Vitaminas A+Vitaminas B1+Vitaminas B2+Nikotinamidas+Vitaminas B5+Vitaminas B6+Biotinas+Vitaminas B9+Vitaminas B12+Vitaminas C+Vitaminas D3+Vitaminas E+Kalcis+Varis+Jodas+Geležis+Magnis+Manganas+Selenas+Cinkas, 2566TV+1,4mg+1,4mg+18mg+6mg+1,9mg+30µg+800µg+2,6µg+85mg+200TV+15mg+125mg+1mg+220µg+45mg+100mg+2mg+50µg+11mg, plėvele dengtos tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Bayer, UAB, Lietuva
Receptinis: Nereceptinis
Sudedamosios medžiagos: Vitaminas A+Vitaminas B1+Vitaminas B2+Nikotinamidas+Vitaminas B5+Vitaminas B6+Biotinas+Vitaminas B9+Vitaminas B12+Vitaminas C+Vitaminas D3+Vitaminas E+Kalcis+Varis+Jodas+Geležis+Magnis+Manganas+Selenas+Cinkas
1. Kas yra Elevifol ir kam jis vartojamas
Elevifol yra plėvele dengtos tabletės, kurių sudėtyje yra 12 vitaminų ir 8 mineralai (žr. 6 skyrių).
Vitaminai ir mineralai yra būtinos maisto medžiagos. Organizmas pats negali jų pasigaminti, todėl jų būtina gauti kartu su maistu.
Elevifol vartojamas mikroelementų, geležies ir folatų trūkumo dėl nesubalansuotos mitybos profilaktikai nėštumo ir žindymo laikotarpiu.
2. Kas žinotina prieš vartojant Elevifol
Elevifol vartoti negalima:
- jeigu yra alergija veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje),
- jeigu yra per didelis vitamino A ir (arba) vitamino D kiekis Jūsų organizme,
- jeigu vartojate kitų produktų, kuriuose yra vitamino A, izotretinoino (vartojamo sunkių spuogų gydymui),
- jeigu yra inkstų funkcijos sutrikimas,
- jeigu gydytojas yra sakęs, kad turite geležies arba vario apykaitos sutrikimų,
- jeigu padidėjęs kalcio kiekis kraujyje ir šlapime.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Elevifol.
Negalima viršyti rekomenduojamos 1 tabletės dozės.
Labai didelės kai kurių sudėtinių medžiagų dozės, ypač vitamino A, vitamino D, geležies ir vario, gali būti kenksmingos sveikatai.
Pacientės, vartojančios kitų atskirų vitaminų, multivitaminų arba bet kurių kitų vaistų, arba pacientės, stebimos dėl sveikatos būklės, prieš pradėdamos vartoti Elevifol, turi pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.
Elevifol reikia ypač atsargiai vartoti su bet kuriais kitais vitamino A turinčiais produktais, įskaitant maisto papildus ir (arba) praturtintą maistą/ gėrimus, nes didelės paminėtų junginių dozės yra laikomos kenksmingomis vaisiui ir gali sukelti vitamino A hipervitaminozę.
Elevifol reikia ypač atsargiai vartoti su bet kuriais kitais vitamino D turinčiais produktais, įskaitant maisto papildus ir (arba) praturtintą maistą/ gėrimus, nes kasdien vartojant didelės dozes gali išsivystyti vitamino D hipervitaminozė.
Jeigu žindote, gimdymo metu nebuvo didelio kraujavimo ir dar neprasidėjo mėnesinės, pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu, kad nustatytų ar Elevifol esantis geležies kiekis yra tinkamas Jums vartoti.
Elevifol negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas, gliukozės ir galaktozės malabsorbcija arba sacharozės ir izomaltozės stygius.
Pacientėms, kurių kepenų funkcija sutrikusi, dažniau gali pasireikšti šalutiniai poveikiai, toksinis poveikis ir (arba) nikotinamido, vitamino A, vario, mangano ir geležies kaupimasis. Todėl šiais atvejais Elevifol galima vartoti tik prižiūrint gydytojui.
Vaikams ir paaugliams
Dėl įspėjimų ir atsargumo priemonių prašome perskaityti viršuje esantį skyrių.
Elevifol galima vartoti paauglėms merginoms, kurios yra nėščios arba žindo kūdikį.
