Daili nosis

Veidas yra žmogaus "vizitinė kortelė", kurią kiekvienas mūsų nuolatos rodo
vieni kitiems. Todėl yra natūralus ir visiškai suprantamas noras kiekvienam iš
mūsų atrodyti gražiau ir patraukliau. Nosis savo ruožtu yra centrinė veido dalis
ir, norint atrodyti gražiau bei patraukliau, siekiama nosį padaryti taip pat
gražesnę.

Nosies plastinės chirurgijos galimybės yra gana didelės. Chirurgas gali
sumažinti visą nosį, sumažinti ar panaikinti nosies kuprelę, pakeisti (suploninti,
sumažinti, pakelti ir t. t.) nosies galiuką, pakeisti šnervių formą, pakeisti
kampą tarp nosies ir viršutinės lūpos ir kt. Tačiau labai svarbu yra pažymėti
tai, kad plastikos chirurgas gali pakeisti paciento išvaizdą, bet negali
pakeisti jūsų gyvenimo. Su nauja išvaizda visa kita gyvenime pacientas turės
pasiekti pats.

Operacija paprastai atliekama naudojant bendrąją nejautrą (narkozę). Pjūviai yra
daromi šnervių vidinėje pusėje ir, jei prireikia, "W" formos pjūvelis –
pertvaroje tarp šnervių. Tokiu būdu pooperaciniai randai lieka praktiškai
nematomi. Pro pjūvius plastikos chirurgas pašalina nereikalingą kaulo ir
kremzlių perteklių (pvz., kuprelę) ir modifikuoja esamas struktūras tam, kad
pasiektų paciento norimą rezultatą. Tai, kas daroma operacijos metu, priklauso
nuo buvusios nosies deformacijos bei paciento norų. Baigus operaciją ant nosies
uždedamas gipsinis tvarstis.

Kelias dienas po operacijos veide apie akis gali būti matomos mėlynės, kurios
vėliau išnyksta. Gijimo metu kelias dienas iki 37,5? C gali pakilti ištirpsta
patys. Gipsinis tvarstis nuimamas po 5 – 7 dienų ir pirmą kartą pacientas pamato
operacijos rezultatus. Svarbu pažymėti, jog tai nėra galutiniai rezultatai.
Nosies išvaizda dar (šiek tiek) keičiasi apie 3-6 mėnesius (pvz., nosies
galiukas šiek tiek mažėja, smailėja ir t. t.). Po to gipsinis tvarstis uždedamas
ant nosies ir laikomas apie savaitę tam, kad netyčia nebūtų sužalota dar
visiškai nesugijusi nosis. Kelias savaites gali būti sutrikusi uoslė.