bet kuris simptomas ar visi minėti simptomai atsiranda labai greitai ir būna sunkūs).
Jei atsiranda tokių simptomų, nedelsdami nutraukite vaistinio preparato vartojimą ir kreipkitės į savo gydytoją.
- Jei vaistas gaminamas iš žmogaus kraujo ar plazmos, imamasi tam tikrų priemonių, kad į paciento organizmą nepatektų infekcijos. Tokios priemonės yra rūpestinga kraujo ir plazmos donorų atranka, kad nebūtų paimtas kraujas iš asmenų, kurie gali būti infekcijos nešiotojai, kruopštus kiekvienos paaukotos kraujo ir plazmos porcijos ištyrimas, ar jose nėra virusinės infekcijos požymių, o taip pat veiksmų apdorojant kraują ir plazmą, skirtų virusams nukenksminti ar pašalinti, atlikimas. Nepaisant to, jei vartojama iš žmogaus kraujo ar plazmos paruoštų preparatų, infekcijos sukėlėjo perdavimo pavojaus visiškai atmesti negalima. Tai susiję ir su nežinomais ar neseniai atrastais virusais ar kitų infekcijų tipais.
Laikoma, kad naudojamos priemonės yra veiksmingos apvalkalą turinčių virusų, tokių kaip žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV), hepatito B virusas ir hepatito C virusas bei apvalkalo neturinčio hepatito A viruso atžvilgiu. Tokių priemonių poveikis apvalkalo neturintiems virusams, tokiems kaip parvovirusas B19, gali būti nedidelis.
Parvoviruso B19 infekcija gali būti sunki nėščioms moterims (vaisiaus infekcija) bei žmonėms, kurių imuninė sistema susilpnėjusi arba kurie serga tam tikro tipo mažakraujyste (pvz., pjautuvo pavidalo ląstelių anemija arba liga, kurios metu nenormaliai yra raudonosios kraujo ląstelės).
Kiekvieną kartą, vartojant Wilate dozę, primygtinai rekomenduojama užsirašyti preparato pavadinimą ir serijos numerį, kad būtų žinoma, kokios serijos preparato vartota.
Jei reguliariai ar kartotinai vartojate iš žmogaus plazmos pagamintų WF/FVIII preparatų, gydytojas gali Jums rekomenduoti apsvarstyti, ar nereikia pasiskiepyti nuo hepatito A ir B.
Von Willebrand liga
- Informacijos pateikta 4 skyriaus poskyryje „Von Willebrand liga“, kur išvardytas šalutinis poveikis, susijęs su Von Willebrand liga ligos gydymu.
- Informacijos pateikta 4 skyriaus poskyryje „Hemofilija A“, kur išvardytas šalutinis poveikis, susijęs su hemofilijos A gydymu.
Kiti vaistai ir Wilate
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nors duomenų, kad kiti vaistai darytų įtaką Wilate, nėra, jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Injekcijos metu Wilate negalima maišyti su jokiais kitais vaistais.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Wilate sudėtyje yra natrio
Šio vaistinio preparato dozėje yra ne daugiau kaip 2,55 mmol (arba 58,7 mg) natrio (jei flakone yra 500 TV WF ir FVIII) arba ne daugiau kaip 5,1 mmol (arba 117,3 mg) natrio (jei flakone yra 1000 TV WF ir FVIII ). Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.
3. Kaip vartoti Wilate
Wilate, ištirpintas kartu tiekiamame tirpiklyje, švirkščiamas į veną. Gydymo pradžioje privaloma mediko priežiūra.
Dozavimas
Gydytojas pasakys, kokią Wilate dozę ir kaip dažnai turite vartoti. Wilate visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Ką daryti pavartojus per didelę Wilate dozę?
Duomenų apie žmogaus WF ar FVIII perdozavimo simptomus negauta, tačiau rekomenduojamos dozės viršyti negalima.
Pamiršus pavartoti Wilate
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
- Nors ir nedažnai, buvo padidėjusio jautrumo ar alerginės reakcijos atvejų. Ji gali pasireikšti deginimu ir gėlimu infuzijos vietoje, šaltkrėčiu, veido ir kaklo paraudimu, galvos skausmu, dilgėline (ruplėmis), mažu kraujo spaudimu (hipotenzija), nuovargiu (letargija), pykinimu, nenustygstamumu, padažnėjusiu širdies plakimu (tachikardija), ankštumo pojūčiu krūtinėje, smeigtukų ir adatų badymo pojūčiu (dilgčiojimu), vėmimu, švokštimu, staigiu įvairių kūno dalių patinimu (angioneurozine edema).
Jei Jums atsiranda bet kuris aukščiau išvardytas simptomas, pasakykite gydytojui.
Jei atsiras toliau išvardytų angioneurozinės edemos simptomų, nedelsdami nutraukite Wilate vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
- Veido, liežuvio ar gerklės patinimas.
- Rijimo pasunkėjimas.
- Dilgėlinė ir kvėpavimo pasunkėjimas.
- Buvo retų karščiavimo atvejų.
- Labai retai jautrumo padidėjimas gali sukelti sunkią alerginę reakciją, vadinamą anafilaksija (kai bet kuris simptomas ar visi minėti simptomai atsiranda labai greitai ir būna sunkūs), kurios metu gali ištikti šokas. Anafilaksinį šoką būtina gydyti atsižvelgiant į patvirtintas medicinines rekomendacijas.
Von Willebrand liga
- Jei WF preparatų, kuriuose yra FVIII, vartojama ilgai, gali labai padidėti FVIII kiekis kraujyje. Tai gali didinti kraujotakos sutrikimų (trombozės) riziką.
Jei turite klinikinių ar laboratorinių rizikos veiksnių, būsite tikrinamas, ar neatsiranda ankstyvųjų trombozės požymių. Gydytojas, atsižvelgdamas į galiojančias rekomendacijas, spręs dėl trombozinių sutrikimų prevencijos (profilaktikos).
