Nustatykite savo odos tipą

Norint tinkamai prižiūrėti odą, visų pirma reikia nustatyti odos tipą. Tai
gali padaryti kosmetologė arba Jūs pati. Perskaitykite žemiau esančius teiginius
ir pasižymėkite tuos, kurie Jums tinka be jokių abejonių. Dažniausiai
pasitaikanti raidė šalia Jūsų pažymėtų teiginių nurodys Jūsų odos tipą.

1. Mano odą nemaloniai sutraukia po kiekvieno valymo. S
2. Negaliu prausti veido su muilu. J
3. Mano veido oda linkusi sausėti. J
4. Kad veido oda būtų minkšta ir lygi, turiu mažiausiai tris kartus per dieną
tepti ją kremu. S
5. Beveik visada panaudojus naują kosmetinį produktą ant mano odos atsiranda
rausvų arba raudonų dėmių. J
6. Negaliu naudotis jokia kosmetika be kokių nors nemalonių pasekmių. J
7. Mano oda visada atrodo blizganti arba riebi. R
8. Jei panaudoju pudrą, veidas jau po valandos atrodo „dėmėtas“. R
9. Man tenka visada nešiotis pudrinę, nes nosis nuolat blizga. M
10. Mano oda aplink akis glemba. B
11. Mano veidas blizga, tarsi jį ką tik būčiau patepusi kremu. R
12. Dėl padidėjusio odos jautrumo jau kreipiausi į dermatologą. J
13. Aš linkusi į alergines reakcijas. J
14. Labiausiai blizga nosis ir kakta. M
15. Ant veido odos atsirado pastebimų raukšlelių. B
16. Mano oda sugeria kremą kaip kempinė. B
17. Man atrodo, kad pudra džiovina mano odą. S
18. Pasivaikščiojus gryname ore mano oda tampa gražiai rausva. N
19. Kai tik patepu veidą kremu, iškart pajuntu palengvėjimą. S
20. Mano oda labai greitai nudega. S
21. Įgimtas mano odos atspalvis yra baltas. J
22. Mano oda atrodo sveikai beveik visus metus. N
23. Mane kankina nemiga. B
24. Mano odos poros išsiplėtusios. R
25. Mane dažnai kankina spuogai ir inkštirai. R
26. Mano oda matinė ir niekada neblizga. S
27. Man dažnai atsiranda spuogų ant nosies ir kaktos. M
28. Man atrodo, kad mano oda „tvirta“. N
29. Veido centre odos poros didesnės ir geriau matomos nei ant skruostų. M
30. Po apsilankymo baseine man reikia daug maitinančio kremo, kitaip keletą
valandų vargina odos tempimo pojūtis. S
31. Reguliariai vartoju šlapimą varančių preparatų. S
32. Man daugiau nei 35 metai. B
33. Nuolat lankausi soliariume, o vasarą dažnai deginuosi saulėje. S
34. Ilgiau pabuvus karštoje patalpoje, oda dažnai ima niežėti ir perštėti. J
35. Man norėtųsi, kad mano oda būtų elastingesnė. B
36. Man labai greitai atsiranda rusvų dėmių, aš linkusi į pigmentacijos
sutrikimus. B
37. Mano įdegis būna tolygus. N
38. Mano oda atrodo labai plona ir permatoma. B
39. Visą laiką prausiuosi tik vandeniu su muilu. N
40. Kai pakoreguoju antakius, ant mano odos valandą ir ilgiau matomos raudonos
dėmės. J
41. Jei laukia koks nors atsakingas renginys, ant veido atsiranda spuogų arba
lūpas „papuošia“ pūslelinė. J
42. Į mane pažiūrėjus iškart matyti, kad šiandien blogai miegojau. B
43. Negaliu būti patalpoje, kurioje oras yra sausas. S
44. Vasarą mano oda riebesnė nei žiemą. M
45. Iki šiol man visiškai pakako universalaus kremo. N
46. Jei tepu lengvu dieniniu kremu, tai skruostų oda išsausėja. M

Raidžių reikšmės:
S – oda sausa.
N – oda normali.
R – oda riebi.
M – oda mišri.
B – oda brandi.
S – oda jautri.