Oksaliplatina, 5mg/ml, koncentratas infuziniam tirpalui
Vartojimas: leisti į veną
Registratorius: Hospira UK Limited, Jungtinė Karalystė
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Oksaliplatina
I PRIEDAS
PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Oxaliplatin Hospira 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
2.KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
1 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 5 mg oksaliplatinos.
10 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 50 mg oksaliplatinos.
20 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 100 mg oksaliplatinos.
40 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 200 mg oksaliplatinos.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3.FARMACINĖ FORMA
Koncentratas infuziniam tirpalui.
Koncentratas yra skaidrus, bespalvis tirpalas.
4.KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1Terapinės indikacijos
Oksaliplatina kartu su 5-fluorouracilu (5-FU) ir folino rūgštimi (FR) vartojama:
pagalbiniam III stadijos (C pagal Duke klasifikaciją) gaubtinės žarnos vėžio gydymui po visiškos pirminio naviko rezekcijos;
metastazavusio gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio gydymui.
4.2Dozavimas ir vartojimo metodas
Injekcinį citotoksinių preparatų tirpalą turi ruošti kvalifikuotas specialistas, žinantis jų vartojamo būdą, tokiomis sąlygomis, kurios garantuoja vaistinio preparato neliečiamumą bei aplinkos, ypač su juo dirbančio asmens, apsaugą, ir laikydamasis ligoninės taisyklių. Tam darbui atlikti būtina tam skirta vieta. Joje draudžiama rūkyti, valgyti ir gerti (žr. 6.6 skyrių).
Dozavimas
MEDIKAMENTU GYDOMI TIK SUAUGĘ ŽMONĖS.
Pagalbiniam gydymui rekomenduojama oksaliplatinos dozė yra 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Ji lašinama į veną kas 2 savaitės. Iš viso tokių gydymo ciklų taikoma 12, t. y. gydoma 6 mėn.
Metastazavusiam gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiui gydyti rekomenduojama oksaliplatinos dozė yra 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Ji lašinama į veną kas 2 savaitės.
Nurodytą dozavimą reikia keisti atsižvelgiant į medikamento toleravimą (žr. 4.4 skyrių).
Oksaliplatina visada lašinama prieš fluoropirimidino darinį, t. y. 5-fluorouracilą.
Reikiamą oksaliplatinos koncentrato dozę reikia praskiesti 250 - 500 ml 5% (50 mg/ml) gliukozės tirpalu, kad koncentracija būtų 0,2 – 0,7 mg/ml, ir per 2 – 6 val. sulašinti į veną. 0,7 mg/ml yra didžiausia oksaliplatinos koncentracija, kuri buvo vartota klinikinėje praktikoje, gydant 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto doze.
Gydymas oksaliplatina dažniausiai buvo derinamas su nepertraukiama 5-fluorouracilo infuzija. Dvisavaitinio gydymo programos metu, dalis 5-fluorouracilo dozės buvo iš karto švirkšta į veną, o likęs kiekis į ją lašintas nepertraukiamai.
Tam tikrų grupių pacientai
-Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Oksaliplatinos poveikis ligoniams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, netirtas (žr. 4.3 skyrių).
Pacientus, kuriems yra vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas, galima pradėti gydyti įprastine rekomenduojama doze (žr. 4.4 skyrių). Jeigu yra lengvas inkstų funkcijos sutrikimas, dozės keisti nereikia.
-Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi
I fazės tyrimais, kuriuose dalyvavo ir pacientai, kuriems buvo įvairaus sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas, nustatyta, kad kepenų ir tulžies sistemos sutrikimų dažnis ir sunkumas priklauso nuo progresuojančios ligos ir kepenų funkcijos sutrikimo prieš pradedat gydyti. Klinikinių tyrimų metu ligoniams, kurių kepenų funkcijos tyrimų duomenys buvo nukrypę nuo normos, specialiai dozė keičiama nebuvo.
-Senyvi pacientai
Vyresniems negu 65 metų ligoniams, gydomiems vien oksaliplatina arba jos ir 5-fluorouracilo deriniu, sunkus toksinis poveikis nepadažnėjo, vadinasi, senyviems žmonėms specialiai dozę keisti nebūtina.
Vartojimo metodas
Oksaliplatina lašinama į veną.
Prieš infuziją hiperhidracija nebūtina.
Reikiamą koncentrato dozę pradžioje reikia praskiesti 250 - 500 ml 5% (50 mg/ml) gliukozės tirpalo, kad praskiestame tirpale oksaliplatinos koncentracija būtų ne mažesnė kaip 0,2 mg/ml, po to per 2 – 6 val. sulašinti į periferinę arba centrinę veną. Kiekvieną kartą oksaliplatinos tirpalą reikia lašinti prieš 5- -fluorouracilą.
Jei oksaliplatinos patenka šalia venos, infuziją būtina nedelsiant nutraukti.
Vartojimo instrukcija
Oksaliplatinos koncentratą būtina skiesti tik prieš vartojimą. Galima skiesti tik 5 (50 mg/ml) gliukozės tirpalu (žr. 6.6 skyrių).
4.3Kontraindikacijos
Oxaliplatin Hospira draudžiama gydyti:
- -jeigu padidėjęs jautrumas oksaliplatinai arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai;
- -jeigu moteris krūtimi maitina kūdikį;
- -jeigu prieš pirmąjį gydymo ciklą yra mieloidinio audinio funkcijos slopinimas: neutrofilų 2 x 109/l ir (arba) trombocitų 100 x 109/l);
- -jeigu prieš pirmąjį gydymo ciklą yra funkciją trikdanti periferinė sensorinė neuropatija;
- -jeigu yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas (kreatinino klirensas 30 ml/min.).
4.4Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Oksaliplatina galima gydyti tik specializuotame onkologinių ligų gydymo skyriuje ir tik patirties turinčiam onkologui prižiūrint.
Kadangi informacijos apie medikamento saugumą ligoniams, kuriems yra vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimas, yra mažai, todėl tokius pacientus šiuo medikamentu galima gydyti tik atidžiai nustačius gydymo naudos ir rizikos santykį. Gydymo metu būtina atidžiai sekti tokių ligonių inkstų funkciją ir atsižvelgiant į toksinį poveikį, keisti dozę.
Reikia sekti, ar ligoniams, kuriems kitokie platinos preparatai buvo sukėlę alerginę reakciją, neatsiranda alergijos požymių. Pasireiškus reakcijai, panašiai į anafilaksinę, oksaliplatinos infuziją reikia nedelsiant nutraukti ir pradėti reikiamą simptominį šios reakcijos gydymą. Tokius ligonius vėl gydyti oksaliplatina draudžiama.
Vaistinio preparato patekus šalia venos, infuziją būtina nedelsiant nutraukti ir pradėti įprastinį lokalų simptominį gydymą.
Reikia atidžiai sekti, ar oksaliplatina nesukelia toksinio poveikio nervų sistemai, ypač tuo atveju, jeigu gydoma ja ir kartu kitais vaistiniais preparatais, darančiais specifinį neurotoksinį poveikį. Nervų sistemos būklę reikia tirti prieš kiekvieną oksaliplatinos infuziją ir periodiškai po jos.
Jeigu infuzijos, kurios metu oksaliplatinos dozė į veną lašinama per 2 val., metu arba pirmas valandas po jos atsiranda ūminė gerklų ir ryklės dizestezija, tolesnę preparato dozę reikia lašinti 6 valandas (žr. 4.8 skyrių).
Jei atsiranda nervų sistemos pažaidos simptomų (parestezija, dizestezija), tolesnę oksaliplatinos dozę rekomenduojama nustatyti, atsižvelgiant į šių simptomų trukmę ir sunkumą, taip, kaip nurodyta toliau.
- - Jei simptomai trunka ilgiau negu 7 paras ir vargina, tolesnę oksaliplatinos dozę reikia mažinti: lašinti ne 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto, bet 65 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (metastazavusiam vėžiui gydyti) arba 75 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (pagalbinei terapijai).
- - Jei iki kito gydymo ciklo neišnyksta funkcijos netrikdanti parestezija, tolesnę oksipalatinos dozę reikia mažinti: lašinti ne 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto, bet 65 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (metastazavusiam vėžiui gydyti) arba 75 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (pagalbinei terapijai).
- - Jei iki kito gydymo ciklo neišnyksta funkciją trikdanti parestezija, gydymą oksaliplatina reikia nutraukti.
- - Jei oksaliplatinos vartojimą nutraukus minėti simptomai palengvėja, galima svarstyti gydymo šiuo preparatu atnaujinimą.
Pacientui reikia pasakyti, kad periferinės sensorinės neuropatijos simptomai gali išsilaikyti ir baigus gydyti šiuo vaistiniu preparatu. Baigus pagalbinę terapiją oksaliplatina, lokalizuota vidutinio sunkumo parestezija arba funkciją trikdanti parestezija gali neišnykti net 3 metus.
Toksinio poveikio virškinimo traktui, pasireiškiančio pykinimu ir vėmimu, profilaktikai ir gydymui tinka vėmimą slopinantys preparatai (žr. 4.8 skyrių).
Gydant oksalipaltina, ypač ja ir kartu 5-fluorouracilu, dėl stipraus viduriavimo arba vėmimo gali atsirasti dehidracija, paralyžinis žarnų nepraeinamumas, žarnų obstrukcija, hipokaliemija, metabolinė acidozė bei inkstų veiklos sutrikimas.
Jei pasireiškia toksinis poveikis kraujo gamybai (neutrofilų yra 1,5 x 109/l arba trombocitų 50 x 109/l), kito gydymo ciklo negalima taikyti tol, kol kraujo ląstelių kiekis netaps priimtinas. Prieš pirmą oksaliplatinos infuziją ir prieš kiekvieną tolesnį gydymo ciklą reikia nustatyti visų kraujo ląstelių kiekį kraujyje ir leukogramą.
Pacientą būtina tinkamai informuoti apie viduriavimo, vėmimo, mukozito, stomatito ir neutropenijos riziką, kylančią po oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo derinio pavartojimo, kad jis galėtų skubiai kreiptis į gydantį gydytoją, kuris tokiu atveju skirs reikiamą gydymą.
Jeigu prasideda mukozitas arba stomatitas, tiek susijęs, tiek nesusijęs su neutropenija, kito gydymo ciklo negalima taikyti tol, kol mukozitas ar stomatitas netaps 1-ojo laipsnio arba dar lengvesnis ir (arba) neutrofilų kiekis nebus 1,5 x 109/l.
