Paprastai atidžiai prižiūrime veido odą, tačiau neretai pamirštame kaklo. Kosmetiniu požiūriu ji bene labiausiai pažeidžiama, nes yra labai gležna ir plona. Kaklo neprižiūrint, pirmosios raukšlelės gali atsirasti net būnant 25-erių. Ant kaklo beveik nėra riebalų, ir jo raumenys silpnėja kur kas greičiau nei veido ar kitų kūno dalių. Kaip kaklą reikėtų prižiūrėti ir puoselėti, kad nutolintume šį procesą? Apie tai papasakojo Sveikatos mokslų universiteto Odos ir venerinių ligų klinikos gydytoja dermatologė Natalja Jasaitienė.

Kaklo odos priežiūra

Kaklą reikėtų plauti vėsiu vandeniu su muilu. Jeigu kaklo oda jautri, ją reikėtų valyti priemonėmis, skirtomis jautrios odos priežiūrai. Po valymo patepti dieniniu kremu, kurį naudojate ir veidui.

Labai tinka maitinamasis kremas normaliai ir bei sausai veido odai.

Kaklą pamaloninkite įvairiomis drėkinamosiomis priemonėmis – losjonais, kremais, emulsijomis, įvairiais aliejais. Naudingos kosmetinės priemonės, kurių sudėtyje yra ramunėlių, šalavijų, mėtų.

Vakare išmuilinkite kaklą muilu, kurio sudėtyje yra kremo, ir keletą minučių pirštų pagalvėlėmis patepkite odą drėkinamuoju ar riebesniu maitinamuoju kremu. Po kelių minučių kremo perteklių pašalinkite kosmetine servetėle.

Kai ant veido tepate maitinamąją ar drėkinamąją kaukę, nepamirškite patepti ir kaklo ir dekoltė srities. Tai labai svarbu, nes visa tai – pirmojo žvilgsnio į jus „vizitinė kortelė“.

Jeigu jau jaunystėje smakro srityje kaupiasi riebalinės sankaupos, reikėtų vartoti kremus, kurių sudėtyje yra kofeino, žaliosios arbatos.

Dar geresniu poveikiu pasižymi mezoterapija – tai biologiškai veiklių medžiagų (vitamino C, karnitino) įterpimas į odą mažomis adatėlėmis. Ši procedūra stimuliuoja kraujo apytaką, skatina kolageno gamybą, suardo riebalines sankaupas. Visam kursui reikia 10–12 savaičių.

Kaip taisyklingai tepti kremą?

Jeigu apie veido ir paakių tepimo linijas skaitėte ir tikriausiai jau žinote nemažai, tai apie kaklo tepimo kremu linijas turbūt priminti vertėtų.

Išspauskite truputį kremo tarp delnų, dešiniuoju delnu patepkite kairę kaklo pusę, o kairiuoju – dešinę, tepdami viena kryptimi – nuo apačios į viršų. Kaklo vidurį taip pat. Judesiai turi būti lengvi, švelniai masažuojantys.

Tepdami kremą, kaklą pakelkite kiek aukštyn, tuomet maitinimo procedūra taps malonia, primenančia masažą.

Masažas

Kaklo masažas yra neatskiriama kaklo odos priežiūros dalis. Jis stangrina odą, atitolina jos senėjimą. Naudinga ryte ir vakare tepant veidą kremu nepamiršti masažuojamuoju judesiu patepti ir kaklo zoną.

O vakare, pavyzdžiui, žiūrėdami televizorių, patepę kaklą kremu, 5 minutes lengvai švelniai jį pamasažuokite, paplekšnokite plaštakos paviršiumi pasmakrę (20–40 kartų).

Taip kaklo srityje pagerinsite kraujotaką, pagerės naudingųjų kremų sudedamųjų dalių pasisavinimas, pagražės odos spalva. Būtų puiku, jei tai virstu kasdieniu įpročiu. Tuomet jūsų kaklas ilgiau išliks stangrus ir patrauklus.

Aišku, jei oda vysta ir norisi geresnio efekto, reikėtų apsilankyti grožio salone ir masažą patikėti profesionalioms rankoms.

Kaukės ir apvyniojimai

Jei ruošiatės daryti kaukę, prieš tai nuvalykite ne tik veido, bet ir kaklo odą valomuoju pieneliu ar emulsija. Maitinamąją ar drėkinamąją kaukę užtepkite ne tik ant veido, bet ir ant kaklo. Kaukę reikėtų laikyti apie 10–15 min., priklauso nuo sudedamųjų dalių ir instrukcijos – ją perskaityti būtina, kad nepadarytumėte klaidos.