Kiti vaistai ir Elevifol
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, įskaitant vitaminus ir praturtintą maistą bei gėrimus, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Elevifol gerkite mažiausiai 2 valandas prieš ar 2 valandas po šių vaistų vartojimo:
- tetraciklinų ir fluorochinolonų (antibiotikų),
- bisfosfonatų, pvz., alendrono rūgšties (kaulų sutrikimams gydyti),
- penicilamino (reumatoidiniam artritui gydyti),
- tiroksino (skydliaukės funkcijai gydyti),
- priešvirusinių vaistų (virusinėms ligoms, pvz., juostinei pūslelinei, gydyti),
- levodopos (Parkinsono ligai gydyti),
- digoksino ir (arba) digitoksino (širdies sutrikimams gydyti),
- tiazidų (padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti),
- antacidų (aliuminio, kalcio ar magnio sudėtyje turinčių preparatų).
Elevifol vartojimas su maistu ir gėrimais
Nevartokite Elevifol nepraėjus dviem valandoms nuo špinatų, rabarbarų ar didelio kiekio neskaldytų grūdų, pvz., riešutų, grūdų ar rudųjų ryžių, vartojimo.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Elevifol galima vartoti nėščioms ir žindančioms moterims, kurių mityba yra nesubalansuota. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą ar bet kurį kitą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Neviršykite rekomenduojamos dozės.
Per didelis vitamino A ir vitamino D vartojimas kol esate nėščia arba žindote kūdikį gali sukelti vaisiaus augimo ir vystymosi problemų.
Jeigu žindote kūdikį ir Jūsų kūdikis papildomai gauna bet kokių maisto papildų, kuriuose yra vitamino D ir kalcio, apie tai pasakykite gydytojui.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Elevifol gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
Elevifol sudėtyje yra sacharozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. Kaip vartoti Elevifol
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas, arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą.
Tabletę nurykite nekramtytą, užgeriant stikline vandens, geriausia valgio metu (žr. skyrių „Elevifol vartojimas su maistu ir gėrimais“).
Jei ryte pykina, gerkite tabletę dieną arba vakare.
Elevifol rekomenduojama vartoti nėštumo bei žindymo laikotarpiu.
Neviršykite rekomenduojamos dozės.
Labai aukštos kai kurių medžiagų (ypatingai vitamino A, vitamino D, geležies arba vario) dozės gali būti kenskmingos Jūsų kūdikiui.
Vartojimas vaikams ir paaugliams
Paauglėms merginoms, kurios yra nėščios arba žindo kūdikį: daugiau informacijos kaip vartoti Elevifol skaitykite viršuje esančiame skyriuje.
Ką daryti pavartojus per didelę Elevifol dozę?
Pasakykite gydytojui, jeigu manote, kad pavartojote per daug Elevifol tablečių ar produktų, kuriuose yra vitamino A ar D, taip pat jeigu staigiai netikėtai pradėjo skaudėti galvą, yra vidurių užkietėjimas arba viduriuojate, pykina arba jaučiatės sumišusi.
Pamiršus pavartoti Elevifol
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Tiesiog toliau vartokite įprastą dozę.
Nustojus vartoti Elevifol
Nustojus vartoti Elevifol, turite pasitarti su gydytoju arba vaistininku ar pakankamai gaunate vitaminų ir mineralų.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių) yra pilvo skausmas, pūtimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas ir pykinimas.
Retais atvejais (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių) gali pasireikšti alerginės reakcijos. Simptomai gali būti veido tinimas, gargimas ir (arba) pasunkėjęs kvėpavimas, poveikis odai (bėrimas, niežulys, raudonis ar pūslių susidarymas) arba silpnas ar dažnas pulsas. Jeigu pasireiškė šie simptomai, nutraukite Elevifol vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
Galite pastebėti tamsios spalvos išmatas arba kad Jūsų šlapimas yra geltonesnis nei įprastai. Tai gali pasireikšti dėl Elevifol sudėtyje esančių medžiagų ir dėl to nerimauti nereikia.
