Jei vaikui pučia pilvą

Gydytojai pilvo pūtimą, atsirandantį dėl gausaus dujų susikaupimo skrandyje bei žarnyne, vadina meteorizmu. Jei meteorizmas pasireiškia retkarčiais, kuomet netinkamai ar gausiau pavalgoma, iš organizmo pasišalinus dujų pertekliui, virškinimas normalizuojasi. Tačiau nuolat kamuojantis meteorizmas išties sukelia nemažai nepatogumų.

Tiek sveiko vaiko, tiek suaugusiojo žarnyne per parą pasigamina ir pasišalina apie 1,5 litro dujų, o atsiradus meteorizmui, sutrinka pusiausvyra tarp į žarnyną patenkančių ir iš jo pasišalinančių dujų.

Paprastai dujos žarnyne kaupiasi:

kai valgant, kalbant ar geriant kartu nuryjamas ir oras,
kai dujos organizme pasigamina virškinant maistą,
sergant virškinimo trakto ligomis.

Žarnyne susikaupusios dujos sudaro sunkiai pašalinamas burbuliukų sankaupas, dėl kurių pasunkėja dujų pasišalinimas iš organizmo, todėl susidaro lyg užburtas ratas, kai susikaupusio ir nepasišalinusios dujos skatina dar didesnį jų kaupimąsi.

Norint išvengti dažno pilvo pūtimo, kuris ypač vargina vaikus, patariama:

į vaikų racioną įtraukti tik labai nedaug pilvo pūtimą skatinančių tokių maisto produktų, kaip raugintos daržovės bei vaisiai, ankštinės daržovės, atsisakyti gazuotų gėrimų, skaidulingų, daug angliavandenių turinčių maisto produktų,
stebėti, kad maistą vaikai ne rytų skubėdami, o valgytų nedideliais kąsneliais ir labai gerai sukramtytų,
pratinti vaikus valgant daug ir garsiai nekalbėti, nesijuokti, nes kartu su maistu į virškinimo traktą patekęs oras bene labiausiai skatina meteorizmą,
sureguliuoti vaikų darbo bei poilsio režimus, mitybą.
Jei šios profilaktinės priemonės nepadeda, ir meteorizmas vis viena vargina, reikėtų kreiptis į gydytoją, kuris patars, kaip pašalinti sutrikusį susikaupusių dujų pasišalinimą iš žarnyno.

Jei pilvo pūtimas vargina nesmarkiai, jį pašalinti padeda specialios vaistažolių fitoarbatos, sudėtyje turinčios čiobrelio žolės, pankolių, kmynų vaisių, ramunėlių žiedų ir yra ypač veiksmingos atsiradus pilvo putimui vaikams. Šias arbatas vaikams galima girdyti ir profilaktiškai.

Milda Armonaitė