VIII koaguliacijos faktoriaus antiinhibitoriaus-koagulianto kompleksas, 2500V, milteliai ir tirpiklis injekciniam ar infuziniam tirpalui
Vartojimas: leisti į veną
Registratorius: Baxter AG, Austrija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: VIII koaguliacijos faktoriaus antiinhibitoriaus-koagulianto kompleksas
1. Kas yra FEIBA ir kam jis vartojamas
FEIBA yra iš žmogaus plazmos gaminamas preparatas, padedantis sustabdyti kraujavimą (skatina hemostazę - žmogaus organizmo atsaką į kraujavimą), net kai trūksta ar visai nėra individualių koaguliacijos (krešėjimo) faktorių.
FEIBA vartojamas ligonių, sergančių hemofilija A ir B su inhibitoriais, gydymui ir kraujavimų profilaktikai.
Be to, FEIBA gali būti skiriama ir hemofilija nesergančių ligonių su įgytais VIII, IX ir XI koaguliacijos faktorių inhibitoriais kraujavimams gydyti ir profilaktikai.
2. Kas žinotina prieš vartojant FEIBA
Jeigu esate kam nors alergiškas, pasakykite apie tai savo gydytojui.
Jeigu Jums paskirta sumažinto natrio kiekio dieta, pasakykite apie tai savo gydytojui.
FEIBA vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei FEIBA medžiagai. Esant tokiai situacijai, gydytojas skirs FEIBA tik tuo atveju, kai nesitikima pageidaujamo poveikio skiriant gydymą kitais atitinkamais koaguliacijos faktorių koncentratais, pvz., esant aukštam inhibitoriaus titrui ar gyvybei pavojingam kraujavimui (pvz., po sunkių traumų ar operacijų);
- diseminuotas intravaskulinės koaguliacijos atvejais (sunaudojimo koaguliopatija gyvybei pavojingai būklė, kai vyksta smarki kraujo koaguliacija ir kraujagyslėse susidaro krešulių. Tai sąlygoja krešėjimo faktoriaus sunaudojimą organizme);
- esant laboratoriškai patvirtintiems ir /ar klinikiniams kepenų pakenkimo požymiams, yra padidėjusi diseminuotos intravaskulinės koaguliacijos rizika dėl prailgėjusio aktyvuotų koaguliacijos faktorių irimo;
- sergant vainikinių širdies kraujagyslių ligomis, esant ūminei trombozei ir/ar embolijai.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti FEIBA.
Galimos padidėjusio jautrumo reakcijos kaip ir visais kitais atvejais, skiriant plazmos produktų į veną. Kad atpažintumėte prasidedančias padidėjusio jautrumo reakcijas, turite žinoti jų požymius: odos paraudimas, didelio odos paviršiaus išbėrimas (bendra dilgėlinė), niežėjimas, lūpų ir liežuvio tinimas, švokštimas, spaudimo jausmas krūtinėje, negalavimas, galvos svaigimas, staigus kraujospūdžio sumažėjimas ir staigi padidėjusio jautrumo reakcija (anafilaksija).
Kiti padidėjusio jautrumo reakcijų simptomai į iš kraujo plazmos pagamintus produktus yra mieguistumas ir nerimas.
Pasireiškus vienam ar daugiau šių simptomų, infuzija nedelsiant nutraukiama ir apie tai pranešama gydytojui. Atsiradus sunkiems simptomas, būtina nedelsiant skirti atitinkamą gydymą.
Esant padidėjusiam jautrumui į vaistą arba bet kurią jo sudedamąją dalį Jūsų gydytojas pakartotinai paskirs FEIBA tik kruopščiai įvertinęs laukiamą naudą ir galimą riziką vėl jį vartoti ir (arba) jei kitomis profilaktinėmis ir gydymo priemonėmis arba kitais vaistais nėra tikimybės pasiekti pagerėjimo.
- Jei pajuntate, kad staigiai pakito kraujospūdis ar pulso dažnis, pasunkėjo kvėpavimas, atsirado kosulys ar skausmas krūtinėje, infuzija nedelsiant nutraukiama ir apie tai pranešama gydytojui. Gydytojas imsis reikiamų diagnostinių ir gydymo priemonių.
- Pacientams, sergantiems inhibitorių sukelta hemofilija arba esant įgytiems krešėjimo faktorių inhibitoriams. Gydant FEIBA, šiems pacientams gali padidėti polinkis į kraujavimą ir atsirasti trombozės riziką tuo pačiu metu.
Gydymo FEIBA metu pasireiškė tromboembolijos reiškiniai, įskaitant išsėtinę intravaskulinę koaguliaciją, venų trombozę, plaučių emboliją, miokardo infarktą ir insultą. Kai kurie tromboembolijos atvejai pasireiškė gydant didesnėmis FEIBA dozėmis. Kartu vartojant rekombinantinį VIIa koaguliacijos faktorių, gali padidėti tromboembolijos pasireiškimo rizika.
Kuomet gydymui skiriami iš žmogaus kraujo ar plazmos pagaminti vaistiniai preparatai, imamasi tam tikrų priemonių, kad pacientams nebūtų perduodamas infekcinių ligų užkratas. Tuo tikslu atliekama kruopšti plazmos ir kraujo donorų atranka, kad būtų atmesti tie, kurie gali būti infekcinių ligų užkrato nešiotojais, tikrinami pavienių donorų ir visi plazmos ėminiai dėl specifinių infekcinių ligų sukėlėjų. Tokių vaistinių preparatų gamintojai taip pat numato efektyvius gamybos būdus, kurie užtikrina virusų pašalinimą bei inaktyvaciją. Nežiūrint to, vaistinius preparatus gaminant iš žmogaus kraujo ar plazmos, negalima visiškai atmesti infekcinio užkrato perdavimo tikimybės. Tai taikytina bet kokiems nežinomiems ar naujiems virusams arba kitokiems infekcijų sukėlėjams.
Priemonės, kurių imamasi, yra efektyvios apsisaugant nuo tokių apvalkalą turinčių virusų kaip ŽIV, hepatito B, hepatito C ir tokių apvalkalo neturinčių virusų kaip hepatito A virusai ir parvovirusas B19.
Jeigu Jums skiriama iš plazmos pagamintų kraujo krešėjimo VIII faktorių koncentratų pakartotinai arba nuolat, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti skiepytis nuo hepatito A ir B. Po didelių FEIBA dozių pavartojimo pasireiškiantis laikinas pasyviai pernešamų hepatito B antikūnų padidėjimas gali sąlygoti neteisingą interpretaciją, kad serologinių mėginių rezultatai – teigiami.
Kiekvieną kartą po suleidimo primygtinai rekomenduojama užrašyti preparato pavadinimą ir serijos numerį.