Gydant oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo deriniu (kartu ir folino rūgštimi arba be jos), reikia įprastiniu būdu keisti pastarojo preparato dozę, atsižvelgiant į toksinį jo poveikį.
- Jei prasideda 4-ojo laipsnio viduriavimas, 3-4 laipsnio neutropenija (neutrofilų yra 1 x 109/l) ar 3-4 laipsnio trombocitopenija (trombocitų yra 50 x 109/l), reikia mažinti ne tik 5-fluorouracilo, bet ir oksaliplatinos dozę: pastarojo preparato lašinti ne 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto, bet 65 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (metastazavusiam vėžiui gydyti) arba 75 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (pagalbinei terapijai).
Jei dėl neaiškių priežasčių atsiranda kvėpavimo sistemos pažaidos simptomų, pvz., sausas kosulys, dusulys, karkalų ar rentgenu nustatomų plaučių infiltratų, toliau gydyti oksaliplatina negalima tol, kol kitais plaučių tyrimais nebus patvirtinta, kad nėra intersticinės plaučių ligos ar plaučių fibrozės (žr. 4.8 skyrių).
VARTOJIMAS VAIKAMS
Vaikams aktualių oksaliplatinos indikacijų nėra. Pediatrinių pacientų solidinių navikų gydymo vien oksaliplatina veiksmingumas nėra nustatytas (žr. 5.1 skyrių).
Toksinis poveikis kepenims
Jeigu nuo normos nukrypsta kepenų funkcijos tyrimų duomenys arba pasireiškia vartų venos hipertenzija, kurios priklausomumas nuo metastazių kepenyse neakivaizdus, galima įtarti labai retai pasireiškiantį medikamento sukeliamą kepenų kraujagyslių sutrikimą.
4.5Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Pacientams, kuriems prieš pat 5-fluorouracilo injekciją buvo sulašinta viena 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozė, 5-fluorouracilo ekspozicijos organizme pokyčių nepastebėta.
Tyrimų in vitro duomenimis, eritromicinas, salicilatai, granisetronas, paklitakselis bei natrio valproatas reikšmingai oksaliplatinos iš junginių su baltymais neatpalaiduoja.
4.6Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Apie oksaliplatinos saugumą nėščioms moterims informacijos nėra. Tyrimų su gyvūnais metu oksaliplatina pastebėtas toksinis poveikis dauginimuisi. Nėščiųjų bei kontraceptinėmis priemonėmis nesinaudojančių vaisingo amžiaus moterų oksaliplatina gydyti nerekomenduojama, nebent tik tinkamai pacientę informavus apie galimą riziką vaisiui ir gavus jos sutikimą.
Oksaliplatinos vartojančiai moteriai gydymo laikotarpiu pastoti negalima, ji privalo naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą. Ikiklinikinių tyrimų metu oksaliplatina sukėlė genotoksinį poveikį. Oksaliplatina gydomiems vyrams gydymo metu ir iki 6 mėn. po jo patariama moters neapvaisinti. Be to, jiems rekomenduojama prieš gydymą kreiptis patarimo dėl spermos konservavimo, kadangi oksaliplatina gali sukelti nevaisingumą visam laikui. Gydymo metu moterims ir vyrams būtina naudotis tinkamomis kontraceptinėmis priemonėmis. Po gydymo moterims jomis dar reikia naudotis 4 mėn., vyrams 6 mėn.
Ar oksaliplatinos patenka į motinos pieną, netirta. Šiuo vaistiniu preparatu gydomoms moterims kūdikį krūtimi maitinti draudžiama.
4.7Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. Vis dėlto dėl gydymo oksaliplatina metu padidėjusios galvos svaigimo, vėmimo bei kitokių nervų sistemos sutrikimo simptomų, veikiančių eiseną ir pusiausvyrą, gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus galima silpna arba vidutinio stiprumo įtaka.
4.8Nepageidaujamas poveikis
Oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo bei folino rūgšties deriniu (5-FU/FR) gydomiems pacientams dažniausi nepageidaujami reiškiniai buvo virškinimo trakto sutrikimas (viduriavimas, pykinimas, vėmimas ir mukozitas), kraujo pokyčiai (neutropenija, trombocitopenija) ir nervų sistemos pažaida (ūminė bei kumuliacinė periferinė sensorinė neuropatija). Pacientams, gydomiems oksaliplatinos ir 5-FU/FR deriniu, minėtų reiškinių atsirado dažniau ir jie buvo sunkesni, negu gydomiems vien 5-FU/FR.
Žemiau esančioje lentelėje nurodytas sutrikimų dažnis buvo gautas išanalizavus klinikinių metastazavusio vėžio gydymo ir pagalbinės terapijos tyrimų (jų metu oksaliplatinos ir 5-FU/FR deriniu buvo gydyta atitinkamai 416 ir 1108 pacientų) bei gydymo medikamentu po to, kai jis pateko į rinką, duomenis.
Sutrikimų dažnis vertinamas taip: labai dažni ( 1/10), dažni (nuo 1/100 iki 1/10), nedažni (nuo 1/1 000 iki 1/100), reti (nuo 1/10 000 iki 1/1 000), labai reti ( 1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).
Detalesnė informacija pateikta po lentele.
MedDRA organų sistemų klasė | Labai dažni | Dažni | Nedažni | Reti |
---|---|---|---|---|
Infekcijos ir infestacijos | Infekcija | Rinitas, viršutinių kvėpavimo takų infekcinė liga, neutropeninis sepsis, su karščiavimu susijusi neutropenija | ||
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai | Anemija, neutropenija, trombocitopenija, leukopenija, limfopenija | Febrili neutropenija | Hemolizinis ureminis sindromas | Autoimuninė trombocitopenija, hemolizinė anemija |
Imuninės sistemos sutrikimai | Alergija (alerginė reakcija)+ | |||
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai | Anoreksija, glikemijos pokytis, hipokalemija, natremijos pokytis | Dehidracija | Metabolinė acidozė | |
Psichikos sutrikimai | Depresija, nemiga | Nervingumas | ||
Nervų sistemos sutrikimai | Periferinė sensorinė neuropatija, sensorikos sutrikimas, disgeuzija, galvos skausmas | Galvos svaigimas, motorinių nervų uždegimas, meningizmas | Dizartrija | |
Akių sutrikimai | Konjunktyvitas, regos sutrikimas | Trumpalaikis regos aštrumo sumažėjimas, akipločio sutrikimas, regos nervo uždegimas | ||
Ausų ir labirintų sutrikimai | Ototoksinis poveikis | Apkurtimas | ||
Kraujagyslių sutrikimai | Epistaksė | Hemoragija, paraudimas, giliųjų venų trombozė, plaučių embolija | ||
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai | Dispnėja, kosulys | Žagsulys | Intersticinė plaučių liga, plaučių fibrozė | |
Virškinimo trakto sutrikimai | Pykinimas, viduriavimas, vėmimas, stomatitas (mukozitas), pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas | Dispepsija, gastroezofaginis refliuksas, tiesiosios žarnos hemoragija, virškinimo trakto hemoragija | Žarnų nepraeinamumas, žarnų obstrukcija | Kolitas, įskaitant Clostridium difficile sukeliamą viduriavimą, pakreatitas |
Odos ir poodinio audinio sutrikimai | Odos sutrikimas, alopecija | Odos eksfoliacija (pvz., plaštakų ir pėdų sindromas), išbėrimas, eriteminis išbėrimas, hiperhidrozė, nagų sutrikimas | ||
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai | Nugaros skausmas | Artralgija, kaulų skausmas | ||
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai | Dizurija, nenormalus šlapinimosi dažnis, hematurija | Ūminis intersticinis nefritas, inkstų kanalėlių trombozė | ||
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | Nuovargis, karščiavimas++, astenija, skausmas, injekcijos vietos reakcija+++, šaltkrėtis | |||
Tyrimai | Kepenų fermentų, šarminės fosfatazės, bilirubino bei laktatdehidrogenazės kiekio padidėjimas kraujyje, kūno svorio padidėjimas (taikant pagalbinį gydymą) | Kreatinino kiekio padidėjimas kraujyje, kūno svorio sumažėjimas (gydant metastazavusį vėžį) |
Žr. žemiau pateiktą detalią informaciją
Žr. 4.4 skyrių
+ Įprastinės alerginės reakcijos, pvz., odos išbėrimas (ypač dilgėlinė), konjunktyvitas, rinitas. Įprastinės anafilaksinės reakcijos, įskaitant bronchų spazmą, angioneurozinę edemą, krūtinės skausmo pojūtį, hipotenziją ir anafilaksinį šoką
++ Labai dažnas karščiavimas, sustingimas (tremoras) dėl infekcijos (kartu su karščiavimu susijusia neutropenija arba be jos) arba galbūt dėl imunologinių priežasčių
+++ Buvo injekcijos vietos reakcijos, įskaitant lokalų skausmą, paraudimą, patinimą ir trombozę, atvejų. Ekstravazacija gali sukelti lokalų skausmą ir uždegimą, kuris gali būti sunkus ir lemti komplikacijas, įskaitant nekrozę, ypač oksaliplatinos lašinant į periferinę veną (žr. 4.4 skyrių)
Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai
Labai reti ( 1/10 000)
Sinusoidinės kepenų obstrukcijos sindromas, kuris dar vadinamas kepenų venų okliuzine liga, arba į šį kepenų sutrikimą panaši patologija, įskaitant kepenų purpurą, mazginę regeneracinę hiperplaziją ir perisinusoidinę fibrozę. Klinikiniai sutrikimo simptomai gali būti vartų venos hipertenzija ir (arba) transaminazių kiekio padidėjimas kraujyje.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Labai reti ( 1/10 000)
Ūminė tubulointersticinė nefropatija, sukelianti ūminį inkstų nepakankamumą.
