+2
-0
+2
Impotencija po insulto? Tai įveikiama.

Kaip insultas veikia potenciją?

Sunkus išeminis insultas gali tapti spinalinės impotencijos priežastimi. Seksualinis sutrikimas pasireiškia nepajėgumo arba  silpnos erekcijos atvejais, kilusiais dėl smegenų ir stuburo lytinių centrų patologijos. Tokio pobūdžio pažeidimai savaime yra susiję su sunkiu, daliniu ar absoliučiu susijaudinimo impulsų praradimu.

Seksas po insulto iš principo gali būti įmanomas, tačiau jo kokybė, kaip ir visų gyvenimo procesų kokybė, yra gerokai sumažėjusi. Vėlgi, šis teiginys teisingas tik nestipraus insulto atveju, kai pažeidžiama nedidelė smegenų parenchimos dalis. Esant dideliam šio organo pažeidimui, pacientas neturės galimybės lytiškai santykiauti.

 

Siūlomi lytinio pajėgumo atstatymo būdai

Potencijos atstatymas pacientams, sergantiems ūmiu galvos smegenų kraujotakos sutrikimu, galimas. Atkreipkite dėmesį, kad per pirmuosius mėnesius yra absoliučiai draudžiamas aktyvios apkrovos, ir tai taikoma tiek fizine, tiek psichologine prasme. Po to, kai normalizuojasi pažeistų pluoštų veiklą, leidžiama įgyvendinti  siūlomus metodus:

atsparumo stresui didinimas;

sportinių kompleksų atlikimas;

medikamentinis potencijos gydymas.

Labai dažnai atsitinka, kad, siekiant atkurti seksualinį aktyvumą, pacientas turi pasinaudoti visais prieš tai išvardintais metodais vienu metu. Pokyčiai, kurie atsiranda žmogaus organizme po insulto, neturi tiesioginės įtakos intymių organų darbui, tačiau centrinės nervų sistemos pažeidimas sukelia  autonominės nervų sistemos, atsakingos už seksualinį susijaudinimą, išsibalansavimą. Ir tai, savo ruožtu, atsiliepia urogenitalinei sistemai.

 

Streso vengimas

Potencijos jėga labai priklauso nuo vyrų atsparumo stresui. Gydytojai primygtinai rekomenduoja vengti neigiamų emocijų ir psichologinių veiksnių, verčiančių nerimauti. Norėdami visiškai reabilituoti intymią funkciją, turite išmokti teisingai ir greitai atsipalaiduoti. Atsipalaidavimas turėtų būti derinamas su specialiomis procedūromis:

1.Vyriškos galios atkūrimą skatina meditacija. Ji gali būti derinama su atpalaiduojančia muzika. Be to, naudinga klausytis gamtos garsų.

2.Atsipalaiduoti ir pašalinti įtemptą padeda trumpi pasivaikščiojimai gryname ore, tačiau vengiant greitų judesių. Vyro kvėpavimas turėtų būti ramus, pastovus ir lygus. Šios terapijos dėka galima žymiai pagreitinti reabilitacijos ir atsistatymo procesus.

3.Vyriškos potencijos  sužadinimui rekomenduojama praktikuoti jogą. Specialūs  jogos pratimai – asanos greitina kraujo cirkuliaciją, tuo pačiu dubens srities, ir didina seksualinį aktyvumą.

Būtina įvertinti savo jėgas ir laikytis specialistų rekomendacijų. Pirmaisiais mėnesiais po insulto pacientas turėtų laikytis seksualinio poilsio. Lytinis aktas gali prasidėti tik su gydytojo leidimu. Kai vyras po insulto atliks pirmą lytinį aktą, jo elgesys žymiai pasikeis – jis taps labiau pasitikintis ir teigiamai nusiteikęs, tačiau seksas neturėtų būti kenksmingas sveikatai.

 

Sportinės treniruotės

Įvykus ūmiam galvos smegenų kraujotakos sutrikimui, daugelis gydytojų primygtinai rekomenduoja pacientams atlikti specialius sveikatinimosi- sportinius kompleksus, kurie padeda atkurti vyrišką jėgą ir jokiu būdu nepakenkia širdies ir kraujagyslių sistemos darbui. Visa programa gali būti apibūdinta taip:

1.Per pirmąjį mėnesį visos pajėgos turi būti metamos periferinių nervų galūnių jautrumo atstatymui. Šių ketinimų įgyvendinimas, vadovaujantis pagrindinių neurologijos srities specialistų rekomendacijomis, atliekamas „Su-Džok” metodikos ir gydomojo masažo pagalba. Manualinė terapija  vykdoma rankomis, bet ne tiesiogiai periferiniams organams – paspaudimai daromi į tam tikrus taškus.

2.Po tinkamos jautrumo reabilitacijos būtina pradėti kineziterapinį kompleksą – tam reikalinga speciali sporto įranga. Pavyzdžiui, norint atstatyti dubens organų ir galūnių kraujotakos cirkuliaciją,  reikės ridenti specialų kamuolėlį.

3.Po darbo su  kamuoliu, siūloma rūšiuoti ant grindų subertus karoliukus. Pratybos esmė yra ta, kad pacientas turi lenktis dėl kiekvieno karoliuko. Pasilenkimai labai pagreitina kraujotaką. Savo ruožtu padidėjęs kraujo tekėjimas tampa medžiagų apykaitos procesų pagreitėjimo priežastimi,  atkuriamas dubens organų veikimas, po truputėlį atsistato seksualinis pajėgumas.

Atsigaunant po sunkios ligos, banalus energijos atgavimas nėra svarbiausias rodiklis. Vyras turi subjektyviai įvertinti  širdies ir kraujagyslių sistemos būklę. Tai nėra vien  tyrimų rezultatai. Žmogus pats turi nuspręsti, kiek gerai jis jaučiasi. Reikia suprasti, kad intymumas yra didelė apkrova organizmui. Padidėja arterinis spaudimas, greitėja pulsas bei dažnėja kvėpavimas. Tiesą sakant, lytinių santykių įgyvendinimas yra panašus į didelę fizinę apkrovą. Štai kodėl turėtumėte paklausti savęs: ar nebus seksualinis kontaktas žalingas sveikatai, nes insulto pasikartojimas paprastai lemia mirtį.

 

Stimuliuojančių vaistų vartojimas

Daugelis vyrų nori išvengti psichologinės reabilitacijos  bei sportinių pratybų komplekso ir nedelsiant siekia pradėti medikamentinį gydymą. Lietuvos rinkoje yra antros kartos vaistas erekcijai gerinti. Tai pats „greičiausias“ šios grupės vaistas, kuris pradeda veikti po 15 minučių, bet sekse skubėti nepatartina. Lytinį gyvenimą atstatyti  padeda specialūs vaistai, tačiau juos parinkti gali tik gydytojai.

Parengė:L.Varanavičienė