- Von Willebrand liga, ypač 3 tipo, sergantiems ir WF vartojantiems pacientams labai retai gali atsirasti WF inhibitorių (neutralizuojančių antikūnų), ir dėl to Wilate gali nebeveikti tinkamai.
Jei tęsis kraujavimas, bus patikrinta, ar Jūsų kraujyje nėra inhibitorių.
Inhibitoriai gali didinti sunkios alerginės reakcijos (anafilaksinio šoko) riziką. Jei Jums pasireiškė alerginė reakcija, bus patikrinta, ar neatsirado inhibitorių.
Jei kraujyje bus rasta inhibitorių, turėsite kreiptis į gydytoją, turintį kraujavimo sutrikimų gydymo patirties. Nustačius, kad inhibitorių yra daug, gali būti naudinga pradėti kitokį gydymą, ir tai turi būti apsvarstyta.
- Žinoma, kad hemofilija A sergantiems FVIII vartojantiems pacientams retai gali atsirasti FVIII inhibitorių (neutralizuojančių antikūnų). Tokiu atveju Wilate gali nebeveikti tinkamai ir kraujavimas gali tęstis. Jei Wilate kraujavimo nesustabdo, kreipkitės į specializuotą hemofilijos centrą. Gydymo metu bus reguliariai tiriama, ar kraujyje neatsiranda inhibitorių.
Inhibitoriai gali didinti sunkios alerginės reakcijos (anafilaksinio šoko) riziką. Jei Jums pasireiškė alerginė reakcija, bus patikrinta, ar neatsirado inhibitorių.
Nedažnas: pasireiškia mažiau kaip 1 vartojusiam iš 100
Retas: pasireiškia mažiau kaip 1 vartojusiam iš 1000
Labai retas: pasireiškia mažiau kaip 1 vartojusiam iš 10 000
Duomenų, kad Wilate būtų galima rekomenduoti gydyti anksčiau negydytus pacientus, nepakanka.
Jaunesnių kaip 6 metų vaikų gydymo Wilate patirties yra nedaug.
Apie saugumą, susijusį su virusais, duomenų pateikta 2 skyriaus poskyryje „Specialių atsargumo priemonių reikia“.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Wilate
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Miltelių ir tirpiklio flakonus laikyti šaldytuve (2°C - 8°C).
Negalima užšaldyti.
Flakonus laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Wilate vartoti negalima.
Kambario temperatūroje (ne didesnėje kaip 25°C) preparatą galima laikyti 2 mėnesius. Tokiu atveju tinkamumo laikas baigiasi praėjus 2 mėnesiams nuo preparato išėmimo iš šaldytuvo pirmą kartą. Naują tinkamumo laiką turite užsirašyti ant dėžutės.
Miltelius būtina ištirpinti prieš pat injekciją. Nustatyta, kad kambario temperatūroje laikomas paruoštas tirpalas išlieka stabilus 4 valandas. Vis dėlto, kad į preparatą nepatektų mikroorganizmų, paruoštą tirpalą reikia vartoti nedelsiant ir tik vienai injekcijai.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Wilate sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra žmogaus Willebrando faktorius ir žmogaus VIII koaguliacijos faktorius.
- Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, glicinas, sacharozė, natrio citratas ir kalcio chloridas. Tirpiklis: injekcinis vanduo, kuriame yra 0,1 % polisorbato 80.
Wilate išvaizda ir kiekis pakuotėje
Balti ar gelsvi liofilizuoti milteliai arba puri masė.
Paruoštas tirpalas turi būti skaidrus arba šiek tiek opalinis.
Wilate tiekiamas miltelių ir tirpiklio injekciniam tirpalui ruošti pavidalu. Tiekiamos 2 dydžių pakuotės.
- Wilate 1000 TV/1000 TV miltelių ir tirpiklio injekciniam tirpalui flakone yra 1000 TV žmogaus Willebrando faktoriaus ir 1000 TV žmogaus VIII koaguliacijos faktoriaus. Po ištirpinimo 10 ml tirpiklio, t. y. injekcinio vandens, kuriame yra 0,1 % polisorbato 80, žmogaus Willebrando faktoriaus koncentracija būna maždaug 100 TV/ml, žmogaus VIII koaguliacijos faktoriaus koncentracija būna maždaug 100 TV/ml.
Kiekis pakuotėje
- 1 flakonas su liofilizuotais milteliais.
- 1 flakonas su tirpikliu.
- 1 medicinos prietaisų rinkinys, kuriame yra 1 vienkartinis švirkštas, 1 sujungimo rinkinys (Mix2VialTM) ir 1 infuzijų sistema.
- 2 spiritiniai tamponai.
Tarptautinis pavadinimas | Žmogaus Willebrando faktorius+Žmogaus VIII koaguliacijos faktorius |
Vaisto stiprumas | 1000TV+1000TV |
Vaisto forma | milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Biologinis |
Vartojimas | leisti į veną |
Registracijos numeris | LT/1/09/1830 |
Registratorius | Octapharma (IP) Limited, Jungtinė Karalystė |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2012.01.27 |
Vaistas perregistruotas | 2014.09.04 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Wilate 1000 TV/1000 TV milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Wilate yra gaminamas iš žmogaus donorų plazmos ir tiekiamas miltelių ir tirpiklio injekciniam tirpalui ruošti pavidalu. Viename flakone yra 500 TV/1000 TV žmogaus Willebrando faktoriaus (WF) ir žmogaus VIII koaguliacijos faktoriaus (FVIII).
Po ištirpinimo 5 ml/10 ml injekcinio vandens, kuriame yra 0,1% polisorbato 80, žmogaus Willebrando faktoriaus koncentracija būna maždaug 100 TV/ml.
Specifinis Wilate aktyvumas yra ≥67 TV WF:RCo/mg baltymo.