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Elevifol
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Elevifol sudėtis
Veikliosios medžiagos yra:
Vitaminai:
Vitaminas A 2566 TV
Vitaminas B1 1,4 mg
Vitaminas B2 1,4 mg
Nikotinamidas 18 mg
Vitaminas B5 6 mg
Vitaminas B6 1,9 mg
Biotinas (vitaminas H) 30 mikrogramų
Vitaminas B9 (folio rūgšties ir kalcio-L-metilfolato pavidalu) 800 mikrogramų
Vitaminas B12 2,6 mikrogramai
Vitaminas C 85 mg
Vitaminas D3 (cholekalciferolis) 200 TV
Vitaminas E 15 mg
Mineralai ir mikroelementai:
Kalcis 125 mg
Varis 1 mg
Jodas 220 mikrogramų
Geležis 45 mg
Magnis 100 mg
Manganas 2 mg
Selenas 50 mikrogramų
Cinkas 11 mg
Pagalbinės medžiagos yra:
Tabletės branduolys:
Kalcio karbonatas (E 170), citrinų rūgštis (E 330), kukurūzų krakmolas, želatina, magnio stearatas, maltodekstrinas, mikrokristalinė celiuliozė, modifikuotas maistinis krakmolas, riebalų rūgščių mono- ir digliceridai (E 471), povidonas K90, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, natrio askorbatas, kroskarmeliozės natrio druska, sacharozė, talkas (E 553b), vidutinės grandinės trigliceridai, trinatrio citratas (E 331).
Tabletės plėvelė:
Hipromeliozė, mikrokristalinė celiuliozė, stearino rūgštis, titano dioksidas (E171).
Elevifol išvaizda ir kiekis pakuotėje
Elevifol yra baltos ar šiek tiek gelsvos spalvos, ovali ir abipus išgaubta, apytikriai 17 × 9,5 mm, plėvele dengta tabletė.
Elevifol tiekiamas po 30, 60, 90 arba 100 plėvele dengtų tablečių, supakuotų į PVC/PU/PVDC-aliuminio lizdines plokšteles. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Tarptautinis pavadinimas | Vitaminas A+Vitaminas B1+Vitaminas B2+Nikotinamidas+Vitaminas B5+Vitaminas B6+Biotinas+Vitaminas B9+Vitaminas B12+Vitaminas C+Vitaminas D3+Vitaminas E+Kalcis+Varis+Jodas+Geležis+Magnis+Manganas+Selenas+Cinkas |
Vaisto stiprumas | 2566TV+1,4mg+1,4mg+18mg+6mg+1,9mg+30µg+800µg+2,6µg+85mg+200TV+15mg+125mg+1mg+220µg+45mg+100mg+2mg+50µg+11mg |
Vaisto forma | plėvele dengtos tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/15/3690 |
Registratorius | Bayer, UAB, Lietuva |
Receptinis | Nereceptinis |
Vaistas registruotas | 2015.03.13 |
Vaistas perregistruotas |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Elevifol plėvele dengtos tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Vienos plėvele dengtos tabletės sudėtis:
Vitaminai:
A 2566 TV
B1 1,4 mg
B2 1,4 mg
Nikotinamidas 18 mg
B5 6 mg
B6 1,9 mg
Biotinas 30 mikrogramų
B9 800 mikrogramų
folio rūgšties pavidalu 400 mikrogramų
kalcio-L-metilfolato pavidalu 451 mikrogramai
atitinkančio 400 mikrogramų vitamino B9
B12 2,6 mikrogramai
C 85 mg
D3 (cholekalciferolis) 200 TV
E 15 mg
Mineralai ir mikroelementai:
Kalcis 125 mg
Varis 1 mg
Jodas 220 mikrogramų
Geležis 45 mg
Magnis 100 mg
Manganas 2 mg
Selenas 50 mikrogramų
Cinkas 11 mg
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas:
Kiekvienoje tabletėje yra apytikriai 0,3 mg sacharozės.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Plėvele dengta tabletė.
Elevifol yra baltos ar šiek tiek gelsvos spalvos, ovali ir abipus išgaubta, apytikriai 17 × 9,5 mm, plėvele dengta tabletė.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Mikroelementų, geležies ir folatų trūkumo dėl nesubalansuotos mitybos profilaktika nėštumo ir žindymo laikotarpiu.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Viena tabletė per parą. Rekomenduojama vartojimo trukmė yra visas nėštumo ir žindymo laikotarpis.
Senyvoms pacientėms
Aktualaus Elevifol vartojimo senyvų pacienčių populiacijoje nėra.