Toksinis poveikis kraujui
Dažnis (pacientų ), atsižvelgiant į sunkumo laipsnį
Gydant metastazavusį vėžį | Pagalbinio gydymo metu | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oksaliplatina (85 mg/m2 kūno paviršiaus kas 2 savaitės) ir 5-FU/FR | Visų laipsnių | 3-ojo laipsnio | 4-ojo laipsnio | Visų laipsnių | 3-ojo laipsnio | 4-ojo laipsnio | ||||
Anemija | 82,2 | 3 | 1 | 75,6 | 0,7 | 0,1 | ||||
Neutropenija | 71,4 | 28 | 14 | 78,9 | 28,8 | 12,3 | ||||
Trombocitopenija | 71,6 | 4 | 1 | 77,4 | 1,5 | 0,2 | ||||
Su karščiavimu susijusi neutropenija | 5 | 3,6 | 1,4 | 0,7 | 0,7 | 0,0 | ||||
Neutropeninis sepsis | 1,1 | 0,7 | 0,4 | 1,1 | 0,6 | 0,4 |
Toksinis poveikis virškinimo traktui
Dažnis (pacientų ), atsižvelgiant į sunkumo laipsnį
Gydant metastazavusį vėžį | Pagalbinio gydymo metu | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oksaliplatina (85 mg/m2 kūno paviršiaus kas 2 savaitės) ir 5-FU/FR | Visų laipsnių | 3-ojo laipsnio | 4-ojo laipsnio | Visų laipsnių | 3-ojo laipsnio | 4-ojo laipsnio | ||||
Pykinimas | 69,9 | 8 | 1 | 73,7 | 4,8 | 0,3 | ||||
Viduriavimas | 60,8 | 9 | 2 | 56,3 | 8,3 | 2,5 | ||||
Vėmimas | 49 | 6 | 1 | 47,2 | 5,3 | 0,5 | ||||
Mukozitas /stomatitas | 39,9 | 4 | 1 | 42,1 | 2,8 | 0,1 |
Būtina profilaktika ir (arba) gydymas stipraus poveikio vėmimą slopinančiais preparatais.
Dėl stipraus viduriavimo ar vėmimo gali pasireikšti dehidracija, paralyžinis žarnų nepraeinamumas, žarnų obstrukcija, hipokalemija, metabolinė acidozė ir inkstų funkcijos sutrikimas, ypač pacientams, kurie gydomi oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo deriniu (žr. 4.4 skyrių).
Nervų sistemos sutrikimai
Oksaliplatinos dozę riboja toksinis jos poveikis nervų sistemai. Tai periferinė sensorinė neuropatija: galūnių dizestezija ir (arba) parestezija, susijusi arba nesusijusi su mėšlungiu. Jos pasireiškimą dažnai skatina šaltis. Šių simptomų atsiranda net 95% vaistinio preparato vartojančių ligonių. Nors simptomai pertraukos tarp gydymo ciklų metu silpnėja, tačiau didėjant gydymo ciklų kiekiui, jų trukmė ilgėja.
Skausmo atsiradimas ir (arba) funkcijos sutrikimas yra priežastis keisti dozę arba net gydymą šiuo vaistiniu preparatu nutraukti priklausomai nuo minėtų simptomų trukmės (žr. 4.4 skyrių).
Šis funkcinis sutrikimas apima tikslių judesių atlikimo pasunkėjimą ir gali būti sensorikos sutrikimo pasekmė. Nuo bendros 850 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozės (10 gydymo ciklų) išsilaikančių simptomų atsiradimo rizika yra maždaug 10 pacientų, nuo bendros 1020 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozės (12 gydymo ciklų) 20.
Gydymą nutraukus, nervų sistemos pažaidos požymiai ir simptomai dažniausiai palengvėja arba visiškai išnyksta. Praėjus 6 mėn. po pagalbinio gaubtinės žarnos vėžio gydymo, 87 pacientų simptomų visai nebuvo arba jie buvo tik lengvi. Praėjus 3 metams po gydymo, 3 pacientų buvo neišnykusi lokalizuota vidutinio sunkumo parestezija (2,3) arba parestezija, galinti trikdyti funkcinį aktyvumą (0,5).
Buvo ūminio neurosensorikos sutrikimo atvejų (žr. 5.3 skyrių). Jo požymių atsiranda per kelias valandas po infuzijos, pasireiškimą dažnai skatina šaltis. Toks sutrikimas paprastai pasireiškia trumpalaike parestezija, disestezija ir hipestezija. 1 - 2% pacientų pasireiškė ūminis ryklės ir gerklų disestezijos sindromas, kuriam būdingas subjektyvus disfagijos ar dispnėjos/dusinimo jutimas nesant objektyvių kvėpavimo sutrikimo (cianozės ar hipoksijos) gerklų ar bronchų spazmo simptomų (švilpesio ar švokštimo). Nors tokiu atveju buvo gydyta antihistamininiais bei bronchus plečiančiais preparatais, tačiau simptomai greitai išnyksta ir negydant. Infuzijos trukmės ilginimas padeda sumažinti šio sindromo dažnį (žr. 4.4 skyrių). Kiti retkarčiais atsirandantys simptomai yra mėšlungiškas žandikaulio sukandimas/raumenų spazmas/nevalingi raumenų susitraukimai/raumenų trūkčiojimas/mioklonusas, koordinacijos sutrikimas/nenormali eisena/ataksija/pusiausvyros sutrikimas, gerklės ar krūtinės veržimas/spaudimas/diskomfortas/skausmas. Be to, kartu arba atskirai galimas kaukolės nervų funkcijos sutrikimas, pasireiškiantis ptoze, diplopija, afonija/disfonija, užkimimu, kartais balso stygų paralyžiu, nenormaliu liežuvio jutimu ar dizartrija, kartais afazija, trišakio nervo neuralgija/veido skausmu/akių skausmu, regos aštrumo sumažėjimu, akipločio sutrikimais.
Gydymo oksaliplatina metu pastebėta ir kitokių nervų sistemos pažaidos simptomų: dizartrija, giliųjų sausgyslių refleksų išnykimas ir Lhermitte požymis. Pavieniais atvejais pasireiškė regos nervo uždegimas.
Alerginė reakcija
Dažnis (pacientų ), atsižvelgiant į sunkumo laipsnį
Gydant metastazavusį vėžį | Pagalbinio gydymo metu | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oksaliplatina (85 mg/m2 kūno paviršiaus kas 2 savaitės) ir 5-FU/FR | Visų laipsnių | 3-ojo laipsnio | 4-ojo laipsnio | Visų laipsnių | 3-ojo laipsnio | 4-ojo laipsnio | ||||
Alerginė reakcija (alergija) | 9,1 | 1 | 1 | 10,3 | 2,3 | 0,6 |
4.9Perdozavimas
Oksaliplatinos priešnuodis nežinomas. Preparato perdozavus, tikėtinas sunkesnio nepageidaujamo poveikio pasireiškimas. Tokiu atveju reikia sekti kraujo parametrus ir taikyti simptominį gydymą.
5.FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė − kiti antinavikiniai vaistai, platinos dariniai, ATC kodas − L01XA 03.
Oksaliplatina yra priešnavikinis preparatas. Jis priklauso naujiems platinos dariniams, kurių sudėtyje esantis platinos atomas yra sujungtas su 1,2–diaminocikloheksano (DACH) ir oksalato grupėmis.
Oksaliplatina yra vienintelis Cis-[oksalato (trans-1-1,2-DACH) platina] enantiomeras.
In vitro citotoksinį bei in vivo antinavikinį poveikį oksaliplatina daro daugelio auglių modelių sistemoms, įskaitant žmogaus gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio modelį. Be to, tyrimų in vitro bei in vivo metu oksaliplatina veikia įvairius cisplatinai atsparius modelius.
Tyrimų in vitro bei in vivo metu kartu vartojamų oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo citotoksinis poveikis buvo sinergetinis.
Oksaliplatinos veikimo būdo, kuris galutinai dar neištirtas, tyrimų duomenys rodo, kad preparato biotransformacijos metu atsiradę vandeniniai junginiai sąveikauja su DNR, sudarydami kryžmines jungtis jos grandinėje ir tarp grandinių. Dėl to stabdoma DNR sintezė ir sukeliamas citotoksinis bei priešnavikinis poveikis.
Oksaliplatinos (85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozė, lašinta kas 2 savaitės), vartojamos kartu su 5--fluorouracilu ir folino rūgštimi, veiksmingumas gydant metastazavusį gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį nustatinėtas trimis toliau aprašytais klinikiniais tyrimais.
- Palyginamuoju 2 grupių III fazės tyrimu EFC2962 su anksčiau negydytais ligoniais, kurie atsitiktinių imčių būdu buvo suskirstyti į 2 grupes: vienos grupės (LV5FU2) tiriamieji buvo gydomi 5-fluorouracilo ir folino rūgšties deriniu, kitos (FOLFOX4; N 210) oksaliplatinos, 5-fluorouracilo ir folino rūgšties deriniu.
- Palyginamuoju 3 grupių III fazės tyrimu EFC4584 su gydymui irinotekano (CPT-11), 5-fluorouracilo ir folino rūgšties deriniu atspariais ligoniais, kurie atsitiktiniu imčių būdu buvo suskirstyti į 3 grupes: pirmos grupės (LV5FU2) pacientai (N 275) buvo gydomi 5-fluorouracilo ir folino rūgšties deriniu, antros (N 275) vien oksaliplatina, trečios (FOLFOX4; N 271) oksaliplatinos, 5-fluorouracilo ir folino rūgšties derinu.
- Nekontroliniu II fazės tyrimu (EFC2964), kurio metu ligoniai, atsparūs gydymui 5-fluorouracilo ir folino rūgšties deriniu, buvo gydomi oksaliplatinos, 5-fluorouracilo ir folino rūgšties deriniu (FOLFOX4; N 57).
Dviejų atsitiktinių imčių klinikinių tyrimų, t. y. EFC2962 (su anksčiau negydytais pacientais) ir EFC4584 (su anksčiau gydytais pacientais), rezultatai rodo, kad deriniu, kuriame buvo oksaliplatinos, gydytų ligonių atsako į gydymą dažnis buvo reikšmingai didesnis, išgyvenamumas ligai neprogresuojant (angl. PFS)/laikas, per kurį liga pradeda progresuoti (angl.TTP), didesnis, negu gydytų 5-fluorouracilo ir folino rūgšties deriniu. Tyrimo EFC 4584 metu statistiškai reikšmingo bendro išgyvenamumo (angl. OS) skirtumo tarp ligonių, kurie buvo gydomi 5-fluorouracilo ir folino rūgšties deriniu ir kurie tokiam gydymui buvo atsparūs, ir ligonių, kurie vėliau buvo gydomi oksaliplatinos, 5-fluorouracilo ir folino rūgšties deriniu, nepastebėta.