WF stiprumas (TV) matuojamas pagal ristocetino kofaktoriaus aktyvumą (WF:RCo) lyginant su tarptautiniu Willebrando faktoriaus koncentrato standartu (PSO).
Po ištirpinimo 5 ml/10 ml injekcinio vandens, kuriame yra 0,1 % polisorbato 80, žmogaus VIII koaguliacijos faktoriaus koncentracija būna maždaug 100 TV/ml.
FVIII stiprumas (TV) matuojamas naudojant Europos farmakopėjoje nurodytą chromogeninį tyrimą. Specifinis Wilate aktyvumas yra ≥ 67 TV FVIII: C/mg baltymo.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui.
Baltos arba gelsvos spalvos liofilizuoti milteliai arba puri masė.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Von Willebrand liga
Pacientų, sergančių Von Willebrand liga, kraujavimo, įskaitant kraujavimą chirurginių operacijų metu, gydymas ir profilaktika, jei gydymas desmopresinu yra neveiksmingas arba negalimas.
Pacientų, sergančių hemofilija A (įgimtu VIII faktoriaus trūkumu), kraujavimo gydymas ir profilaktika.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Gydymą prižiūrėti turi gydytojas, turintis koaguliacijos sutrikimų gydymo patirties. Preparato iš flakono vartojama vieną kartą, būtina sušvirkšti visą jo turinį. Nesuvartotą preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.
Von Willebrand liga
Santykis tarp WF:RCo ir FVIII:C yra 1:1. Paprastai 1 TV/kg kūno masės (KM) WF:RCo ir FVIII:C atitinkamų baltymų koncentraciją plazmoje padidina 1,5–2 %, vertinant pagal normalų atitinkamų baltymų aktyvumą. Paprastai reikiamai hemostazei pasiekti reikia maždaug 20–50 TV Wilate/kg KM. Tokiu atveju WF:RCo ir FVIII:C padaugėja maždaug 30–100 %.
Gali prireikti skirti pradinę 50‑80 TV Wilate/kg KM dozę, ypač jei pacientas serga 3 tipo Von Willebrand liga (tokiu atveju tinkamai koncentracijai plazmoje palaikyti gali reikėti didesnės dozės, nei sergant kitokio tipo Von Willebrand liga).
Vaikų populiacija
Duomenų, kurie rodytų, kad Wilate galima vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nepakanka.
Kraujavimo profilaktika operacijos atveju ar patyrus sunkią traumą:
Kraujavimo operacijos metu profilaktikai Wilate reikia sušvirkšti iki chirurginės procedūros likus 1‑2 valandoms. WF:RCo koncentracija turi tapti ≥60 TV/dl (≥60 %), FVIII:C ≥40 TV/dl (≥40 %).
Reikiamą dozę būtina švirkšti kas 12‑24 valandas. Dozė ir gydymo trukmė priklauso nuo klinikinės paciento būklės, kraujavimo pobūdžio ir sunkumo bei WF:RCo ir FVIII:C koncentracijos.
Jeigu ligonis vartoja WF preparatų, kuriuose yra FVIII, būtina nustatinėti FVIII:C koncentraciją plazmoje, kad būtų galima pastebėti ilgalaikę per didelę FVIII:C koncentraciją, galinčią didinti trombozinių sutrikimų riziką, ypač jei yra klinikinių ar laboratorinių rizikos veiksnių. Jei nustatoma, kad plazmoje FVIII:C koncentracija per didelė, reikia apsvarstyti arba dozės mažinimą ir (arba) intervalų tarp dozių švirkštimo ilginimą, arba WF preparato, kuriame yra nedaug FVIII, vartojimą.
Profilaktika:
Ilgalaikei Von Willebrand liga sergančių pacientų kraujavimo profilaktikai 2 arba 3 kartus per savaitę reikia švirkšti 20‑40 TV/kg kūno masės dozę. Kai kuriais atvejais, pvz., ligoniams, kuriems kraujuoja iš virškinimo trakto, gali reikėti skirti didesnę dozę.
Dozė ir pakaitinės terapijos trukmė priklauso nuo FVIII stokos dydžio, kraujavimo vietos bei sunkumo ir klinikinės paciento būklės.
Skiriamų FVIII vienetų skaičius išreiškiamas tarptautiniais vienetais (TV), kurie yra susieti su galiojančiu FVIII preparatų PSO standartu. FVIII aktyvumas plazmoje išreiškiamas arba procentais (lyginama su normalia žmogaus plazma), arba TV (lyginama su plazmos FVIII tarptautiniu standartu).
Vienas FVIII aktyvumo TV atitinka FVIII kiekį, esantį viename normalios žmogaus plazmos mililitre.
Gydymas pagal poreikį:
Reikiamos FVIII dozės skaičiavimas remiasi empirine išvada, kad 1 TV FVIII:C/kg KM koncentraciją plazmoje padidina 1,5-2 %, skaičiuojant pagal normalų aktyvumą. Reikiama dozė apskaičiuojama pagal toliau pateiktą formulę.
Reikiama dozė (TV) = KM (kg) x norimas FVIII koncentracijos padidėjimas (%) (TV/dl) x 0,5 TV/kg
Dozė bei vartojimo dažnumas visada turi priklausyti nuo klinikinio poveikio. Toliau išvardytų hemoraginių sutrikimų atveju VIII faktoriaus koncentracija plazmoje atitinkamu laikotarpiu neturi tapti mažesnė nei nurodyta (% nuo normalios arba TV/dl). Kraujavimo epizodų ar operacijos atveju, parenkant dozę, galima vadovautis toliau pateikta lentele.
