+3
-0
+3
Plastikos chirurgija istorijos eigoje

Suvokimas kas yra gražu ir kaip turi atrodyti grožis – individualus. Kiekvienas skirtingai supranta kas yra grožis, lygiai taip pat kaip kiekvienas skirtingai suvokia, koks žmogus yra gražus. Visgi, vertinant grožio suvokimą istorijos eigoje galima pastebėti tam tikras tendencijas, tam tikrus akcentus, kurie įprasmina grožio suvokimą.

Senovės chirurgija

Grožio chirurgija aktuali ne tik šiais laikais ir ne tik moderniais laikais žmonės nusprendė keisti savo išvaizdą. Jau gilioje senovėje žmonės norėjo keisti savo išvaizdą ir, tiesa, tai darė. Dabartiniu požiūriu – gan primityviais būdais, tačiau pasiekti norimus rezultatus pavykdavo. Tiesa, skirtingose kultūrose egzistavo skirtingi metodai, juolab, skiriantis grožio suvokimui kai kurie sprendimai šiais laikais atrodo gana baugūs. Tiesa, galbūt praeities žmogus pamatęs šių dienų plastines operacijas taip pat pastebėtų nepatinkančius akcentus. Juk grožio chirurgija šiais laikais yra labai plačiai išvystyta, tad natūralu, kad dalis žmonių tuo piktnaudžiauja ir dažnai pasiekia nebeadekvačius rezultatus.

Neįprasti būdai pakoreguoti išvaizdą

Grožio chirurgija anksčiausiai pradėta puoselėti dar Senovės Egipto laikais. Kaip buvo mokomasi? Ant negyvų žmonių bandant pašalinti tam tikras kūno dalis, jas pakoreguoti. Kad ir paprasčiausią nosį, kurios operacija šiuo metu yra gana paprasta ir greita. Tiesa, anuomet korekcijos buvo daromos mirusiems žmonėms ne tik mokomaisiais tikslais, tačiau ir siekiant mirusį žmogų išlydėti į kitą pasaulį visapusiškai pasiruošusį. Juk visi nori atrodyti gražūs, o pomirtinio gyvenimo svarba anuomet buvo labai didelė.

Chirurgijos Renesansas

Grožio chirurgija itin išpopuliarėjo Renesanso laikais. Tuo metu itin išpopuliarėjęs tobulas kūnas žavėjo daugelį. Nors daugelis aukštuomenės damų bei vyrų naudojo kosmetines priemones, tačiau chirurgija taip pat buvo populiariai. Tiesa, nors medicina jau buvo pažengusi, deja, nemaža dalis plastinių operacijų baigdavosi nesėkmingai, daugelis pacientų mirdavo nuo paprasčiausio kraujo užkrėtimo.

Laikai keičiasi, tad keičiasi ir požiūris į žmogaus kūną, į tai, kas yra gražu. Svarbiausia nepamiršti, kad plastinės operacijos turi būti neatsiejamos nuo žmogaus sveikatos, kadangi gražus tas žmogus, kuris yra sveikas.