Europoje vis daugiau pacientų pasveiksta nuo vėžio. Tai rodo Europos vėžio organizacijos (ECCO) tyrimas. Ypač padidėjo galimybės pasveikti plaučių, skrandžio ir žarnyno vėžiu sergantiems pacientams. Vis daugiau žmonių išgirdę baisiąją diagnozę – vėžys, po gydymo visiškai pasveiksta. M.Patašius

Visiškai pagijusių pacientų skaičius praėjusiame dešimtmetyje tarp sergančiųjų plaučių vėžiu padidėjo nuo 6 iki 8 proc., skrandžio vėžiu – nuo 15 iki 18, o žarnyno vėžiu – nuo 42 iki 49 procentų. Pagijusių pacientų gyvenimo trukmė yra tokia pat kaip ir likusių gyventojų, rašo tyrimo autoriai žurnale „European Journal of Cancer“. Tyrimo metu buvo vertinami daugiau kaip 13,5 mln. žmonių, kuriems 1978-2002 m. diagnozuotas vėžys, duomenys. Mokslininkai analizavo ne tik tai, kiek žmonių išgyveno pirmuosius penkerius metus, bet ir kiek jų visiškai pagijo. Čia buvo lyginami 1988-1990 ir 1997-1999 m. laikotarpių duomenys.

Vertinant atskiras šalis duomenys skiriasi. Tarp vyrų visiškai pagijo nuo 21 iki 47 proc. pacientų, tarp moterų – 38-59 proc. Daugiausiai susirgusių vyrų pagijo Islandijoje (47 proc.). daugiausiai moterų – Prancūzijoje ir Suomijoje (59 proc.). Prasčiausia situacija yra Lenkijoje. Čia pasveiko 21 proc. vyrų ir 38 proc. moterų. Skaičiai Europos mastu smarkiai svyruoja, be kita ko, dėl skirtingų vėžio rūšių dažnumo bei skirtingų prevencijos priemonių, diagnostikos ir gydymo galimybių. Nuo plaučių vėžio, pavyzdžiui, mažiausiai žmonių (mažiau nei 5 proc.) pasveiko Danijoje, Čekijoje ir Lenkijoje. Tuo tarpu daugiausiai jų pagijo Prancūzijoje ir Ispanijoje (daugiau kaip 10 proc.). Vertinant žarnyno vėžinius susirgimus prasčiausiai situacija buvo Lenkijoje, Čekijoje ir Slovakijoje, kur pasveiko mažiau nei 30 proc. pacientų. Prancūzijoje pasveiko 49 proc. sirgusiųjų. Gydant krūties vėžį blogiausia padėtis taip pat yra Lenkijoje, Čekijoje ir Slovakijoje. To priežastimi mokslininkai nurodo praėjusiame dešimtmetyje daugelyje Vakarų Europos šalių pradėtas taikyti krūtų vėžio patikros programas.
 

iMed