Atsako dažnis FOLFOX4 ir LV5FU2 tyrimų metu
Atsako dažnio (95 PI) Nepriklausomos radiologinės peržiūros ITT analizės duomenys | LV5FU2 | FOLFOX4 | Vien oksaliplatina |
---|---|---|---|
Anksčiau negydyti pacientai EFC2962 Atsakas tirtas kas 8 savaitės | 22 (16 – 27) ___________________ P 0,0001 | 49 (42 – 46) ___________________ P 0,0001 | Duomenų nėra ___________________ |
Anksčiau gydyti pacientai EFC4584 (atsparūs gydymui CTP-11 + 5FU/FR) Atsakas tirtas kas 6 savaitės | 0,7 (0,0 – 2,7) ___________________ P 0,0001 | 11,1 (7,6 – 15,5) ___________________ P 0,0001 | 1,1 (0,2 – 3,2) ___________________ P 0,0001 |
Anksčiau gydyti pacientai EFC2964 (atsparūs gydymui 5-FU/FR) Atsakas tirtas kas 12 savaičių | Duomenų nėra | 23 (13 – 36) | Duomenų nėra |
Vidutinis išgyvenamumas ligai neprogresuojant (PFS)/laikas, per kurį liga pradeda progresuoti (TTP) FOLFOX4 ir LV5FU2 tyrimų metu
Vidutinis PFS/TTP Mėnesiai (95 PI) ITT analizės su nepriklausoma radiologine peržiūra duomenys | LV5FU2 | POLFOX4 | Vien oksaliplatina |
---|---|---|---|
Anksčiau negydyti pacientai EFC2962 (PFS) | 6 (5,5 – 6,5) ___________________ Log-rank P 0,0003 | 8,2 (7,2 – 8,8) ___________________ Log-rank P 0,0003 | Duomenų nėra ___________________ |
Anksčiau gydyti pacientai EFC4584 (TTP) (Atsparūs CPT--11 + 5FU/FA) | 2,6 (1,8 – 2,9) ___________________ Log-rank P 0,0001 | 5,3 (4,7 – 6,1)) ___________________ Log-rank P 0,0001 | 2,1 (1,6 – 2,7) ___________________ Log-rank P 0,0001 |
Anksčiau gydyti pacientai EFC2964 (atsparūs 5-FU/FR) | Duomenų nėra | 5,1 (3,1 – 5,7) | Duomenų nėra |
Bendras vidutinis išgyvenamumas (OS) FOLFOX4 ir LV5FU2 tyrimų metu
Vidutinis OS Mėnesiai (95 PI) ITT analizės duomenys | LV5FU2 | POLFOX4 | Vien oksaliplatina |
---|---|---|---|
Anksčiau negydyti pacientai EFC2962 | 14,7 (13 – 18,2) ___________________ Log-rank P 0,12 | 16,2 (14,7 – 18,2) ___________________ Log-rank P 0,12 | Duomenų nėra ___________________ |
Anksčiau gydyti pacientai EFC4584 (Atsparūs CPT--11 + 5FU/FA) | 8,8 (7,3 – 9,3) ___________________ Log-rank P 0,0001 | 9,9 (9,1 – 10,5)) ___________________ Log-rank P 0,0001 | 8,1 (7,2 – 8,7) ___________________ Log-rank P 0,0001 |
Anksčiau gydyti pacientai EFC2964 (atsparūs 5-FU/FR) | Duomenų nėra | 10,8 (9,3 – 12,8) | Duomenų nėra |
Tyrimo EFC4584 metu oksaliplatinos, 5-fluorouracilo ir folino rūgšties deriniu gydomiems pacientams, kurie anksčiau buvo gydyti ir kuriems prieš pradedant šį gydymą buvo simptomų, nuo ligos priklausomų simptomų palengvėjimo dažnis buvo reikšmingai didesnis, negu tiems, kurie buvo gydomi 5-fluorouracilo ir folino rūgšties deriniu (atitinkamai 27,7 ir 14,6 tiriamųjų; p 0,0033).
Statistikai reikšmingo gyvenimo kokybės balų skirtumų tarp anksčiau negydytų pacientų (EFC2962), kuriems buvo taikomas vienas ar kitas gydymo būdas, nepastebėta. Vis dėlto gyvenimo kokybės balai, atsižvelgiant į bendrą sveikatos būklę ir skausmą, paprastai buvo geresni kontrolinės grupės pacientų, o atsižvelgiant į pykinimą ir vėmimą, jie buvo blogesni oksaliplatina gydytų ligonių.
Pagalbinio gydymo veiksmingumas nustatinėtas lyginamuoju III fazės tyrimu MOSAIK (EFC3313), kuriame dalyvavo atsitiktinių imčių būdu parinkti 2246 pacientai, kuriems buvo atlikta visiška pirminio gaubtinės žarnos vėžio rezekcija. 899 tiriamiesiems buvo antra ligos stadija (B2 pagal Duke), 1347 tiriamiesiems III stadija (C pagal Duke). Pacientai atsitiktinių imčių būdu buvo suskirstyti į 2 grupes: vienos (LV5FU2) grupės tiriamieji buvo gydomi 5-FU/FR, kitos (FOLFOX4) oksaliplatinos ir 5-FU/FR deriniu.
Visų tiriamųjų išgyvenamumas 3 metus be ligos simptomų EFC 3313 tyrimo metu (ITT analizės duomenys)
Tyrimas | LV5FU2 | FOLFOX4 | |
---|---|---|---|
3 metus be ligos simptomų išgyvenusių pacientų procentas (95 PI) | 73,3 (70,6 – 75,9) | 78,7 (76,2 – 81,1) | |
Rizikos santykis (95 PI) | 0,76 (0,64 – 0,89) | ||
Stratifikuotas Log-rank testas | P 0,0008 |
Vidutinė sekimo trukmė yra 44,2 mėn. (visi pacientai buvo sekti ne trumpiau kaip 3 metus)
Tyrimu buvo įrodyta, kad pacientų, gydytų oksaliplatinos ir 5-FU/FR (FOLFOX4) deriniu, išgyvenamumas 3 metus be ligos simptomų buvo pastebimai geresnis, negu gydytų vien 5-FU/FR (LV5FU2).
Išgyvenamumas 3 metus be ligos simptomų priklausomai nuo ligos stadijos EFC 3313 tyrimo metu (ITT analizės duomenys)
Ligos stadija | II stadija (B2 pagal Duke) | III stadija (C pagal Duke) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tyrimas | LV5FU2 | FOLFOX4 | LV5FU2 | FOLFOX4 | ||
3 metus be ligos simptomų išgyvenusių pacientų procentas (95 PI) | 84,3 (80,9 – 87,7) | 87,4 (84,3 – 90,5) | 65,8 (62,2 – 69,5) | 72,8 (69,4 – 76,2) | ||
Rizikos santykis (95 PI) | 0,79 (0,57 – 1,09) | 0,75 (0,62 – 0,9) | ||||
Log-rank testas | P 0,151 | P 0,002 |
Vidutinė sekimo trukmė yra 44,2 mėn. (visi pacientai buvo sekti ne trumpiau kaip 3 metus)
Bendras išgyvenamumas (ITT analizės duomenys)
MOSAIC tyrimo metu pirminė vertinamoji baigtis buvo išgyvenamumas 3 metus be ligos simptomų. Tuo metu, kai buvo atliekama analizė, iš FOLVOX4 grupės gyvi buvo 85,1 tiriamųjų, iš LV5FU2 grupės 83,8. Vadinasi, 10 bendro mirštamumo rizikos sumažėjimas FOLFOX4 grupėje nebuvo statistiškai reikšmingas (rizikos santykis yra 0,9). Iš FOLVOX4 grupės ligonių, kuriems buvo II ligos stadija (B2 pagal Duke), gyvi buvo 92,2, iš LV5FU2 grupės 92,4 (rizikos santykis yra 1,01). Iš FOLVOX4 grupės ligonių, kuriems buvo III ligos stadija (C pagal Duke), gyvi buvo 80,4, iš LV5FU2 grupės 78,1 (rizikos santykis yra 0,87).
5.2Farmakokinetinės savybės
Atskirų aktyvių oksaliplatinos komponentų farmakokinetika netirta. Nustatyta ultrafiltruojamos platinos, t.y. neprisijungusios aktyvios ir neaktyvios frakcijos, farmakokinetika po 1 - 5 gydymo ciklų, kurių metu kas 3 savaitės per dvi valandas į veną buvo lašinama 130 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozė, ir po 1 -3 gydymo ciklų, kurių metu kas 2 savaitės per 2 valandas į veną buvo lašinama 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozė. Tyrimų duomenys pateikti lentelėje.
Platinos farmakokinetikos parametrai, nustatyti ultrafiltrate po kartotinių kas 2 savaites infuzuojamų 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto arba kas 3 savaitės infuzuojamų 130 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozių
Dozė | Cmax | AUC0-48 | AUC | t1/2α | t1/2β | t1/2γ | Vss | CL |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(mikrogramai /ml) | (mikrogramai /val./ml | (mikrogramai /val./ml | (val.) | (val.) | (val.) | (l) | (1/val.) | |
85 mg/m2 | ||||||||
Vidurkis | 0,814 | 4,19 | 4,68 | 0,43 | 16,8 | 391 | 440 | 17,4 |
Paklaida | 0,193 | 0,647 | 1,4 | 0,35 | 5,74 | 406 | 199 | 6,35 |
130 mg/m2 | ||||||||
Vidurkis | 1,21 | 8,2 | 11,9 | 0,28 | 16,3 | 273 | 582 | 10,1 |
Paklaida | 0,1 | 2,4 | 4,6 | 0,06 | 2,9 | 19 | 261 | 3,07 |
Cmax ir AUC0–48 vidurkiai, nustatyti trečiojo (85 mg/m2) arba penktojo (130 mg/m2) gydymo ciklo metu.
AUC, Vss, Cl ir CLR0-48 vidurkiai, nustatyti pirmojo gydymo ciklo metu.
Cend, Cmax, AUC, AUC0–48, Vss ir CL reikšmės nustatytos nekompartmentinės analizės būdu.
t1/2α, t1/2β ir t1/2γ vidurkiai, apskaičiuoti kompartmentinės analizės būdu (1 – 3 ciklo metu).
Dvi valandas trunkančios infuzijos pabaigoje 15% suleistos platinos dozės būna sisteminėje kraujotakoje, likę 85% greitai pasiskirsto audiniuose arba pašalinami su šlapimu. Kadangi platina prie eritrocitų bei plazmos prisijungia visam laikui, pusinės jos eliminacijos laikas šiuose elementuose yra labai artimas natūraliai eritrocitų ir serumo albumino apykaitai. 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozę infuzavus kas 2 savaitės arba 130 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozę kas 3 savaitės, kraujo plazmos ultrafiltrate medikamento nesusikaupė, pastovi apykaita minėtuose elementuose nusistovėjo pirmojo gydymo ciklo metu. Skirtumai to paties žmogaus ir atskirų žmonių organizme paprastai būna maži.