Kiti vaistai ir FEIBA
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nėra atlikta adekvačių ir gerai kontroliuojamų klinikinių tyrimų kombinuotai arba palaipsniui naudojant FEIBA ir rekombinantinį VIIa faktorių arba fibrinolitikus. Reikia apsvarstyti tromboembolijos tikimybę, jeigu FEIBA yra skiriama kartu su sisteminiais antifibrinolitikais, tokiais kaip traneksamo rūgštis ir aminokaprono rūgštis. Todėl fibrinolitikų nereikia skirti 6-12 valandų po FEIBA naudojimo.
Kartu naudojant rFVIIa, remiantis esamais duomenimis, gautais atliekant tyrimus in vitro ir stebint kliniškai, negalima atmesti galimos vaistų sąveikos, dėl kurios galėjo pasireikšti tromboembolijos atvejų..
Kaip ir visi kiti koaguliacijos faktoriai, FEIBA prieš suleidžiant neturi būti maišomas su kitais vaistiniais preparatais, nes tai gali turėti įtakos vaistinio preparato saugumui ir veiksmingumui. Prieš ir po FEIBA suleidimo patartina infuzijos vietą praplauti izotoniniu fiziologiniu tirpalu.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Dėl padidėjusio trombozės pavojaus nėštumo metu FEIBA nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus, jei nėra kitokio gydymo galimybės, ir tik esant atidžiai medicininei priežiūrai.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
FEIBA gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
FEIBA sudėtyje yra natrio.
Viename flakone esančio FEIBA 2500 V sudėtyje yra apytikriai 200 mg natrio (nustatyta apskaičiuojant). Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.
3. Kaip vartoti FEIBA
Ištirpinkite FEIBA miltelius pridedamame tirpiklyje ir suleiskite tirpalą į veną.
FEIBA visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Atsižvelgdamas į kraujo krešėjimo sutrikimo sunkumą, kraujavimo vietą ir pobūdį, taip pat į bendrą jūsų būklę ir atsaką į vaistą, gydytojas paskyrė jums individualią dozę bei jos skyrimo intervalus. Nekeiskite gydytojo skirtos dozės ir nenutraukite preparato vartojimo savo nuožiūra.
Pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku, jeigu jums atrodo, kad FEIBA poveikis per stiprus ar per silpnas.
Prieš vartodami pašildykite preparatą iki kambario temperatūros. Ištirpinkite liofilizuotus FEIBA miltelius pridedamu tirpikliu ir suleiskite tirpalą į veną. FEIBA ištirpinamas tik prieš pat suleidimą. Tirpalas suvartojamas nedelsiant (jame nėra konservantų). Paruoštas tirpalas yra bespalvis arba šiek tiek gelsvas ir skaidrus arba šiek tiek matinis. Drumsti ar su nuosėdomis tirpalai nevartojami.
Jei naudojami kiti prietaisai, negu tiekiami su FEIBA, būtina naudoti tinkamą filtrą, kurio porų dydis neviršija 149 µm.
Negalima preparato vartoti, jei pakuotė buvo atidaryta anksčiau.
Nesuvartotą tirpalą, tuščius flakonus, panaudotas adatas, švirkštus ir infuzijos sistemą reikia sunaikinti laikantis vietinių reikalavimų.
Naudojant pakuotę su tirpinimo adata
Miltelių ištirpinimas injekciniam / infuziniam tirpalui paruošti
Visos procedūros metu laikykitės sterilumo reikalavimų.
- Pašildykite neatidarytą flakoną su tirpikliu (steriliu injekciniu vandeniu) iki kambario temperatūros (ne aukštesnės kaip + 37 oC), pvz., galima pašildyti sterilaus vandens vonelėje keletą minučių.
- Nuimkite dangtelius nuo miltelių ir tirpiklio flakonų (1 pav.) ir dezinfekuokite abiejų flakonų guminius kamštelius.
- Pasukdami ir patraukdami nuimkite nuo vieno pridedamos „perpylimo adatos“ galo (2 pav.). Pradurkite adata tirpiklio flakono guminį kamštelį (3 pav.).
- Nuimkite apsauginį gaubtelį nuo kito perpylimo adatos galo, stengdamiesi nepaliesti atvirojo galo.
- Apverskite tirpiklio flakoną virš miltelių flakono ir laisvu perpylimo adatos galu pradurkite guminį miltelių flakono kamštelį (4 pav.). Dėl vakuumo tirpiklis bus įsiurbtas į miltelių flakoną.
- Atskirkite abu flakonus, ištraukdami adatą iš miltelių flakono (5 pav.). Švelniai sukratykite arba pasukiokite flakoną, kad tirpimas vyktų greičiau.
- Milteliams visiškai ištirpus, įkiškite pridedamą „aeracijos adatą“ (6 pav.), kad nusėstų susidariusios putos. Ištraukite aeracijos adatą.
Injekcijos / infuzijos instrukcijos:
- Pasukdami ir patraukdami nuimkite apsauginį gaubtelį nuo pridedamos “filtravimo adatos” ir adatą uždėkite ant sterilaus vienkartinio švirkšto. Įtraukite tirpalą į švirkštą (7 pav.).
- Nuimkite filtravimo adatą nuo švirkšto ir naudodami pridedamą vienkartinę adatą (arba pridedamą sparnuotą infuzijos komplektą) tirpalą lėtai suleiskite į veną.
Naudojant pakuotę su BAXJECT II Hi Flow
Miltelių ištirpinimas injekciniam/infuziniam tirpalui paruošti
Visos procedūros metu laikykitės sterilumo reikalavimų.
- Pašildykite neatidarytą flakoną su tirpikliu (steriliu injekciniu vandeniu) iki kambario temperatūros (15 oC -25 oC), pvz., galima pašildyti sterilaus vandens (ne aukštesnės kaip 37 oC temperatūros) vonelėje keletą minučių.
- Nuimkite apsauginius dangtelius nuo miltelių ir tirpiklio flakonų ir dezinfekuokite abiejų flakonų guminius kamščius. Pastatykite flakonus ant lygaus paviršiaus.
- Nuplėšdami apsauginį popierinį dangtelį atidarykite BAXJECT II Hi–Flow prietaiso paketą, nepaliesdami jo vidaus (a pav.). Neišimkite prietaiso iš pakuotės.
- Apverskite pakuotę ir skaidriu plastikiniu smaigu pradurkite tirpiklio flakono kamštelį (b pav.). Laikydami pakuotę už kraštelio, nuimkite ją nuo BAXJECT II Hi–Flow (c pav.). Nenuimkite mėlynos spalvos dangtelio nuo BAXJECT II Hi–Flow prietaiso.
- Laikydami BAXJECT II Hi-Flow prijungtą prie tirpiklio flakono, apverskite sistemą taip, kad tirpiklio flakonas būtų viršuje. Kitu rožinės spalvos plastikiniu smaigu pradurkite miltelių flakono kamštelį. Dėl vakuumo tirpiklis bus įsiurbtas į miltelių flakoną (d pav.).
- Švelniai pasukiokite miltelių flakoną, kol visas preparatas ištirps. Įsitikinkite, kad FEIBA visiškai ištirpo, nes priešingu atveju preparatas nepratekės pro filtrą.
