Kiek ir ko reikia suvalgyti per vieną dieną, norint sulieknėti?

Dieta, kaip pavydus meilužis, neatleidžia išdavystės. Žingsnis į šoną – ir
atsikratyti kilogramai sugrįžta, tačiau yra visiškai paprastų ir rezultatyvių
dietų. Viena-dvi iškrovos dienos per savaitę – ir jokio antsvorio!

Variantai pasirinkimui

Kefyrinis. Kefyras padeda išvalyti organizmą, gerina virškinimą,
išvaduoja nuo sunkumo jausmo skrandyje, pagerina veido spalvą. Teigiamas
poveikis pajuntamas po valandos – per tą laiką pasisavinamas 91% kefyro.

Ką daryti: 1,5-2 l neriebaus kefyro ar jogurto be cukraus paskirstyti į
penkias-šešias porcijas ir gerti visą dieną.

Varškinis. Varškės iškrovos dienos – variantas tiems, kurie nevertina
kefyro kaip valgio, veikiau laiko gėrimu – argi juo galima prisivalgyti? Taip
mąstant, kefyrinė dieta atrodo užmaskuotas badas. Varškė skrandyje užima daugiau
vietos ir virškinama lėčiau nei kefyras, todėl ją rinktis patogiau – mažiau
norisi valgyti.

Ką daryti: 600 g neriebios varškės, 60 ml neriebios grietinės, du puodelius
arbatos be cukraus ir dvi stiklines erškėtuogių nuoviro arba mineralinio vandens
padalyti į penkias porcijas.

Obuolinis. Obuoliuose gausu medžiagų apykaitos stimuliatorių – vitaminų
C, B1, B2, P, E, karotino, kalio, geležies, organinių rūgščių, o taip pat
ląstelienos ir pektinų, pašalinančių riebalus iš organizmo. Rinkis rūgštesnes
rūšis – saldieji obuoliai per daug kaloringi.

Ką daryti: nusipirkti 1,5-2 kg obuolių ir valgyti žalius, gaminti salotas su
daržovėmis arba kepti orkaitėje su razinomis. Per dieną išgerti keturis-penkis
puodelius obuolių sulčių arba kompoto be cukraus. Suvalgyti ir žievelę (jei,
žinoma, nesergi gastritu ar kitomis virškinamojo trakto ligomis – tokiu atveju
laikytis iškrovos dietų išvis negalima – tik gydomųjų). Žievelėje daug
ląstelienos, suteikiančios sotumo jausmą, reguliuojančios žarnyno darbą ir
pašalinančios riebalus iš organizmo.

Agurkinis. 95% agurkų sudaro vanduo, be to, ne paprastas, o pagal sudėtį
sutampantis su ląstelių skysčiu. Agurkinė dieta aktyvuoja medžiagų apykaitą dėl
gamtinių katalizatorių – kalio, folio rūgšties, B grupės vitaminų. Agurkų sultys
pašalina iš organizmo nereikalingą skystį. Atsikračius nereikalingo vandens (jis
padidina arterinį kraujospūdį ir širdies apkrovimą), galima per dieną sulieknėti
1-1,5 kg!

Ką daryti: per 5-6 kartus suvalgyti 15-20 agurkų (apie du kilogramus). Nebūtina
juos vartoti ta forma, kokia jie randami lysvėse. Galima gaminti salotas su
žalumynais.

Apelsininis. Pusryčiams, pietums ir vakarienei valgyk apelsinų – ne
mažiau kaip 1,5-2 per dieną. Kiekviename – 45 mg kalcio ir 100 mg (paros norma)
vitamino C. Oranžinė masė veikia kaip lengvi laisvinamieji, padeda pašalinti iš
organizmo šlakus, toksinus ir nereikalingas riebalų rūgštis. Apelsinuose gausu
ląstelienos, malšinančios alkį, ir tik 40 kcal 100 g. Vis dėlto esant polinkiui
į gastritą apelsininės dietos laikytis negalima.

Ką daryti: galima gaminti apelsinų salotas iš 6 apelsinų, 4 morkų, 0,5 kg
kopūsto, stiklinės vynuogių ir 4 šaukštelių sezamo. Morkas sutarkuok, visa kita
supjaustyk, pagardink citrinų sultimis, sumaišyk – ir salotos paruoštos.
Sumaišyk šviežiai spaustas apelsinų sultis su greipfrutų – toks kokteilis degina
riebalus ir mažina apetitą.