+6
-0
+6
Aš senas, bet vis dar noriu to paties

Ir nors seksas sulaukus vyresnio amžiaus – vis dar jautri tema mūsų visuomenėje, visgi apie tai reikia kalbėti, nes faktas, jog žmogaus kūnas sensta, tačiau norai daugiau ar mažiau lieka panašūs visada…

Ar kūniški malonumai neturi amžiaus ribos?

„Nors mano kūnas ir suglebęs, bet aš vis dar noriu to pačio, ko norėjau ir seniau “, – teigia garbaus amžiaus vyras žvelgdamas tiesiai žurnalistei į akis. Jis žino, jog amžiui seksas neturi kliūčių. Svarbiausia neprarasti fizinės formos, rūpintis savimi ir savo sveikata. „Žinai, kai nori, tai ir Dievas padeda“, – sako vyriškis, „o išties tai net ne Dievas, o visai kitos priemonės, vaistai erekcijai gerinti“, – pabaigoje priduria jis. Jei vienos iš dažniausių priežasčių dėl ko moterys nenori sekso yra tiesiog psichologinės –  sumažėjęs sekso poreikis ir noras mylėtis, kai kada – fiziologinės, pavyzdžiui, makšties sausumas ar negalėjimas patirti orgazmo, tai vyrus daugiausiai kamuoja erekcijos sutrikimai. Tiesa ta, kad visas šias „kliūtis“ galima nesunkiai pašalinti, tereikia tik noro ir šiek tiek laiko.

Žmogus, kuris parodė, jog intymus suartėjimas net ir vyresniame amžiuje, yra puiku.

Pasaulyje gyvena daugybė vyrų, kurie net ir sulaukę labai solidaus amžiaus viešai nevengia teigti, jog intymus suartėjimas jiems vis dar toks pat aktualus, kaip ir buvo jauname amžiuje. Štai kad ir skandalingojo erotinio žurnalo „Playboy“ įkūrėjas Hugh Hefneris, kuris yra sakęs, jog net ir vyresnio amžiaus vyrai turėtų leistis į kūniškus malonumus, nevengti intymumo. Hefneris buvo vienas iš tų vyrų, kurie net ir sulaukę labai garbaus amžiaus miegojo su itin daug moterų. Jis yra sakęs, jog senatvėje kūnas ir nėra toks gražus, kaip jaunystėje, tačiau intymumui svarbiausia pajutimas kito žmogaus, kurį vyresnio amžiaus vyrai, per ilgus metus išsiugdo.

Jie supranta, kad jų kūnas ne visuomet nori jų klausyti – prasideda erekcijos sutrikimai, o dar baisiau – gali pradėti varginti impotencija. Tuomet į pagalbą šie, garbaus amžiaus vyrai, nebijo pasikviesti ne ko kito, bet medikamentinių priemonių, kurių yra išties daug.

Kodėl vyresniame amžiuje yra atsisakoma kūniškų malonumų? Priežastis, kodėl vertėtų viso to neatsisakyti.

Viena iš dažniausių priežasčių, dėl ko sename amžiuje atsisakoma kūniškų malonumų – tai vienišumas – gali būti, jog vyro partnerė nesutinka mylėtis arba jų jau šiame gyvenime nėra. Dar viena priežastis, kodėl vyresnio amžiaus vyrai atsisako mylėtis – tai sveikatos sutrikimai, kurie sukelia impotenciją ar erekcijos sutrikimus, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligos, antrojo tipo cukrinis diabetas, geriami vaistai nuo depresijos, kraujo spaudimo. Jei visų šių išvardintų veiksnių nėra –  šalia yra partnerė, kuri myli, jei vyras gali ir pajėgia ją patenkinti ir jaučiasi sveikas, tuomet šaunu, kodėl gi vienas kitu neapsidžiaugus net ir tuomet, kai žili plaukai jai galvą puošia? Tereikia tik peržengti visus stereotipus, baimes, ir pradėti mėgautis seksualiniu gyvenimu, kuris išties yra labai naudingas sveikatai.

Pastebėta, jog tie, kurie reguliariai mylisi, pagerina savo imuninę sistemą, vadinasi, rečiau serga, yra geresnės nuotaikos, be to, reguliarus mylėjimasis, kaip rodo naujausi moksliniai tyrimai, yra labai naudinga žmogaus smegenims. Tie, kurie nevengia kūniškų malonumų, daug geriau atlieka darbus, kurie yra susiję su protiniais sugebėjimais.

Vyro lytinė sveikata vyresniame amžiuje: ką daryti, kad ji būtų gera?

Vienas iš pagrindinių dalykų, kurį kiekvienas vyresnio amžiaus vyras turėtų padaryti, jei nori ilgai džiaugtis kokybiškais intymiais santykiais, tai nuolat tikrintis savo lytinę sveikatą. Tik gydytojas gali skirti receptinius vaistus erekcijai gerinti, tik jis gali parinkti tinkamą jų dozę, kurią geriant seksualinis gyvenimas ir vėl grįš į senas vėžias. Pavyzdžiui, Lietuvos rinkoje yra antros kartos vaistas (avanafilis) erekcijai gerinti. Tai pats „greičiausias“ šios grupės vaistas, kuris pradeda veikti po 15 minučių.

Tačiau tikrai neužtenka vyrui vien tik profilaktiškai lankytis gydytojo kabinete ir gerti paskirtus vaistus. Lygiai taip pat yra labai svarbu rūpintis savo sveikata nuolat – kasdien maitintis sveikai, sportuoti, nerūkyti ir nevartoti alkoholio. Tik taip kelias link intymaus gyvenimo bus aistra, o ne ašaromis klotas…

L.Rimgailė