Injekcijos/Infuzijos instrukcijos:
- Nuimkite mėlynos spalvos dangtelį nuo BAXJECT II Hi–Flow. Paimkite švirkštą ir prijunkite jį prie BAXJECT II Hi–Flow (SAUGOKITE, KAD ORAS NEPATEKTŲ Į ŠVIRKŠTĄ) (e pav.). Siekiant užtikrinti tvirtą jungtį tarp švirkšto ir BAXJET II Hi-Flow, rekomenduojama naudoti Luer Lock tipo jungtį turintį švirkštą (montuojant pasukite švirkštą pagal laikrodžio rodyklę iki stop padėties).
- Apverskite sistemą taip, kad FEIBA miltelių flakonas būtų viršuje. Įtraukite tirpalą į švirkštą, LĖTAI traukdami švirkšto stūmoklį ir įsitikinkite, kad BAXJECT II Hi-Flow ir švirkštas bus tvirtai sujungti viso stūmimo proceso metu (f pav.).
- Atjunkite švirkštą.
- Jei preparatas švirkšte suputoja, palaukite, kol putos išnyks. Lėtai suleiskite tirpalą į veną naudodami pridėtą infuzijos rinkinį (arba injekcinę adatą).
Neviršykite injekcijos/infuzijos greičio: 2 FEIBA vienetai 1 kg kūno svorio per minutę
Jei suvartojote FEIBA daugiau nei reikėjo:
Nedelsiant apie tai praneškite gydytojui. FEIBA perdozavimas gali padidinti nepageidaujamų reiškinių tikimybę, pvz., tromboembolijų (susidarę kraujo krešuliai gali patekti į kraujagysles), diseminuotas intravaskulinės koaguliacijos ar širdies infarkto.
4. Galimas šalutinis poveikis
FEIBA, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nepageidaujamo šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas taip:
Labai dažnas: gali pasireikšti daugiau nei 1 iš 10 žmonių |
Dažnas: gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 žmonių |
Nedažnas: gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 100 žmonių |
Retas: gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 1000 žmonių |
Labai retas: gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10000 žmonių |
Nežinomas: dažnio negalima nustatyti pagal turimus duomenis |
Klinikinių tyrimų metu išvardyti šalutiniai poveikiai buvo apibūdinti kaip dažni:
Padidėjęs jautrumas
Galvos skausmas
Hipotenzija
Bėrimas
Teigiamas Hepatito B paviršiaus antigenas
Vaistui pateikus į rinką šių šalutinių poveikių dažnis buvo apbūdintas kaip nežinomas:
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai: diseminuota intravaskulinė koaguliacija (sunki būklė kai visame organizme susidaro krešulių arba pasireiškia kraujavimas), padidėjęs krešumo faktorių inhibitorių titras.
Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos, dilgėlinis bėrimas visame kūne (urtikarija)
Nervų sistemos sutrikimai: tirpimo jausmas galūnėse, nenormalus arba sumažėjęs jautrumas, insultas (trombozinis insultas, embolinis insultas), mieguistumas, pakitęs skonio jutimas.
Širdies sutrikimai: širdies infarktas, širdies ritmo padažnėjimas (tachikardija).
Kraujagyslių sutrikimai: kraujo krešulių susidarymas ir patekimas į kraujagysles (tromboembolijos), kraujospūdžio padidėjimas (hipertenzija), veido paraudimas.
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai: plaučių arterijos užsikimšimas (plaučių embolija), oro takų susiaurėjimas (bronchospazmas), švokštimas, kosulys, dusulys.
Virškinimo trakto sutrikimai: vėmimas, viduriavimas, pilvo diskomfortas, pykinimas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai: veido tirpimas, veido, alerginis liežuvio ir lūpų patinimas (angioneurozinė edema), dilgėlinis viso kūno bėrimas (urtikarija), niežulys.
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai: skausmas injekcijos vietoje, bendras negalavimas, karščio pojūtis, krūtinės skausmas, krūtinės diskomfortas.
Tyrimai: sumažėjęs kraujospūdis.
Greita intraveninė injekcija ar infuzija gali sukelti veriantį skausmą arba veido ar galūnių tirpimą bei kraujospūdžio sumažėjimą.
Jeigu pacientui buvo skiriamos dozės, viršijančios maksimalią rekomenduojamą dienos dozę, ir (arba) jis buvo gydomas ilgą laiką ir (arba) jam buvo padidėjęs tromboembolijos pavojus, buvo registruota miokardo infarkto atvejų.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti FEIBA
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti.
Flakoną laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Paruoštą tirpalą suvartoti nedelsiant.
Ant dėžutės ir flakonų etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Kita informacija
FEIBA sudėtis
Milteliai
- Veiklioji medžiaga yra VIII koaguliacijos faktoriaus antiinhibitoriaus-koagulianto kompleksas.
- Viename FEIBA 2500 V flakone yra 2500 vienetų VIII koaguliacijos faktoriaus antiinhibitoriaus-koagulianto komplekso (esančio 1000 - 3000 mg žmogaus plazmos baltymo sudėtyje).
Ištirpinus pridėtame tirpiklyje,1 ml paruošto injekcinio ar infuzinio tirpalo yra 50 V (FEIBA 2500 V) VIII koaguliacijos faktoriaus antiinhibitoriaus-koagulianto komplekso.
FEIBA sudėtyje taip pat yra II, IX ir X koaguliacijos faktorių, daugiausia neaktyvuotų, bei aktyvuoto VII koaguliacijos faktoriaus. VIII koaguliacijos faktoriaus antigeno (F VIII K:Ag) ir kalikreino-kinino sistemos faktorių yra tik pėdsakai arba jų visai nėra.
- Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, natrio citratas.
Tirpiklis
- Sterilus injekcinis vanduo.
FEIBA išvaizda ir kiekis pakuotėje
Balti, beveik balti arba blyškiai žalsvi liofilizuoti milteliai arba puri medžiaga.
Milteliai ir tirpiklis yra stikliniuose flakonuose, užkimštuose guminiais kamščiais.
Turinys [Naudojant pakuotę su tirpinimo adata]:
1 flakonas su guminiu kamšteliu, kuriame yra FEIBA 500 V arba FEIBA 1000 V milteliai
1 flakonas su guminiu kamšteliu, kuriame yra 20 ml sterilaus injekcinio vandens
1 perpylimo adata
1 aeracijos adata
1 filtravimo adata
1 injekcinis švirkštas
1 injekcinė adata
1 sparnuota “peteliškės“ tipo adata su spaustuku
Turinys [Naudojant pakuotę su BAXJECT II Hi Flow ]:
1 flakonas su guminiu kamšteliu, kuriame yra FEIBA 500 V milteliai
1 flakonas su guminiu kamšteliu, kuriame yra 20 ml sterilaus injekcinio vandens
1 BAXJECT II Hi-Flow
1 injekcinis švirkštas
1 injekcinė adata
1 sparnuota „peteliškės“ tipo adata su spaustuku
Tarptautinis pavadinimas | VIII koaguliacijos faktoriaus antiinhibitoriaus-koagulianto kompleksas |
Vaisto stiprumas | 2500V |
Vaisto forma | milteliai ir tirpiklis injekciniam ar infuziniam tirpalui |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Biologinis |
Vartojimas | leisti į veną |
Registracijos numeris | LT/1/96/1046 |
Registratorius | Baxter AG, Austrija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2014.03.27 |
Vaistas perregistruotas |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
FEIBA 2 500 V milteliai ir tirpiklis injekciniam ar infuziniam tirpalui
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Viename FEIBA 2500 V flakone yra 2500 vienetų* VIII koaguliacijos faktoriaus antiinhibitoriaus-koagulianto komplekso (esančio 1000 - 3000 mg žmogaus plazmos baltymo sudėtyje).
