Didžiojoje Britanijoje bus galima prieš susilaukiat vaikų išsitirti dėl paveldimų genetinių ligų. Kaip rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph“, Britanijos žmogaus genetikos komisija pritarė, kad tokie tyrimai būtų atliekami šalies medicinos įstaigose.
Šiuo metu nemokami genetiniai tyrimai atliekami tik tiems žmonėms, kuriems yra didelė rizika savo palikuonims perduoti genetinę ligą, nes, pavyzdžiui, tokia liga sirgo jų giminaičiai. Dabar numatoma suteikti žmonėms galimybę išsitirti dar prieš susilaukiant vaikų.
„Šiuo metu genetiniai tyrimai asmenims, kurie tik planuoja šeimos pagausėjimą, atliekami tik tuo atveju, jeigu yra žinoma, kad jų šeimoje yra sergančių genetine liga. Vadinasi, dažnai žmonės apie kokį nors genetinį sutrikimą sužino jau laukdamiesi kūdikio. Tyrimai, atliekami dar prieš pastojant, o ne nėštumo metu ar jau gimus vaikeliui, leis žmonėms rinktis ir suteiks informacijos, kuri padės planuojant šeimą“, – sako dr. Frances Flinter ir pabrėžia, kad poros, kurioms nustatyta rizika perduoti savo vaikui genetinę ligą, turi būti nukreipiamos pas specialistus, jiems turi būti suteikiama informacija apie galimybes įsivaikinti arba pasinaudoti kiaušinėlių ir spermos donorais.
 
iMed

Vaikų ligos

Lytinės sistemos ligos