+5
-0
+5
Kaip pasigaminti kosmetikos namuose?

Jeigu norite žengti koja kojon su mada, tuomet verta pamėginti namuose pasigaminti kosmetikos. Ne tik maloniai praleisite laisvalaikį, bet ir turėsite savo grožio krepšelyje visiškai natūralių produktų, kurių sudėtį žinosite iki kiekvieno ingrediento. Tokios kosmetikos  naudojimas bus dar malonesnis, nes produktus pasigaminote savo rankomis. Galbūt netgi sugalvosite savo gaminiais apdovanoti draugus ir artimuosius – neabejojame, kad jie bus maloniai nustebinti ir įvertins rankų darbo natūralią kosmetiką.

Prieš gaminant natūralią kosmetiką namuose, pasirūpinkite reikalingais ingredientais. Daugumą jų galima rasti ekologiškose kosmetikos ir maisto parduotuvėse, taip pat internete. Natūraliai kosmetikai patariama naudoti specialius švarius stiklinius indus, kad naudoti būtų patogiau ir produktai ilgiau išliktų švieži. Pateikiame keletą paprastų natūralios kosmetikos receptų ir linkime sėkmės žengiant į naminės kosmetikos pasaulį.

Atpalaiduojantis druskos šveitiklis kūnui

Ingredientai: 6 valgomieji šaukštai druskos (rekomenduojama Himalajų druska, nes savo sudėtyje turi daugiau naudingųjų mineralų, tačiau tinka ir paprasta druska); 3 valgomieji šaukštai kokosų aliejaus, skirto kosmetikai; 2 valgomieji šaukštai skysto aliejaus (tinka alyvuogių aliejus, sezamų aliejus, abrikosų aliejus, arganų aliejus – visi išvardinti aliejai turi būti nerafinuoti), 10 lašų pušų eterinio aliejaus. Gamyba: dubenyje išmaišykite kokosų aliejų su pasirinkta druska. Kokosų aliejų prieš tai pašildykite šiltoje vandens vonelėje, jei jis kietas. Kai gerai išmaišysite kokosų aliejų ir druską, supilkite skystą aliejų. Atvėsinkite gautą mišinį (jei šildėte kokosų aliejų) ir sulašinkite eterinį aliejų. Perkelkite druskos šveitiklį į plačiakaklį stiklinį indą, sandariai uždarykite, užrašykite gamybos datą ant etiketės. Naudojimas: odos šveitiklis naudojamas kelis kartus per savaitę ant drėgnos kūno odos, ištepant ja masažuojamaisiais judesiais ir po to nuplaunant tekančiu vandeniu.

Natūralus malonaus kvapo augalinis tepalas

Ingredientai: 180 ml saldžiųjų migdolų aliejaus; 30 g kokosų aliejaus; 60 g sviestmedžio aliejaus (aliejai turi būti nerafinuoti); 10 g ekologiško bičių vaško; 10 lašų levandų eterinio aliejaus (šias normas galima sumažinti per pusę). Gamyba: sudėkite į metalinį dubenėlį kokosų ir sviestmedžio aliejus bei ekologišką bičių vašką, supilkite saldžiųjų migdolų aliejų.  Šildykite karštoje vonelėje apie 20-30 minučių, kol susidarys vientisa masė. Po to išimkite šį dubenėlį ir maišant masę ją vėsinkite. Tik atvėsus tepaliukui sulašinkite 10 lašų levandų aliejaus. Perkelkite šią masę į plačiakaklį stiklinį indą, sandariai uždarykite, užrašykite etiketę su pagaminimo data. Naudojimas: tepti odą pagal poreikį. Tinka sausos alkūnių ir kulnų odos priežiūrai, probleminei ir suvytusiai odai. Į drėgną odą tepalas susigeria lengviau.

Antibakterinis aliejų mišinys odai

Ingredientai: 60 ml sezamų aliejaus; 40 g kokosų aliejaus (aliejai turi būti nerafinuoti), 5 lašai levandų eterinio aliejaus; 5 lašai arbatmedžio eterinio aliejaus; 5 lašai romantiškųjų ramunėlių eterinio aliejaus. Gamyba: pirmiausiai reikia ištirpinti kokosų aliejų inde, patalpintame į karšto vandens vonelę. Į ištirpusį kokosų aliejų supilkite sezamų aliejų, išmaišykite. Kai gausite vientisą aliejų masę, iškelkite indą iš vandens vonelės, maišydami atvėsinkite ir tik tada sulašinkite arbatmedžio, levandų ir ramunėlių eterinius aliejus. Supilkite gautą masę į stiklinį buteliuką, sandariai uždarykite. Užklijuokite etiketę su pagaminimo data. Naudojimas: šiuo mišiniu galima tepti viso kūno ir veido odą arba tik pažeistas vietas. Saugokitės nuo patekimo į akis (aplink akis geriau netepti). Rekomenduojama aliejų mišinį tepti ant drėgnos odos – taip jis geriau susigeria ir oda ilgiau išlaiko drėgmę.