+3
-0
+3
27 metų vyras:  „Aš vengiu intymių santykių, o priežastis to – tik viena“

Anoniminiai klausimai gydytojams šiais laikais gali būti užduodami ne tik apsilankius pas gydytoją kabinete, bet ir prisėdus prie kompiuterio ir parašius trumpą elektroninį laišką su klausimu. Su vienu tokiu intymiu klausimu kreipėsi ir 27 metų jaunuolis, kuris vengė lytinių santykių, o priežastis buvo to tik viena. Pasirodo, jaunuolį vargino priešlaikinė ejakuliacija.

Vyro laiškas gydytojui – urologui

Esu 27 metų vyras, seksualiai aktyvus jau nuo pat paauglystės, 17 metų. Niekuomet nesusidūriau su jokiomis seksualinėmis problemomis, visuomet lytinių santykių metu jausdavausi puikiai, galėdavau tęsti lytinį aktą tiek, kiek noriu, tol, kol patenkinsiu savo partnerę. Tiesa sakant, tuo visuomet didžiavausi, nes merginos man sakydavo, jog lovoje aš esu puikus. Gaila, tačiau laikui bėgant viskas gerokai pasikeitė ir nesuprantu, kodėl. Dabar aš vengiu lytinių santykių, o priežastis to – tik viena – priešlaikinė ejakuliacija. Aš sutikau mylimą moterį, ji nuostabi, tačiau aš beviltiškas seksualiniuose santykiuose. Aš iki šiol nežinau, ką ji mano apie mūsų lytinius santykius, ji niekada nekalbėjo apie tai, tikriausiai, nedrįsta.

Mūsų santykiai iširo, tačiau iki šiol galvoju apie ją, santykius, kurie buvo tokie nesėkmingi. O ir dabar, kuomet esu laisvas ir, rodos, galėčiau džiaugtis naujais santykiais, negaliu to daryti. Nepasitikiu savimi, tapau uždaras, esu nuolat prislėgtas, pradėjau žiūrėti pornografiją. Mano draugai juokauja ir sako, kad mano vyriškumas snaudžia ir tas donžuanas, kuris buvo ankščiau, miega…Taigi, noriu jūsų, kaip gydytojo – urologo paklausti, ką man daryti tokioje situacijoje? Ką daryti, kad greitas seksas būtų tik tolimas prisiminimas? Koks yra priešlaikinės ejakuliacijos gydymas? Tiesa, pas gydytoją lankytis visai nenoriu, nes gyvenu mažame miestelyje ir nesinori, kad visas miestas sužinotų apie tai, jog man nesiseka lytiniuose santykiuose ir esu visiškas nevykėlis….

Urologo atsakymas

Jeigu rytais vis dar yra rytinė erekcija, tuomet galite būti tikras, jog Jūsų vyriškas pasididžiavimas yra ganėtinai geros sveikatos. Visgi, jei vargina priešlaikinė ejakuliacija, tuomet tokiose situacijose labai svarbu ieškoti psichologinių priežasčių: gal ne tik kad nepasitikite savimi, bet dar ir esate per daug pavargęs? Gal naudojate kokius nors vaistus, pavyzdžiui, antidepresantus? Jei taip, tuomet visi šie veiksniai gali būti priežastis priešlaikinės ejakuliacijos. O ir ankstesniuose santykiuose patirta nesėkmė gali gerokai trukdyti kurti naujus. Taigi, pabandykite rasti atsakymus į šiuos klausimus, o juos radus galėsite spręsti, kokios pagalbos labiau reikia – ar medikamentinės, ar psichologinės, o galbūt – abiejų? Atsiminkite, jog Jūsų smegenys – tai labai galingas sekso organas: jos gali kurti seksualines fantazijas, jos gali žmogui suteikti pasitikėjimą savimi, gali pakylėti iki debesų arba, priešingai, kiekvieną kartą nerimaujant prieš naujus lytinius santykius smegenys jus stabdys nuo bet kokių intymių veiksmų, vadinasi, patirsite tikrą košmarą, kuris žlugdys vyriškumą ir seksualinį pasitikėjimą savo jėgomis. Taigi, duokite teisingą žinutę savo smegenims ir nesmerkite savęs už tai, jei nepavyko.

Visuomet galite kreiptis į gydytoją kitame mieste, jis rekomenduos, kokie vaistai nuo priešlaikinės ejakuliacijos yra geriausi, išrašys vaistams receptą. Taip pat patars, kokiais kitais būdais galima kovoti su šia intymia ir nemalonia seksualine problema. Patariu apsilankyti pas gydytoją – urologą, tikrai bus tik geriau ir ramiau. Nelikite abejingi savo seksualinėmis problemoms, juk esate labai jaunas ir viskas Jums dar prieš akis.

Parengė: L.Rimgailė