+0
-1
-1

 

Man vis kartojasi pienligė. Išbandžiau jau ne vieną vaistą. Draugė teigia, kad taip yra dėlto, jog aš nešioju “stringus”. Ar taip gali būti? Kas dar gali išprovokuoti šią ligą.
Donata 

 

Nuomonė, kad kelnaitės su juostele gali būti pienligės priežastis, vis dar gaji. Tačiau, pasak ginekologų, tai – netiesa. Taigi jei toks apatinis trikotažas jums prie širdies, galite jį nešioti. Tiesa, kelnaites geriau rinktis medvilnes.

Šilta, drėgna “sintetinė” aplinka grybeliui itin palanki. Įklotus taip pat rinkitės laidžius orui, bekvapius. Rekomenduojama nenaudoti tamponų. Kadangi grybelio dauginimąsi lemia drėgmė, tad vasarą ar kelionėje retai įklotus keičiančioms moterims gali atsirasti išskyrų. Beje, karštomis dienomis nemūvėkite elastinių pėdkelnių, kurios taip pat kaip ir sintetiniai drabužiai nepralaidūs orui.

Per gausus saldumynų vartojimas, ypač jei tai daroma dažnai, taip pat gali paskatinti pienligę. Reikėtų atsisakyti saldžių patiekalų, ypač perdirbtų, kuriuose yra rafinuoto cukraus. Mažiau reikėtų vartoti angliavandenių gausaus maisto. Be konditerijos gaminių, pienlige serganti moteris į nevartotinų produktų sąrašą turėtų įtraukti ir saldžius, angliarūgšte prisotintus gėrimus, mielinės tešlos gaminius, pelėsinį sūrį.
O štai produktai, stiprinantys imunitetą, bus jums itin vertingi. Kuo daugiau valgykite daržovių ir vaisių.
Pienligė gali būti simptomas, parodantis, jog pacientė gali sirgti ir kitomis ligomis. Jeigu ši liga kartojasi, jei nepadeda vaistai, tai gali būti cukraligės pranašas. Ši liga gali prasidėti ir kontraceptinius vaistus vartojančioms pacientėms.

Ilgesnio gydymo reikia sergančiosioms, kurių simptomai ryškesni, nes ilgai besitęsianti liga nualina organizmą, veikia ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai.

Tokios pacientės kartais skundžiasi skausmingu šlapinimusi, jų tarpvietė gali patinti, kartais atsiranda opelių, iš jų gali negausiai kraujuoti. Lytinių santykių metu jaučiamas nepatogumas.
Moterys, kurioms pienligė linkusi kartotis, neturėtų savarankiškai gydytis. Nors preparatai šiai ligai gydyti vaistinėse parduodami be receptų, pirmiausia vis dėlto reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ginekologu, kuris parinks jums tinkamą vaistą bei jo dozę.

SAM