FEIBA sudėtyje taip pat yra daugiausiai neaktyvių II, IX ir X koaguliacijos faktorių bei aktyvuoto VII faktoriaus. VIII koaguliacijos faktoriaus antigeno (FVIII K:Ag) koncentracija siekia iki 0,1 V/ 1 V FEIBA. Kalikreino-kinino sistemos faktorių nustatoma tik pėdsakai arba jų visai nėra.
*1 vienetas (V) FEIBA, sutrumpina VIII koaguliacijos faktoriaus inhibitoriaus plazmoje aktyvų dalinį tromboplastino laiką (aDTL) iki 50%, lyginant su kontrole.
Ištirpinus pridėtame tirpiklyje, 1 ml paruošto injekcinio ar infuzinio tirpalo yra 50 V (FEIBA 2500 V) VIII koaguliacijos faktoriaus antiinhibitoriaus-koagulianto komplekso.
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas: viename FEIBA 2500 V flakone – 200 mg natrio.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Milteliai ir tirpiklis injekciniam ar infuziniam tirpalui.
Balti, beveik balti arba blyškiai žalsvi liofilizuoti milteliai arba puri medžiaga.
Tirpiklis - skaidrus, bespalvis skystis.
Paruošto tirpalo pH yra 6,8 - 7,6.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
- Pacientų, sergančių hemofilija A su VIII koaguliacijos faktoriaus inhibitoriumi, kraujavimo gydymas ir profilaktika.
- Pacientų, sergančių hemofilija B su IX koaguliacijos faktoriaus inhibitoriumi, kraujavimo gydymas ir profilaktika.
- Pacientų, nesergančių hemofilija, kraujavimo gydymas ir profilaktika esant įgytiems VIII, XI, XII koaguliacijos faktorių inhibitoriams.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Dozės ir gydymo trukmė priklauso nuo hemostazės sutrikimo sunkumo, kraujavimo vietos, pobūdžio bei klinikinės ligonio būklės.
Dozė ir vartojimo dažnis priklauso nuo kiekvieno individualaus atvejo gydymo veiksmingumo.
Kaip pagrindas rekomenduojama dozė - nuo 50 iki 100 FEIBA V 1 kg kūno svorio, tačiau vienkartinė dozė neturėtų viršyti 100 V/kg kūno svorio, o paros dozė – 200 V/kg kūno svorio, nebent kraujavimas yra sunkus ir didesnių dozių vartojimas yra pagrįstas. Žr. 4.4 skyrių.
Vartojimas vaikams
Vartojimo vaikams iki 6 metų amžiaus patirtis yra ribota; gydant vaikus dozę rekomenduojama apskaičiuoti taip pat, kaip ir suaugusiesiems, priderinant prie vaiko klinikinės būklės.
Krešėjimo tyrimai, tokie kaip bendras krešėjimo laikas, tromboelastograma (r-reikšmė) ir aktyvus dalinis tromboplastino laikas, paprastai parodo tik nedidelius pokyčius, todėl jų rezultatai gali nesutapti su klinikinės būklės pagerėjimu. Tokiais atvejais šie tyrimai nėra labai informatyvūs, vertinant gydymo FEIBA veiksmingumą.
1. Savaiminis kraujavimas
Sąnarių, raumenų ir minkštųjų audinių kraujavimas
Esant nedidelio ar vidutinio intensyvumo kraujavimui, rekomenduojama skirti 50-75 V/kg kūno svorio kas 12 valandų. Gydymas gali būti tęsiamas, kol atsiranda ryškūs klinikinio pagerėjimo požymiai - sumažėjęs skausmas, sumažėjęs tinimas ar padidėjęs sąnarių judrumas.
Esant stipresniam raumenų ir minkštųjų audinių kraujavimui, pvz., retroperitoniniam kraujavimui, rekomenduojama kas 12 val. skirti po 100 V/kg kūno svorio.
Gleivinių kraujavimas
Rekomenduojama kas 6 val. skirti po 50 V/kg kūno svorio, atidžiai stebint ligonį (stebėti kraujavimo vietą, reguliariai tirti hematokrito rodiklį). Jei kraujuoti nenustoja, dozę galima padidinti iki 100 V/kg kūno svorio. Negalima viršyti maksimalios paros dozės - 200 V/kg kūno svorio.
Kiti stiprūs kraujavimai
Stiprūs kraujavimai, pvz., centrinės nervų sistemos kraujavimas, buvo efektyviai gydomi kas 12 val. skiriant po 100 V/kg kūno svorio preparato dozes. Atskirais atvejais FEIBA galima skirti kas 6 val., kol pasiekiamas ryškus klinikinės būklės pagerėjimas. Negalima viršyti maksimalios paros dozės - 200 V/kg kūno svorio.
2. Chirurgija
Neviršijant maksimalios leidžiamos paros dozės, kas 6 val. galima skirti po 50-100 V/kg kūno svorio.
3. Profilaktika
- Pacientams, kuriems yra aukštas inhibitoriaus titras bei dažni kraujavimai, jei taikytas imuninės tolerancijos terapijos (ITT) metodas buvo neveiksmingas arba netinka:
Rekomenduojama dozė 70 – 100 V/kg kūno svorio kas antrą dieną. Ši dozė gali būti didinama iki 100 V/kg kūno svorio kasdien jeigu ligoniui kraujavimas tęsiasi. Dozė gali būti laipsniškai mažinama.
- Pacientams, kuriems yra aukštas inhibitoriaus titras, kuriems taikomas imuninės tolerancijos terapijos (ITT) metodas:
FEIBA gali būti skiriamas kartu su VIII faktoriaus koncentratu nuo 50 iki 100 V/kg kūno svorio du kartus per parą kol VIII faktoriaus inhibitoriaus aktyvumas sumažės iki < 2 B.V.*
* 1 Betesdos vienetas apibūdinamas antikūnų kiekiu, kuris slopina 50 % VIII faktoriaus veiklumo vidutiniškai šviežioje žmogus plazmoje po 2 val. inkubacijos esant 37 °C.