Manoma, kad in vitro preparato biotransformacija vyksta nefermentinio skaldymo būdu. Kad citochromo P 450 sistema metabolizuotų diaminocikloheksano (DACH) žiedą, duomenų nėra.
Žmogaus organizme oksaliplatina biotransformuojama ekstensyviai. 2 val. trunkančios infuzijos pabaigoje kraujo plazmos ultrafiltrate nepakitusio preparato nebūna. Sisteminėje kraujotakoje identifikuoti keli citotoksinį poveikį sukeliantys biotransformacijos produktai, įskaitant monochloro-, dichloro- ir diakva--DACH platiną, bei keli vėliau atsirandantys neaktyvūs konjugatai.
Platina iš organizmo išsiskiria daugiausiai su šlapimu, per pirmas 48 val. po infuzijos jos klirensas yra didžiausias.
Per 5 dienas maždaug 54% dozės išsiskiria su šlapimu ir mažiau negu 3% – su išmatomis.
Jei sutrikusi inkstų funkcija, reikšmingai sumažėja platinos klirensas: nuo 17,55 (± 2,18) l/val. iki 9,95 (± 1,91) l/val., ir tariamasis pasiskirstymo tūris: nuo 330 (± 40,9) l iki 241 (± 36,1 l. Sunkaus inkstų sutrikimo įtaka platinos klirensui netirta.
5.3Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Tyrimais su pelėmis, žiurkėmis, šunimis ir beždžionėmis nustatyta, kad vienos ar kartotinių oksaliplatinos dozių toksinio poveikio organai „taikiniai“ yra kaulų čiulpai, virškinimo traktas, inkstai, sėklidės, nervų sistema ir širdis. Toksinis poveikis gyvūnų organams „taikiniams“, išskyrus širdį, buvo toks pat, kaip sukeliamas kitokių platinos bei DNR pažeidžiančių citotoksinių vaistinių preparatų, vartojamų žmogaus vėžiui gydyti. Toksinis poveikis širdžiai, įskaitant elektrofiziologinius sutrikimus ir kartu mirtiną skilvelių virpėjimą, pasireiškė tik šunims. Kad toksinis poveikis širdžiai yra specifinis šunims, manoma ne vien dėl to, kad jis pasireiškė tik šiems gyvūnams, bet ir dėl to, kad mirtiną kardiotoksinį poveikį šunims sukeliančią dozę (150 mg/m2 kūno paviršiaus ploto) žmogus toleruoja gerai. Ikiklinikinių tyrimų su žiurkių sensoriniais neuronais rezultatai rodo, kad oksaliplatinos sukeliamo ūminio neurosensorikos sutrikimo simptomai gali pasireikšti dėl sąveikos su nuo įtampos priklausomais natrio kanalais.
Žinduolių ląstelių sistemoms oksaliplatina sukėlė mutageninį ir klastogeninį poveikį, žiurkėms darė embriotoksinį ir fetotoksinį poveikį. Manoma, kad medikamentas gali turėti kancerogeninių savybių, tačiau tyrimais kancerogeninis poveikis nenustatinėtas.
6.FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1Pagalbinių medžiagų sąrašas
Injekcinis vanduo
Vyno rūgštis
Natrio hidroksidas (pH sureguliavimui)
6.2Nesuderinamumas
Šio vaistinio preparato negalima maišyti su kitais, išskyrus išvardytus 6.6 skyriuje. Per Y formos infuzinę liniją oksaliplatiną galima leisti kartu su folino rūgštimi.
- Oksaliplatinos NEGALIMA maišyti su šarminės reakcijos vaistiniais preparatais ar tirpalais, ypač su 5--fluorouracilu, folino rūgšties preparatais, kuriuose yra pagalbinės medžiagos trometamolio, bei kitų veikliųjų medžiagų trometamolio druskomis. Šarminiai vaistiniai preparatai bei tirpalai daro neigiamą poveikį oksaliplatinos stabilumui (žr. 6.6 skyrių).
- Natrio chlorido ar kitais tirpalais, kuriuose yra chlorido jonų (įskaitant kalcio, kalio ir natrio chloridą) oksaliplatinos skiesti NEGALIMA.
- Injekcinės įrangos, kurioje yra aliuminio, naudoti NEGALIMA.
-Su kitais vaistiniais preparatais tame pačiame infuziniame maišelyje arba infuzinėje linijoje oksaliplatinos maišyti NEGALIMA (infuzavimo kartu su folino rūgštimi instrukcija pateikta 6.6 skyriuje).
6.3Tinkamumo laikas
Parduoti supakuoti buteliukai:
18 mėnesių.
Praskiestas koncentratas:
Praskiesto 5 gliukozės tirpalu koncentrato, laikomo 2°C - 8°C temperatūroje, cheminės ir fizinės savybės nekinta 24 val., laikomo 25C temperatūroje 6 val.
Mikrobiologiniu požiūriu, paruoštą infuzinį tirpalą reikia lašinti nedelsiant.
Jei jis tuoj pat nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas atsako gydantis medikas, tačiau ilgiau negu 24 val. 2°C - 8°C temperatūroje laikyti negalima, nebent vaistinis preparatas būtų skiedžiamas kontroliuojamomis ir validuotomis aseptinėmis sąlygomis.
6.4Specialios laikymo sąlygos
Parduoti supakuoti buteliukai:
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Negalima užšaldyti.
Praskiesto vaistinio preparato laikymo sąlygos nurodytos 6.3 skyriuje.
6.5Pakuotė ir jos turinys
1 stiklinis (I tipo) 10 ml koncentrato buteliukas (įdėtas arba neįdėtas į Onco-Tain įdėklą), užkimštas elastomeriniu kamščiu, kuris uždengtas nuplėšiamuoju dangteliu.
1 stiklinis (I tipo) 20 ml koncentrato buteliukas (įdėtas arba neįdėtas į Onco-Tain įdėklą), užkimštas elastomeriniu kamščiu, kuris uždengtas nuplėšiamuoju dangteliu.
1 stiklinis (I tipo) 40 ml koncentrato buteliukas (įdėtas arba neįdėtas į Onco-Tain įdėklą), užkimštas elastomeriniu kamščiu, kuris uždengtas nuplėšiamuoju dangteliu.
Pakuotės dydis: dėžutė, kurioje yra 1 buteliukas.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti
Ruošiant ir lašinant oksaliplatinos, kaip ir kitų medikamentų, galinčių sukelti toksinį poveikį, tirpalą būtinas atsargumas.
Darbo su vaistiniu preparatu instrukcija
Su citotoksiniais preparatais dirbančiam sveikatos priežiūros personalui būtinos visos saugos priemonės, užtikrinančios jų ir aplinkos saugumą.
Injekcinį citotoksinių preparatų tirpalą turi ruošti kvalifikuotas specialistas, žinantis jų vartojimo būdą, tokiomis sąlygomis, kurios garantuoja vaistinio preparato neliečiamumą bei aplinkos, ypač su juo dirbančio asmens, apsaugą, ir laikydamasis ligoninės taisyklių. Tam darbui atlikti būtina tam skirta vieta. Joje draudžiama rūkyti, valgyti ir gerti.
Darbuotojai turi turėti tinkamas saugaus darbo priemones, t. y. chalatą ilgomis rankovėmis, apsauginę kaukę, kepurę, apsauginius akinius, sterilias vienkartines pirštines, apsauginį darbo vietos uždangalą, atliekų talpyklę ir maišą.
Tvarkant išskyras ir vėmalus būtinas atsargumas.
Nėščias moteris būtina perspėti, kad jos nedirbtų su citotoksiniais preparatais.
Sudužusią talpyklę reikia laikyti užterštomis atliekomis ir naikinti taip, kaip pastarąsias, t. y. sumesti į tinkamai pažymėtą kietą talpyklę ir sudeginti (žr. poskyrį “Atliekų naikinimas”).
Jei oksaliplatinos koncentrato ar praskiesto tirpalo patenka ant odos, ją būtina nedelsiant gerai nuplauti vandeniu.
Jei oksaliplatinos koncentrato ar praskiesto tirpalo patenka ant gleivinės, ją būtina nedelsiant gerai nuplauti vandeniu.
Specialios atsargumo priemonės vartojant preparatą
DRAUDŽIAMA naudoti injekcinę įrangą, kurioje yra aliuminio.
DRAUDŽIAMA lašinti nepraskiestą koncentratą.
DRAUDŽIAMA oksaliplatinos koncentratą skiesti natrio chlorido ar kitokiais tirpalais, kuriuose yra chlorido jonų. Galima skiesti tik 5 infuziniu gliukozės tirpalu.
DRAUDŽIAMA oksaliplatinos tirpalą maišyti tame pačiame infuziniame maiše su bet kokiu kitu vaistiniu preparatu arba jį lašinti ta pačia infuzine sistema.
DRAUDŽIAMA oksaliplatinos tirpalą maišyti su šarminiais vaistiniais preparatais ar tirpalais, ypač 5-fluorouracilu, folino rūgšties preparatais, kuriuose yra pagalbinės medžiagos trometamolio, bei kitų veikliųjų medžiagų trometamolio druskomis. Šarminiai vaistiniai preparatai bei tirpalai daro neigiamą poveikį oksaliplatinos stabilumui.
Vartojimo kartu su folino rūgštimi (kalcio folinato arba dinatrio folinato pavidalu) instrukcija
Infuzinis tirpalas, paruoštas iš 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozės ir 250 – 500 ml 5 gliukozės tirpalo, ir infuzinis tirpalas, paruoštas iš folino rūgšties ir 5 gliukozės tirpalo, į veną 2 – 6 valandas lašinami tuo pačiu metu, naudojant “Y” formos jungtį, kuri prijungiama prieš pat infuzijos vietą.
Tame pačiame infuziniame maiše minėtų preparatų maišyti negalima. Folino rūgšties tirpale turi nebūti pagalbinės medžiagos trometamolio ir jį galima skiesti tik 5 gliukozės tirpalu. Šarminiais tirpalais, natrio chlorido ar kitokiu tirpalu, kuriame yra chlorido jonų, skiesti niekada negalima.
