+4
-0
+4
Plastinės operacijos nepilnamečiams: ar galima?

Plastinės operacijos reikalingos ne tik dėl estetikos ar net tuštybės, kaip gali galvoti daugelis žmonių. Kai kurie gyvena nekęsdami savęs, kadangi jaučiasi esą ne savo kūne arba paprasčiausiai nepatenkinti tam tikrais fiziniais nukrypimais. Tokios smulkmenos, kaip nosies operacija, yra gana greitai sutvarkoma ir tai leidžia žmogui kur kas labiau savimi pasitikėti ir kur kas geriau jaustis. Taigi, plastinės operacijos yra efektyvus būdas jautis kur kas geriau.

Amžiaus cenzo variacijos

Tačiau jas įprasta darytis tuomet, kai žmogus jau yra suaugęs ir gali pats nuspręsti, ar jam tai reikalinga, ar ne. Štai su vaikais viskas yra kiek kitaip, kadangi jie dar nėra suaugę ir galima būtų tikėtis, kad metų eigoje jų kūnas pasikeis ir atrodys labiau taip, kaip žmogus gali tikėtis.

Nors Lietuvoje plastinės operacijos nepilnamečiams asmenims daromos labai retai, tačiau tokia galimybė egzistuoja ir jeigu reikia pakoreguoti tam tikrus išvaizdos trūkumus – tėveliai su savo vaikais keliauja pas chirurgus.

Kuo anksčiau – tuo geriau

Dažniausiai atliekamos nosies arba ausų operacijos, kurios netenkina poreikių. Pradedant dydžiu ir toliau keliaujam link netinkamos pozicijos. Kadangi šio tipo operacijos yra gana paprastos ir greitos (verta paminėti ir gana mažą kainą) – tėveliai džiaugiau galimybe, kad gali dar vaikystėje išspręsti estetines problemas, kurios vėliau vaikui gali kelti problemas gyvenime.

Psichologinė pagalba

Ne veltui klaidingai sakoma, kad plastinės operacijos yra skirtos tiek tiems, kurie labai reiklūs savo kūnui ir gal net gali būti pavadinami tuščiais žmonėmis.  Paprasčiausiai keistai arba netinkamai augantis tam tikras organas gali tiesiogiai sukelti net ir psichologines problemas, kadangi vaikas susidurs su patyčiomis, jam gali būti sunku susirasti draugų. Taigi, daugelis chirurgų teikia ir dažniausiai šeimos gydytojai jiems pritaria, kad tokias estetines problemas geriausia yra spręsti dar vaikystėje.

Žinoma, pasirinkite tokį chirurgą, kuris puikiai sutartų su vaikais. Juk labai dažnai vaikučiai bijo tokių operacijų ir nesupranta jų svarbos. Psichologinis paruošimas ir malonus bendravimas – labai reikalingi ir naudingi. Jie leidžia kur kas labiau pasitikėti gydytoju, kuris atliks sudėtingą operaciją.