Stebėjimas
Jeigu vartojant šį vaistinį preparatą klinikinis atsakas nepakankamas, rekomenduojama atlikti trombocitų skaičiaus tyrimą, kadangi yra pagrindo manyti, kad tinkamam vaisto veikimui reikalingas pakankamas kiekis normaliai funkcionuojančių trombocitų.
Dėl sudėtingo veikimo mechanizmo nėra galimybės tiesiogiai tirti veikliosios medžiagos kiekį. Koaguliacijos tyrimai, pvz., viso kraujo krešėjimo laikas (angl. WBCT), tromboelastograma (angl. TEG) ir dalinis tromboplastino laikas (angl. PTT) paprastai parodo tiktai nežymų nukrypimą nuo normos (sumažėjimą) ir nebūtinai siejasi su klinikiniu veiksmingumu. Dėl to šiems tyrimams neteikiama daug reikšmės stebint gydymą FEIBA. Žr. 4.4.sk.
Vartojimo metodas
FEIBA turi būti skiriamas kaip intraveninė injekcija ar infuzija. Leidimo greitis turi užtikrinti paciento komfortą ir neturėtų viršyti 2 V/kg kūno svorio per minutę.
4.3 Kontraindikacijos
FEIBA negalima vartoti esant toliau išvardytoms klinikinėms būklėms, jeigu yra galimybė gydyti alternatyviomis gydymo priemonėmis.
- Padidėjęs jautrumas veikliajai ar bet kuriai pagalbinei medžiagai, kurios išvardytos 6.1 skyriuje.
- Diseminuota intravaskulinė koaguliacija (DIK).
- Ūminė trombozė arba embolija (įskaitant miokardo infarktą).
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Įspėjimai
Tromboembolijos atvejų rizika
Tromboembolijos atvejai, įskaitant diseminuotą intravaskulinę koaguliaciją (DIK), venų trombozę, plaučių emboliją, miokardo infarktą ir širdies smūgį, pasitaikė gydymo FEIBA metu.
Kai kurie tokie atvejai pasireiškė vartojant dozę, viršijančią 200 V/kg/per parą pacientams, kuriems buvo kitų tromboembolijos (įskaitant DIK, pažengusią aterosklerozę, audinių sužalojimą dėl suspaudimo arba septicemiją) rizikos veiksnių. Kartu taikant gydymą rekombinantiniu VIIa faktoriumi, gali padidėti tromboembolijos pasireiškimo rizika. Pacientams su įgimta ir įgyta hemofilija visuomet reikia įvertinti rizikos veiksnių buvimo tikimybę.
FEIBA reikia atsargiai skirti pacientams, kuriems yra diseminuotos intravaskulinės koaguliacijos sindromo (DIK), arterijų arba venų trombozės rizika. Žr. 4.3 skyrių.
Pastebėjus pirmuosius tromboembolijos atvejų požymius ir simptomus, infuziją reikia nedelsiant nutraukti ir taikyti tinkamas diagnozavimo ir gydymo priemones.
Negalima viršyti vienkartinės dozės 100 V/ kg kūno svorio ir dienos dozės 200 V/kg kūno svorio, nebent kraujavimo intensyvumas reikalauja ir pateisina didesnių dozių vartojimą. Jeigu vaistinis preparatas vartojamas kraujavimui stabdyti, jį reikia vartoti tik tol, kol absoliučiai būtina pasiekti terapinį poveikį.
Alerginio pobūdžio padidėjusio jautrumo reakcijos
FEIBA gali pagreitinti alerginio tipo padidėjusio jautrumo reakcijas, tokias kaip, dilgėlinė, angioneurozinė edema, pasireiškimą virškinimo trakte, bronchų spazmas, hipotenzija. Šios reakcijos gali būti sunkios ir sisteminės (pvz., anafilaksija su dilgėline ir angioneurozine edema, bronchų spazmai, šokas). Taip pat buvo pranešta apie kitas su infuzija susijusias reakcijas, tokias kaip šaltkrėtis, pireksija (karščiavimas) ir hipertenzija.
Pastebėjus pirmuosius su infuzija susijusius / padidėjusio jautrumo reakcijų požymius ir simptomus, FEIBA vartojimą reikėtų nutraukti ir suteikti tinkamą medicininę pagalba.
Jeigu svarstoma galimybė pakartotinai skirti gydymą FEIBA pacientams, kuriems yra žinoma arba įtariama padidėjusio jautrumo į vaistą arba jo sudedamąsias dalis tikimybė, būtina kruopščiai įvertinti laukiamą naudą ir galimą riziką, turint omenyje ir žinomas arba įtariamas padidėjusio jautrumo reakcijas (alergines ir nealergines), įskaitant galimą reakciją į kraujavimų gydymą ir profilaktinį gydymą arba alternatyvias gydymo priemones.
Gydymo priežiūra
Pacientai, vartojantys didesnę nei 100V/kg kūno svorio dozę per parą, turi būti stebimi, ar nesivysto DIK ir (arba) ūminės vainikinių širdies kraujagyslių išemijos simptomai. Skiriant ligoniams vienkartines dozes po 100 V/kg kūno svorio, juos būtina atidžiai stebėti, ar neatsiranda diseminuotos intravaskulinės koaguliacijos arba ūmios vainikinių kraujagyslių išeminės ligos požymių. Dideles FEIBA dozes reikėtų skirti tik tol, kol tai būtina kraujavimui sustabdyti.
Atsiradus sunkiems klinikiniams kraujospūdžio, taip pat pulso pokyčiams, kvėpavimo sutrikimams, skausmams krūtinėje ir kosuliui, infuziją reikia tuoj pat nutraukti ir atlikti reikiamus diagnostinius tyrimus bei taikyti atitinkamas gydymo priemones. Išsėtinę intravaskulinę koaguliaciją laboratoriškai rodo sumažėję fibrinogeno rodikliai, sumažėjęs trombocitų skaičius ir/arba fibrino/fibrinogeno irimo produktų atsiradimas. Be to, išsėtinę intravaskulinę koaguliaciją rodo ir gerokai pailgėjęs trombino ir protrombino laikas arba aktyvus dalinis tromboplastino laikas.
Ligoniai, nesergantys hemofilija
Hemofilija nesergantiems ligoniams su įgytais VIII, XI ar XII kraujo koaguliacijos faktorių inhibitoriais gali būti abi patologijos – polinkis į kraujavimą ir padidinta trombozės tikimybė - tuo pat metu.
Laboratoriniai tyrimai ir klinikinis veiksmingumas
Atlikus tyrimus in vitro ir įvertinus aktyvų dalinį tromboplastino laiką, bendrą kraujo krešėjimo laiką bei tromboelastogramą, tyrimų rezultatai gali nesutapti su klinikinės būklės pagerėjimu. Dėl šios priežasties pastangos normalizuoti šiuos rodiklius, didinant FEIBA dozę, gali būti ir neveiksmingos, todėl būtina vengti perdozavimo ir taip išvengti galimo diseminuotos intravaskulinės koaguliacijos atsiradimo.
