Kaip nepasiklysti lūpdažių džiunglėse?

Kosmetikos parduotuvės siūlo plačią įvairiausių atspalvių lūpų dažų paletę.
Pasak kosmetologų, yra kelios auksinės taisyklės, kurias žinodamos visada
išsirinksite kokybišką prekę.

Prieš pirkdamos lūpų dažus atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Kokybiškų lūpdažių
sudėtyje visada yra vaško (pavyzdžiui, bičių), cetilo spirito, vitaminų A, E ir
B, aliejų, vazelino.

Lūpų dažai nekokybiški, jei:
– jais pasitepus, lūpas traukia, jos tampa sausos;
– ant paviršiaus matyti gumulėlių;
– kvapas yra nemalonus arba itin intensyvus;
– dažantis lūpdažis tepa nelygiai;
– pasidažius ant lūpų lieka sūrus arba kartus skonis;
– pažeista pakuotė.

Maksimalus lūpų dažų tinkamumo naudoti laikas – 3 metai. Tačiau tik tuo atveju,
jei lūpdažis bus laikomas… šaldytuve. Nelabai realu, tiesa? Todėl tinkamas
naudoti lūpdažis metus, jeigu pabūna saulėje – 3 mėnesius.
Beje, pirkdamos lūpų dažus nepakliūkite ant gamintojų kabliuko, esą prekė yra
brangesnė dėl to, kad apsaugo nuo ultravioletinių spindulių. Pasak kosmetologų,
kiekvieno lūpdažio sudėtyje, net ir ne pačio brangiausio, yra pakankamas kiekis
pigmento, saugančio lūpas nuo saulės.

Lūpų balzamas
Tai tinkamiausia priemonė lūpoms šaltuoju metų laiku, taip pat kai lauke labai
vėjuota arba kai vasarą kaitinatės saulėje. Balzamų sudėtyje yra maitinamųjų,
drėkinamųjų medžiagų. Lūpų balzamas gali būti puikus pagrindas lūpų dažams.

Drėkinamieji dažai
Ne tik suteikia lūpoms spalvą, bet ir minkština jas, nes jų sudėtyje yra aliejų
(pvz., kokosų, avokadų ir kt.).

Maitinamieji dažai
Pavadinimas kalba pats už save. Tokių lūpdažių sudėtyje yra vaško, kuris ir
teikia maitinamąjį poveikį. Tiesa, tokie dažai ant lūpų laikosi neilgai, o jais
padažytos lūpos atrodo “plokščios”.

Ilgai išliekantys dažai
Dažų sudėtyje esančios medžiagos, patekusios ant lūpų, sudaro spalvotą plėvelę,
kuri gali išsilaikyti nuo 8 iki 24 valandų. Kasdienis tokių lūpdažių naudojimas
džiovina lūpas, taip pat gali sukelti alerginių reakcijų, todėl prieš jais
tepant reikėtų naudoti balzamą. Dar vienas jų trūkumas – skurdi spalvų paletė.

Lūpų blizgis
Spalvos mažiau nei lūpų dažuose, todėl juo pateptos lūpos atrodo natūraliai.
Tiesa, labai neilgai, mat blizgis greitai “susivalgo”.
Stilistų patarimai
– Jeigu oda šviesi, labiau tiks šalti atspalviai (rožiniai, violetiniai),
tamsaus gymio moterims – šilti (rudi, terakotiniai).
– Tamsūs tonai lūpas plonina, šviesūs – paryškina jų putlumą.
– Jeigu lūpos šerpetoja, geriau nenaudokite perlamutrinių dažų.
– Jeigu jūsų dantys nėra akinamai balti, nepirkite oranžinių ir rudų atspalvių
lūpdažių. Jie tik dar labiau pabrėžia pageltusius dantis.

Tai įdomu:
Neoficiali statistika skelbia, kad lūpdažius naudoja 80 proc. moterų. Beje,
pirmiausia moterys dėmesį kreipia į spalvą, o tik po to į rūšį ir gamintoją.