Gydymo schema kraujavimo ir chirurginės operacijos atveju
Kraujavimo sunkumas/ chirurginės procedūros pobūdis | Reikiama FVIII koncentracija (%) (TV/dl) | Dozių švirkštimo dažnumas (val.), gydymo trukmė (dienomis) |
|
| |
Ankstyva hemartrozė, raumenų kraujavimas, kraujavimas iš burnos | 20‑40 | Leisti kas 12‑24 valandas. Gydoma mažiausiai 1 parą ir tol, kol kraujavimas išnyksta (išnyksta jo sukeliamas skausmas) arba žaizda pradeda gyti. |
Sunkesnė hemartrozė, raumenų kraujavimas ar hematoma | 30‑60 | Infuzuoti kas 12‑24 valandas 3‑4 paras ar ilgiau, kol išnyksta skausmas ar negalia. |
Gyvybei pavojingi kraujavimai | 60‑100 | kartoti infuziją kas 8‑24 valandas, kol grėsmė išnyks. |
Operacija |
|
|
Nedidelė, | 30‑60 | Kartoti kas 24 valandas mažiausiai 1 parą, kol žaizda pradės gyti. |
Didelė | 80‑100 | Infuzuoti kas 8‑24 valandas, kol žaizda pakankamai užgyja. Tada gydymą tęsti dar mažiausiai 7 dienas, kad FVIII aktyvumas nuolat būtų 30‑60% (TV/dl). |
Profilaktika:
Ilgalaikei ligonių, sergančių sunkia hemofilija A, kraujavimo profilaktikai kas 2‑3 paras reikia vartoti 20‑40 TV Wilate/kg KM dozę. Kai kuriais atvejais, ypač jei pacientas jaunas, preparato gali reikėti vartoti dažniau arba didesnę dozę.
Nuolatinė infuzija:
Prieš operaciją reikia atlikti farmakokinetinę analizę ir nustatyti klirensą. Pradinis infuzijos greitis apskaičiuojamas pagal toliau pateiktą lygtį.
Infuzijos greitis (TV/kg/val.) = klirensas (ml/kg/val.) x norima pusiausvyrinė koncentracija (TV/ml)
Po pirmųjų 24 nuolatinės infuzijos valandų būtina kasdien iš naujo apskaičiuoti klirensą, naudojant norimos pusiausvyrinės koncentracijos, nustatytos koncentracijos ir esamo infuzijos greičio lygtį.
Gydymo metu rekomenduojama tinkamai sekti FVIII:C koncentraciją ir į ją atsižvelgti nustatant kartotinės infuzijos dozę ir dažnumą. Būtina atidžiai stebėti pakaitinio gydymo poveikį, t. y. sekti koaguliaciją (FVIII:C): tai ypač svarbu didelės chirurginės operacijos atveju. Pacientų reakcija į gydymą FVIII gali būti įvairi: gali skirtis pusinės eliminacijos laikas ir atsistatymas.
Anksčiau negydyti pacientai
Turimi duomenys pateikiami 4.8 skyriuje.
Vaikų populiacija
Duomenų, kurie rodytų, kad Wilate galima vartoti A hemofilija sergantiems jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nepakanka.
Vartojimo būdas
Leisti į veną.
Injekcijos ar infuzijos greitis negali būti didesnis kaip 2-3 ml per minutę.
Vaistinio preparato skiedimo prieš vartojant instrukcija pateikiama 6.6 skyriuje.
4.3 Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Kaip ir infuzuojant į veną bet kokio iš plazmos baltymų pagaminto preparato, galima alerginė padidėjusio jautrumo reakcija. Pacientus reikia atidžiai stebėti. Ypač atidžiai reikia sekti, ar infuzijos laikotarpiu neatsiranda simptomų.
Ligonius būtina informuoti apie ankstyvus padidėjusio jautrumo reakcijų požymius, įskaitant dilgėlinę, išplitusią dilgėlinę, ankštumo pojūtį krūtinėje, švokštimą, hipotenziją ir anafilaksiją. Jei atsiranda alergijos simptomų, pacientas nedelsdamas turi nutraukti vaistinio preparato vartojimą ir kreiptis į savo gydytoją.
Ištikus šokui, būtina taikyti standartines šoko gydymo priemones.
Infekcijų, kurias sukelia iš žmogaus kraujo ar plazmos paruoštų vaistinių preparatų vartojimas, standartinės profilaktikos priemonės yra donorų atranka, atskirų žmonių ir į bendrą indą supiltos plazmos (angl. plasma pool) tyrimas dėl specifinių infekcijos žymenų bei veiksmingų gamybos procesų etapų, skirtų virusams inaktyvinti ar pašalinti, įdiegimas. Nepaisant to, jei vartojama iš žmogaus kraujo ar plazmos paruoštų vaistinių preparatų, visiškai atmesti infekcijos sukėlėjo perdavimo negalima. Tai susiję ir su nežinomais ar neseniai atrastais virusais ar kitais patogenais.
Laikoma, kad naudojamos priemonės yra efektyvios virusų, turinčių apvalkalą, žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV), hepatito B viruso (HBV) ir hepatito C viruso (HCV) bei neturinčio apvalkalo hepatito A viruso atžvilgiu. Tokių priemonių poveikis neturintiems apvalkalo virusams, tokiems kaip parvovirusas B19, gali būti nedidelis.
Parvoviruso B19 infekcija gali būti sunki nėščioms moterims (vaisiaus infekcija) bei ligoniams, kurių imuninė sistema susilpnėjusi arba kurių organizme sustiprėjusi eritrocitų gamyba (pvz., sergama hemolizine anemija).
Kiekvieną kartą paskyrus Wilate, primygtinai rekomenduojama užsirašyti preparato pavadinimą ir serijos numerį, kad būtų žinoma, kokios serijos preparato ligonis vartojo.
Būtina apsvarstyti tinkamą pacientų, kurie reguliariai ar kartotinai vartoja iš žmogaus plazmos pagamintų VWF/FVIII koncentratų, vakcinavimą (nuo hepatito A ir B).