Pacientėms, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Pacientėms, kurių inkstų funkcija sutrikusi, Elevifol vartoti negalima (žr. 4.3 skyrių).
Pacientėms, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Pacientėms, kurių kepenų funkcija sutrikusi, dažniau gali pasireikšti šalutiniai poveikiai, toksinis poveikis ir (arba) nikotinamido, vitamino A, vario, mangano ir geležies kaupimasis. Todėl šiais atvejais Elevifol galima vartoti tik prižiūrint gydytojui.
Vaikų populiacija
Paauglėms merginoms, kurios yra nėščios arba žindo kūdikį: po vieną tabletę per parą.
Vartojimo metodas
Tabletę reikia nuryti nekramtytą, užgeriant stikline vandens, geriausiai valgio metu. Jei ryte pykina, rekomenduojama tabletę gerti dieną arba vakare.
4.3 Kontraindikacijos
- Padidėjęs jautrumas veikliajai ar bet kuriai 1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
- Esama vitamino A hipervitaminozė.
- Jei gydoma vitaminu A ar sintetiniu izomeru izotretinoinu (beta karotinas laikomas vitamino A šaltiniu).
- Sutrikusi inkstų funkcija.
- Esama vitamino D hipervitaminozė.
- Hiperkalcemija.
- Hiperkalciurija.
- Geležies ir (arba) vario apykaitos sutrikimai.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
- Negalima viršyti rekomenduojamos dozės. Labai didelės kai kurių sudėtinių medžiagų dozės, ypač vitaminoA, vitamino D, geležies ir vario gali būti kenksmingos sveikatai (žr. 4.6 ir 4.9 skyrius).
- Pacientės, vartojančios kitų atskirų vitaminų ar multivitaminų, bet kurių kitų vaistinių preparatų, arba pacientės, stebimos dėl sveikatos būklės, prieš pradėdamos vartoti šį vaistinį preparatą, turi pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.
- Elevifol reikia atsargiai vartoti moterims, kurios kartu vartoja bet kurių kitų vitamino D ar vitamino A turinčių produktų, įskaitant maisto papildus ir (arba) praturtintą maistą ar gėrimus, nes gali išsivystytivitamino D arba vitamino A hipervitaminozė.
- Šio vaistinio preparato negalima skirti pacientėms, kurioms nustatytas retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas, gliukozės ir galaktozės malabsorbcija arba sacharozės ir izomaltozės stygius
- Pacientėms, kurių kepenų funkcija sutrikusi, dažniau gali pasireikšti šalutiniai poveikiai, toksinis poveikis ir (arba) nikotinamido, vitamino A, vario, mangano ir geležies kaupimasis. Todėl šiais atvejais Elevifol galima vartoti tik prižiūrint gydytojui.
- Žindyvės, kurioms nepasireiškia perinatalinis kraujavimas, žindymo laikotarpiu neatsinaujina reguliarios mėnesinės ir nepasireiškia anemija arba mažas geležies kiekis kraujyje, prieš pradėdamos vartoti šį vaistinį preparatą, turi pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Sąveikos tyrimų neatlikta.
Produkte esantys mineralai gali turėti įtakos tetraciklinų, fluorochinolonų, bifosfonatų, tiroksino, priešvirusinių vaistinių preparatų absorbcijai. Vartojant šiuos medikamentus kartu, tarp jų vartojimų turi būti 2 valandų pertrauka, norint išvengti bet kokios sąveikos.
Vartojimas kartu su antacidais (aliuminio, kalcio ar magnio sudėtyje turinčiais preparatais) nerekomenduojamas, nes gauta pranešimų, kad gydymas antacidais mažina geležies absorbciją. Jeigu vartojimo kartu išvengti neįmanoma, tarp jų vartojimų turi būti 2 valandų pertrauka, norint išvengti bet kokios sąveikos.
Buvo paminėta galima sąveika tarp šių vaistinių preparatų: levodopos, penicilamino, rusmenių preparatų ir tiazidinių diuretikų. Vartojant šiuos medikamentus kartu, tarp jų vartojimų turi būti 2 valandų pertrauka, norint išvengti bet kokios sąveikos.
Vaistinio preparato sąveika su maistu:
Kadangi oksalo rūgštis (randama špinatuose ir rabarbaruose) ir fito rūgštis (randama visuose grūduose) gali mažinti kalcio absorbciją, šio vaistinio preparato nerekomenduojama vartoti 2 valandas po maisto produktų, kurių sudėtyje yra didelės oksalo rūgšties ir fito rūgšties koncentracijos, vartojimo.