Trombocitų kiekio reikšmė
Esant neadekvačiam atsakui į gydymą FEIBA, rekomenduojama įvertinti trombocitų skaičių, nes gydymo FEIBA veiksmingumui būtinas pakankamas sveikų ir veiklių trombocitų kiekis.
Priemonės, padedančios išvengti infekcijų sukėlėjų
Standartinės priemonės siekiant apsaugoti nuo infekcijų plitimo naudojant medicininius produktus, gaunamus iš žmogaus kraujo ar plazmos, apima donorų atranką, individualių donuotų kraujo vienetų ir plazmos skriningą specifiniams infekciniams žymenims ir efektyvių virusų inaktyvavimo / pašalinimo žingsnių įdiegimą gamybos procese. Nepaisant to, vartojant vaistinius preparatus, pagamintus iš žmogaus kraujo ar plazmos, negalima visiškai atmesti infekuotos medžiagos perdavimo galimybės. Taip pat yra galimybė, kad bus perduoti nežinomi, naujai susidarę virusai ar kiti patogenai.
Priemonės, kurių imamasi, yra efektyvios apsisaugant nuo tokių apvalkalą turinčių virusų kaip ŽIV, hepatito B, hepatito C ir tokių apvalkalo neturinčių virusų kaip hepatito A ir parvoviruso B19.
Primygtinai rekomenduojama kad kiekvieną kartą, kai FEIBA suleidžiama pacientui, vaisto pavadinimas ir serijos numeris būtų registruojami, kad būtų galima atsekti sąsają tarp paciento ir vartoto vaisto serijos numerio.
Pacientams, kuriems reguliariai arba pakartotinai leidžiami iš žmogaus plazmos pagaminti vaistiniai preparatai, reikia apsvarstyti vakcinacijos (nuo hepatito A ir B) poreikį.
Atsargumo priemonės
Tromboembolinių komplikacijų rizika
Esant toliau išvardytoms būklėms FEIBA turėtų būti vartojama tik tuo atveju, kai nėra tikimybės pasiekti teigiamą rezultatą gydant tinkamais koaguliacijos faktoriaus koncentratais, pvz., esant aukštam inhibitorių titrui ir gyvybei grėsmingam kraujavimui (pvz., po traumos arba chirurginės operacijos).
- Diseminuota intravaskulinė koaguliacija – esant laboratoriniams duomenims ir / arba klinikiniams simptomams.
- Kepenų pakenkimas - dėl sulėtėjusio aktyvių koaguliacijos faktorių klirenso pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, yra didesnė rizika išsivystyti DIK.
- Vainikinių širdies kraujagyslių liga, ūminė trombozė ir (arba) embolija.
Prieštaringas atsakas į gydymą antiinhibitoriaus-koagulianto kompleksu
Dėl paciento individualių savybių atsakas į gydymą antiinhibitoriaus-koagulianto kompleksu gali būti įvairus, ir tam tikromis aplinkybėmis kraujuojančiam pacientui į vieną preparatą atsakas nepakankamas, tuo tarpu vartojant kitą preparatą būklė pagerėja. Jeigu nesulaukiamas pakankamas būklės pagerėjimas su vienu antiinhibitoriaus-koagulianto kompleksu, reikia paskirti kitą preparatą.
Atsakas sekant anamnezę
Sekant anamnezę nustatyta, kad pacientams, kuriems susidarę krešėjimo faktorių inhibitorių, pavartojus FEIBA pradžioje gali atsirasti inhibitorių koncentracijos padidėjimas. Toliau tęsiant FEIBA vartojimą, per kurį laiką inhibitorių kiekis vėl sumažėja. Klinikiniai ir moksliniai duomenys parodo, kad FEIBA veiksmingumas nesumažėja.
Hepatito B paviršiniai antigenai ir tyrimų interpretacija
Po didelių FEIBA dozių pavartojimo pasireiškiantis laikinas pasyviai pernešamų hepatito B antikūnų kiekio padidėjimas gali sąlygoti neteisingą interpretaciją, kad serologinių mėginių rezultatai - teigiami.
Vartojimas profilaktikai
Klinikiniai duomenys apie FEIBA vartojimą kraujavimų profilaktikai hemofilija sergantiems pacientams yra riboti.
Vaikų populiacija
Pranešimai apie klinikinius atvejus ir klinikinių tyrimų rezultatai leidžia teigti, kad FEIBA galima gydyti jaunesnius nei 6 metų vaikus.
Svarbi informacija apie pagalbines medžiagas
Viename flakone FEIBA 500 V ir FEIBA 1000 V yra apytikriai 80 mg natrio (nustatyta apskaičiuojant). Viename flakone FEIBA 2500 V sudėtyje yra apytikriai 200 mg natrio (nustatyta apskaičiuojant). Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Nėra atlikta adekvačių ir gerai kontroliuojamų klinikinių tyrimų kombinuotai arba palaipsniui naudojant FEIBA ir rekombinantinį VIIa faktorių arba antifibrinolitikus.
Tromboembolijos rizika turi būti įvertinta tais atvejais, kai, gydant FEIBA, vartojami sisteminiai antifibrinolitikai, pvz., traneksamo rūgštis ir aminokaprono rūgštis. Todėl antifibrinolitiniai vaistai negali būti vartojami apytikriai nuo 6 iki 12 valandų po FEIBA suleidimo.
Kartu naudojant rFVIIa, remiantis esamais duomenimis, gautais atliekant tyrimus in vitro ir stebint kliniškai, nustatyta galima vaistų sąveika (potencialiai sukelianti pašalinius poveikius, tokius kaip tromboembolija).
4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Saugumo duomenų apie FEIBA vartojimą nėštumo ir žindymo metu nėra. Gydytojai privalo atidžiai įvertinti galimą riziką ir laukiamą naudą kiekvienam individualiam pacientui prieš paskirdami gydymą FEIBA.
Nėštumo ir pogimdyminiu periodu trombozės rizika padidėjusi, ir keletas iš nėštumo komplikacijų yra susiję su padidėjusia diseminuotas intravaskulinės koaguliacijos rizika.
Tyrimų su gyvūnais, parodančių FEIBA poveikį reprodukcinei sistemai, atlikta nebuvo.
FEIBA poveikis vaisingumui kontroliuojamais klinikiniais tyrimais tirtas nebuvo.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Šiame skyriuje pateikiamas nepageidaujamas poveikis, kuris buvo nustatytas stebėjimo pateikus preparatą į rinką metu, taip pat gavus 2 klinikinių tyrimų su FEIBA metu, naudojant FEIBA vaikams ir suaugusiems, sergantiems hemofilija A ir B ir esant VIII arba IX faktoriaus inhibitoriams. Viename tyrime taip pat buvo įtraukti pacientai, sergantys įgyta hemofilija, esant VIII faktoriaus inhibitoriams (2 iš 49 pacientų).
Taip pat yra pridėtas nepageidaujamas poveikis, nustatytas trečiojo klinikinio tyrimo metu, kuriame buvo lyginamas profilaktinis gydymas ir gydymas pagal poreikį.
Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Organų sistemų klasės (OSK) | Rekomenduojami MedDRA (versija 17.0) terminai | Dažnio kategorija* |
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai | Diseminuota intravaskulinė koaguliacija Padidėjęs inhibitorių titras (lyginant su pirma buvusiu) *a | Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas |
Imuninės sistemos sutrikimai | Padidėjęs jautrumas Urtikarija | Dažnas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas |
Nervų sistemos sutrikimai | Parestezija Hipoestezija Trombozinis insultas Embolinis insultas Galvos skausmas c Mieguistumas * Disgeuzija * | Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažni Dažnis nežinomas Dažni Dažnis nežinomas |
Širdies sutrikimai | Širdies infarktas Tachikardija | Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas |
Kraujagyslių sutrikimai | Venų trombozė Arterijų trombozė Embolija (tromboembolijos sukeltos komplikacijos) Hipotenzija c Hipertenzija Veido paraudimas | Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas |
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai | Plaučių embolija Bronchospazmas Švokštimas Dusulys * | Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas |
Virškinimo trakto sutrikimai | Vėmimas Pilvo diskomfortas Pykinimas * | Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas |
Odos ir poodinio audinio sutrikimai | Veido tirpimo pojūtis Angioneurozinė edema Urtikarija Niežulys Išbėrimas c | Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnas |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | Skausmas injekcijos vietoje Negalavimas Karščio pojūtis Šaltkrėtis * Karščiavimas * Krūtinės skausmas * Krūtinės diskomfortas * | Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas |
Tyrimai | Sumažėjęs kraujospūdis Teigiamas Hepatito B paviršiaus antigenas c | Dažnis nežinomas Dažnas |
* Tikslių duomenų apie nepageidaujamų reakcijų dažnį nėra
a Padidėjęs inhibitorių titras (lyginant su pirma buvusiu) [nėra MedDRA terminas] yra prieš tai buvusio inhibitorių titro pakartotinis padidėjimas pavartojus FEIBA. Žr.4.4.sk.
b ADR ataskaita paremta originaliais ir profilaktiniais klinikiniais tyrimais. Pateikiamas dažnis, gautas tik profilaktinių klinikinių tyrimų metu.
c ADR ataskaita paremta profilaktiniais klinikiniais tyrimais. Pateikiamas dažnis, gautas profilaktinių klinikinių tyrimų metu.
Klasės reakcijos
Kiti padidėjusio jautrumo reakcijų simptomai į iš kraujo plazmos pagamintųs produktus yra mieguistumas ir nerimas.
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Pranešimai apie nepageidaujamas reakcijas po registravimo yra labai svarbūs. Tai leidžia sekti FEIBA naudos / rizikos balansą. Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt.
4.9 Perdozavimas
Kai kurie pranešimai apie tromboembolijos atvejus gauti pavartojus dozes, viršijančias 200 V/kg. Pastebėjus kuriuos nors tromboembolijos požymius arba simptomus, infuziją reikia nedelsiant nutraukti ir pradėti taikyti diagnostines arba terapines gydymo priemones. Žr.4.4. skyrių.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė: aktyvuotas protrombino kompleksas prieš VIII faktoriaus antikūnus, ATC kodas: B02B D03.
Nors FEIBA buvo sukurtas apie 1970 metus ir jo VIII koaguliacijos antiinhibitoriaus-koagulianto komplekso poveikis buvo patvirtintas tiek in vitro, tiek in vivo, preparato veikimo principas vis dar lieka mokslinių ginčų objektu. Paskelbtuose moksliniuose darbuose aprašyta specifinių aktyvuoto protrombino komplekso komponentų - neaktyvaus protrombino (F II) ir aktyvuoto faktoriaus X (FXa) – reikšmė FEIBA veikimo modelyje.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Kadangi dėl vaistinio preparato poveikio pobūdžio vis dar diskutuojama, neįmanoma galutinai įvertinti farmakokinetinių FEIBA savybių.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Remiantis VIII faktoriaus ūmaus toksiškumo tyrimais, atliktais su genetiškai modifikuotomis pelėmis, normaliomis pelėmis bei žiurkėmis, skiriant joms dozes, viršijančias maksimalią žmogaus paros dozę, (pvz., >200 V/kg kūno svorio), galima padaryti išvadą, kad FEIBA sukelti nepageidautini reiškiniai pirmiausia yra susiję su padidėjusiu kraujo krešumu, kurį sąlygojo farmakologinės vaistinio preparato savybės.
Kartotinis dozės toksiškumo tyrimas gyvūnams netaikomas dėl antikūnų ir heterologinių baltymų sąveikos.
Kadangi žmogaus plazmos baltymams nebūdingas mutageninis ar kancerogeninis poveikis, eksperimentiniai klinikiniai gyvūnų tyrimai atliekami nebuvo.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Milteliai
Natrio chloridas
Natrio citratas
Tirpiklis
Sterilus injekcinis vanduo
6.2 Nesuderinamumas
Suderinamumo tyrimų neatlikta, todėl šio vaistinio preparato maišyti su kitais vaistiniais preparatais arba tirpikliais negalima.
Prieš ir po FEIBA suleidimo patartina infuzijos vietą praplauti izotoniniu fiziologiniu tirpalu.
Gali būti naudojamos tik patvirtintos plastikinės infuzinės sistemos.
6.3 Tinkamumo laikas
2 metai.
Ištirpintas vaistinis preparatas
Cheminis ir fizinis ištirpinto vaistinio preparato stabilumas išlieka 3 valandas laikant 20–25 °C temperatūroje. Mikrobiologiniu požiūriu, FEIBA reikia suvartoti iškart po ištirpinimo. Jeigu jis tuoj pat nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas yra atsakingas pacientą gydantis medikas.
Ištirpinto vaistinio preparato negalima šaldyti.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Negalima užšaldyti.
Flakoną laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Paruošto vaistinio preparato laikymo sąlygos nurodytos 6.3 skyriuje.
6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys
FEIBA 2500 V milteliai tiekiami 100 ml flakonuose (bespalvio I tipo stiklo, uždarytas butilo gumos kamščiu ir apsauginiu gaubteliu).
Tirpiklio flakonas: 50 ml II tipo bespalvio stiklo, užkimštas bromobutilo gumos kamščiu.
Pakuotės dydis- vienas iš dviejų komplektacijos variantų:
1 flakonas, kuriame yra FEIBA 500 V, FEIBA 1000 V miltelių
1 flakonas, kuriame yra 20 mlsterilaus injekcinio vandens
1 injekcinis švirkštas
1 injekcinė adata
1 filtravimo adata
1 perpylimo adata
1 aeracijos adata
1 “peteliškės“ tipo adata su spaustuku (injekcijos rinkinys su sparneliais)
arba
1 flakonas, kuriame yra FEIBA 500 V, FEIBA 1000 V arba FEIBA 2500 V miltelių
1 flakonas, kuriame yra 20 ml arba 50 ml sterilaus injekcinio vandens
1 BAXJECT II Hi-Flow – prietaisas tirpinimui ir perkėlimui į švirkštą
1 injekcinis švirkštas
1 injekcinė adata
1“peteliškės“ tipo adata su spaustuku (injekcijos rinkinys su sparneliais)
Gali būti tiekiamos ne visų tipų pakuotės.
