+1
-0
+1
Ką praneša 7 skirtingi pilvo skausmai?

Skausmas pilvo apačioje

 

Jei jums dažnai skauda pilvą, pilvas išsipūtęs, pučia pilvą, o viduriai užkietėję arba atvirkščiai, dažnai viduriuojate, gali būti, kad jums – dirgliosios žarnos sindromas. Gastroenterologas Lawrence J. Brandt teigia, kad ši liga – viena dažniausiai gastroenterologų nustatoma liga. Dar nenustatyta, kodėl žmonėms prasideda dirgliosios žarnos sindromas. Jei netekote daug svorio ar pastebėjote, kad išmatose pasirodo ir kraujas, jums, ko gero – kita problema.

 

Pilvo skausmas, kraujas išmatose

 

Šie simptomai bei viduriavimas, staigus svorio netekimas, vitamino D stygius organizme, inkstų akmenys dažnai signalizuoja apie Krono ligą ar opinį kolitą. Jei ir jums pasireiškia šie simptomai, suskubkite pas savo gydytoją ir gaukite profesionalią pagalbą.

 

Rėmuo – deginantis skausmas pilvo viduryje

 

Dažnam mūsų griaužia rėmenį užvalgius ko nors sunkesnio ar riebesnio. Rėmuo – procesas, kai su skrandžio sultimis sukyla dalinai apvirškintas maistas. Jei jums rėmenį graužia tik kartais – nieko tokio, o jei šį skausmą jaučiate dažnai, vadinasi, jums gali būti ir rimtesnė rūgšties refliukso liga. Įprastą griaužiantį rėmenį numalšinsite bet kurioje vaistinėje įsigytais vaistais – jei šie vaistai nepadėjo, vadinasi, jums pilvą skaudą dėl kitų priežasčių.

 

Skausmas aplink bambą

 

Jei pastebite, kad suvalgius riebaus maisto, skauda aplink bambą ar pečių zonoje, gali būti, kad jums formuojasi tulžies akmenys. Vyresnėms nei 40 m., vaikų turinčioms moterims tulžies akmenų atsiradimo rizika dar labiau išauga – po gimdymo organizme smarkiai pakyla hormono estrogeno lygis, o estrogenas skatina tulžies akmenų atsiradimą. Gastroenterologas Lawrence J. Brandt pastebi, kad dažnai žmonės su tulžies akmenimis nejaučia jokio skausmo metų metus, tačiau akmenims užstrigus cistiniame latake, skausmas atsiranda.

 

Lengvas, deginantis pilvo skausmas

 

Jei jums šiek tiek skauda pilvą, o skausmas deginantis, jei raugėjate, nejaučiate apetito, krenta svoris, vadinasi, jums tikriausiai prasidėjo pepsinė opa, t.y. skrandžio gleivinės ar žarnyno gleivinės skausmas. Ši opa gali atsirasti dėl helicobacter pylori, bakterijos, žalojančios skrandžio gleivinę ar per dažno aspirino ar ibuprofeno vartojimo. Sužinoti, ar turite minėtąją bakteriją, galite pasidarę specialų kraujo testą.

 

Staigus skausmas kairėje pilvo apačios pusėje

 

Staigiai suskaudo kairėje pilvo apačios pusėje, pučia pilvą? Gali būti, kad jums – storosios žarnos divertikuliozė, kai sutrinka storosios žarnos motorika. Ši liga gan paplitusi tarp vyresnių žmonių, o ją sukelia per mažai ląstelienos turinti mityba. 

 

Smarkus skausmas dešinėje pilvos apačios pusėje

 

Šis skausmas gali reikšti, kad jums – apendicitas, ypač jei dar ir karščiuojate, viduriai yra užkietėję ar atvirkščiai, viduriuojate, jus pykina, vemiate. Jei jums apendicitas, skausmas, ko gero, judant, giliai kvėpuojant ar čiaudint tik paaštrės. Apendicitas – aklosios žarnos kirmelinės ataugos uždegimas, kurį dažniausiai būtina operuoti.

 

The Healthy 

 

Giedrė Izabelė Janušaitė