Von Willebrand liga
Skirdamas WF preparatų, kuriuose yra FVIII, gydytojas privalo turėti omenyje, kad ilgalaikis gydymas gali labai padidinti FVIII:C koncentraciją. Paciento, gydomo WF preparatu, kuriame yra FVIII, plazmoje rekomenduojama sekti FVIII:C koncentraciją, kad būtų išvengta ilgalaikės labai didelės FVIII:C koncentracijos plazmoje (tokia koncentracija gali didinti trombozinių sutrikimų riziką).
Jei gydoma WF preparatais, kuriuose yra FVIII, ypač jei pacientas turi klinikinių ar laboratorinių rizikos veiksnių, yra trombozinių sutrikimų atsiradimo rizika. Vadinasi, reikia stebėti, ar ligoniams, priklausantiems rizikos grupei, neatsiranda ankstyvųjų trombozės požymių. Būtina veninės tromboembolijos profilaktika, atsižvelgiant į galiojančias rekomendacijas.
Pacientų, sergančių Von Willebrand liga, ypač 3 tipo, organizme gali atsirasti WF neutralizuojančių antikūnų (inhibitorių). Jei reikiamo WF:RCo aktyvumo plazmoje neatsiranda arba jei kraujavimas vartojant tinkamą dozę nekontroliuojamas, būtina ištirti, ar nėra WF inhibitorių. Jei inhibitoriaus koncentracija yra didelė, gydymas WF gali būti neveiksmingas: tokiu atveju būtina apsvarstyti kitokį gydymą. Gydant tokius ligonius, turi vadovauti gydytojas, turintis pacientų, kuriems yra hemostazės sutrikimų, gydymo patirties.
Padidėjęs jautrumas
Vartojant Wilate galimos alerginės padidėjusio jautrumo reakcijos. Preparato sudėtyje yra kitų, ne FVIII, žmogaus baltymų pėdsakų. Jeigu pasireiškia padidėjusio jautrumo simptomai, pacientai turėtų nedelsdami nutraukti vaistinio preparato vartojimą ir kreiptis į savo gydytoją. Pacientai turėtų būti informuoti apie ankstyvuosius padidėjusio jautrumo reakcijų požymius, įskaitant dilgėlinę, generalizuotą urtikariją, spaudimą krūtinėje, švokštimą, hipotenziją ir anafilaksiją.
Šoko atveju reikia taikyti įprastas šoko gydymo priemones.
Inhibitoriai
Neutralizuojančių FVIII antikūnų (inhibitorių) susidarymas yra žinoma pacientų, sergančių hemofilija A, gydymo komplikacija. Tokie inhibitoriai paprastai yra IgG imunoglobulinai, veikiantys prokoaguliacinį FVIII aktyvumą, matuojamą modifikuotais Bethesda vienetais (BV) mililitre plazmos, atliekant modifikuotą tyrimą. Inhibitorių atsiradimo rizika koreliuoja su FVIII ekspozicija, ši rizika didžiausia būna per pirmąsias 20 ekspozicijos parų. Retai inhibitorių atsiranda po pirmųjų 100 ekspozicijos parų.
Nustatyta, kad anksčiau gydytiems pacientams, kuriems po daugiau nei 100 dienų vieno FVIII vaistinio preparato vartojimo atsirado inhibitorių, pradėjus vartoti kitą FVIII preparatą, pakartotinai atsirado inhibitorių, kurių titrai buvo maži. Todėl keičiant vieną vaistinį preparatą kitu, visus pacientus reikia atidžiai stebėti dėl inhibitorių atsiradimo.
Apskritai, reikia atidžiai stebėti visus FVIII gydomus pacientus, ar neatsiranda inhibitorių, t. y. kliniškai stebėti, bei atlikti atitinkamus laboratorinius tyrimus. Jeigu nepavyksta pasiekti tikėtinos FVIII koncentracijos plazmoje arba suleidus atitinkamą dozę kraujavimas nesustoja, reikia atlikti FVIII inhibitorių tyrimus. Pacientams, kuriems inhibitorių koncentracija yra didelė, gydymas FVIII gali būti neveiksmingas ir reikia apsvarstyti kitus gydymo būdus. Šiuos pacientus turi prižiūrėti gydytojai, turintys patirties hemofilijos ir FVIII inhibitorių srityje.
Šio vaistinio preparato flakone yra ne daugiau kaip 2,55 mmol (arba 58,7 mg) natrio (jei flakone yra 500TV WF ir FVIII) arba ne daugiau kaip 5,1 mmol (arba 117,3 mg) natrio (jei flakone yra 1000 TV WF ir FVIII). Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Duomenų apie sąveiką su kitais vaistiniais preparatais nėra.
4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
WF ir FVIII poveikio reprodukcijai tyrimų su gyvūnais neatlikta.
Von Willebrand liga
Nėščių ar krūtimi maitinančių moterų gydymo patirties nėra.
Wilate vartoti nėščioms moterims ir žindyvėms, kurioms yra WF stoka, galima tik būtinu atveju. Reikia atsižvelgti į tai, kad gimdymas didina tokių pacienčių kraujavimo riziką.
Moterys hemofilija A serga retai, todėl jų gydymo nėštumo ar žindymo laikotarpiu patirties nėra. Wilate vartoti nėščioms moterims ir žindyvėms galima tik būtinu atveju.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Wilate gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Saugumo duomenų santrauka
Retai atsirasdavo padidėjusio jautrumo ar alerginių reakcijų. Jos gali pasireikšti angioneurozine edema, deginimo ir gėlimo pojūčiu infuzijos vietoje, šaltkrėčiu, veido ir kaklo paraudimu, išplitusia dilgėline, galvos skausmu, dilgėline, hipotenzija, letargija, pykinimu, nenustygstamumu, tachikardija, veržimo pojūčiu krūtinėje, dilgčiojimu, vėmimu, švokštimu. Kai kuriems pacientams gali atsirasti sunki anafilaksija (įskaitant šoką). Retai atsirasdavo karščiavimas.