Vartojimo kartu su 5-fluorouracilu instrukcija
Oksaliplatiną visada reikia leisti prieš fluoropirimidinus, t. y. 5-fluorouracilą. Oksaliplatiną sulašinus, sistemą reikia praplauti, ir tik po to leisti 5-fluorouracilą.
Papildomos informacijos apie vaistinius preparatus, kurie derinami su oksaliplatina, galima rasti atitinkamoje gamintojo parengtoje vaistinio preparato charakteristikų santraukoje.
Koncentratas infuziniam tirpalui
Prieš vartojimą preparatą reikia apžiūrėti. Galima vartoti tik skaidrų ir be jokių dalelių tirpalą. Vieno buteliuko turinys tinka vartoti tik vieną kartą. Koncentrato likutį reikia sunaikinti.
Koncentrato skiedimas prieš infuziją
Reikia iš buteliuko(ų) išsiurbti reikiamą koncentrato kiekį ir praskiesti jį 250 – 500 ml 5% gliukozės tirpalu. Praskiestame tirpale oksaliplatinos koncentracija turi būti 0,2 – 0,7 mg/ml. Nustatyta, kad fizinės ir cheminės oksaliplatinos savybės nekinta, kai tirpalo koncentracija yra 0,2 – 1,3 mg/ml ribose.
Praskiestas oksaliplatinos koncentratas lašinamas į veną.
Praskiesto 5 gliukozės tirpalu koncentrato, laikomo 2°C - 8°C temperatūroje, cheminės ir fizinės savybės nekinta 24 val., laikomo 25C temperatūroje 6 val.
Mikrobiologiniu požiūriu, paruoštą infuzinį tirpalą reikia lašinti nedelsiant.
Jei jis tuoj pat nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas atsako gydantis medikas, tačiau ilgiau negu 24 val. 2°C - 8°C temperatūroje laikyti negalima, nebent vaistinis preparatas būtų skiedžiamas kontroliuojamomis ir validuotomis aseptinėmis sąlygomis.
Prieš infuziją praskiestą koncentratą reikia apžiūrėti. Galima infuzuoti tik skaidrų tirpalą, kuriame nėra dalelių.
Paruoštas infuzinis tirpalas tinka vartoti tik vieną kartą. Jo likutį reikia sunaikinti.
Natrio chlorido ar kitokiais tirpalais, kuriuose yra chlorido jonų, vaistinio preparato skiesti NEGALIMA.
Oksaliplatinos infuzinio tirpalo ir tipinių infuzinių sistemų, pagamintų iš PVC, suderinamumas yra patikrintas.
Infuzija
Prieš gydymą oksaliplatina pacientą hidruoti nebūtina.
Reikiamą preparato dozę reikia praskiesti 250 – 500 ml 5% gliukozės tirpalo, kad praskiestame tirpale oksaliplatinos koncentracija būtų ne mažesnė kaip 0,2 mg/ml. Praskiestą koncentratą būtina lašinti į periferinę ar centrinę veną 2 - 6 valandas. Jei gydoma oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo deriniu, oksaliplatinos infuzinį tirpalą reikia lašinti prieš 5-fluorouracilą.
Atliekų naikinimas
Vaistinio preparato likučius ir priemones, naudotas jam skiesti bei lašinti, reikia sunaikinti laikantis citotoksinių medžiagų naikinimo ligoninėje taisyklių ir galiojančių pavojingų atliekų naikinimo įstatymų.
7.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS
Hospira UK Limited
Horizon, Honey Lane
Hurley, Maidenhead
SL6 6RJ
Jungtinė Karalystė
8.RINKODAROS TEISĖS NUMERIS
10 ml – LT/1/08/0962/001
20 ml – LT/1/08/0962/002
40 ml – LT/1/08/0962/003
9.RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA
2008-01-17
10.TEKSTO PERŽIŪROS DATA
2015-09-01
http://www.vvkt.lt/Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje
II PRIEDASRINKODAROS SĄLYGOSA.GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄB.RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOSA.GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄGamintojo (-ų), atsakingo (-ų) už serijų išleidimą, pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai)Hospira UK Limited
Horizon, Honey Lane
Hurley, Maidenhead
SL6 6RJ
Jungtinė Karalystė
arba
Hospira Enterprises B.V.
Randstad 22-11
1316 BN, Almere
Nyderlandai
B.RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS•TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUIReceptinis vaistinis preparatas•SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, SKIRTI SAUGIAM IR VEIKSMINGAM VAISTINIO PREPARATO VARTOJIMUI UŽTIKRINTINebūtini.III PRIEDAS
ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONINĖ DĖŽUTĖ
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Oxaliplatin Hospira 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
Oksaliplatina
2.VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS
Kiekviename 10 ml buteliuke yra 50 mg oksaliplatinos (5 mg/ml).
Kiekviename 20 ml buteliuke yra 100 mg oksaliplatinos (5 mg/ml).
Kiekviename 40 ml buteliuke yra 200 mg oksaliplatinos (5 mg/ml).
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Vyno rūgštis, natrio hidroksidas ir injekcinis vanduo.
4.FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
Koncentratas infuziniam tirpalui
50 mg/10 ml
100 mg/20 ml
200 mg/40 ml
1 buteliukas
5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS
Vartoti į veną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
Prieš vartojimą praskiesti.
6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
7.KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)
8.TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki
9.SPECIALIOS laikymo sąlygos
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Negalima užšaldyti.
10.specialios atsargumo priemonės DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (jei reikia)
Tik vienkartiniam vartojimui.
Vaistinio preparato likučius ir atliekas reikia naikinti laikantis vietinių reikalavimų.
11.rINKODAROS TEISĖS turėtojo pavadinimas ir adresas
Hospira UK Limited
Horizon, Honey Lane
Hurley, Maidenhead
SL6 6RJ
Jungtinė Karalystė
12.rINKODAROS TEISĖS numeris
10 ml – LT/1/08/0962/001
20 ml – LT/1/08/0962/002
40 ml – LT/1/08/0962/003
13.SERIJOS NUMERIS
Serija
14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) tvarka
Receptinis vaistinis preparatas.
15.vartojimo instrukcijA
16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ
50 mg/10 ml ir 100 mg/20 ml 200 mg/40 ml buteliukų etiketė
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS
Oxaliplatin Hospira 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
Oksaliplatina
Vartoti į veną.
2.VARTOJIMO METODAS
3.TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki
4.SERIJOS NUMERIS
Serija
5.KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)
50 mg/10 ml
100 mg/20 ml
200 mg/40 ml
6.VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS
Kiekviename 10 ml buteliuke yra 50 mg oksaliplatinos (5 mg/ml)
Kiekviename 20 ml buteliuke yra 100 mg oksaliplatinos (5 mg/ml)
Kiekviename 40 ml buteliuke yra 200 mg oksaliplatinos (5 mg/ml)
7.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Pagalbinės medžiagos: vyno rūgštis, natrio hidroksidas ir injekcinis vanduo.
8.KITA
B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
- Oxaliplatin Hospira 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
- Oksaliplatina
Atidžiai perskaitykite visą šį informacinį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
-Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lapelio turinys
1.Kas yra Oxaliplatin Hospira ir kam jis vartojamas
2.Kas žinotina prieš vartojant Oxaliplatin Hospira
3.Kaip vartoti Oxaliplatin Hospira
4.Galimas šalutinis poveikis
5.Kaip laikyti Oxaliplatin Hospira
6.Pakuotės turinys ir kita informacija
- 1.KAS YRA OXALIPLATIN HOSPIRA IR KAM JIS VARTOJAMAS
Oxaliplatin Hospira yra vaistas nuo vėžio. Jis vartojamas metastazavusiam (progresavusiam) storosios žarnos (gaubtinės arba tiesiosios) vėžiui gydyti ir pagalbiniam gaubtinės žarnos vėžio gydymui po chirurginio jo pašalinimo
Oksaliplatina gydoma kartu su kitais preparatais nuo vėžio, t. y. 5-fluorouracilu (5-FU) ir folino rūgštimi.
- 2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OXALIPLATIN HOSPIRA
Oxaliplatin Hospira vartoti negalima:
- -jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) oksaliplatinai arba bet kuriai pagalbinei Oxaliplatin Hospira koncentrato medžiagai;
- -jeigu krūtimi maitinate kūdikį;
- -jeigu sumažėjęs kraujo ląstelių kiekis;
- -jeigu dilgčioja ir tirpsta rankų ar (ir) kojų pirštai, sunku atlikti keblias užduotis, pvz., užsisagstyti drabužių sagas;
- -jeigu yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas;
- -jeigu pacientas yra vaikas.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
- -jeigu yra vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimas;
- jeigu yra po ankstesnės oksaliplatinos infuzijos atsiradusių nervų pažaidos simptomų, pvz., silpnumas, tirpulys, jutimų sutrikimas. Jų atsiradimą dažnai skatina šaltis. Tokių simptomų atsiradus, ypač tuo atveju, jeigu jie vargina ar (ir) trunka ilgiau negu 7 paras, reikia pasakyti gydytojui. Prieš gydymą ir reguliariai jo metu gydytojas tirs Jūsų nervų sistemos būklę, ypač tuo atveju, jeigu kartu vartosite kitų vaistų, galinčių pažeisti nervus;
- jeigu sutrikusi kepenų veikla;
- jeigu yra po ankstesnės oksaliplatinos infuzijos atsiradęs per mažas kraujo ląstelių kiekis. Gydytojas lieps reguliariai atlikinėti kraujo tyrimus, kad galėtų nustatyti, ar kraujo ląstelių kiekis yra pakankamas.
- Prieš gydymą oksaliplatina ir (arba) jo metu gydytojas Jums gali skirti specialių medikamentų vėmimo profilaktikai ar (ir) slopinimui.
Oksaliplatina gali sukelti nevaisingumą, kuris gali išlikti visam laikui. Vyrams patariama prieš gydymą šiuo medikamentu kreiptis patarimo dėl spermos konservavimo, o gydymo metu ir maždaug 6 mėn. po jo moters neapvaisinti.
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Oksaliplatina gydomoms moterims pastoti negalima, todėl joms būtina naudotis veiksmingomis kontraceptinėmis priemonėmis. Jeigu gydymo metu taptumėte nėščia, turite nedelsdama kreiptis į gydytoją.
Gydymo metu moterims ir vyrams būtina naudotis tinkamomis kontraceptinėmis priemonėmis. Po gydymo moterims jomis dar reikia naudotis 4 mėn., vyrams 6 mėn.
Žindyvėms oksaliplatinos vartoti draudžiama.
- Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gydymas oksaliplatina gali didinti galvos svaigimo, pykinimo, vėmimo ir kitokių nervų sistemos sutrikimo simptomų, veikiančių eiseną ir pusiausvyrą, riziką. Taip atsitikus, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.
- 3.KAIP VARTOTI OXALIPLATIN HOSPIRA
Šiuo vaistu gydomi tik suaugę žmonės.
Oxaliplatin Hospira gydoma tik specialiame vėžio gydymo skyriuje. Medikamento lašinama vėžio gydymo patirties turinčiam specialistui prižiūrint.
Dozavimas
Dozė priklausys nuo Jūsų kūno paviršiaus ploto (jis apskaičiuojamas m2), sveikatos būklės ir kitų vaistų, kuriais Jus gydys nuo vėžio. Įprastinė dozė suaugusiems, įskaitant senyvus, žmonėms yra 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Ji kas 2 savaitės lašinama į veną prieš kito vaisto nuo vėžio infuziją. Tolesnė dozė priklausys nuo Jūsų kraujo tyrimų rezultatų ir oksaliplatinos sukeliamo šalutinio poveikio.
Vartojimo būdas ir metodas
Reikiama Oxaliplatin Hospira koncentrato dozė pradžioje praskiedžiama, po to 2 – 6 val. lašinama į veną (intraveninė infuzija). Infuzijos metu adata turi būti venoje. Jeigu ji iš jos išslenka ar atsipalaiduoja arba jeigu tirpalo patenka šalia venos (tokiu atveju galimas nemalonus pojūtis arba skausmas), nedelsdami pasakykite slaugytojui arba gydytojui.
Infuzijų dažnis
Paprastai preparato lašinama kas 2 savaitės.
Gydymo trukmė
Gydymo trukmę nustato gydytojas. Po vėžio operacijos oksaliplatina rekomenduojama gydyti 6 mėn.
Pavartojus per didelę Oxaliplatin Hospira dozę
Šiuo medikamentu Jus gydys sveikatos priežiūros specialistai, todėl per didelę arba per mažą dozę jie tikriausiai nesulašins. Medikamento perdozavus, gali pasireikšti stipresnis šalutinis poveikis. Nuo jo gydytojas skirs tinkamą gydymą.
Jeigu dėl gydymo kyla kokių nors klausimų, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką.
- 4.galimAS ŠALUTINIS poveikiS
Oxaliplatin Hospira, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Pasireiškus bet kokiam šalutiniam poveikiui, prieš kitos dozės infuziją būtina pasakyti gydytojui.
- Gydytoją būtina informuoti nedelsiant, jeigu:
- nenormaliai atsiranda mėlynių, kraujuoja arba pasireiškia infekcijos požymių, pvz., gerklės skausmas, didelis karščiavimas;
- prasideda išsilaikantis arba stiprus viduriavimas arba vėmimas;
- pasireiškia stomatitas arba mukozitas: lųpų skausmingumas arba burnos gleivinės išopėjimas;
- dėl neaiškių priežasčių atsiranda kvėpavimo sistemos sutrikimo simptomų: sausas kosulys, kvėpavimo pasunkėjimas ar karkalų;
- sutinsta veidas, lūpos, burna ar gerklė (dėl to gali pasunkėti rijimas arba kvėpavimas);
- infuzijos metu injekcijos vietoje arba arti jos atsiranda skausmas ar nemalonus pojūtis.
- Labai dažnas (pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 žmonių) šalutinis poveikis
- Nervų sistemos sutrikimas, galintis sukelti silpnumą, rankų ir kojų pirštų, apyburnio ar gerklės dilgčiojimą ar tirpulį, kuris kartais būna susijęs su mėšlungiu. Šį sutrikimą dažnai skatina šaltis, pvz., atidarius šaldytuvą ar laikant šaltą gėrimą. Gali tapti sunku atlikti keblius judesius, pvz., užsisagstyti drabužių sagas. Nors šie simptomai dažniausiai visiškai išnyksta, tačiau kai kurie iš jų gali išsilaikyti ir baigus gydyti.
- Kartais oksaliplatina gali sukelti nemalonų pojūtį gerklėje, ypač rijimo metu, ir dusulį. Jeigu toks poveikis pasireiškia, tai jis paprastai atsiranda infuzijos metu arba po jos ir jo pasireiškimą gali skatinti šaltis. Nors šis sutrikimas yra nemalonus, tačiau jis ilgai netrunka ir išnyksta negydomas. Dėl jo gydytojas gali nuspręsti gydymą keisti.
- Infekcijos požymiai, pvz., gerklės skausmas, didelis karščiavimas.
- Baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas, dėl kurio gali sumažėti atsparumas infekcijai.
- Kraujo plokštelių (trombocitų) kiekio sumažėjimas, dėl kurio didėja mėlynių atsiradimo ir kraujavimo rizika.
- Raudonųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas, dėl kurio gali išblykšti oda, atsirasti silpnumas ar dusulys. Prieš pradėdamas gydyti ir prieš kiekvieną kartotinį gydymo ciklą, gydytojas lieps Jums padaryti kraujo tyrimą, kad galėtų nustatyti, ar kraujo ląstelių kiekis yra pakankamas.
- Alerginė reakcija: odos išbėrimas, įskaitant paraudimą, susijusį su niežėjimu, rankų, pėdų, kulkšnių, veido, lūpų, burnos ar gerklės sutinimas (dėl pastarojo sutinimo gali pasunkėti rijimas ar kvėpavimas) ir alpulys.
- Apetito stoka ar išnykimas.
- Per didelis gliukozės (cukraus) kiekis kraujyje, dėl kurio galimas didelis troškulys, burnos džiūvimas arba dažnesnis šlapinimasis.
- Kalio kiekio kraujyje sumažėjimas, galintis sutrikdyti širdies ritmą.
- Natrio kiekio kraujyje sumažėjimas, dėl kurio galimas nuovargis, sumišimas, raumenų trūkčiojimas, traukuliai ar koma.
- Skonio pojūčio sutrikimas.
- Galvos skausmas.
- Kraujavimas iš nosies.
- Dusulys.
- Kosulys.
- Pykinimas, vėmimas. Prieš infuziją, galbūt ir po jos, gydytojas paprastai skiria vartoti vėmimą slopinančių medikamentų.
- Viduriavimas. Jeigu prasideda išsilaikantis ar stiprus viduriavimas arba vėmimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
- Burnos ar lūpų skausmingumas, burnos gleivinės išopėjimas.
- Skrandžio skausmas, vidurių užkietėjimas.
- Odos sutrikimas.
- Plaukų slinkimas.
- Nugaros skausmas.
- Nuovargis, jėgų praradimas (silpnumas), kūno skausmas.
- Injekcijos vietos arba arti jos esančios srities skausmas arba paraudimas infuzijos metu.
- Karščiavimas (kartu gali atsirasti drebulys, t. y. šaltkrėtis).
- Kraujo tyrimų duomenys, rodantys kepenų veiklos pokytį.
- Kūno svorio padidėjimas (oksaliplatina gydant po vėžio operacijos).
- Dažnas (pasireiškia daugiau negu 1 iš 100, bet mažiau negu 1 iš 10 žmonių) šalutinis poveikis
- Sekreto tekėjimas iš nosies.
- Nosies ir gerklės infekcija.
- Dehidracija.
- Galvos svaigimas.
- Nervų uždegimas, susijęs su skausmu, jutimų sutrikimas, nervų veiklos susilpnėjimas. Pastabėta ir kitokių nervų veiklos sutrikimo simptomų, įskaitant mėšlungišką žandikaulio sukandimą arba raumenų spazmą, raumenų trūkčiojimą, rumenų susitraukimus, koordinacijos ir pusiausvyros sutrikimą, svirduliavimą, vaizdo dvejinimąsi arba regos nenormalumą (susilpnėjimą), akių vokų užkritimą, balso sutrikimą (užkimimą arba praradimą), kalbos sutrikimą, nenormalius liežuvio jutimus ir veido ar akių skausmą.
- Kaklo sustingimas, ryškios šviesos nemėgimas (netoleravimas), galvos skausmas.
- Konjunktyvitas, regos sutrikimas.
- Nenormalus kraujavimas, kraujo atsiradimas šlapime, išmatose ar vėmaluose.
- Kraujo krešulių, paprastai kojose, atsiradimas, sukeliantis skausmą, sutinimą arba paraudimą.
- Kraujo krešulių plaučiuose atsiradimas, sukeliantis krūtinės skausmą ir dusulį.
- Paraudimas.
- Krūtinės skausmas.
- Žagsulys.
- Nevirškinimas ir rėmuo.
- Odos lupimasis sluoksniais, išbėrimas, prakaitavimo padidėjimas, nagų sutrikimai.
- Sąnarių ir kaulų skausmas.
- Skausmas šlapinantis arba šlapinimosi dažnio pokytis.
- Nenormalūs kraujo tyrimų duomenys, rodantys inkstų veiklos pablogėjimą.
- Kūno svorio mažėjimas (oksaliplatina gydant progresavusią, t. y. iš žarnų į kitus audinius išplitusią, ligą).
- Depresija.
- Miego pasunkėjimas.
- Tam tikrų baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas, susijęs su karščiavimu arba (ir) išplitusia infekcija.
- Nedažnas (pasireiškia daugiau negu 1 iš 1 000, bet mažiau negu 1 iš 100 žmonių) šalutinis poveikis
- Klausos sutrikimas.
- Žarnų užsikimšimas arba sutinimas.
- Nerimas arba nervingumas.
- Kraujo tyrimų duomenys, rodantys organizmo rūgštingumo padidėjimą.
- Retas (pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 000, bet mažiau negu 1 iš 1 000 žmonių) šalutinis poveikis
- Neaiški kalba.
- Apkurtimas.
- Plaučių randėjimas, galintis sukelti dusulį ir kosulį.
- Žarnų uždegimas, sukeliantis pilvo skausmą ir (arba) viduriavimą, kurio metu išmatos gali būti kraujingos.
- Regos nervo uždegimas, akipločio sutrikimas.
- Raudonųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas dėl jų irimo, trombocitų kiekio sumažėjimas dėl alerginės reakcijos.
- Laikinas apakimas.
- Labai retas (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 000 žmonių) šalutinis poveikis
- Kepenų liga.
- Inkstų uždegimas ar nepakankamumas.
- Kasos uždegimas.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
- 5.KAIP LAIKYTI OXALIPLATIN HOSPIRA
- Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
- Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
- Negalima užšaldyti.
Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Oxaliplatin Hospira vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Praskiestą preparatą patariama infuzuoti nedelsiant. Paruošto infuzinio tirpalo, laikomo 2°C - 8°C temperatūroje, cheminės ir fizinės savybės nekinta 24 val., laikomo 25C temperatūroje 6 val.
Jei jis tuoj pat nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas atsako gydantis medikas, tačiau ilgiau negu 24 val. 2°C - 8°C temperatūroje laikyti paprastai negalima.
- 6.Pakuotės turinys ir kita informacija
- Oxaliplatin Hospira sudėtis
1 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 5 mg oksaliplatinos.
10 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 50 mg oksaliplatinos.
20 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 100 mg oksaliplatinos.
40 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 200 mg oksaliplatinos.
- Pagalbinės medžiagos yra vyno rūgštis, natrio hidroksidas ir injekcinis vanduo.
Oxaliplatin Hospira išvaizda ir kiekis pakuotėje
Oxaliplatin Hospira yra koncentratas infuziniam tirpalui (t. y. koncentruotas tirpalas, kurį pradžioje reikia praskiesti, po to lėtai infuzuoti, t. y. lašinti, į veną). Kiekviename koncentrato mililitre yra 5 mg oksaliplatinos. Koncentratas yra skaidrus, bespalvis tirpalas. Jis tiekiamas stikliniais buteliukais, kurių kiekviename yra 50 mg (10 ml buteliukas), 100 mg (20 ml buteliukas) arba 200 mg (40 ml buteliukas) oksaliplatinos. Kad buteliukui sudužus sumažėtų rizika koncentratui išsilieti, buteliukai įdėti į apsauginį plastmasinį įdėklą. Tokia pakuotė vadinama ONCO-TAIN.
Vienoje dėžutėje yra 1 buteliukas.
Koncentratas pirmiausia praskiedžiamas 5 gliukozės tirpalu, po to lašinamas į veną.
- Rinkodaros teisės turėtojas
Hospira UK Limited
Horizon, Honey Lane
Hurley, Maidenhead
SL6 6RJ
Jungtinė Karalystė
Gamintojas
Hospira UK Limited
Horizon, Honey Lane
Hurley, Maidenhead
SL6 6RJ
Jungtinė Karalystė
arba
Hospira Enterprises B.V.
Randstad 22-11
1316 BN, Almere
Nyderlandai
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB Berren
Trinapolio 9E, Vilnius
Tel.: +370 5 2310 654
- Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2015-09-01
- ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Žemiau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams
VARTOJIMO IR DARBO SU VAISTINIU PREPARATU BEI JO ATLIEKŲ NAIKINIMO INSTRUKCIJA
Skiedžiant koncentratą ir lašinant paruoštą oksaliplatinos, kaip ir kitų medikamentų, galinčių sukelti toksinį poveikį, tirpalą būtinas atsargumas.
Darbo su vaistiniu preparatu instrukcija
Su citotoksiniais preparatais dirbančiam sveikatos priežiūros personalui būtinos visos saugos priemonės, užtikrinančios jų ir aplinkos saugumą.
Injekcinį citotoksinių preparatų tirpalą turi ruošti kvalifikuotas specialistas, žinantis jų vartojimo būdą, tokiomis sąlygomis, kurios garantuoja vaistinio preparato neliečiamumą bei aplinkos, ypač su juo dirbančio asmens, apsaugą, ir laikydamasis ligoninės taisyklių. Tam darbui atlikti būtina tam skirta vieta. Joje draudžiama rūkyti, valgyti ir gerti.
Darbuotojai turi turėti tinkamas saugaus darbo priemones, t. y. chalatą ilgomis rankovėmis, apsauginę kaukę, kepurę, apsauginius akinius, sterilias vienkartines pirštines, apsauginį darbo vietos uždangalą, atliekų talpyklę ir maišą.
Tvarkant išskyras ir vėmalus būtinas atsargumas.
Nėščias moteris būtina perspėti, kad jos nedirbtų su citotoksiniais preparatais.
Sudužusią talpyklę reikia laikyti užterštomis atliekomis ir naikinti taip, kaip pastarąsias, t. y. sumesti į tinkamai pažymėtą kietą talpyklę ir sudeginti (žr. poskyrį “Atliekų naikinimas”).
Jei oksaliplatinos koncentrato ar praskiesto tirpalo patenka ant odos, ją būtina nedelsiant gerai nuplauti vandeniu.
Jei oksaliplatinos koncentrato ar praskiesto tirpalo patenka ant gleivinės, ją būtina nedelsiant gerai nuplauti vandeniu.
Specialios atsargumo priemonės vartojant preparatą
DRAUDŽIAMA naudoti injekcinę įrangą, kurioje yra aliuminio.
DRAUDŽIAMA lašinti nepraskiestą koncentratą.
DRAUDŽIAMA oksaliplatinos koncentratą skiesti natrio chlorido ir kitokiais tirpalais, kuriuose yra chlorido jonų. Galima skiesti tik 5 infuziniu gliukozės tirpalu.
DRAUDŽIAMA oksaliplatinos tirpalą maišyti tame pačiame infuziniame maiše su bet kokiu kitu vaistiniu preparatu arba jį lašinti ta pačia infuzine sistema.
DRAUDŽIAMA oksaliplatinos tirpalą maišyti su šarminiais vaistiniais preparatais ar tirpalais, ypač 5--fluorouracilu, folino rūgšties preparatais, kuriuose yra pagalbinės medžiagos trometamolio, bei kitų veikliųjų medžiagų trometamolio druskomis. Šarminiai vaistiniai preparatai bei tirpalai daro neigiamą poveikį oksaliplatinos stabilumui.
Vartojimo kartu su folino rūgštimi (kalcio folinato arba dinatrio folinato pavidalu) instrukcija
Infuzinis tirpalas, paruoštas iš 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozės ir 250 – 500 ml 5 gliukozės tirpalo, ir infuzinis tirpalas, paruoštas iš folino rūgšties ir 5 gliukozės tirpalo, į veną 2 – 6 valandas lašinami tuo pačiu metu, naudojant “Y” formos jungtį, kuri prijungiama prieš pat infuzijos vietą. Tame pačiame infuziniame maiše šių preparatų maišyti negalima. Folino rūgšties tirpale neturi būti pagalbinės medžiagos trometamolio ir jį galima skiesti tik 5 gliukozės tirpalu. Šarminiais tirpalais, natrio chlorido ar kitokiu tirpalu, kuriame yra chlorido jonų, skiesti niekada negalima.
Vartojimo kartu su 5-fluorouracilu instrukcija
Oksaliplatiną visada reikia leisti prieš fluoropirimidinus, t. y. 5-fluorouracilą.
Oksaliplatiną sulašinus, sistemą reikia praplauti ir tik po to leisti 5-fluorouracilą.
Papildomos informacijos apie vaistinius preparatus, kurie derinami su oksaliplatina, galima rasti atitinkamoje gamintojo parengtoje vaistinio preparato charakteristikų santraukoje.
Galima skiesti tik rekomenduojamu skiedikliu (žr. toliau).
Koncentrato, kuriame yra nuosėdų, vartoti negalima. Jį reikia sunaikinti laikantis galiojančių pavojingų atliekų naikinimo taisyklių (žr. toliau).
Koncentratas infuziniam tirpalui
Prieš vartojimą koncentratą reikia apžiūrėti. Galima vartoti tik skaidrų preparatą, kuriame nėra dalelių. Vieno buteliuko turinys tinka vartoti tik vieną kartą. Koncentrato likutį reikia sunaikinti.
Koncentrato skiedimas prieš infuziją
Reikia iš buteliuko išsiurbti reikiamą koncentrato kiekį ir praskiesti jį 250 – 500 ml 5% gliukozės tirpalu. Praskiestame tirpale oksaliplatinos koncentracija turi būti 0,2 – 0,7 mg/ml. Nustatyta, kad fizinės ir cheminės oksaliplatinos savybės nekinta, kai tirpalo koncentracija yra 0,2 – 1,3 mg/ml ribose.
Paruoštas oksaliplatinos infuzinis tirpalas lašinamas į veną.
Praskiesto 5 gliukozės tirpalu koncentrato, laikomo 2°C - 8°C temperatūroje, cheminės ir fizinės savybės nekinta 24 val., laikomo 25C temperatūroje 6 val.
Mikrobiologiniu požiūriu, paruoštą infuzinį tirpalą reikia lašinti nedelsiant.
Jei jis tuoj pat nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas atsako gydantis medikas, tačiau ilgiau negu 24 val. 2°C - 8°C temperatūroje laikyti negalima, nebent vaistinis preparatas būtų skiedžiamas kontroliuojamomis ir validuotomis aseptinėmis sąlygomis.
Prieš infuziją paruoštą tirpalą reikia apžiūrėti. Galima infuzuoti tik skaidrų ir be dalelių tirpalą.
Natrio chlorido ar kitokiais tirpalais, kuriuose yra chlorido jonų, koncentrato skiesti NEGALIMA.
Oksaliplatinos infuzinio tirpalo ir tipinių infuzinių sistemų, pagamintų iš PVC, suderinamumas yra patikrintas.
Infuzija
Prieš gydymą oksaliplatina pacientą hidruoti nebūtina.
Reikiamą preparato dozę reikia praskiesti 250 – 500 ml 5% gliukozės tirpalo, kad praskiestame tirpale oksaliplatinos koncentracija būtų ne mažesnė kaip 0,2 mg/ml. Praskiestą koncentratą būtina lašinti į periferinę ar centrinę veną 2 - 6 valandas. Jei gydoma oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo deriniu, oksaliplatinos infuzinį tirpalą reikia lašinti prieš 5-fluorouracilą.
Atliekų naikinimas
Vaistinio preparato likučius ir priemones, naudotas jam skiesti bei lašinti, reikia sunaikinti laikantis citotoksinių medžiagų naikinimo ligoninėje taisyklių ir galiojančių pavojingų atliekų naikinimo įstatymų.
Tarptautinis pavadinimas | Oksaliplatina |
Vaisto stiprumas | 5mg/ml |
Vaisto forma | koncentratas infuziniam tirpalui |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | leisti į veną |
Registracijos numeris | LT/1/08/0962 |
Registratorius | Hospira UK Limited, Jungtinė Karalystė |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2008.01.17 |
Vaistas perregistruotas |
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Operacija Rusijos glūdumoj. Chirurgas:
-Sesele, narkozę!
-Kokią?
-Mūsų, vietinę!
-Baju bajuški bajuuu.- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?