4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Elevifol galima vartoti moterims (įskaitant paaugles) nėštumo bei žindymo laikotarpiu.
Rekomenduojamų dozių negalima viršyti dėl šių priežasčių:
Nėštumas
Remiantis patyrimu su žmonėmis, įtariama, kad didesnės kaip 10 000 TV vitamino A paros dozės, vartojamos pirmuosius tris nėštumo mėnesius, sukelia apsigimimų. Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė toksinį poveikį reprodukcijai (žr. 5.3 skyrių).
Elevifol sudėtyje yra 2566 TV/tabletėje arba 776 µg/tabletėje vitamino A; todėl šį preparatą reikia ypač atsargiai vartoti su kitais vaistiniais preparatais, turinčiais vitamino A, sintetinių izomerų izotretinoino arba beta karotino, dėl vitamino A hipervitaminozės pavojaus ir kenksmingumo vaisiui.
Žindymas
Vitaminas D ir kalcis išsiskiria į gydomų moterų pieną. Pavojaus žindomiems kūdikiams negalima atmesti ir į tai reikia atsižvelgti, jei kūdikis gauna bet kokių papildų.
Medicinos institutas (JAV) nustatė, kad saugi toleruojama viršutinė vitamino D suvartojimo riba žindyvėms yra 2 000 TV (50 µg) per parą. Elevifol sudėtyje yra 200 TV/tabletėje (5 µg/tabletėje).
Vaisingumas
Duomenų apie Elevifol poveikį žmonių vaisingumui nėra.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Elevifol gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Dažniausias šalutinis poveikis yra virškinimo trakto sutrikimai.
Pasireiškus alerginėms reakcijoms, gydymą reikia nutraukti ir pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.
Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥1/10), dažnas (nuo ≥1/100 iki <1/10), nedažnas (nuo ≥1/1000 iki <1/100), retas (nuo ≥1/10 000 iki <1/1000), labai retas (<1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Organų sistemų klasė (OSK) |
Dažnis |
Nepageidaujami poveikiai |
Virškinimo trakto sutrikimai |
Dažni |
Pilvo diskomfortas, vidurių užkietėjimas, vidurių pūtimas, vėmimas, viduriavimas, pykinimas. |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai |
Reti |
Alerginės reakcijos (padidėjęs jautrumas); dilgėlinė (urtikarija), veido tinimas, gargimas, eritema, bėrimas, pūslių susidarymas. |
Kraujagyslių sutrikimai |
Reti |
Galimas nežymus šlapimo nusidažymas geltonai. Šis efektas nėra žalingas ir gali pasireikšti dėl preparato sudėtyje esančio vitamino B2.
Preparate yra geležies, dėl kurios gali būti juodos išmatos. Tačiau šis simptomas kliniškai nėra svarbus.
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt.
4.9 Perdozavimas
Nuolatinis vitamino D perdozavimas gali pakenkti vaisiui. Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė toksinį poveikį reprodukcijai (žr. 5.3 skyrių). Medicinos institutas (JAV) nėščioms moterims nustatė 2 000 TV (50 µg) per parą toleruojamą viršutinę vitamino D suvartojimo ribą, kuri laikoma saugia. Elevifol sudėtyje yra 200 TV/tabletėje (5 µg/tabletėje).
Vitaminas D ir kalcis išsiskiria į gydomų moterų pieną. Pavojaus žindomiems kūdikiams negalima atmesti ir į tai reikia atsižvelgti, jei kūdikis gauna bet kokių papildų.
Medicinos institutas (JAV) žindyvėms nustatė 2 000 TV (50 µg) per parą saugią toleruojamą viršutinę vitamino D suvartojimo ribą. Elevifol sudėtyje yra 200 TV/tabletėje (5 µg/tabletėje).
Daugelis ar net visi perdozavimo atvejai buvo susiję su kartu vartojamomis didelėmis atskirų vitaminų ir (arba) multivitaminų dozėmis. Ūminis ar ilgalaikis perdozavimas gali sukelti vitamino A ir vitamino D hipervitaminozę, hiperkalcemiją ir nulemti geležies bei vario toksinį poveikį.