Von Willebrand liga
Von Willebrand liga, ypač 3 tipo, sergantiems pacientams labai retai gali atsirasti WF neutralizuojančių antikūnų. Inhibitorių atsiradimas pasireiškia neadekvačia klinikine reakcija. Šie antikūnai yra labai susiję su anafilaksinėmis reakcijomis. Jei ligoniui pasireiškė anafilaksinė reakcija, reikia ištirti, ar neatsirado inhibitorių.
Visais minėtais atvejais rekomenduojama kreiptis į specializuotą hemofilijos centrą.
Klinikinių tyrimu metu ir vaistiniam preparatui Wilate esant rinkoje, Willebrando faktoriaus inhibitorių iki šiol nenustatyta.
Yra trombozinių sutrikimų atsiradimo rizika, ypač jei pacientas turi klinikinių ar laboratorinių rizikos veiksnių. Būtina veninės tromboembolijos profilaktika, atsižvelgiant į galiojančias rekomendacijas.
Pacientams, vartojantiems WF preparatų, kuriuose yra FVIII, ilgalaikė labai didelė FVIII:C koncentracija plazmoje gali didinti trombozinių sutrikimų riziką.
Hemofilija A sergantiems pacientams gali atsirasti FVIII neutralizuojančių antikūnų (inhibitorių). Jei jų atsiranda, klinikinė reakcija būna nepakankama. Tokiais atvejais rekomenduojama kreiptis į specializuotą hemofilijos centrą.
Patirtis gydant Wilate anksčiau negydytus pacientus (ANP) yra ribota. Iš klinikiniame tyrime dalyvavusių 24 ANP, mažiausiai 50 dienų gydytų Wilate, tik trims pacientams buvo nustatyti pastovūs inhibitoriai, kurių buvimas kliniškai pasireiškė ir kurių koncentracija buvo daugiau nei 5 BV/ml. Trims pacientams nustatyti laikinai atsiradę inhibitoriai, kurių koncentracija buvo maža ir jų buvimas kliniškai nepasireiškė, o dviems pacientams tik vieną kartą nustatyti inhibitoriai, kurių koncentracija buvo maža ir kurie vėlesnio stebėjimo metu nenustatyti.
Taip pat žr. 4.2 skyrių. Nustatyta, kad anksčiau gydytiems pacientams inhibitorių neatsirado.
Saugumo informaciją, susijusią su perduodamais patogenais, žr. 4.4 skyriuje.
Nepageidaujamų reakcijų santrauka lentelėje
Toliau pateikiama lentelė pagal MedDRA organų sistemų klasifikaciją (OSK ir pageidaujamas termino lygis).
Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥1/10); dažnas (nuo ≥1/100 iki <1/10); nedažnas (nuo ≥1/1 000 iki <1/100); retas (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000); labai retas (<1/10 000), nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Organų sistemų klasė | Nedažnas | Retas | Labai retas |
Imuninės sistemos sutrikimai | Padidėjusio jautrumo reakcija |
| |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai |
| Karščiavimas |
|
Tyrimai |
| FVIII inhibitoriai | WF inhibitoriai |
Atrinktų nepageidaujamų reakcijų aprašymas
Atrinktų nepageidaujamų reakcijų aprašymą žr. 4.4 skyriuje.
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt.
4.9 Perdozavimas
Duomenų apie simptomus, galinčius pasireikšti perdozavus žmogaus WF ar FVIII, negauta. Sunkaus perdozavimo atveju galimi tromboemboliniai sutrikimai.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – antihemoraginiai preparatai, Wilebrando ir VIII kraujo krešėjimo faktorių derinys, ATC kodas – B02BD06
Von Willebrand liga
Koncentrate esantis WF yra normali sudedamoji žmogaus plazmos dalis, sukelianti tokį patį poveikį kaip ir endogeninis WF.
WF sušvirkštimas leidžia koreguoti pacientų, kurių organizme trūksta WF (yra Von Willebrand liga), hemostazės sutrikimus dviem lygmenimis.
- WF atnaujina trombocitų adheziją prie kraujagyslių subendotelio kraujagyslių pažeidimo vietoje (nes jungiasi ir prie kraujagyslių subendotelio, ir prie trombocitų membranos), todėl pasireiškia pirminė hemostazė (tai įrodo kraujavimo laiko sutrumpėjimas). Poveikis pasireiškia iš karto, be to, žinoma, kad jis didele dalimi priklauso nuo baltymo polimerizacijos laipsnio.
- WF sukelia vėlyvąja susijusios FVIII stokos korekciją. Į veną sušvirkštas WF jungiasi prie endogeninio FVIII (jis paciento organizme susidaro fiziologiškai) ir jį stabilizuoja, todėl šis faktorius greitai nesuyra. Dėl šios priežasties grynas WF (WF preparatas, kuriame FVIII yra mažai) sunormalina FVIII:C koncentraciją (tai antrinis poveikis, pasireiškiantis po pirmosios infuzijos).
WF preparatas, kuriame yra FVIII, sunormalina FVIII:C koncentraciją iki normalios iš karto po pirmosios infuzijos).
WF veikia ne tik kaip FVIII apsaugantis baltymas, bet ir sukelia trombocitų adheziją kraujagyslių pažeidimo vietose, jis yra svarbus trombocitų agregacijai.
FVIII/WF kompleksas susideda iš dviejų molekulių (FVIII ir WF), kurių fiziologinės funkcijos yra skirtingos. Hemofilija sergančio žmogaus kraujyje infuzuotas FVIII jungiasi prie WF. Aktyvintas FVIII (FVIIIa) veikia kaip aktyvinto IX faktoriaus (FIXa) kofaktorius ir greitina X faktoriaus virtimą aktyvintu X faktoriumi (FXa). FXa protrombiną verčia trombinu. Trombinas fibrinogeną paverčia fibrinu ir tada gali susidaryti krešulys.
