Šiais laikais sveika mityba tampa vienu mados atributų. Tuo, be abejonės, nevengia pasinaudoti gamintojai, siekdami prisivilioti daugiau pirkėjų. Ne viskas, ką žinome apie sveiką mitybą -tiesa. Yra ir plačiai įsišaknijusių mitų…

Neriebūs produktai – sveikas pasirinkimas
Parduotuvių lentynose galime išvysti mažai riebų pieną, varškę, konditerinius gaminius ir kitus produktus. Vis dėlto reikėtų žinoti, kad tokie produktai dažniausiai turi 30 procentų mažiau riebalų nei standartinis šios grupės produktas, taigi ir kalorijų skaičius priklauso nuo maisto grupės. Mažai kaloringa spurga vis dar gali būti tikru kalorijų užtaisu. Tad, prieš pirkdami, atkreipkite dėmesį į etiketę.

Sveikos mitybos principas – valgyti mažiau
Sveikos mitybos pagrindas – balansas. Nors tiesa ir tai, kad daugelis mūsų valgo per daug, sveika mityba turi būti subalansuota, todėl nereikia pamiršti jos paįvairinti ir įtraukti produktus iš skirtingų maisto grupių, o taip pat atkreipti dėmesį į porcijų dydį. Daugelis valgo per daug riebių, saldžių ar sūrių produktų, tuo tarpu vartoja per mažai vaisių, daržovių ir ląstelienos. Laikas keisti įpročius.

Išlaikyti grakščiai figūrai, venkite kaloringų ar krakmolingų produktų
Visų pirma, jei siekiate būti sveikas, mityba turi būti subalansuota. Tad krakmolingi produktai, tokie kaip ryžiai, makaronai, bulvės, duona turi sudaryti apie trečdalį maisto, kurį suvartojame.

Visi riebalai – vienodi
Daugelis galvoja, kad vardan sveikos mitybos reikėtų vartoti mažiau riebalų ir yra teisūs, tačiau būtina skirti sočiuosius nuo nesočiųjų riebalų rūgščių. Sočiųjų riebalų rūgščių yra dešrelėse, pyraguose, sūriuose ir sausainiuose. Pastarieji produktai gali padidinti cholesterolio kiekį ir širdies ligų riziką. Tuo tarpu nesočiųjų riebalų rūgščių gausu lašišėnėse žuvyse, saulėgrąžų aliejuje – šie produktai mažina cholesterolio kiekį ir organizmą aprūpina būtinomis maistinėmis medžiagomis. Jei norite maitintis sveikai, sumažinkite vartojamų riebalų kiekį, taip pat, jei įmanoma, pereikite prie produktų, kuriuose daugiau nesočiųjų riebalų.

Nededu druskos į maistą, todėl jos nesuvartoju per daug
Apie tris ketvirtadalius druskos gauname su jau paruoštais produktais. Per didelis druskos kiekis gali padidinti širdies smūgio bei širdies ligų tikimybę. Suaugęs žmogus neturėtų suvalgyti daugiau nei 6 gramų druskos per dieną, todėl atidžiau skaitykite etiketes!

Lietuvos sveikata