Mezym

Apie žmogaus anatomiją

  Anatominis testas


  Ar gerai pažįstate savo kūną? Anatominis testas - galimybė pasitikrinti anatomines žinias, kurias įgijote mokykloje per biologijos pamokas!

  Tai gali būti įdomu ir naudinga Jūsų sveikatos žinių patobulinimui, bendram išsilavinimui. Iš kokių kaulų susideda mūsų kojos? Kurie konkrečiai kaulai gali lūžti slidinėjant?

  Pasitikrinkite, ar esate anatomijos "Moksliukas"!

  Atlikti

  Ar pažįstate savo kūną?


  Kodėl kai kurie žmonės labiau pakelia skausmą? Ką organizmui duoda kofeino vartojimas? Kodėl pakyla kūno temperatūra? Ar žinote atsakymus?

  Atlikti

  Testas apie odą


  Kokius faktus žinote apie didžiausią žmogaus organą - odą?

  Atlikti

  Testas apie inkstus


  Inkstas - tai svarbiausias šlapimo sistemos organas. Jie yra pupelės formos, kiekvienoje pusėje, viršutinėje pilvo ertmės dalyje. Suaugusio žmogaus inkstas sveria apie 120-150g. Inkstas yra apie 10cm ilgio, 5cm pločio ir 3-4cm storio. Daugiau apie anatomiją skaitykite čia.

  Atlikti

  Faktai apie menstruacijas


  Norint suprasti, kodėl kai kada mūsų “moteriškasis laikrodis” sugenda, reikia nors truputį išmanyti, kaip jis veikia. Menstruacijų ciklą formuoja du pagrindiniai hormonai, kurie gaminami smegenyse esančioje “cheminėje hormonų laboratorijoje” – posmegeninėje liaukoje. Tai – folikulus stimuliuojantis hormonas (FSH), skatinantis moteriškų lytinių ląstelių brendimą, bei liuteinizuojantis hormonas (LH), kuris padeda subrendusiam kiaušinėliui išeiti iš folikulo (t.y. vykti ovuliacijai). Folikulo viduje esančios ląstelės gamina didžiąją dalį kitų moteriškųjų hormonų – estrogenų, kurie nulemia moteriškųjų antrinių lytinių požymių formavimąsi (tai moteriškasis plaukuotumo tipas, moteriški lytiniai organai, mėnesinių ciklo reguliacija ir t.t.). Po ovuliacijos, išėjus subrendusiam kiaušinėliui iš folikulo, jis virsta geltonkūniu, gaminančiu dar vieną hormoną – progesteroną. Jam veikiant, gimdos gleivinė parengiama priimti apvaisintą moteriškąją lytinę ląstelę, slopinami gimdos susitraukimai. Jei apvaisinimas neįvyksta, gimdos gleivinė atplyšta ir prasideda menstruacinis kraujavimas, kurio metu ji ir pasišalina iš organizmo.

  Atlikti

  Širdies anatomija


  Širdis – kūgio formos tuščiaviduris, raumeninis organas, esantis krūtinės ląstoje, labiau kairėje pusėje už krūtinkaulio. Daugiau apie širdies anatomiją rasite čia.

  Atlikti

  Testas apie Menopauzę


  Daugiau apie menopauzę

  Klimaksas – tai perėjimas iš reprodukcinio periodo (kai moteris dar gali pastoti) į menopauzę. Testas padės atsakyti į aktualius klausimus apie šį moterims laikotarpį.

  Atlikti

  Testas apie virškinimą


  Virškinimo sistemą sudaro 8-10 metrų ilgio kanalas. Sistema prasideda burnos anga, toliau eina ryklė, stemplė, skrandis, plonosios žarnos ir storosios žarnos, pasibaigianti išeinamąja anga. Virškinimo sistemai taip pat priklauso didžiosios seilių liaukos, kepenys ir kasa. Testas pad4s Jums pagilinti žinias apie virškinimo sistemos ypatybes.

   

  Atlikti

  Testas apie nervų sistemą


  Ar žinote, kad........ 
  •   smegenis sudaro apie 100 milijardų nervinių ląstelių, kurių kasmet apie 0,15–0,1proc. žūsta. 
  •   smegenų veiklai aktyvinti sunaudojama ¼ visų gaunamų kalorijų.

  Sveikas žmogus

   

  Atlikti

  Testas apie pagrindinį kvėpavimo organą - plaučius


  Skiriamos dvi pagrindinės kvėpavimo organų sistemos dalys – kvėpavimo takai, kuriais cirkuliuoja įkvėpiamas oras ir plaučiai, per kuriuos vyksta kraujo aprūpinimas deguonimi ir CO2 pašalinimas iš organizmo. Kvėpavimo takai skirstomi į viršutiniud ir apatinius.Daugiau apie kvėpavimo organų savybes rasite čia.

  Atlikti

  Testas apie Limfinę sistemą


  Mūsų organizmas turi daug organų sistemų: tai kraujagyslių sistema, nervų sistema ir kitos, tačiau gana retai girdime apie organizmo limfinę sistemą. Kuo ji svarbi mūsų organizmui?

  Atlikti

  Testas apie vyrų sveikatos rizikas


  Kokios pagrindinės vyro sveikatos rizikos? Vyrai, kaip ir moterys, turi tam tikras pažeidžiamas kūno vietas, dėl socialinių aspektų susiduria su specifinėmis rizikomis savo sveikatai.

  Atlikti

  Testas: įvairūs klausimai apie žmogaus organizmą


  Įvairūs klausimai apie žmogaus organizmą: kiek receptorių turi liežuvis? Kur organizme galima rasti "labirintą"? Ar žinote atsakymus?

  Atlikti

  Testas - ko dar nežinote apie meilę ir seksą?


  Koks yra cheminis meilės pavadinimas?

  Atlikti

  Testas apie odos būkles


  Odos būklė atspindi viso organizmo būklę. Odos ligos gali būti ūminės ir lėtinės, alerginės ir nealerginės kilmės, užkrečiamosios, paveldimos ir pan. Iš alerginių odos ligų dažniausios alerginis kontaktinis dermatitas, į vidų patekusių medžiagų sukeltas dermatitas, dilgėlinė. Taip pat atopinis dermatitas, kurį išprovokuoja įvairūs aplinkos veiksniai. Kartais bet kokį odos bėrimą ar niežėjimą pacientas priskiria alerginiam dermatitui, nors tai gali būti daugybė kitų odos ligų, tarp jų – užkrečiamųjų.

  Kokias odos būkles turime žinoti ir atpažinti?

  Atlikti

  Testas apie veido odos priežiūrą


  Veido odos būklė atspindi mūsų organizmo sveikatą.

  Tinkama jos priežiūra itin svarbi, kadangi žvalus žvilgsnis ir lygi veido oda priklauso ir nuo mūsų pastangų. Kaip taisyklingai prižiūrėti veido odą bei ką svarbu žinoti apie kosmetikos priemones, Jums padės atsakyti testas.

  Atlikti

Anekdotai

archyvas

pasveik.ltEspumisanMezymProstamol unoRaniberlLioton 1000