Girdėjau, kad siaučiant gripui vaikui, lankančiam darželį, profilaktiškai galima duoti ežiuolės. Ar tikrai?
Milda

Per šaltąjį sezoną arba kai mokykloje ar darželyje yra neįprastas ligų protrūkis, duokite vaikui vitaminų ir mikroelementų papildų.

Atėjus gripo ir peršalimo ligų metui galima taip pat duoti (nors nesiūloma reguliariai) profilaktinėmis dozėmis ežiuolės.
Ežiuolė stimuliuoja ląstelių, kovojančių su visomis infekcijomis, aktyvumą. Ji priverčia žmogaus imunines ląsteles savo jėgomis kovoti su bakterijomis, virusais ir kitomis patologinėmis ląstelėmis. Taip pat malšina uždegiminius procesus, naikina virusus, grybelius.

Laikykitės dozavimo nurodymų ir duokite šios vaistažolės vaikams 10 dienų, darydami 5 dienų pertrauką. Šių atsargumo priemonių taip pat reikia imtis, kai serga ir vaiką gali užkrėsti kiti šeimos nariai.

Dabar vaistinėse galima įsigyti imunitetą stiprinančių ežiuolės preparatų, kurie nėra brangūs. Jie paruošti iš augalinės žaliavos, išaugintos šiltesnio klimato kraštuose.

Net tada, kai viską darote teisingai, jūsų vaikas gali susirgti. Kai taip atsitinka, pats svarbiausias gydymas – daug miego ir poilsio. Tuo metu vaikams labiausiai reikia mylinčių tėvų priežiūros. Jūsų vaiko pasveikimas smarkiai priklauso nuo to, kaip jis jaučiasi.

Padėkite vaikui vengti cukraus (jis susilpnina vaiko gynybos sistemą) ir duokite daug skysčių, geriau vandens ir daržovių sultinio. Jei vaikas geria tik vaisių sulčių, praskieskite per pusę su vandeniu. Natūralus vaisių sulčių cukrus gali sumažinti vaiko imunitetą.


Svarbu:
Daugumos gamtinių vaistų, skiriamų suaugusiesiems nuo slogos, galima duoti ir vaikams. Svarbiausias skirtumas – dozė. Bendra taisyklė tokia: ikimokyklinio amžiaus vaikai turi gauti ¼ suaugusiojo dozės,
6-12 metų vaikai gali gerti ½, o paaugliai iki 17 metų – ¾ suaugusiojo dozės.
 

Lietuvos sveikata

Vaikų ligos

Testas – svarbūs klausimai apie vaiko sveikatą