Įtampą didina nuolatinis triukšmas, piktnaudžiavimas alkoholiu, rūkymas, dažni barniai, miego trūkumas, nesutarimai su aplinkiniais.

Pagrindiniai streso valdymo būdai:

– Visavertis poilsis.

– Miegas. Geriausiai miegoti visada tiek pat laiko ir miegoti eiti tuo pačiu metu.

– Sureguliuotas mitybos režimas. Mitybos racione turi būti 35 proc. riebalų, 15-20 proc. baltymų, 50 proc. angliavandenių. Taip pat maiste turi būti daug augalinės ląstelienos, vitaminų, mikroelementų. Svarbiausia sveikos mitybos taisyklė – įvairus maistas. Būtent tai, ką valgome ir kaip tą darome, labai svarbu yra nervų sistemai. Tinkamai maitinantis galima nesunkiai prisidėti prie įtampos mažinimo. Dar svarbu yra kiekvieną dieną valgyti tuo pačiu metu, nepersivalgyti, nes kaip tik tai gali slopinti organizmo aktyvumą. Taip pat stresą gali mažinti arba jį pašalinti gražus patiekalo pateikimas, skonis bei kvapas.

– Fizinis aktyvumas. Pati geriausia dienos pradžia pasitinkama rytine mankšta. Būtina reguliariai atlikti fizinius pratimus. Įrodyta, kad lėtas bėgimas, mankšta, pasivaikščiojimas parke gerina širdies ir plaučių darbą. Tai mažina stresą, depresiją, nerimą.

– Psichologinė nuostata ir elgesio valdymas. Aukštesnės savivertės žmonės mažiau jaučiasi prislėgti. Svarbu yra teigiamai nusiteikti, galvoti, kad viskas bus gerai, kad gyvenimas yra nuostabus.

– Laiko planavimas. Kai nėra kur skubėti, tai ir streso būna mažiau.

– Veiklos keitimas. Nuolatos dirbant vieną ir tą patį darbą ar užduotį, palaipsniui žmogus išvargsta, slopinamas noras ką nors daryti. Patariama sėdimą darbą kaitalioti su fiziniu darbu ar daryti trumpas poilsio pertraukėles.

– Gebėjimas atsipalaiduoti fiziškai ir psichologiškai. Reikia atlikti keletą relaksacijos pratimėlių, palepinti save mėgstama veikla. Gerai veikia ir mintimis nukeliavimas į norimą šalį, vietą. Taip pat reikėtų neužsidaryti vienam namuose, susitikti su gerais bičiuliais, pasijuokti iš visos širdies.

Vakarų ekspresas