Nespecifiniai pradiniai simptomai, pvz., staigus galvos skausmas, minčių susipainiojimas ir virškinimo trakto sutrikimai, pvz., vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pykinimas ir vėmimas gali rodyti ūminį perdozavimą.
Jei pasireiškia šių simptomų, pacientė turi nutraukti preparato vartojimą ir pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – multivitaminai, deriniai; multivitaminai ir kiti mineralai, įskaitant derinius, ATC kodas – A11A A03
Šis preparatas yra multivitaminų ir mineralų formuluotė, kurioje yra vitaminų kartu su mineralais bei mikroelementais, kad šių medžiagų pakaktų vaisiaus ir nėščios moters organizme esant nesubalansuotai mitybai.
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu padidėja mikroelementų poreikis, todėl motinai ir kūdikiui padidėja jų trūkumo pavojus.
Vaikų populiacija
Farmakodinaminiai tyrimai vaikams neatlikti. Informacija pateikta viršuje aktuali paauglių vartojimui.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Šio preparato veikliosios medžiagos – vitaminai, mineralai ir mikroelementai – yra būtinos maisto medžiagos, kurios pasiskirsto visame žmogaus organizme.
Maisto medžiagų kiekį kraujo plazmoje ir audiniuose reguliuoja homeostazė, įtaką daro įvairūs veiksniai: paros svyravimai, mitybos įpročiai, augimas ir nėštumas bei žindymas.
Vaikų populiacija
Farmakodinaminiai tyrimai vaikams neatlikti.
Informacija pateikta viršuje aktuali paauglių vartojimui.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Veikliųjų medžiagų ikiklinikinių tyrimų metu poveikis buvo pastebėtas tik tada, kai ekspozicija buvo tokia, kuri laikoma pakankamai viršijančia maksimalią žmogui, todėl jo klinikinė reikšmė yra maža.
Vitaminas A sukelia teratogeninį poveikį gyvūnams tokia didėjančio jautrumo tvarka: žiurkėms bei pelėms, žiurkėnams, beždžionėms ir triušiams. Mažiausios teratogeninio poveikio dozės, praneštos žiurkėms, beždžionėms ir triušiams, yra 35 000, 6 000 ir 2 500 µg retinolio, atitinka (RE)/kg kūno svorio/per parą, atitinkamai.
Vitamino D perteklius žiurkėms ir triušiams gestacijos metu sukėlė nepageidaujamus poveikius reprodukcijai, įskaitant: graužikams: sulėtėjusį vaisiaus ir placentos augimą, vėlyvą osifikaciją (kaulėjimą) ir snukio apsigimimus; triušiams: sumažėjusį vaisiaus gyvybingumą, padidėjusį persileidimų ir jauniklių supravalvular pakitimų skaičių.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Tabletės branduolys:
Kalcio karbonatas (E 170)
Citrinų rūgštis (E 330)
Kukurūzų krakmolas
Želatina
Magnio stearatas
Maltodekstrinas
Mikrokristalinė celiuliozė
Modifikuotas maistinis krakmolas
Riebalų rūgščių mono- ir digliceridai (E 471)
Povidonas K90
Koloidinis bevandenis silicio dioksidas
Natrio askorbatas (E 301)
Kroskarmeliozės natrio druska
Sacharozė
Talkas (E 553b)
Vidutinės grandinės trigliceridai
Trinatrio citratas (E 331)
Tabletės plėvelė:
Hipromeliozė
Mikrokristalinė celiuliozė
Stearino rūgštis
Titano dioksidas (E171)
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
2 metai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys
30, 60, 90 ar 100 plėvele dengtų tablečių, supakuotų į PVC/PU/PVDC-aliuminio lizdines plokšteles. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
-
+185-24+161
-
+44-7+37
-
+20-4+16
-
+15-6+9
-
+9-5+4
- Daugiau gydymo įstaigų
Anekdotai
-
Gydytojas išrašė vienai labai apkūniai pacientei šimtą mažų piliulių.
- Po kiek šitų tablečių aš privalau gerti kasdien?
- Nė vienos, - atsakė gydytojas. - Paberkite jas ant grindų triskart į dieną ir surinkite po vieną į buteliuką, padės geriau. - Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar žinote naujos formos, kuri vartojama kartą per mėnesį, vitamino D pavadinimą