+3
-0
+3
Jei baugina impotencija

Daugeliui vyrų įrodyti savo vyriškumą kur kas svarbiau negu pajusti sekso malonumus. Nepajėgumas atlikti lytinį aktą prilyginamas egzistencijos pabaigai. Tai drąsus teiginys, tačiau jį patvirtina specialiai tuos klausimus nagrinėjančių psichiatrų ir psichologų patirtis. Nebūtina versti visos kaltės auklėjimui, piktoms žmonoms ir t. t. Blogo šaknis dažnai glūdi vyro mąstysenoje. Jis nuo senų senovės laiko save medžiotoju ir kovotoju, neturinčiu teisės pasiduoti kovoje už būvį. Mūsų laikais tai pasireiškia nuolatinėmis pastangomis kuo geriau pasirodyti profesinėje veikloje- ir štai ta įtampa daugelio vyrų neapleidžia net lovoje.

Psichinė impotencija gali ištikti ir visai jauną vyrą,  kūnas čia niekuo dėtas. Tačiau vis dėlto sutrikimai dažnesni tarp tų, kuriems virš 40. Tada jau pradeda po truputį pasireikšti vidutinio amžiaus krizė, viską užgožia įsakmus siekimas „išlaikyti prestižą“. Profesinė įtampa neapleidžia ir privačiame gyvenime. Visas jėgas atidavęs darbui (juk reikia kovoti dėl savo pozicijų, kad neišstumtų jauni), vyras nebegali kaip reikiant džiaugtis meile. Prisiekusiems donžuanams labai sunku išsiveržti iš ydingo rato, kurį veikia dvasios ir kūno įtampa. Mat baimė ir suirzimas dar prieš lytinį aktą taip paveikia autonominę nervų sistemą, kad susitraukia kraujagysles gaubiantys raumenys. Erekcijai tai tikra pražūtis, nes į varpą nebegali patekti kraujas, kuris ją pakeltų. Ir kol raumenys tebėra mėšlungio sutraukti, nėra jokių šansų pasiekti „kovinę parengtį“. O baimės ir nevilties atmosferoje mėšlungis neatsileis – jo nepermaldausi, kad ir kažin ką darytum varpai.

Pagalbos metodai

Psichinė impotencija kyla dėl to, kad vyras paniškai bijo nesėkmės, bet taip pat ir nori, maža to – jaučia pareigą pasirodyti esąs pajėgus. Neįtikėtina, kiek metų praeina, kol vyrai ryžtasi kreiptis pas specialistą. Vargšas bando viską užgniaužti savyje, dažnai įsivaro sunkią neurozę, bet jam labai sunku pasisakyti kam nors, kurio profesija kaip tik ir yra padėti panašiose situacijose.

Kaip čia galėtų padėti gydytojas, ką turėtų kiekvienas pats daryti? Terapeutas pirmiausia išsiaiškintų priežastis. Ar dėl negalavimo kalta vien psichika, ar yra organinė liga, o gal lytinį pajėgumą slopina ydinga gyvensena. Perpratus pagrindinę kliūtį jau galima imtis tolesnių priemonių.

-Kitas žingsnis – pratybos su partnere. Akivaizdus moters noras pagelbėti nuslopina didžiąją dalį baimės.  Jei tarp partnerių nėra glaudaus dvasinio ryšio, tas metodas sunkiai įkandamas.

-Nuo psichinės impotencijos vyrams patariama daugiau dėmesio skirti partnerei, o ne savajam organui, nes  nerimastingai laukiant, ar tik jis neparodys gyvybės požymių,  erekcijos tikrai nebus.

-Gamtai būtina šiek tiek padėti. Reikalinga sveika gyvensena: tinkamai maitintis, pakankamai judėti, vengti rizikos faktorių, ypač rūkymo ir nesaikingo svaigalų vartojimo, atlikinėti specialiai  nervų įtampą mažinančius atsipalaidavimo pratimus.

-Ar yra valgių, didinančių potenciją? Tiesiogiai – ne. Tačiau tam tikra mityba gali teigiamai prisidėti prie potencijos gerinimo. Aštrūs prieskoniai didina kraujospūdį, kartu skatina ir geidulius. Taurė vyno gali pakelti ūpą, tačiau girtavimas pažeidžia nervų sistemą ir neišvengiamai sukelia organinę impotenciją.

-Dažnai potenciją silpnina per mažas kraujospūdis. Geriausia priemonė jam padidint i- vėlgi sportas, vandens procedūros.

-Ženšenio šaknies veikliosios medžiagos, vadinamieji ginsenozidai, gerina ląstelių medžiagų apykaitą, suaktyvina lytinius pajėgumus, stabdo senėjimo procesus.

-Moliūgų sėklos profilaktiškai saugo prostatą, nuo kurios irgi nemažai priklauso lytinis pajėgumas.

-Kinų patirtis siūlo akupresūrą. Labai paveikus taškas yra po bamba, lygiai pusiaukelėje iki gaktos plaukų krašto. Tą tašką reikia vieną minutę virpinant spausti smiliumi.

-Nepakankamą erekciją gydytojai gydo įvairiais šiuolaikiškais metodais. Lietuvos rinkoje pasirodęs vaistas – avanafilis gerina potencijos funkciją. Avanafilis  reikšmingai pagerina erekciją esant bet kokio sunkumo ES (lengvam, vidutinio sunkumo ar sunkiam), įskaitant pacientus, sergančius sunkiai gydoma erekcijos disfunkcija. Avanafilis  pradeda veikti jau po 15 minučių, todėl šio vaisto poveikis užtikrina erekcijos poreikius partnerių intymaus bendravimo metu.

Pilnavertis lytinis gyvenimas didina pasitikėjimą savimi ir savo vertės pajautimą. Kartais tam tikslui reikia pastangų.

Parengė: L.Varanavičienė