Ar norite savo finansus valdyti kaip tikri ekspertai? Tuomet skaitykite toliau ir sužinosite, kaip geriausia tvarkyti savo finansus ir gal net turėti ir daugiau pinigų.
Turėkite išlaidų planą
Jei nežinosite, kam kas mėnesį leidžiate savo pinigus, negalėsite sutaupyti ar investuoti, tad išlaidų planavimas ne veltui laikomas finansų valdymo ašimi. Žmonės dažniausiai galvoja, kad žinoti savo biudžetą tolygu save riboti ir taupyti, o iš tiesų, žinodami savo biudžetą suvokiate, kiek pinigų galiteišleisti ir kam geriausiai juos leisti. Vadinasi, pinigai iškeliaus tik tada, kai tikrai to norėsite – šiais laikais daugybė įmonių visame pasaulyje siekia, kad savo pinigus leistumėte pirkdami būtent jų siūlomas prekes ar paslaugas, nors jums gal to visai ir nereikia ar to nenorite. Jei norite sustabdyti besaikį vartojimą, nusiteikite ryžtingai, turėkite valios ir pasiruoškite: ne tik kas mėnesį pasižymėkite, kam norite išleisti pinigus, bet ir savo plano laikykitės.
Sekite banko sąskaitos išrašus
Nors sekti pinigų srautus banko sąskaitose ir labai lengva, dažnam tai ir labai sunku ar net baisu padaryti. Vis dėlto, matydami, kur kasdien pinigai išeina, žinosite, kas iš tikrųjų dedasi su jūsų finansais: gal jau ir pamiršote, kiek išleidote paskutinį kartą pirkdami maisto prekes ar gėrimus bare, bet banko sąskaitos išrašai jums viską primins.
Taupykite konkrečiam tikslui
Kodėl taupote? Taupydami tik tam, kad taupytumėte, nesijausite labai motyvuoti, o štai taupydami naujam kompiuteriui ar atostogoms jau žinosite tikslą ir turėsite daugiau motyvacijos.
Taupykite net negalvodami
Patarlė „lašas po lašo ir akmenį pratašo“ ne iš piršto laužta – lengviausia taupyti kaskart leidžiant pinigus, galvojant, ką perkate ir t.t.
Pirkite sąmoningai
Pirkdami su savimi būkite atviri – kodėl tai perkate? Kodėl būtent dabar norite leisti savo pinigus būtent šiam dalykui? Gal ką tik baigėsi įtemptas susitikimas ir norite save apdovanoti? Gal socialiniuose tinkluose pamatėte kažką, ką dabar tiesiog privalote įsigyti? Ar leidžiate pinigus, nes jums nuobodu, o gal nenorite nuvilti draugo, tad eisite susitikti su juo į barą, nors tikrai nenorite leisti pinigų tokiose vietose? Kaskart leisdami pinigus pagalvokite: o kur dar galėčiau išleisti šią pinigų sumą?
Rūpindamiesi savo finansais iš tiesų rūpinatės savimi, tad būkite sąmoningi ir valdykite savo finansus taip, kad nesigailėtumėte.
Straipsnio autorė – Giedrė Izabelė Janušaitė (Šaltinis – REDONLINE)