Hemofilija A yra su lytimi susijęs paveldimas kraujo krešėjimo sutrikimas, kurį sukelia FVIII:C koncentracijos sumažėjimas ir kuris pasireiškia profuziniu kraujavimu į sąnarius, raumenis bei vidaus organus (kraujavimas prasideda spontaniškai arba jį sukelia atsitiktinė ar chirurginė trauma). Taikant pakaitinį gydymą, FVIII koncentracija plazmoje padidėja, todėl laikinai koreguojama šio faktoriaus stoka ir sumažėja polinkis kraujuoti.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Von Willebrand liga
Koncentrate esantis WF yra normali sudedamoji žmogaus plazmos dalis, sukelianti tokį patį poveikį kaip ir endogeninis WF.
Trijų farmakokinetinių tyrimų, kuriuose buvo vertinami dalyvavę 24 pacientai, sergantys visų tipų Von Willebrand liga, meta-analizės rezultatai pateikti toliau.
| Visi Von Willebrand ligos tipai | 1 tipo Von Willebrand liga | 2 tipo Von Willebrand liga | 3 tipo Von Willebrand liga | ||||||||||||||||
Parametras | N | Vidurkis | SN | Min. | Max. | N | Vidurkis | SN | Min. | Max. | N | Vidurkis | SN | Min. | Max. | N | Vidurkis | SN | Min. | Max. |
Kompensavimas | 24 | 1,56 | 0,48 | 0,90 | 2,93 | 2 | 1,19 | 0,07 | 1,14 | 1,24 | 5 | 1,83 | 0,86 | 0,98 | 2,93 | 17 | 1,52 | 0,32 | 0,90 | 2,24 |
AUC (0-inf) (val*%) | 23 | 1981 | 960 | 593 | 4831 | 2 | 2062 | 510 | 1701 | 2423 | 5 | 2971 | 1383 | 1511 | 4831 | 16 | 1662 | 622 | 593 | 2606 |
T 1/2 (val) | 24 | 23,3 | 12,6 | 7,4 | 58,4 | 2 | 39,7 | 18,3 | 26,7 | 52,7 | 5 | 34,9 | 16 | 17,5 | 58,4 | 17 | 18 | 6,2 | 7,4 | 30,5 |
MRT (val) | 24 | 33,1 | 19 | 10,1 | 89,7 | 2 | 53,6 | 25,9 | 35,3 | 71,9 | 5 | 53,5 | 24,6 | 27,8 | 89,7 | 17 | 24,7 | 8,5 | 10,1 | 37,7 |
Klirensas | 24 | 3,29 | 1,67 | 0,91 | 7,41 | 2 | 2,66 | 0,85 | 2,06 | 3,27 | 5 | 1,95 | 1,02 | 0,91 | 3,31 | 17 | 3,76 | 1,69 | 1,83 | 7,41 |
AUC = plotas po koncentracijos ir laiko kreive (angl. area under the curve), MRT = vidutinė buvimo trukmė (angl. mean residence time)
Koncentrate esantis FVIII yra normali sudedamoji žmogaus plazmos dalis, sukelianti tokį patį poveikį kaip ir endogeninis FVIII. Preparato injekavus, maždaug du trečdaliai – trys ketvirtadaliai FVIII išlieka kraujotakoje. Plazmoje atsirandanti FVIII:C koncentracija turi būti 80‑120 % numatytos FVIII:C koncentracijos.
FVIII:C koncentracijos mažėjimo modelis yra dvieksponentis. Pradinėje fazėje vyksta pasiskirstymas tarp intravaskulinės ir kitų kamerų (organizmo skysčių), pusinės eliminacijos iš plazmos laikas yra 3‑6 valandos. Kitos, lėtesnės fazės metu pusinės eliminacijos laikas būna 8‑18 valandų (vidurkis 15 valandų). Tai atitinka tikrąjį biologinį pusinės eliminacijos laiką.
Toliau pateikti rezultatai, gauti vieno klinikinio tyrimo, kuriame dalyvavo 12 pacientų, metu (chromogeninė analizė, dvigubas matavimas).
Parametras | Pradinis vizitas | Vizitas po 6 mėnesių | ||
Vidurkis | SN | Vidurkis | SN | |
Kompensavimas | FVIII:C 2,27 | 1,20 | FVIII:C 2,26 | 1,19 |
AUCnorm | FVIII:C 31,3 | 7,31 | FVIII:C 33,8 | 10,9 |
Pusinės eliminacijos laikas (val.) | FVIII:C 11,2 | 2,85 | FVIII:C 11,8 | 3,37 |
MRT (val.) | FVIII:C 15,3 | 3,5 | FVIII:C 16,3 | 4,6 |
Klirensas | FVIII:C | 0,86 | FVIII:C | 1,04 |
AUC = plotas po koncentracijos ir laiko kreive (angl. area under the curve), SN = standartinis nuokrypis (angl. standard deviation)
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Wilate sudėtyje esantys WF ir FVIII yra normalios sudedamosios žmogaus plazmos dalys, sukeliančios tokį patį poveikį kaip ir endogeniniai WF/FVIII.
Šių junginių tradiciniai saugumo tyrimai su laboratoriniais gyvūnais, šalia turimos klinikinės patirties, papildomos naudingos informacijos nesuteiktų ir todėl jų atlikti nereikia.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Milteliai
Natrio chloridas
Glicinas
Sacharozė
Natrio citratas
Kalcio chloridas
Tirpiklis
Injekcinis vanduo, kuriame yra 0,1 % polisorbato 80
6.2 Nesuderinamumas
Suderinamumo tyrimų neatlikta, todėl Wilate negalima maišyti su kitais vaistiniais preparatais ar lašinti kartu su kitais intraveniniais preparatais ta pačia infuzijų sistema.
Reikia naudoti tik kartu tiekiamas injekcines/infuzines sistemas, kadangi naudojant kai kurias kitokias infuzijų sistemas, vidinės sistemos sienelės absorbuoja FVIII/WF, todėl gydymas gali būti neveiksmingas.