Retkarčiais naudinga kaklo odą patepti natūraliais produktais – aliejais, grietine, jogurtu ar agurkų, arbūzų, braškių tyrelėmis. Kaklo oda mėgsta, kai ją gaivinate banano, persiko, obuolio ar arbūzo skiltele.

Naudinga daryti šiltus apvyniojimus, ypač senstančiai kaklo odai, nes jie išsaugo odos švelnumą, maloniai pamaitina. Kaip tai daryti? Agurką supjaustykite skiltelėmis (arba visai susmulkinkite), išdėliokite ant plono audinio ar marlės ir apvyniokite kaklą. Laikykite 15–20 min. Agurkų sultys išlygina raukšleles.

Žalingi įpročiai

Jeigu norite, kad kaklas atrodytų patraukliai ir neišduotų jūsų amžiaus, reikėtų atsisakyti kelių blogų įpročių. Senovėje egiptietės nešiodavo ant galvos sunkius daiktus ir todėl buvo gracingos, eidavo aukštai pakelta galva. Turbūt supratote, kad kaklui kenkia neteisinga galvos laikysena. Ar einate, ar dirbate galva turi būti paketa aukštai, krūtinė tiesi, o pečiai atlošti. Jei dirbate prie kompiuterio, skaitote knygą ar valgote nuleidę galvą, tai formuoja nepatrauklią laikyseną ir nestandų kaklą.

Labai svarbu ir ant kokios pagalvės jūs miegate. Reikėtų vengti aukštų pagalvių, neskaityti gulint ir pan. Sveikiau ir naudingiau miegoti ant mažutės žemos pagalvės, aišku, jeigu nėra kokių rimtų sveikatos sutrikimų, dėl ko taip miegoti būtų nerekomenduojama.

Kaip yra pasakę prancūzai: „Jei nori būti gražus, reikia ir pakentėti“.

Grožio pratimai

Šiuos nesudėtingus pratimėlius galima atlikti ryte, įstrigus automobilių kamštyje ar sėdint prie stalo darbe.

Kiekvieną pakartokite 3–4 kartus, palaipsniui didinkite iki 10–12 kartų.
•   Sėdėdami prie stalo alkūnėmis remkitės į stalą, o rankų kumščiais paremkite smakrą. Lenkite galvą į priekį, stenkitės įveikti rankų pasipriešinimą, įtempiant kaklo raumenis.
•   Rankas laikykite prie smilkinių, lenkite galvą į kairę ir dešinę, jausdami pasipriešinimą.
•   Sukryžiuokite rankas už nugaros ant viršugalvio, atloškite galvą atgal, jausdami pasipriešinimą.
•   Sukite galvą į kairę, po to į dešinę, žiūrėdami per petį atgal.
•   Atmeskite galvą atgal, atverkite burną. Įtempę smakro raumenis pasistenkite, kad apatinė lūpa siektų viršutinę.
•   Pasukite galvą kiek galite daugiau į kairę, po to –į dešinę. Palenkite galvą prie dešiniojo peties, po to – prie kairiojo.
•   Galva tiesi, iškiškite liežuvį ir stenkitės juo pasiekti nosies galiuką.
•   Laikykite tarp dantų pieštuką ir „parašykite“ ore 10 skaičių.
•   Atsigulkite ant pilvo ir pasistenkite kuo labiau atlošti galvą.

***

Patarimai

•   Nuplaukite kaklą šaltu vandeniu ir lengvai pamasažuokite minkštu šepetėliu, taip pagerinsite kraujotaką.
•   Prausdamiesi po dušu, vėsią jo srovę nukreipkite į kaklo zoną – tai tonizuoja odą.
•   Jeigu ilgai sėdite pasilenkę prie kompiuterio, darbų ar knygų, nepamirškite kartkartėmis užversti galvą aukštyn, kad kaklas pailsėtų.
•   Jeigu kaklo oda sausa, uždėkite mėtos, ramunėlių, liepos žiedų, rožės žiedlapių ar beržų pumpurų kompresus.
•   Atliekant įvairias kaklo procedūras, reikia atsargiai elgtis su skydliaukės zona – čia galimi tik lengvi prisilietimai.

Parengė Nika Vagnerienė

Kad kaklas nebūtų išdavikas

Odos ligos