Ištraukę iš spintos vasarinius rūbus pamatėte, kad netelpate į kelnes, marškinėliai ankštoki, o sijonai niekaip nenori kilti aukštyn? Numojote į tai ranka ir nuėjote pirkti vienu dydžiu didesnių rūbų? Vadinasi, jūs – vyras. Moterys nusprendžia lieknėti ir iš karto identifikuoja pikčiausią savo priešą – šlaunis ir sėdmenis pažeidusį celiulitas/4370″>celiulitą. Karas celiulitui!

Celiulitas – rimta liga

Kai kur literatūroje galima rasti teiginių, kad celiulitas/4370″>celiulitas yra liga. Liposklerozė (celiulitas) ir lipodistrofija (nutukimas) yra vienu metu susiformuojanti paviršinio riebalinio audinio hipertrofija (didėjanti masė) ir degeneracija (poodiniai gumbeliai). Poodiniams gumbeliams didėjant, jie plinta į šonus, tempdami su oda jungiančias skaidulines struktūras ir odai suteikdami apelsino žievelės išvaizdą.

Kasdienis stresas, prasta aplinkos ekologija, netaisyklinga mityba, piktnaudžiavimas alkoholiu ir cigaretėmis – visa tai per pakankamai trumpą laiką sutrikdo natūralius procesus moters organizme. Sutrikus hormonų pusiausvyrai, sutrinka ir riebalų, vandens bei mineralinių medžiagų apykaitos procesai.

Ilgainiui odoje ima formuotis duobutės, vietomis oda sukietėja, tampa nelygi. Sutrikus kraujo apytakai, atsiranda odos suglebimas, ji gali įgyti pilkšvumą ir tampa skausminga prisilietus.

Celiulitas svarbiau už ekonominę krizę

Rusijoje atlikta moterų apklausa parodė, kad 4 proc. moterų jaudina automobilių kamščiai keliuose, 8 proc. labiausiai galvą skauda dėl kosmetikos pasirinkimo, 26 proc. – neturi ką apsirengti ir net 62 procentams moterų labiausiai kelia nerimą jų kūnus pažeidęs celiulitas. Gal dėl to kad vienoks ar kitoks celiulito laipsnis būdingas 85–98 proc. lytiškai subrendusių visų rasių moterų.

Atostogų metu tėvynėje ar svečiose šalyse norėsis pasipuikuoti nauju maudymosi kostiumėliu prieš kitas moteris ir tuo pat metu jausti susižavėjusių vyrų žvilgsnius… Turinčios celiulitą įsitikinusios, kad duobutės ant šlaunų nežavi nei vieno vyro. Nors daugybė apklausų parodė, kad vyrams celiulitas seksualinio žavėjimosi nemažina, tačiau moterys vis tiek tuo netiki.

Moterys ryžtasi kovai

Dar prieš kurį laiką (kai krizė netrukdė mėgautis kasdieniško komforto malonumais) moterys su celiulitu kovojo grožio salonuose. Bet kuriame centre galima rasti aibę procedūrų, sukurtų kovoti su apelsino oda. Daugelis kosmetologų sako, kad jūros dumblių įvyniojimai puikiai detoksikuoja ir pašalina iš organizmo skysčių perteklių. Dėl to po keleto procedūrų pastebimai sumažėja apimtys. Kai kurios moterys rinkdavosi ultragarsines riebalų skaidymo procedūras.

Veiksminga sudaryti kelių savaičių procedūrų programą. Įtraukti kūno šveitimą, drenuojamąjį masažą bei tam tikrų kremų tepimą. Tokias programas, deja, tenka kartoti keletą kartų per metus. Poveikis nėra ilgalaikis.

Taip pat galima išbandyti ir kosmetologiją aparatais. Grožio ir sveikatos centrai lenktyniauja įsigydami vis tobulesnius aparatus. Jie skaido riebalus, masažuoja ir kitaip mažina celiulitą.

Neturinčioms tiek lėšų kovoti su celiulitu grožio centruose, siūlome išbandyti pigesnes priemones namie.

Pigesni savimasažai

Daugelis grožio salonuose atliekamų procedūrų paremtos principu pagerinti kraujo priplūdimą į celiulito pažeistus audinius. Juk dažnai šlaunų ir sėdmenų oda tampa kaip apelsino, nes tiesiog ilgai sėdime, mažai judame. O, paskatinus medžiagų apykaitą, greičiau ima tekėti limfa, stimuliuojama celiulito pažeisto riebalinio audinio mikrocirkuliacija, ir taip spartėja riebalų deginimo procesas. Dėl to, beje, lėtėja ir odos senėjimo procesas.
Tad vertėtų savimasažą paversti kasdiene ryto ir vakaro procedūra. Išsipraususios duše, penkias minutes skirkite šlaunims ir sėdmenims.

·   Vieną ar kelis kartus per savaitę atlikite viso kūno šveitimą. Galite naudoti kosmetinius šveitiklius. Galite pasigaminti naminį: sumaišykite kavos tirščius su alyvuogių aliejumi. Ir šia mase trinkite drėgną odą. Stenkitės, kad jūsų judesiai būtų nuo pėdų į viršų.
·   Nuplovusios šveitiklį, nusausinkite odą ir pasitepkite kremu. Pagal finansines galimybes įsigykite vieną iš daugybės siūlomų celiulitą naikinančių kremų.
·   Tepdamos kremą galite naudoti specialius masažuoklius arba tiesiog sugniaužti rankas į kumščius ir atlikti sukamuosius judesius. Nestipriai spaudžiant nuo kelių reikėtų kilti į viršų.
·   Tepimui preparatais kirkite po penkias minutes ryte ir vakare, jei galite, ir daugiau.

Ką valgyti?

·   Pasistenkite rytą pradėti šviežių vaisių ar uogų stikline su natūraliu jogurtu.
·   Sotesniems pusryčiams išsivirkite stambaus malimo grūdų košės, pagardinkite ją mažu šaukšteliu sviesto.
·   Tarp pagrindinių valgymų užkandžiams rinkitės obuolį, bananą ar morką.
·   Pietums pasistenkite daugiau nei pusę lėkštės užpildyti šiltomis daržovėmis.
·   Vakarienei puikiai tiks žuvis. Joje yra naudingų polinesočiųjų riebalų rūgščių.
·   Kas valandą išgerkite stiklinę vandens arba žalios arbatos puodelį.

Fizinis aktyvumas

·   Kiekvieną dieną pusvalandį aktyviai pavaikščiokite.
·   Savaitgalį eikite pašokti – tik nevartokite alkoholinių gėrimų.
·   Pamirškite liftus – lipkite laiptais. Tai puikiai treniruoja sėdmenis.
·   Išsitraukite dviratį ir vakare pavažinėkite po savo rajoną.
·   Ir, kai tik galite, daugiau judėkite, juk kojas kilnoti galima net ir žiūrint televizorių gulint ant sofos.
 

 
 
Daiva Ausėnaitė
 
Ilga ir sunki kova su... celiulitu