6.3 Tinkamumo laikas
3 metai.
Nustatyta, kad kambario temperatūroje (ne didesnėje kaip 25°C) laikomas paruoštas tirpalas išlieka stabilus 4 valandas. Vis dėlto, kad į preparatą nepatektų mikroorganizmų, paruoštą tirpalą reikia vartoti nedelsiant.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Miltelių ir tirpiklio flakonus laikyti šaldytuve (2°C –8 °C). Flakonus laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Negalima užšaldyti.
Kambario temperatūroje (ne didesnėje kaip 25°C) preparatą galima laikyti 2 mėnesius. Tokiu atveju tinkamumo laikas baigiasi praėjus 2 mėnesiams nuo preparato išėmimo iš šaldytuvo pirmą kartą. Naują tinkamumo laiką pacientas turi užsirašyti ant dėžutės. Paruoštą tirpalą galima naudoti tik vieno švirkštimo metu. Bet kokį tirpalo likutį reikia sunaikinti.
Praskiesto vaistinio preparato laikymo sąlygos pateikiamos 6.3 skyriuje.
6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys
Pakuotės dydžiai:
Wilate 1000 TV/1000 TV milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui
1 pakuotėje yra:
- 1 I tipo stiklo flakonas su milteliais, uždarytas bromobutilo gumos kamščiu ir nuimamu dangteliu, bei 1 I tipo stiklo flakonas su tirpikliu (10 ml injekcinio vandens, kuriame yra 0,1% polisorbato 80), uždarytas chlorobutilo gumos kamščiu ir nuimamu dangteliu;
- 1 medicinos prietaisų rinkinys (1 vienkartinis švirkštas, 1 sujungimo rinkinys (Mix2VialTM), 1 infuzijų sistema);
- 2 spiritiniai tamponai.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti
- Perskaitykite visas instrukcijas ir atidžiai jų laikykitės!
- Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Wilate vartoti negalima.
- Atliekant žemiau aprašytą procedūrą, būtina palaikyti sterilias sąlygas!
- Tirpalas švirkšte turi būti skaidrus arba truputį švytintis. Nevartokite drumstų ar su nuosėdomis tirpalų.
- Siekiant išvengti mikrobiologinio užterštumo, paruoštą tirpalą suvartoti nedelsiant.
- Naudokite tik pateiktus injekcijų rinkinius. Kitų injekcinių ar infuzinių rinkinių naudojimas gali sukelti papildomą riziką arba gydymas gali tapti neveiksmingas.
Tirpalo paruošimo instrukcijos
1. Nevartokite preparato ką tik išimto iš šaldytuvo. Leiskite tirpiklio ir miltelių flakonams sušilti iki kambario temperatūros.
2. Nuimkite nuplėšiamus dangtelius nuo abiejų flakonų ir nuvalykite guminius kamščius su vienu iš spiritinių tamponų.
3. Mix2VialTM pavaizduotas 1 pav. Padėkite tirpikio flakoną ant lygaus paviršiaus ir tvirtai laikykite. Paimkite Mix2VialTM ir apverskite. Uždėkite mėlyną Mix2VialTM dalį ant tirpiklio flakono viršaus ir tvirtai spauskite žemyn kol spragtels (2 ir 3 pav.).
4. Padėkite miltelių flakoną ant lygaus paviršiaus ir tvirtai laikykite. Paimkite tirpiklio flakoną su uždėtu Mix2VialTM ir apverskite. Skaidrią dalį uždėkite ant miltelių flakono viršaus ir tvirtai spauskite žemyn, kol spragtels (4 pav.). Tirpiklis savaime pradės tekėti į flakoną su milteliais.
5. Kai flakonai sujungti, švelniai pasukiokite miltelių flakoną, kol preparatas ištirps.
Esant kambario temperatūrai, tirpinimas baigiasi greičiau nei per 10 minučių. Ruošiant gali susidaryti šiek tiek putų. Atsukant padalinkite Mix2VialTM į dvi dalis (5 pav.). Putos išnyks.
Tuščią tirpiklio flakoną su mėlyna Mix2VialTM dalimi išmeskite.
Leidimo instrukcijos
Atsargumo dėlei prieš injekciją ir jos metu reikia matuoti pulsą. Jei pulsas tampa labai greitas, sumažinkinte injekcijos greitį arba laikinai nutraukite injekciją.
1. Sujunkite švirkštą su skaidria Mix2VialTM Apverskite flakoną ir įtraukite tirpalą į švirkštą (6 pav.).
Tirpalas švirkšte turi būti skaidrus arba truputį švytintis.
Kai tirpalas yra švirkšte, tvirtai laikydami nukreiptą žemyn švirkšto stūmoklį nuimkite švirkštą nuo Mix2VialTM (7 pav.). Mix2VialTM ir tuščią flakoną išmeskite.
2. Nuvalykite injekcijos vietą vienu iš spiritinių tamponų.
3. Uždėkite ant švirkšto injekcinę adatą.
4. Injekcine adata pradurkite pasirinktą veną. Jei geresniam venos matymui naudojate turniketą, prieš pradedant leisti Wilate šį turniketą reikia atpalaiduoti.
Kraujas į švirkštą neturi patekti, nes gali susidaryti fibrino krešuliai.
5. Tirpalą į veną leiskite lėtai, ne greičiau nei 2-3 ml per minutę.
Jei gydymui reikia daugiau nei vieno Wilate miltelių flakono, galite vėl naudoti tą pačią injekcinę adatą ir švirkštą. Mix2VialTM skirtas tik vienkartiniam vartojimui.
Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Ligonis įeina į gyd. kabinetą. Gydytojas, nepakeldamas galvos, sako:
– Kuo skundžiatės?
Ligonis:
– Galvą skauda.
Gydytojas pakelia galvą ir klausia:
– Tai kodėl raištis ant kojos?
– Nusmuko.- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?