Jei naudojami kiti prietaisai, negu tiekiami su FEIBA, būtina naudoti tinkamą filtrą, kurio porų dydis neviršija 149 µm.
Vaistinio preparato likučius ir atliekas reikia naikinti laikantis vietinių reikalavimų.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti
FEIBA ištirpinamas tik prieš pat vartojimą. Paruoštas tirpalas turi būti suvartojamas nedelsiant (jame nėra konservantų).
Paruoštas tirpalas yra bespalvis arba šiek tiek gelsvas ir skaidrus arba šiek tiek matinis. Negalima vartoti drumstų ar su nuosėdomis tirpalų.
Jeigu tirpinimo prietaisas be adatos arba perpylimo adata, jų sterilumo apsaugos sistema arba pakuotė yra pažeisti, arba matomi kitokie sugadinimo požymiai, preparato vartoti negalima.
Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.
Miltelių injekciniam ar infuziniam tirpalui ištirpinimas naudojant BAXJECT II Hi-Flow tirpinimo prietaisą
- Pašildykite neatidarytą flakoną su tirpikliu (steriliu injekciniu vandeniu) iki kambario temperatūros (15 oC -25 oC), pvz., galima pašildyti vandens vonelėje (ne aukštesnės kaip 37 oC temperatūros) keletą minučių.
- Nuimkite apsauginius dangtelius nuo miltelių ir tirpiklio flakonų ir dezinfekuokite abiejų flakonų guminius kamščius. Pastatykite flakonus ant lygaus paviršiaus.
- Nuplėšdami apsauginį popierinį dangtelį atidarykite BAXJECT II Hi–Flow prietaiso paketą, nepaliesdami jo vidaus (a pav.). Neišimkite prietaiso iš pakuotės.
- Apverskite pakuotę ir skaidriu plastikiniu smaigu pradurkite tirpiklio flakono kamštelį (b pav.). Laikydami pakuotę už kraštelio, nuimkite ją nuo BAXJECT II Hi–Flow (c pav.). Nenuimkite mėlynos spalvos dangtelio nuo BAXJECT II Hi–Flow prietaiso.
- Laikydami BAXJECT II Hi–Flow prijungtą prie tirpiklio flakono, apverskite sistemą taip, kad tirpiklio flakonas būtų viršuje. Kitu rožinės spalvos plastikiniu smaigu pradurkite miltelių flakono kamštį. Dėl vakuumo tirpiklis bus įsiurbtas į miltelių flakoną (d pav.).
- Švelniai pasukiokite miltelių flakoną, kol visas preparatas ištirps. Įsitikinkite, kad FEIBA visiškai ištirpo, nes priešingu atveju preparatas nepratekės pro filtrą.
Injekcijos/Infuzijos instrukcijos:
- Nuimkite mėlynos spalvos dangtelį nuo BAXJECT II Hi–Flow. Paimkite švirkštą ir prijunkite jį prie BAXJECT II Hi–Flow (SAUGOKITE, KAD ORAS NEPATEKTŲ Į ŠVIRKŠTĄ) (e pav.). Siekiant užtikrinti tvirtą jungtį tarp švirkšto ir BAXJET II Hi-Flow, rekomenduojama naudoti Luer Lock tipo jungtį turintį švirkštą (montuojant pasukite švirkštą pagal laikrodžio rodyklę iki stop padėties).
- Apverskite sistemą taip, kad FEIBA miltelių flakonas būtų viršuje. Įtraukite tirpalą į švirkštą, LĖTAI traukdami švirkšto stūmoklį ir įsitikinkite, kad BAXJECT II Hi-Flow ir švirkštas bus tvirtai sujungti viso stūmimo proceso metu (f pav.).
- Atjunkite švirkštą.
- Jei preparatas švirkšte suputoja, palaukite, kol putos išnyks. Lėtai suleiskite tirpalą į veną naudodami pridėtą infuzijos rinkinį (arba injekcinę adatą).
Neviršykite injekcijos/infuzijos greičio: 2 FEIBA vienetai 1 kg kūno svorio per minutę.
Miltelių injekciniam/infuziniam tirpalui ištirpinimas naudojant perpylimo adatą
- Pašildykite neatidarytą flakoną su tirpikliu (steriliu injekciniu vandeniu) iki kambario temperatūros, pvz., galima pašildyti vandens vonelėje (ne aukštesnės kaip + 37 oC temperatūros) keletą minučių.
- Nuimkite apsauginius dangtelius nuo miltelių ir tirpiklio flakonų (1 pav.) ir dezinfekuokite abiejų flakonų guminius kamščius.
- Pasukdami ir patraukdami nuimkite apsauginį gaubtelį nuo vieno pridedamos “perpylimo adatos” galo (2 pav.). Pradurkite adata tirpiklio flakono guminį kamštį (3 pav.).
- Nuimkite apsauginį gaubtelį nuo kito perpylimo adatos galo, stengdamiesi nepaliesti atvirojo galo.
- Apverskite tirpiklio flakoną virš miltelių flakono ir laisvu perpylimo adatos galu pradurkite guminį miltelių flakono kamštį (4 pav.). Dėl vakuumo tirpiklis bus įsiurbtas į miltelių flakoną.
- Atskirkite abu flakonus, ištraukdami adatą iš miltelių flakono (5 pav.). Švelniai sukratykite arba pasukiokite flakoną, kad tirpimas vyktų greičiau.
- Milteliams visiškai ištirpus, įkiškite pridedamą “aeracijos adatą” (6 pav.), kad nusėstų susidariusios putos. Ištraukite aeracijos adatą.
Injekcijos/infuzijos instrukcijos:
Visos procedūros metu laikykitės sterilumo reikalavimų.
- Pasukdami ir patraukdami nuimkite apsauginį gaubtelį nuo pridedamos “filtravimo adatos” ir adatą uždėkite ant sterilaus injekcinio švirkšto. Įtraukite tirpalą į švirkštą (7 pav.).
- Nuimkite filtravimo adatą nuo švirkšto ir naudodami pridedamą injekcinę adatą (arba pridedamą sparnuotą infuzijos rinkinį) tirpalą lėtai suleiskite į veną.
Neviršykite injekcijos/infuzijos greičio: 2 FEIBA vienetai 1 kg kūno svorio per minutę.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Pacientas pas gydytoją. Gydytojas:
-Turiu Jums dvi naujienas, vieną - blogą, kitą - gerą, nuo kurios pradėti?
Pacientas:
-Pradėkite nuo geros.
Gydytojas:
-Šią ligą pavadinsime Jūsų vardu...- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?