Pavasaris – palankiausias metas soliariumų salonų tinklams. Dažna moteris, o šiais laikais ir ne vienas vyras pirmiausia, ką nori padaryti po žiemos
snaudulio, atsikratyti baltai mėlyno odos atspalvio…

1 mitas. Soliariumo įdegis naudingas.
Nesvarbu, ar tai būtų saulės, ar soliariumo lempos UV spinduliai, jų perteklius neigiamai veikia odą.
Išoriniai pasikeitimai pasimatys ne iš karto, o po 10-15 metų. Tad jei dabar 25-erių gražuolė didžiuojasi šokoladiniu įdegiu, sulaukus 40-ies, jos oda bus kaip 60-etės, geriausiu atveju – kaip 55-erių moters.
Per dažnai lankantis soliariume ant odos gali atsirasti pigmentinių dėmių, plečiasi poros, oda riebėja, gali paūmėti virusinės infekcijos.

2 mitas. Soliariume pats saugiausias įdegis.
Jeigu kalbėtume apie vėžio susiformavimo riziką, soliariumo lempos iš tiesų yra mažiau kenksmingos nei saulės spinduliai, ypač kur nors ekvatoriuje. Tačiau jei palygintume UV spindulių intensyvumą Pietų kraštuose ir mūsų, su šiuo teiginiu galima būtų ir pasiginčyti.

3 mitas. Jei jūsų oda riebi ir spuoguota, būtinai reikia lankytis soliariume.
Iš tiesų UV spinduliai labai mažomis dozėmis džiovina spuogus. Tačiau dažnai lankantis soliariume didėja odos riebumas, silpnėja imunitetas, todėl rezultatas gali būti priešingas – spuogų ne tik, kad nesumažės, o dar ir padaugės. Be to, reikia žinoti, kad dauguma kosmetikos ir gydomųjų priemonių nuo spuogų yra nesuderinamos su UV spinduliais. Jei jų naudodama lankysitės soliariume, galite itin pakenkti odai.


Svarbu
– Tam, kad oda “įgautų spalvą” ir jai būtų pakenkta kaip įmanoma mažiau, soliariume pakanka lankytis 1-2 kartus per mėnesį. Vienas seansas neturėtų trukti ilgiau kaip 5-7 min.
– Soliariume nederėtų lankytis, jei esate peršalę, sergate angina. Į soliariumą maždaug 14 dienų nederėtų eiti, jei jums buvo atlikta kūno pilingo procedūra, taikyta mezoterapija, daryta kokia nors operacija.
– Soliariume nederėtų lankytis tiems, kurių oda linkusi į pigmentaciją, tiems, kurių sutrikusi skydliaukės veikla, diagnozuota mastopatija, mioma, polipai, taip pat jei ant kūno yra daug apgamų. Pavojingas soliariumas ir pirmas 12 nėštumo savaičių.

Lietuvos sveikata

Odos ligos